Šis testas mūsų puslapiui gal kiek nebūdingas (net neprisimenu, kad kada būtume testavę spausdintuvą), bet šis atvejis truputį išskirtinis.

Nepaisant to, kad apie spausdintuvus kalbame mažai (ar nekalbam išvis), bet susiduriam su jais nuolat. Bėda tame, kad tobulėjant spausdinimo technologijoms, praktiškai nenutinka nieko, apie ką būtų įdomu kalbėti. Taip. Prieš dešimt metų nutarę pirkti spausdintuvą ar skenerį mes apklausdavome draugus ir pažystamus. Kaip pavyko prijungti? Kaip skeneris? Ar nesipjauna tvarkyklės? Nes buvo tokie laikai, kai nupirkęs spausdintuvą turėdavai išmesti RAID diskus, o nusipirkęs skenerį atjungti garso kortą. Šiaip sau, be jokių paaiškinamų priežasčių, tik tam, kad priverstum įrenginį veikti. Tie laikai jau senai tapo praeitimi ir tai bene didžiausias pasiekimas spausdintuvų gamyboje. Pačiam juokinga, kad staiga dingusias kalbas apie technologiją pavadinau „pasiekimu“.

Šiandien daugelį spausdintuvų prijungti lengva. Tiesa jie mėgsta užteršti PC savo tvarkyklėmis, programėlėmis ir kitais „nuostabiausiais pasaulyje sprendimais“, tačiau iš esmės spausdintuvą prie kompiuterio gali prijungti, bet kas. O visa kita? Na taip, spaudai naudojamas taškelis darosi mažesnis, rašalo sunaudojimas ekonomiškesnis, patys spausdintuvai tapo protingesni, rašalai atsparūs karščiui ir drėgmei. Kam reikia, tie žino tuos dalykus, kiti gi spausdina ir jiems nusispjaut į tai kokio dydžio spausdinimo galvutė. Svarbu nuotraukos gražios.
Tuomet aš susidūriau su „ePrint“. Galima sakyti atsitiktinai, bet išgirdęs apie naują „marketingo triuką“ pasidomėjau juo plačiau ir „užsikabinau“. Po savaitėlės namuose jau stovėjo daili juoda dėžė ir naujausio testo objektas – „HP PhotoSmart Plus B210″.

Apie tai kas yra „ePrint“ galite pasiskaityti čia, arba čia. Aš nesiplėsiu ir nesikartosiu. Žinotina tik tiek, kad „ePrint“ yra įvairiausių technologijų ir sprendimų kratinys, pasiektas naudojant vis populiarėjančią „debesų“ kompiuteriją. Aš puikiai suvokiau, kad Lietuvoje neveiks daugybė dalykų, kurios sudaro „ePrint“ paslaugų paketą ir kiek man pavyko išsiaiškinti, tokie dalykai kaip nuotolinis spausdinimas „svetimu“ spausdintuvu ar naudojant „Blackberry“ aplikacijas mūsų šaliai kol kas visiškai neaktualus. Kita vertus norėjosi sužinoti kokios paslaugos veikia ir ar smagu jas naudoti.

Smalsumas netruko peraugti į susižavėjimą, bet dėl to kaltas ir pats produktas. Testuojamas spausdintuvas toli gražu nėra brangiausias savo kategorijoje, šio modelio kainos Lietuvoje kainuoja apie 440Lt.

„HP PhotoSmart Plus B210″ yra multifunkcinis įrenginys, jame sumontuotas iki maksimalaus A4 formato spausdinantis, rašalinis spausdintuvas ir skeneris, taip pat atliekantis kopijavimo funkciją. Jis visiškai suderinamas su „ePrint“ sprendimais, turi 8,9cm. įstrižainės „TouchSmart“ ekraną, kurio pagalba spausdintuvą valdome kaip kokį „iPhone“. Testo esmė buvo paprasta. Kiek daug aš galėsiu nuveikti su šiuo spausdintuvu nejungdamas jo prie PC. „HP PhotoSmart Plus B210″ išpakavau kitam kambario gale, įjungiau į rozetę ir pradėjau…

