Pamąstymai raštu: apie gėdą
Mums nelygis mokėti mėnesinį mokestį už mums patinkantį MMO. Mums nelygis susimokėti pinigų už norimą žaidimą. Nelygis eiti į kiną (nors šioje situacijoje padėtis ženkliai gerėja), o juo labiau pirkti patikusio filmo DVD. Sakydamas mums aš kalbu bendrai apie tautoje vyraujančias tendencijas. Maža to mes visada pasiruošę „pagaidinti“ visus tuos kurie perka originalią produkciją. Tokie žmonės grubiai šnekant laikomi arba absoliučiais debilais neturinčiais kur dėt pinigų, arba asilais nemokančiais parsisiųst. Ir tiesą sakant dėl to man gėda. Ir jau ne pirmi metai.
Pirma kartą tikrą gėdą patyriau prieš trejetą metų, vaikštinėdamas su svečiu iš Vivendi po Kauno Urmo bazę. Tuo metu dar dirbau spaudoje ir buvau šioks toks gidas pasakojantis dėdei iš vakarų kokia žaidimo kultūra Lietuvoje, ką žmonės mėgsta ir aišku kokio lygio mūsuose piratavimas. Kad piratavimas klesti niekam nebuvo paslaptis. Jis daugiau ar mažiau klesti visur. Tačiau tai nusikalstama veikla ir ji nėra labai atvira. Tuo tarpu mūsuose piratai stumdė „fufliakus“ ant kiekvieno kampo ir jų buvo ko gero net daugiau nei bobučių su čeburėkais. Iš pradžių gėdos kažkaip nejutau, prašė parodyti… rodau. Tegu sau žinosi, kokia padėtis. Vėliau pradėjau jaustis nejaukiai, kadangi visi piratų prekystaliai kiek jų radom buvo atviri ir gausiai užgulti įvairaus amžiaus žaidėjų. Kai žmogus iš Vivendi angliškai paklausė kada galima tikėtis „Jurassic Park: Operation Genesis“ pasirodymo (originali versija turėjo pasirodyti prekyboje po poros mėnesių) pardavėjas apgailestaudamas atsakė „Ai hav it nau bat in rusky“ (turiu dabar, bet rusiškai). Kažkaip nejučia išraudau. Stebėdamas nusiminusį žmogaus iš Vivendi veidą ėmiau gailėtis, kad sutikau būti gidu ir susigėdau. Manęs klausė ar šalyje kas nors daroma, kad piratavimas mažėtų. Prisiminiau istoriją apie kaimyną prekiaujantį piratiniais žaidimais vienoje maisto prekių parduotuvėje. Jis paprasčiausiai mokėjo „algelę“ kažkam iš vietinės policijos nuovados. Jei kokio didesnio reido metu įkliūdavo (taip berods nutiko du sykius) konfiskuodavo jo prekes (kurių kaip taisyklė jis prie savęs laikė mažai, pardavęs 1 diską iš „sandėliuko“ atsinešdavo kitą) ir jis susimokėdavo kažkur kažkam, kad viskas tyliai pasibaigtų. Prekyba nutrukdavo maksimum porai dienų. Vėliau reidam intensyvėjant (vis tik tai maisto prekių parduotuvė) jis persikraustė šiek tiek giliau, tad priekyje batareikas parduodanti moteriškė jį įspėdavo apie „įtartinus“ asmenis, jis užrakindavo savo kioskelio grotas ir eidavo namo. Prisiminęs šią istoriją į klausimą ar kas nors daroma su piratavimu atsakiau trumpai. Ne. Pasidarė dar labiau gėda.
