Manau niekam nėra paslaptis, kad aktorius ir režisierius Clintas Eastwoodas gali ir sugeba gerai surežisuoti filmą ir jį paskui pateikti pasaulio kino teatrams. Tokie filmai kaip, Mergina, verta milijono’’ jam pelnė ne viena prestižinį apdovanojimą. Bet žinoma jo režisūrą tuom nesibaigė ir jis pasauliui pristatė dar vieną savo režisuota Antrojo Pasaulinio karo tema, filmą ,,Mūsų tėvų vėliavos’’ (Flags of Our Fathers).

Šį filmą būtų galima priskirti prie tokių klasika tapusių filmų, kaip ,,Šindlerio sąrašas’’ ar ,,Pianistas’’. Filmas ,,Mūsų tėvų veliavos’’ pasakoja apie dar vieną sunkia, bei žūtbūtine kova Ivo Džimos saloje.

Jungtinės Amerikos Valstijos surengusios puolimą į Ivo Džimą ištiesų padarė labai svarbų žingsni šiame kare, nes tik ją užėmus jiems atsilaisvino keliai pradėti bombonešių B-29 atakas į Japonijos žeme. O visos šios JAV atakos galiausiai baigėsi atomine bomba. Beje Ivo Džimos puolimas šiame filme jūms primins epizodą iš filmo ,,Gelbstint Eilinį Rajana‘‘, kai JAV kariai išsilaipino Normandijos paplūdimyje.

Tad kaip supratote filme ,,Mūsų tėvų vėliavos‘‘ žiaurių vaizdų bus išties daug. Iš kitos pusės tai nieko keisto, juk tai karas, o kare be aukų neimanoma. Taigi silpnų nervų žmonėms tikrai nerekomenduočiau žiūrėti šio filmo. Bet tie kas turį šaltesnį charakterį, šį filmą kuo puikiausiai priims.

Filmo scenarijus remiasi ne tik kovomis ar žiauriais vaizdais mūšio lauke. Filme yra pasakojama apie legenda tapusia ir pergalės simbolių laikoma nuotrauką, kurioje šešį JAV kariai kelia Amerikos vėliavą ant kalno viršunės Suribači. Šie kariai iki šių dienų yra laikomi didvyriais, nors šiai dienai kai kurių iš jų jau gyvujų tarpe ir nebėra. Taip pat bežiūrint filma nuostaba kelia ir tai, kaip gerai buvo padirbėta ir su pačia karo atmosfera, žmonių išraiškomis ir karių bendravimų tarpusavyje.

Visi šie dalykai žiūrovams suteikia galimybę maksimaliai pasinerti į filmą ir galbūt susimastyti, kaip viskas buvo anuomet, kai vieną dieną tu šypsaisi ir linksminies su draugais, o kitą dieną tu jau guli griovyje ir skaičiuoji paskutinius savo širdies dužius.

Isivaizduokite situaciją, kai JAV karių būrys ramiai išisilaipina pakrantėje ir atrodytu, kad niekas jiems negresia ir bent jau šia akimirką jie yra saugus. Staiga iš kažkur pasigirsta pirmieji Japonų šūviai ir pradeda vienas po kito kristi JAV karių kūnai ant šaltos pakrantės žemės. Šį epizodą jūs taip pat išvysite šiame filme. Ir kaip jau minėjau filmas yra išties labai puikiai išdirbtas, bei parodantis visą tą košmarą vykusi Antrajame Pasauliniame kare kovojant prieš Japonus.

Beje šis filmas tuom nesibaigė, tad tie kas norėtų pasižiūrėti visa tai iš Japonų pusės, tai Clintas Eastwoodas yra paruošias filmą ,,Laiškai iš Ivo Džimos‘‘, kuriame jūms bus suteikta galimybė į visą tai pažvelgti iš Japonų pusės. Kuris parodys ką teko iškęsti ir tekančios saulės šalies kariams.

– Įdomūs faktai apie filmą ,,Flags of Our Fathers“ –

* Filmui ,,Mūsų tėvų vėliavos‘‘ muzika parašė pats Clintas Eastwoodas‘‘.

* Filmas ,,Mūsų tėvų vėliavos’’ yra sukurtas pagal to paties pavadinimo autoriaus James Bradley knygą.

* Kino kritikų, bei istorikų šis filmas būvo pripažintas kaip vienas autentiškiausiai parodantys mūšius Japonų užimtose teritorijose.

Taigi jei būtų galima įvertinti šį filmą balais, tai be jokios abejonės jam duočiau 10 iš 10. O tai jau manau labai aukštas įvertinimas. Nežinau kaip kitiems žmonėms šį filmą žiūrėjusiems, bet man jis pasirodė aukščiausio lygio, bei vertas to laiko, kurį praleidau jį žiūrėdamas.

Vien tik ko verti yra specielieji efektai. Jie tikrai atrodo įspūdingai. O dabar, kaip visada atėjo metas pranešti kas jūsų laukia jau kitoje projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘ dalyje. O joje jūsų lauks jau filmo ,,Stalingrad‘‘ apžvalga. Apie karą su rusais, tik šį kartą vokiečių akimis.

Beje, tiems kam patinka filmai Antrojo Pasaulinio karo temomis, norėčiau pakviesti apie tai diskutuoti šio projekto temoje.