Žalia stotelė
Truputi stabtelsiu ir grįšiu prie pakuotės. Kaip minėjau, spausdintuvas parduodamas labai dailioje dėžėje papuoštoje visokia „žaliesiems“ aktualia simbolika. Pasirodo ne be reikalo. Pakuojant spausdintuvą, visur kur įmanoma naudojamos perdirbtos žaliavos, o pats spausdintuvas ir laidai supakuoti į atskirus krepšius. Tokiu būdu „HP“ nebenaudoja plastiko plėvelės į kurią vyniojama dauguma IT įrenginių. Krepšys kuriame buvo spausdintuvas puikiai tiks ėjimui į parduotuvę (savo dydžiu ir forma jis primena daugkartinius žaliuosius krepšius, kuriais prekiauja didieji prekybos centrai). Laidai sudėti į savotišką penalą su užtrauktuku, tad gali būti panaudotas galybėje sferų. Iš esmės tai labai malonūs akcentai ir būtent dėl šių priežasčių aš taip siutau neradęs jokio „futliaro“ „Nintendo 3DS“ pakuotėje.

Pirmoje foto, dėžės viršuje matosi užtrauktuku užsegamas maišelis, kuriame supakuoti laidai. Pats spausdintuvas paslėptas vėliau panaudojamame maiše.

Įrenginys
Gražus. Gal kiek didokas ir per aukštas mano skoniui, bet lengvas, surinktas dailiai ir iš kokybiškų medžiagų. Skenerio dangtis blizgus, tad nusičiupinėja, kurį laiką pirštų pėdsakus „maskuoja“ dailus ornamentas, bet šiaip ar taip nusiteikite jį valyti.

USB kabelį ir diegimo CD iškart numečiau į šalį, kol į elektros tinklą įjungtas įrenginys kažką mąstė apžiūrėjau likusį pakuotės turinį. Daug makulatūros, rašalai ir foto popierius kelioms pirmoms nuotraukoms. Nustebino ir keistai nudžiugino vizitinės kortelės dydžio atmintinė apie tai kokius rašalus reikia pirkti spausdintuvui. Komplekte taip pat yra skirtingų dydžių laikikliai skirtingo formato popieriaus padavimui.

Pirma į galva šovusi mintis — nulupti TouchSmart ekraną. Pabandžiau, nenusilupa.

 

Bevielis ryšys
Kadangi buvo įdomu išmėginti spausdintuvą be PC į namų tinklą jį prijungiau bevieliu ryšiu. „HP PhotoSmart Plus B210″ suderinamas su WPS (Wi-Fi Protected Setup) standartu, tad visų pirma šį sprendimą ir pasiūlė. Jes jūsų maršrutizatorius turi WPS mygtuką, tik jį paspausti ir tereikės, spausdintuvas automatiškai „įkris“ į namų tinklą. Priešingu atveju namų tinkle naudojamą apsaugos raktą ar „passphrase“ galima suvesti rankomis. Išbandžiau abu būdus, viskas veikia idealiai.

Tik prijungtas prie interneto spausdintuvas pasiūlė pailsėti ir pradėjo siųstis atnaujinimus. Erzinanti šių dienų savybė, be kurios jau niekas neišsiverčia. Na svarbu, kad visi galvoja, kad gali turėti iš to naudos.

Greta „ePrint“ savybių, HP siūlo ir begalę kitų paslaugų. „Marketsplash“, „Creative Studio“ ir kiti e–sprendimai padės akimirksniu sukurti atviruką, skrajutę, vizitinę kortelę…

Spausdintuvas net ir užmigęs neiškrenta iš namų tinklo. Tiesa tokiais atvejais jis ne visada „nubunda“ tik nusiuntus užduotį kažką spausdinti, spėju jo būsenų kaita (aktyvi/budinti) ir turi daugiausiai įtakos, tam, kiek laiko bus uždelsta spausdinant bevieliu ryšiu. Beje, jei esant ne namie, spausdintuvo būklę visada galite pažiūrėti ir per savo „ePrintCenter“ paskyrą. Įdomu ir tai, kad iki tol namų tinkle buvę įrenginiai (tarkim „PlayStation 3″) tik įjungti automatiškai pamato, atpažįsta ir leidžia naudoti „HP PhotoSmart Plus B210″.