Vėliau panašią ekskursiją rengiau ir žmonėms iš EA. Dar vėliau dalyvaudamas susitikime su I. Livingstonu (Eidos) raudonavau klausydamas kaip apvaliojo stalo diskusijose pasakojama apie Tako HDD. Kiekvienas metais „gatvinių piratų“ mažėja ir šiandien jau reikia daugiau ar mažiau žinoti kur jie yra (pažanga), bet kiekvienais metais kažkodėl darosi vis labiau gėda. Kodėl? Ogi todėl, kad šiandien jau nebeliko jokių įrankių kaip švelninti padėtį. Prieš kelis metus aš pats turėjau nuomonę, kad žaidimai per brangūs, jų pasirinkimas nykus, pirkti internetu super sudėtinga. Taip buvo prieš keletą metų ir tai buvo argumentacija kalbant su užsienio svečiais. Beje… Jie ją suprato ir tam tikra prasme mus pateisino. Šiandien… Šiandien parduotuvėse apstu žaidimų. Aišku visko ko širdis geidžia gal ir nerasi, tačiau absoliuti dauguma hitų pasirodo lentynose. Jų kainos įvairios, kai kurie žaidimai praėjus kuriam laikui pinga kelis sykius. Užvakar nusipirkau visą Prince of Persia trilogiją. Originalioje pakuotėje. 3DVD diskai. 3 originalios žaidimo dalys. Kainavo 59.99Lt. Čia ką kosminiai pinigai? Visi tris žaidimai išties puikūs. Tokių pavyzdžių apstu. Bestseller serijoje kai kurie žaidimai jau pasirodo nė pusmečiui nepraėjus, EA pradėjo aktyviai leisti savo classic ir deluxe versijas parduodami 2-3-4 senesnius žaidimus už vieno kainą. Nepamirškime ir „Akelotės“ ir jų žaidimų nuo 9.99 iki 59.99. Aišku pasipils tuntas komentarų, kad jie leidžia mėšlą tačiau taip buvo prieš keletą metų. Šiendien tiek jie, tiek Marikonas atveža naujų AAA klasės žaidimų ir jų kainos nesikandžioja. Prisiminkime vien tai, kad prieš keletą metų kai siųstis žaidimus nebuvo taip paprasta (o ir internetas dar buvo ganėtinai retas) mes mokėdavome 12-15 litų už piratinį diską. Žaidimas iš 4 CD tada kainavo daugiau nei šiandien naujas žaidimas įrašytas į DVD. Ir nieko. Pirkome. Visi tik ir kalba, kad mūsų pragyvenimo lygis kyla, tačiau šiandien sumokėti už originalų žaidimą tiek kiek prieš 5 metus mokėjome už piratinį mes nesugebame. Man gėda už mus.
Didžiausia gėda, kad mūsų interneto tiekėjai (tampantys kabelius į miegamuosius rajonus) klientų ieško ne siūlydami patikimą aptarnavimą, stabilią greitaveiką, greitą reakciją į gedimus. Jie mums nesiūlo natūralių dalykų simbolizuojančių „pagarbą ir rūpęsti klientu“. Jie paprasčiausiai lenktyniauja. Pas ką didesnis tinkle kabantis HDD prigrūstas piratinio soft‘o ir kino. Kuris turi geriau veikiančią ir daugiau vartotojų turinčią torrentų programą. Kažkoks absurdas. Nežiūrint į tai mes (klientai) kaip banda avinų einam ten kur vogto gėrio daugiau, o ten nuėję noriai dalinamės tuo ką pavogėm patys. Turėti daug vogto stuff‘o tai jau prestižo reikalas. Vėlgi tai nevyksta „oficialiai“ tačiau tuo pat metu tai yra visiškai atvira ir visi apie tai žino. Be abejonės apie tai žino ir tie kas turėtų ginti autorių teises, tačiau artimiausius keletą metų jie dar kovos su Grūto parku.
Mums tai natūralu. Kai papasakoji apie tai žaidimų pramonės atstovui iš užsienio jie paprasčiausiai atsisako tuo tikėti. Na taip, juk jie atvyksta į šalį kurioje visi mes laikome save labai svarbiais ir išsivysčiusiais Europiečiais. Išdidžiai vadiname savo šalį Europos centru ir nepraleidžiam progos pasityčioti iš trečiųjų šalių ar artimiausių savo kaimynų (nesvarbu iš kurios jie pusės). Galų gale, mes jau net trijuose miestuose turime po Akropolį! Ir dar keletą dangoraižių. Mes jaučiamės Europiečiais ir nepraleidžiam progos tai pabrėžti. Tačiau elgiamės, mes toli gražu ne taip.
