Pavasaris daugeliui asocijuojasi su atgimimu. Purvinas spalvas keičia vis žalėjantys medžiai, kartkartėm pasigirsta koks nors pypaujantis paukštelis – viskas bunda. Tačiau žaidėjams pavasaris turi ir kitą reikšmę – tai metų laikas, kada pabunda ir žaidimų industrija. Būtent šiuo metų laiku, po kelių mėnesių pertraukos, atkeliauja nauji žaidimai, užverda e-sporto kovos, prasideda beveik iki pat Kalėdų truksiantis, žaidėjams ir kūrėjams skirtų renginių maratonas. Lietuvoje, žaidimų pavasaris taip pat ryškiai matomas, o prie to matomumo kone labiausiai prisideda kasmet vis augantis Infoshow Lan Party.

 

Pirmasis Infoshow Lan Party buvo suorganizuotas dar 2003 metais, kai dalis mūsų dar net neturėjo nuosavo kompiuterio. Dabar žiūrint į to renginio fotografijas (be abejonės darytas su muiline) kyla nuostaba. Nesupraskite manęs klaidingai – nuostabu ne dėl milžiniškų kineskopinių monitorių ar kitokių, dabar jau antikvariatui priskiriamų atributų. Nuostabu, nes būtent ši nuotrauka parodo, koks gi ilgas kelias nueitas ir kaip per šitiek laiko pasikeitė mūsų visų požiūris į žaidimus. Iš Kauno Technologijos Universiteto auditorijos batų Infoshow Lan Party išaugo, o pernai metais Kauno Sporto Halę sudrebinęs renginys net neketina nustoti augti. 2015-aisiais metais fiksavome Lietuvos rekordą, o šiemet Balandžio 15-17 dienomis sugrįžtanti Lietuvos (ir jau ne tik Lietuvos) žaidėjų šventė grasina dar didesniais užmojais ir į mūsų šalies pusę verčia šnairuoti didžiausių pasaulyje tokio tipo renginių organizatorius.

Didėjant Infoshow Lan Party apimčiai, be abejonės auga ir priziniai fondai. Regis vos prieš metus didžiavomės nerealiais prizais geriausiems žaidėjams, kurie bet kurią Lietuvos močiutę vertė žagtelėti. Aš savajai taip ir nesugebėjau paaiškinti, kad per pora dienų geriausiems kompiuterinių žaidimų žaidėjams buvo išdalintas keletą tūkstančių eurų viršijęs prizinis fondas. „Už žaidimus?”. Taip, močiut, už žaidimus. Na, o šiemet savo močiutes galėsim šiurpinti dar didesnėmis sumomis. Nors kol kas paskelbtas prizų sąrašas dar negalutinis, tačiau jis jau dabar yra gerokai didesnis už pernykštį. Jei nesekate žinių, leiskite išsiplėsti: 1500 eurų Skinstrike CS:GO taurės dalyviams, 1500 eurų profams susirungsiantiems Telesofto Starcraft turnyre, 1500 eurų geriausioms League of Legends komandoms. Ir tai toli gražu ne viskas… Mes vis dar kantriai laukiame Dota 2, Heroes of the Storm ir Hearthstone prizinių fondų paskelbimo. Atkreipsiu dėmesį ir į tai, kad įvardytos sumos bus išdalytos grynais, be daiktinių prizų, kuriais turnyrų dalyvius nudžiugins rėmėjai.

 

Šiemet organizatoriai „pasiskolino” idėjų iš šiuometinio Dreamhack ir ketina jas pristatyti Infoshow Lan Party dalyviams: naujo tipo stalai, specialūs stovai kompiuteriams ir dar daug visko. Man kamantinėjant renginio organizatorius jie tiesiog šypsojosi ir liepė pakentėti, kad „nesugandinčiau staigmenų sau ir kitiems”. Gerai… pakentėsim.

Apskritai, norisi atskirą pastraipą paskirti renginio organizatoriams. KTU universiteto, informatikos fakulteto studentų atstovybė InfoSA nusipelno milžiniškos mūsų visų pagarbos. Turint omenyje tai, kad visas šis renginys plačiai skamba ne tik Kaune ar visoje Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse norisi nukelti kepurę prieš kartų kartas, nieko iš to neuždirbančių studentų. Aš tik galiu įsivaizduoti kiek nervų ir prakaito išliejama už organizatorių kambario durų. Ir visa tai daroma tik mums. Kad Lietuvoje žaidimai gyvuotų, kad e-sporto ir žaidimų kultūra vis augtų ir kad metai iš metų Infoshow Lan Party renginys pranoktų prieš tai buvusią bei jau tobula išvadintą pernykštę šventę.

Aš jau žinau, kad šiemet, prieš pat renginio startą užgesus šviesoms ir laikrodžiui pradėjus skaičiuoti paskutines sekundes iki Lan Party starto atsistosiu ir karštai paplosiu visiems prisidėjusiems prie šios šventės ir kviečiu jus visus prisijungti prie manęs. Ne viskas visada vyksta sklandžiai, ar kaip jau minėjau „tobulai”, bet taip jau kartais nutinka, kai studentai užsimoja į pavėsį padėti didžiausius pasaulyje analogus. Ačiū jiems už tai.