ePrint testai
Pirmas dalykas kurį „išspjovė spausdeklis“ buvo keli testiniai lapai. Vienas jų spausdintuvo kalibravimui, kitas su svarbia informacija apie „ePrint“, spausdintuvo numeriu ir unikaliu el. pašto adresu. Užsiregistruoti „HP ePrintCenter“ paprasta, juolab, kad čia nė neprašo kurti atskiros paskyros. Galima pasinaudoti ir viena iš tūrimų (Google, Facebook, Yahoo!, OpenId ir t.t.). Tiesa testo metu prisiregistruoti per „Facebook“ paskyrą nepavyko, bet „Google“ veikia puikiai. Prisijungus tereikia susieti spausdintuvą su savo paskyra ir viskas pradeda veikt.

„HP ePrintCenter“ puslapis veikia pasirinkta kalba (anglų, rusų, vokiečių ir t.t.) ir leidžia naudotis nemokamomis spausdinimo programėlėmis. Deja, mano testuojamas spausdintuvas nėra nei labai brangus, nei labai naujas, tad jis suderinamas vos su keliomis iš jų. Negalėjau išmėginti nei receptų knygų, nei tiesioginio spausdinimo iš „Facebook“ galerijų, bet rytinę naujienų santrauką, karpinius ir sudoku galvosūkius spausdinau kone kasdien.

„PrintApps“ aplikacijų yra gausybė, tačiau ne visos jos veiks su visais spausdintuvais.

Naujesni spausdintuvai leidžia pasirinkti naudojamas programėles ir jas susirikiuoti spausdintuvo meniu tiesiog lietimui jautriame ekrane, tam nenaudojant kompiuterio. „HP PhotoSmart Plus B210″ tokios galimybės nesuteikia, tad aplikacijos tvarkomos prisijungus prie savo „ePrintCenter“ paskyros.

Siunčiant spaudinius bevieliu ryšiu įrenginys šiek tiek „lagina“. Kas tai lemia, man nepavyko suprasti, nes stabdymas tikrai neturėjo jokio ryšio su spaudos darbo apimtimi. Sulyginus tų pačių nuotraukų spaudos greitį siunčiant info bevieliu ryšiu ir spaudžiant tiesiai iš atminties kortelės, vėlavimas kartais pasiekdavo 2 minutes.

Spausdinant el. paštu išliko ta pati problema, kartais vėlavimas buvo minute kita didesnis. Nepaisant to, šia paslauga esu labai patenkintas. Dabar atspausdinti nuotraukas gali iš praktiškai bet kurio įrenginio, jei tik tuo pačiu įrenginiu gali išsiųsti laišką. Viskas ko reikia – žinoti unikalų spausdintuvo el. pašto adresą kurį suteikia HP. Testo metu el. paštu spaudžiau nuotraukas iš kelių išmaniųjų telefonų ir kompiuterių. Viskas veikia nepriekaištingai. Tiesą sakant spausdintuvas puikiai suvokia kas jam siunčiama ir pasirenka optimalų spausdinimo tipą. Tarkim el. paštu prasiunčiau laišką, su dviem prisegtomis nuotraukomis ir įrenginys automatiškai atspaudė laiško turinį standartiniame A4 lape, tuo tarpu kiek nestandartines nuotraukas automatiškai ir proporcingai sumažino iki 10×15 formato ir naudodamas fotokokybės nustatymus atspaudė jas ant atitinkamo popieriaus.

Jei ne pernai metų „GamesCom“ niekada nesužinočiau koks jėga dalykas yra „Google Calendar“. Šiemet ketinu išmėginti ir jam skirtą aplikaciją.

