Oskaras Šindleris – tai žmogus, kuris išgelbėjo daugiau nei tūkstantį žydų gyvybių Antrojo Pasaulinio karo metais. Tai žmogus, kuriam pinigai rūpėjo mažiausiai. Ir tai žmogus, kuriam kiekviena išgelbėta žydo gyvybė buvo lyg didžiausia švente.

Stivenas Spilbergas šiam žmogui tai pat neliko abejingas ir sukūrė apie jį filmą, kuriame parodoma, ką būtent šis žmogus padarė, kad po šitiek metų išgarsėjo visame pasaulyje.

Filmavimo darbus Stivenas Spilbergas pradėjo 1993 metais Krokuvoje. O filmavo būtent šiame mieste dėl to, kad viskas atrodytų kiek galima autentiškiau ir tikroviškiau.

Pats filmas pasakoja apie jau minėtąjį Oskarą Šindlerį, kuris vos tik atvykęs į Krokuvą įsikuria prašmatniame bute, iš kurio tik ką buvo iškeldinti turtingi žydai. Oskaras Šindleris, kiek įmanoma dažniau bando įsiteikti aukštiems Nacių pareigūnams, kurie jį vėliau pradėjo gerbti ir laikyti ne tik turtinga asmenybe, bet ir svarbiu, bei gerbiamu asmeniu Krokuvos mieste.

Bet laikui bėgant Oskaras Šindleris, išvydęs kaip naciai elgiasi su žydais holokauste ir supratęs, kad būtent jis galėtų jiems nors kiek padėti, jis įkūria fabriką, į kurį bando įdarbinti kuo daugiau žydų ir taip juos apsaugoti nuo mirties. Tokiu būdu Oskaras Šindleris sudaro virš 1100 žydų sąrašą, kuriuos jis išgelbėja nuo žudynių, o už kiekvieną išgelbėtą žydą sumokėdavo naciams iš savo kišenės.

Baigiantis filmui yra parodoma ir tikrai, mano nuomone, labai liūdnas epizodas, kuomet Oskaras Šindleris turėjo atsisveikinti su savo išgelbėtais žydais, ir bėgti, nes kitaip būtų apkaltintas bendradarbiavimu su naciais. Žydai jam įteikia auksinį žiedą, kuris tarsi priminimas jam, jog šie žmonės tikrai buvo išgelbėti, bet ir dėl to, jog pagavus Šindlerį ir pristačius į teismą, būtų įrodymas, jog jis nebuvo vienas iš žiauriųjų nacių. Bet labiausiai filmo pabaigoje suskamba Oskaro Šindlerio klausimas. ,,Kodėl aš negalėjau išgelbėti daugiau gyvybių.?‘‘

Filmas ,,Šindlerio sąrašas‘‘ jau yra tapęs legenda, o šio filmo režisierių Stiveną Spilbergą užkėlė į aukščiausią populiarumo tašką. Pats filmas trunka net 3 valandas ir 15 minučių. Ir tiems, kas Antrojo Pasaulinio karo įvykiais nesidomi, tai greičiausiai šis filmas turėtų begalo prailgti, bet tiems kas domisi, šio laiko gali pasirodyti, galbūt net ir per mažai.

– Keletas įdomesnių faktų apie filmą ,,Schindler’s List‘‘ –

*“Schindler’s List“ sukūrtas pagal australų rašytojo romaną „Schindler’s Ark“, parašytą 1982 metais. Būtent prodiuseris Sid Sheinberg atkreipė Spielberg’o dėmesį į šį kūrinį, bei nupirko teises ekranizuoti šią knygą.

*Martin Scorsese atsisakė šanso režisuoti filmą, nes manė, jog negalės atlikti puikaus darbo, kaip koks žydų kilmės režisierius. Tad jis sutiko apsikeisti su Spielberg’u filmais, užsiimdamas filmo „Cape Fear“ (1991) kūrimu.

*Jau žinome, jog garsus režisierius Roman Polanski taip pat buvo tarp tų, kuriems buvo siūloma režisieriaus kėdė. Tačiau priežastis, dėl ko jis atsisakė šio darbo, yra labai skaudi. Jis gyveno Krokuvos gete iki 8-erių metų ir pabėgo tą pačią dieną, kai įvyko žydų atsikratimas. Polanski mama žuvo Osvencimo koncentracijos stovykloje.

*“Schindler’s List“ vadinamas Steven Spielberg’o vienu iš pirmųjų „rimtų“ filmų, kadangi ypač dėl Indiana Jones filmų jis užsitarnavo blockbuster’ių (itin visuotinai populiarių) kūrėjo vardą. Tai filmas, kuris iškėlė Spielberg’ą į aukštumas.

*,,Šindlerio sąrašas‘‘ beje yra laikomas ir vienu realiausiai atvaizduojančiu filmu, kuris parodė tuos tikruosius ,,Oskaro Šindlerio‘‘ tų dienų įvykius.

Na, o pabaigai, kaip ir visados, atėjo laikas sužinoti kas laukia jūsų jau kitoje ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ projekto dalyje. Ir kitoje dalyje jūsų laukia filmo ,,Hart‘s War‘‘ apžvalga apie amerikiečius įkalintus vokiečių koncentracijos stovykloje. Filme, kuriame vaidina ir garsusis Holivudo aktorius Briusas Vilis.