Aišku. Mes visada galim pradėti teisintis. Ir mūsų pasiteisinimai paprastai būna tokie, kad nori nenori prisimenu tai nuo ko ir pradėjau savo rašliavą. Komunizmą. Mes sakome „kodėl aš toks vargšas ir turiu mokėti už žaidimą kompanijai kuri varto milijonus?“, o juk tai taip primena revoliucines idėjas apie „buržujus“. Kita vertus naftos ir tabako kompanijos irgi varto milijonus. Bet rūkantis trylikametis ar vos 18-os sulaukęs vairuotojas pilantis kurą į savo 10-ies metų, 3 litrus šimtui kilų ryjantį, golfą yra kasdienis vaizdelis. Kompanijos varto milijonus, naftos ir tabako kainos irgi ne iš mažųjų, bet kažkodėl noriai mokam litus. Nevagiam nes bijom, kad pagaus? Tai jau primena primatus gyvenančius vadovaujantis instinktais „jei skauda vadinas negalima“. Klausimas tada kam mums duotas mąstymas? Kitas pasiteisinimas „neperku nes neturiu pinigų o žaisti noriu“. O kuris iš jūsų nenorėtų naujo Aston Martin, nuosavo namo su baseinu ir kokteilius nešiojančiomis patarnautojomis? Ko gero visi norėtume. Visi norėtų ir naujų džinsų iš armani, galingo fotiko ar naujo mobiliako. Didžiausi padugnės šioje vietoje sugeba ir apsivogti, bet didžioji dauguma pasitenkina sena Canon muiline, Nokia gauta už litą su operatoriaus sutartim ir džinsais iš Maksimos. Kodėl gyvenime mes nešiojame ir valgome ką turime, perkame senus automobilius ir dėvėta aparatūrą ir laikome tai normaliu dalyku, tačiau kai kalba pakrypstą apie kiną, žaidimus ar programinę įranga mes nesusimastydami pradedam vogti? Jei vadovautumėmės savo kasdienybe žaistume tai ką įperkame, naudotumėmės „dėvėtais“ žaidimais arba lauktume pigaus leidimo (dažniausiai tam pakanka pusmečio, maksimum metų). Bet mes taip nedarome. Mes paprastų paprasčiausiai pasivagiam. Man gėda už mus.
Beje pats šlykščiausias pasiteisinimas „Visi siunčiasi tai ir aš siunčiuos“. Mes ką avinai, kad ganomės bandomis? Na, jei galite sau pripažinti, kad mažai kuo skiriatės nuo gyvulio auginamo pietums tai jau problema.
Kaip ir rašydamas, bet kurį tekstą iš serijos „pamąstymai raštu“ taip ir dabar nelabai tikiuosi, kad bus daug įsiklausiusių žmonių. Čia dar vienas mūsų, tik jau bendravimo, ypatumas. Mes nelabai linkę klausyti (skaityti) ką sako kiti. Vis tik jei jau perskaitėte iki galo mano siūlymas būtų susimastyti ir pabandyti, bent jau dalinai pasikeisti (sumokėkime, bent už tai kas mus nudžiugino, paliko įspūdį ar tiesiog labai patiko). Esame žmonės (o ne banda) ir trokštame būti Europiečiais, norime būti gerbiami kitų Europiečių. Iš žaidimų kūrėjų reikalaujame geresnių kainų savo šalyje ir viso įmanomo aptarnavimo. Mes norime, kad Lietuvą įtrauktų į XBox Live! ir Playstation Network servisus. Mes norime konkursų, nuolaidų ir žaidimų pristatymų kaip ten… vakaruose. Bet ar mes ką nors darome dėl to? Ar bent kiek prisidedame prie savo norų išsipildymo? Nejaugi tikrai naiviai manome, kad kažkas varginsis investuoti ir taikytis prie rinkos kurioje naujausių hitų parduodamos vienetinės kopijos nors juos žaidžia kone kas antras žaidėjas? Pripažinkime niekam mes neįdomūs. Ir tai mus siutina. Bet ar mes darom ką nors, kad taptume įdomesni?