 

Siurprizas laukė ir siunčiant laiškus iš kompiuterio darbe. Įdomumo dėlei, prie laiško prisegiau kelias „MS Word“ ir „MS Excel“ bylas. Spausdintuvas tvarkingai jas atsidarė ir atspausdino jų turinį ant atskirų lapų. Aišku spaudžiant tokiu būdu ne visada gausi optimalų rezultatą, ypač kalbant apie įmantrias „Excel“ lenteles, kurias kartais ir taip tenka tiesiog perdaryti prieš spaudžiant, bet… Net jei jūsų namų kompiuteryje nėra vaizdo ar dokumentų peržiūrai skirtų programų, tai nereiškia, kad jūs negalėsite atspausdinti šių dalykų. Smaguma.

 

Jau prieš gražinant įrenginį HP ir „Google“ pranešė apie pilną spausdintuvo suderinamumą su „Google Cloud Print“. Deja, nors man ir pavyko susieti spausdintuvą su „Google Cloud Print“ servisu, ištestuoti jo nepavyko, panašu, kad jis kol kas neveikia naudojant AK, net jei spausdinti bandai iš „Chrome“ naršyklės. O gal tik man nepavyko. Šiaip šis atnaujinimas ne išplečia, o tiesiog patobulina jau esančias galimybes. Spaudai iš programėlių suderinamų su „Google Cloud Print“ (Gmail, Google Docs ir kiti.) tereiks paspausti vieną mygtuką.

 

Darbų kokybė
„HP PhotoSmart Plus B210″ spausdina, kopijuoja ir skenuoja. Kaip ir reikėjo tikėtis žiūrint į kainą, visas šias funkcijas jis atlieka pusėtinai, gerai arba labai gerai. Jei spausdintuvas reikalingas mažam biurui, namams ar mokymosi reikmėms, jis beveik tobulas. Tekstą spausdina greitai, aiškiai, ryškiai ir taupiai, nors testo metu daugiausiai spaudinių buvo juodai balti, spalvoti rašalai baigėsi anksčiau nei juodas. Nuotraukų kokybė ant fotopopieriaus pakankama namų albumui, naudojant paprastą popierių ji suprastėja. Sakyčiau, kad naudojant paprastą popierių, spalvota spauda puikiai tinka schemų ir diagramų spaudai. Neblogai atsispaudžia ir piešiniai nenaudojantys spalvinių perėjimų. Tarkim per „Print Apps“ parsiųsti lėktuvėliai ar mašinos lankstymui, išdžiuvus rašalui atrodo gerai.

Spausdintuvo ekrane, bet kada galima peržiūrėti išsamias, aiškiai animuotas įrenginio priežiūros ir ekploatacijos instrukcijas.

Žodžiu savo kainos lygyje „HP PhotoSmart Plus B210″ vargu ar nusileidžia konkurentams ir visiškai patenkins žmonių, kuriems tereikia pigaus spalvoto spausdintuvo namams poreikius. Ta prasme „HP PhotoSmart Plus B210″ netinka naudojimui reklamos agentūroje ar įspūdingų A4 nuotraukų spaudai. Jis labiau skirtas mokslams, kasdieniam naudojimui ir buitinių fotografijų spaudai. Su šiomis užduotimis jis susidoroja gerai.

 

Skenavimo kokybė taip pat gera. Testo metu perskenavau ir atsispausdinau kelis „PC Gamer“ puslapius. Automatiniais nustatymais (primenu, „HP PhotoSmart Plus B210″ nė karto nebuvo tiesiogiai prijungtas prie AK) skeneris puikiai atpažįsta spalvas, susireguliuoja balansą. Šviesiems puslapiams neturiu jokių priekaištų. Juodam fone spausdintas baltas tekstas ekrane irgi žiūrėjosi puikiai, tačiau kai kurie greta buvę „screenshot‘ai“ pasirodė pernelyg kontrastingi.

 

Maloni smulkmena. Tokią idėti nieko nekainuoja, turėtų būti VISUOSE spausdintuvuose.

