Rudenį vėstant orams dažniausiai mūsų dėmesį patraukia didžiausi rudens ir šventinio sezono žaidimai. Tačiau šešėlyje kartais atsiduria ir ne ką mažiau įdomūs maži mažų kūrėjų projektai. Vienas iš jų – šiuo metu „Kickstarter“ kampaniją vykdantis „Woven“.

Šis žaidimas apie pliušinį drambliuką Stafį (angl. Stuffy) ir jo nuotykius minkštame medžiaginiame pasaulyje. „Woven“ yra kuriamas trijų žmonių: „Digital Forest“ įkūrėjo Vincent da Silva ir jo dviejų jo draugų iš „Alterego Game“ Matthijs‘o Kramer‘io ir Dominic‘o de Graaf‘o.

Būtent su Dominic‘u mes ir pasikalbėjome apie šį spalvingą ir įdomų projektą.

Kaip gimė „Woven“ žaidimo ir jo minkšto pasaulio idėja? Kas įkvėpė šį žaidimą

Pagrindinė žaidimo mechanika buvo pirmasis sugalvotas dalykas. Ji buvo paremta žaidimu, kurį Vincent‘as sukūrė prieš 15 metų. Šiame žaidime tu galėdavai derinti sutvėrimus ir sukurti savo super-sutvėrimą. Jų galūnės suteikdavo atskirus gebėjimus, derindamas galūnes tu galėdavai derinti ir gebėjimus. Ši mechanika ir tapo „Woven“ pagrindu. Siekiant veikėjų derinimą padaryti labiau įtikinamu, gimė megztas, dygsniuotas ir lopiniuotas pasaulis. Mintis naudoti metalinius objektus gimė norint sukurti didžiulį kontrastą minkštam pasauliui.

Kaip ilgai „Woven“ yra kuriamas?

Pati žaidimo koncepcija yra vystoma daugiau nei metus. Kuomet mes nusprendėme pradėti „Kickstarter“ kampanija, mes užtrukome 4-5 mėnesius rengdami tikrai gerą demonstracinę versiją, skirtą „Steam“, taip padarant „Kikcstarter“ puslapį tokį gerą, kokį tik galime, kad populiarintume žaidimą.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant „Woven“?

Na, mes galėtume nuklysti į tokius specifinius dalykus, kaip sudėtingas šešėlių pritaikymas Stafiui ir jo aplinkai, tačiau tai yra techniški mambo-džiambo. Didžiausias iššūkis kol kas mums yra detalių kiekis, kurį norime pridėti, tačiau negalime dėl sau užsibrėžto laiko apribojimo. Mes tikrai norėjome parodyti mūsų pre-alpha demonstracinę versiją, tačiau taip pat norėjome sukurti stabilią versiją, kuri žaidėjams suteiktų gerų įspūdžių. Taip pat visi entuziastingi iššūkiai, kuriuos sau išsikeliame. Tačiau iš tiesų mes didžiuojamės tuo, ką mūsų maža komanda iki šiol pasiekė.

O kas yra paprasčiausia kūrimo dalis?

Išties nebuvo lengvų dalykų „Woven“ kūrime. Tačiau kai kurie dalykai kūrimo metu buvo nuostabūs komandai, todėl jautėsi daug paprastesni. Pavyzdžiui, kažkuriuo kūrimo metu mes pradėjome daryti ekrano nuotraukas. Tuomet mes pastebėjome, kad Stafis atgijo! Mes pastebėjome, kad jis, kaip dramblys, yra labai fotogeniškas, jis labai mėgo asmenukes. Stufis, kaip triušis, jau buvo kita istorija. Jis nuolatos mirksėjo, žiūrėjo į šoną ir prieš kamerą atrodė piktas! (Ar žinojote, kad Stafis parodo skirtingas emocijas žiūrėdamas į aplink esančius objektus?).

Stafis mums tapo gyvu, ko mes tikra nesitikėjome…

Kokio dydžio yra „Woven“ pasaulis?

Didelis, labai didelis. Prie-alpha demonstracijoje yra keturios skirtingos vietovės ir daug daugiau horizonte. Užbaigtame žaidime bus keturis kartus daugiau vietovių, kurios visos bus didesnės už matytas demonstracinėje versijoje.

Kodėl jūs pasirinkote Stafį paversti drambliu?

Nes drambliai yra nuostabūs. O be to, mes jautėme, kad dramblys Stafis buvo tinkamas būdas supažindinti žaidėjus su veikėju taip, kaip mes tai norėjome padaryti: mielas, naivus ir kiek nerangus.

Žaidime esant galimybei persiūti Stafį, kaip toli aš galiu nueiti? Ar galiu paversti Stafį į veikėją su katino galva, triušio kūnu, vėžlio kojomis ir šuns rankomis?

Šiuo metu jūs galite persiūti Stafio rankas, kūną, kojas ir galvą bet kuriuo patinkančiu būdu. Tad minėtas pavyzdys yra galimas, tačiau mes manome, kad tai atrodys labai keistai 🙂

Jei žaidime aš susiduriu su kliūtimi, neleidžiančia man eiti toliau, ar galėsiu pats pasirinkti, kaip ją įveikti? Ar žaidime yra tik vienas būdas išspręsti galvosūkius?

Dauguma galvosūkių, kurie bus žaidime, turi kelis sprendimo būdus. Mes nusprendėme tai apriboti demonstracinėje versijoje dėl laiko trūkumo. Tačiau jau dabar yra galvosūkis, kurį galima išspręsti keliais būdais, tik nedaug žmonių jį rado!

Megztame pasaulyje metaliniai padarai atrodo siaubingai. Tačiau ką jie jame veikia?

Na, mes neišpasakosime visos istorijos, tiesa? Sakykime, kad vorai jame yra ne be priežasties.

Kodėl „Woven“ pasakojimas yra rimuotas?

Prieš metus „Gamejam“ renginyje mes sukūrėme žaidimą, kuriame visi veikėjai buvo įgarsinti. Mums tai patiko, tai suteikė intensyvumo ir privertė žaidimą išbandžiusius žaidėjus labiau įsitraukti į istoriją. Taip mes nusprendėme, kad visuomet rinksimės tai, o ne tik parašytus dialogus.

Vietoje kalbančių pliušinių veikėjų, mes manėme, kad pasakotojas suteiks žaidimui tam tikros atmosferos. Matthijs’as tuomet sušuko, kad nori rimų, su kuo aš ir Vince‘as iškart sutikome.

Žaidimo garso takelis yra tikrai puikus ir prisideda prie kuriamos spalvoto megzto pasaulio ir metalinių padarų keliamo pavojaus atmosferos. Kaip šis garso takelis buvo sukurtas?

Ačiū! Mes tikrai didžiuojamės muzika, kurią sukūrė mūsų garso dizaineriai iš „Vortigon“. Mes parengėme „atmosferos nuotaikos lentą“, kurioje buvo pažymėta ką garso takelis turėtų pasiekti, tuomet sukūrėme trumpus pavyzdžius ir išsirinkome labiausiai patikusius. Galiausiai turėjome atskirus garso takelius kiekvienai žaidimo vietovei.

Dėkojame Dominic‘ui ir kitiems „Woven“ kūrėjams už pokalbį.

Daugiau apie „Woven“ rasite oficialiame žaidimo puslapyje ir „Kickstarter“ puslapyje.

Games.lt