257 Komentarai
Kainen
Ir dar vienas Artojo veltui prašvaistytas laikas, norint ką nors pakeisti… (nesupraskit to klaidingai)
OPUS
Būtent. Tarybiniais laikais tokių dalykų nebuvo, tad tėvai galvoja (ir man kartas nuo karto garsiai pasako): – mes išgyvenom, ir tu išgyvesni be kompų. Ir labai atkakliai priešinasi ir nenori išgirsti, jog LAIKAI PASIKEITË.
ir visus mano argumentus galima apibūdinti šitu vienu sakiniu. |)
Dėkot nėra už ką, šis dalykas turi rūpėti visiems.
Foxiz
ei ei jūs tik neperimkit ozzwanted stiliaus iškarpot viską po 1 sakinį Taip OPUS reikia su tuo kovoti. Gaila kad valdžia irgi kompų nemate tai ir nesupranta nieko. Apskritai gyvenam runkelių valstybėje ir aš čia neketinu gyventi dar daugiau kaip 15 metų. Nekentėsiu visą gyvenimą. ( Čia mūsų nuomonės jau ir išsiskiria 🙂 )
Kainen
Iš kur čia traukėt, kad tarybiniais laikais gyvenę žmonės nebuvo matę kompiuterių. Būdavo tie kompiuteriai, tik visiškai netokie, kaip dabar. Manau, kad labai neteisinga yra kalbėti apie tarybinius laikus, kai negyvenai tuo laikotarpiu. Nors ir Artojui kažkur 28 metai, vistiek jis negali taip tvirtai viską rašyti apie tarybinius laikus. Kiek metų gi jis gyveno tuo laikotarpiu? Apie dešimt pirmųjų savo gyvenimo metų. Tokio amžiaus negalima taip tvirtai kalbėti. Mano tėvams jau penkiasdešimt metų, o jie apie tarybinius laikus gali pasakyti tik gerus žodžius. Tuomet Lietuva buvo daugiau laisvesnė ir gražesnė tauta nei, kad dabar vadinamoji „demokratinė“ Lietuva. O dabar, vien pasižiūrėkit kas gatvėse bei mokyklose dedasi. Vadinamieji forsai iš viso nevaldomi, nors dauguma jų nepilnamečiai, bet grėsmę jie kelia daugiau nei, kad suaugę nusikaltėliai. Jie organizuoti, bet dabartinės suknistai idiotiškai parengtos vaikų teisės juos gina ir viską sutvarko taip, kad jie ir toliau galėtų tęsti savo vandalizmą bei chuliganizmą. Ir auklėjimas buvo normalesnis. Gerai, kad gimiau bent tuo laiku, kada tėvai savo vaikus dar mokėdavo auklėti. O dabar, kai nueinu į draugo namus ir matau, kaip jis neauklėja savo vaiko, tai baisu net pasidaro. Vaikas akivaizdžiai užaugs chuliganas-egoistas, kadangi matau kaip net ir vienerių metų vaikas manipuliuoja tėvų elgesiu. O tėvai visiškai nemąsto, toliau lenda vaikui į užpakalį ir dar labiau prastina situacija. Tad, žmonės, nenustebkite, kad per artimuosius 20 metų pasaulyje įsivyraus totalinė nesantaika, terorizmas, karas bei betvarkė.
Ozo
Tikrai taip. Visiskai sutinku, kad Lietuva -runkeliu salis. Ir tikrai dzin man, gyvent cia tikrai nenoriu , juo labiau dirbti uz supuvusius pinigus. Del studiju nezinau, arba cia arba uzsienyje, o toliau tik uzsienis.
p.s. iskarpyt teksta labai patogu, norint cituot paryskinant kazkurias vietas is konteksto.
Faktas tas, kad piratavimas Lietuvoje dar gyvuos ~2metus kaip minimum ir cia nieko nepakeisi, reikia but realistais.