Kas liečia skenerį tai didžiausia jo ir „HP PhotoSmart Plus B210″ bėda yra ta, kad įrenginys nėra suderinamas su USB atmintinėmis. Vienintelė spausdintuve esanti USB jungtis skirta įrenginio prijungimui prie AK. Tiesa „HP PhotoSmart Plus B210″ yra suderinamas su SD, MMC ar „Memory Stick Duo“ kortelėmis iš kurių galima spausdinti nuotraukas ir į kurias galima skenuoti. Aš taip ir pasielgiau, pasinaudojau fotoaparate esančia kortele, bet… Grįžtant prie šio testo ribų darykim prielaidą, kad aš neturiu tinkamos kortelės. Įrenginio skeneris automatiškai netenka prasmės. USB sąsajos nebuvimas atima galimybę prijungti atmintinę, kurių visi turi bent po kelias, ar išorinį diską. Bevieliu ryšiu nusiųsti nuskenuotas nuotraukas į kompiuterį ar tinkle kabantį diską, spausdintuvas deja nemoka.

Garsai
Įrenginys nėra tylus. Spausdina greitai, tad čia jo darbo garsas ir trukmė mažai kuo skiriasi nuo kitų mano matytų gaminių, bet yra tam tikri nemalonūs niuansai. Kas kartą prieš spausdindamas jis kapitaliai išsivalo savo vidurius ir daro tai labai triukšmingai. Kai sykį „žaisdamas“ telefonu kolega „netyčia“, naktį dar sykį persiuntė jau išsiųstą laišką su testiniu spaudiniu, nubudęs spausdintuvas pažadino ir visus kitus (tame tarpe ir artimiausius kaimynus). Beje. Atspausdinta A4 lapą įrenginys išspjauna su tokia jėga, kad neatitraukus papildomos specialios kojelės jis skriste išskrenda. Toji kojelė be abejo išsikiša ir trukdo, tad kol nespausdini būna paslėpta, o jei pamiršti vėl ištraukti, savo 5-10 puslapių straipsnius vėliau rankioji išmėtytus po visą kambarį.
Gerokai garsiau nei tikėjausi dirba ir skeneris.

Su spjaudomu popierium (kai neįdėta atrama) galima rengti gan įdomias jo svaidymo po patalpą varžybas.

Išvada
Kaip ir minėjau testo pradžioje, smalsiausia buvo išmėginti spausdintuvą neprijungtą ir neįdiegtą į asmeninį kompiuterį. Šiuo atžvilgiu „HP PhotoSmart Plus B210″ pasirodė puikiai. Spaudos darbus tikrai galima išsiųsti iš praktiškai bet kurio gebančio siųsti el. laiškus ar turinčių galimybę jungtis su internetu. Spausdintuvas įvertina gautus duomenis, geba atskirti grafiką nuo teksto, atveria „MS Office“ bylas ir atspaudžia jų turinį, parenka optimalius spausdinimo nustatymus, popierių. Bevieliame namų tinkle jis veikia be jokių papildomų nustatymų, darbui pakanka tų tvarkyklių, kurias automatiškai įdiegia „Windows“.

Pats spausdintuvas kaip įrenginys, ko gero puikiai atitinka savo kainos lygį. Dailus ir patogus naudoti, darbų kokybė patenkinama namų sąlygomis ar net geresnė. Šiuo atžvilgiu tereikia teisingai įvertinti savo poreikius, nes prie šio įrenginio kainos pridėjus šimtą litų, galima įsigyti aukštesnės klasės HP rašalinukus (pvz.: HP PhotoSmart Premium e-All-in-One), turinčius didesnį „TouchSmart“ ekraną, tas pačias ar net platesnes „ePrint“ savybes ir galinčius vykdyti kokybišką, dvipusę spaudą.

Ši džiugi naujiena mane pasiekė kiek per vėlai… Spausdintuvą jau pakavau grąžinti, tad dorai įsigilinti ką realiai duoda draugystė su „Google Cloud Print“ nebespėjau.