Nors Lietuva nėra dar viena JAV valstija, tačiau gali būti, kad šios valstybės reikalai palies ir kitus vartotojus.

JAV jau kuris laikas verda aistros dėl vadinamojo SOPA akto, kuris duotų daugiau teisių kai kurioms privačioms institucijoms kontroliuoti interneto turinį. Šio akto kritikai teigia,  kad interneto cenzūros įvedimas, prisidengiant geresne teisių apsauga, o iš tiesų Holivudo kino pramonės bei su ja susijusių organizacijų noras tokiais būdais padidinti savo pajamas. Tokie argumentai nemažai daliai atrodo įtikinantys, nes kritikų kiekis velniškai didėja (pvz. prie kritikų vakar prisijungė GOG), tačiau nepaisant to, šis aktas ir toliau skinasi kelią į JAV kongreso balsavimą.

Nepatenkintieji tokia įvykių eiga stengiasi įvairiais būdais protestuoti. Dauguma protestuotojų būdų Lietuvai nelabai aktualūs, bet štai Reddit pasiūlytas variantas – savo sausio 18 dieną paslaugų išjungimas nuo 8 ryto iki 8 vakaro – gali būti mums labai aktualus, nes gali būti, kad prie šio populiaraus tinklalapio prisijungs ir keleta kitų. ExtremeTech kartu su NetCoalition teigia, kad AOL, Ebay, Etsy, Facebook, Foursquare, Google, IAC (Dictionary.com, Ask.com, Match.com, CollegeHumor,  Vimeo savininkė), LinkedIn, Mozilla, OpenDNS, Paypal, Twitter, Yahoo, Zynga svarsto taip pat tokią galimybę.

Verta pastebėti, kad bendrų taisyklių nėra, kaip galės bus nutrauktas tinklalapio paslaugų tiekimas. Taip pat gali būti, kad ne visi prisidėję prie šios akcijos vykdys ją globaliai – t.y. neatsižvelgs į teritoriją, kurioje tinklalapio lankytojas gyvena. Dėl to, šis protestas gali kitų šalių išskyrus JAV ir nepaliesti, bet taip pat gali ir paliesti.

Tuo tarpu Wikimedia svarsto ne tokius ekstremalius kelius siekiant įrodyti SOPA teisės akto absurdiškumą.

Bet kuriuo atveju, kad ir kuo baigsis šie protestai, bus bent iš dalies atsakyta į klausimą, kiek organizacijos ir pavieniai žmonės gali lemti kitų valstybių priimamus teisės aktus bei jų svarstymą.