Foxiz
Mtė jie tuos kompus tik nežinojo kas yra žaidimai ir legali produkcija o kad matė tai nereiškia kad viską apie juos žinojo, beje artojas jaunesnis 24 berods
zetonas
zymiai daugiau nei 2 metus manau, kitose salyse(ir netgi labiau isivysciusiose ir demokratiskesnese) irgi jis yra tik gal ne taip stipriai kaip pas mus
karlotikas
(u) Foxiz – mano nuomonės žmogus.Ir nemanau , kad kaip tu sakei ( Čia mūsų nuomonės jau ir išsiskiria ) taip nebus dauguma pamatys kaip jiems toliau eisis su studijom , darbu ir pan. , taipogi neslėpadamas galiu pasakyti , kad dauguma emigruos , emigruos ir tie kurie liks artimi gaming’ui ir tie tikėsis kažko kito iš gyvenimo.
Ozo
Na del softo yra viena iseitis-linux.
O siaip pasakykit pas ka legalus windows’ai? (t.y. legalus instaliuoti ne is kazkur gauto kompakto , o nusipirkus nuosava legalu windows kompakta)
del zaidimu tas pats , pasakykit : kas nera naudojes p2p tinklaus, kad gautu kazkoki zaidima?
del konsoliu grynas pavyzdus: draugo tevai labai turtingi, bet kai draugas su tevu pakalbejo del x360 , tai jo tevas dar nieko nesake, bet kai draugas paklause tevo kaip del ps3 , tevas pasake grieztai ne.
Ir cia pat po savaites pazadejo , kad nupirks PC uz 10k.lt su priedais.
Taigi ,IT puse judame tik pagal stacionariu kompiuteriu isigyjima, na ir gal nezymiai pagal konsoliu isigyjima (juk vis delto perkame jas jau daug labiau negu seniau)
o visa kita IT atzvilgiu , musu salyje vien i blogaja puse.
tiek.
oi, jei apie IT uzsiminau tai paminesiu , kad interneto tiekejai labai progresuoja , nauju technologiju ir dideliu greiciu link.
Kainen
Mano duomenimis Artojo 28-as gimtadienis įvyks rugpjūčio 18-ąją.
O nemanot, kad dauguma Lietuvos gana neseniai iš viso išlipo iš savo kaimo trobelių ir patyrė didelį šuolį į civilizaciją? Paskaitykit net tų pačių Lietuvos garsenybių biografijas, dauguma jų gimė kaimuose. Lietuviai yra kaimo žmonės, ieškantys naudos.
Amber01
Na aš ir nepilnametis (amžius panašus į Foxio), taipogi neseniai pradėjau dirbti ir susitaupysiu Xbox360. Ketinau pirkti orginalius žaidimus, bet regis nepavyks, nes ko gero nepavyks dirbti tarp mokslų laisvu laiku ir užsidirbt, net vienam orginalui. Tėvo neturiu. Mama be darbo. Turiu tik du brolius kurie ir išlaiko šeimą, bet niekada negaudavau „Mobiliako už 1,5k“, va turiu poros metų senumo Sony Ericsson ir man gerai. Na, bet grįžtant prie temos, man šansų gaut į mėnesį porą šimtų (ne vasarą ir ne per atostogas) nėra šansų, tai ką man daryt, kad galėčiau lošt su X’u? Juk jam nėra žaidimų iš „Akelotės ir ko“ už 30 litų. Na aišku sakysit, tada kam man tas X’as, jei negalėsiu įpirkt orginalų, bet vis dėl to aš jaučiu norą žaisti tokius hit’us kaip GTA4, Halo 3, Bioshock ir t.t, tai koks man kelias lieka?
Na, kad ir kaip bebūtų, tikiuosi už poros metų galbūt turėt net mėnesines pajamas (priklausys kaip susiklostys su tuo darbnu kurį dabar turiu) ir žaisti orginalus, bet dabar labai mažai šansų tą padaryt. B
P.S. Kas beje dėl žaidimų ateinančių į classic seriją po pusės metų: kas iš to jei aš nusipirksiu žaidima, prisijungisu Xbox live ir niekas to žaidimo nebežais, nes bus jau išėjęs kos nors naujas addon’as ar nauja versija?
tripleshock
jo gerai parasyta, vienu zodziu nepirataukit. Bet as dziaugiuosi, kad jau tikrai yra daug zmoniu kurie perka orginalus.
Mister_X
Stengiasi visi ta daryt, bet ka turi iki tol kol pasiekia(ir tik jei pasiekia..)? Nauja auto nusiperki – viskas be problemu, bet iki tol vargsti. Naudota nusiperki – dar kokie 2000 LT max remontui iseis, bet jau turesi pakankamai tvarkinga ir galesi nusigaut iki kitu miestu kada nori..o veliau ir naujos galesi siekti. Nejau tu taip nedarei? Nebent pradzioj vargai kaip suo be masinos, ir veliau pasiseke, bet ne visiem pasiseka..
Nepatinka nezaisk. Ir tuo labiau nesileisk iki tokio lygio, kad vogt tai kas nepatinka. Nes vogti vien tam kad vogti jau liga.
Kalbant konkreciai apie NBA ir games.lt – tai is games.lt apzvalgos, duociau NBA 07 9-10 balu, nes joje visiskai nera pakalbeta apie zaidimo klaidas. Blacknemo isijunge zaidima, palose 2 h, parase naujiena ir visus isdure.
As perku tai, kas man bus patogiausia ir geriausia. Jei reiktu pasirinkt ka nors ne piratinio – tai tik K.Ryan muzikos kompaktas. As nusiperku, ji uz tai atsidekoja nuostabia muzika. Malonus mainai. O apie dauguma zaidimo kureju, to nepasakyciau. Tad ir pompuoju is intiko. Vel sakysi ‘don’t buy if u don’t like it’ – bet jei tau Paksas nepatiko, tai kodel neisvykai gyvent i uzsieni? Arba jei LT vairuotojai jau per gerkle eina – tai kodel neisvyksti? 😉
P.S. Del senu zaidimu cd kiekiaus – apsirikau tada, bet pabreziai ‘ KIEK man tai kainavo’. Bet tuo metu ir originalai kiek kainavo – uz NFS: porsche 2000 159 LT butu teke paklot, Delta Force LW irgi panasiai(na zodziu visi originalai).
Kainen
Amberiui : O tai ką po velniais daryti, jei neturiu tiek bapkių, kad galėčiau gerą mersą nusipirkt? Eit gal kur nors pavogt, iš kur nors gauti jo nelegalų nupigintą navarotą ir pan?
P.S. – per visą laiko tarpą, kai esu užsiregistravęs Games.lt nuo 2005-08-03 dar nemačiau tokios naujienos, kuri taip greitai išpopuliarėtų po jos paskelbimo.
FanTaz
Kainen – mano tevus irgi sako kad prie komunistu buvo geriau bet kai pasako kodel man plaukai pasysiause , tau bus surastas darbas (nori ar nenori) , jis sako : buvo galima daug bananu ir kitokiu vaisiu pigei gauti , kiti isvis tokio daliko nematydavo nes tevas juos dezem nuorganizuodavo , kaip ir visi kiti zmones , kiek sneku visiems buvo gerai nes gaudavo dideleis kiekies tai prie ko dyrbdavo o kazko ivairesnio nebudavo, prie komunistu gerai gyveno tik vagys ir nemastantys, betikslei idijotai ,
tevo suvokimu ir pc yra zaidimams jis net sako “ o kam dar jis skyrtas ? “ motina tuo tarpu sako kad prie komunizmo jai buvo pragaras ir ji net nusyzudyt vienu momentu norejo del tokiu apribojimu kuruos man net sunku suvokti , kaip kad papasakojus koky bairi tulyke gali bus vakare susaudytas nes anegdotas apie valdze , ji taip daug draugu ryte atejus i darba nerado , bet ji lengvai supranta kas yra pc ir niekada neslopino mano noro pirkti zaidimus
is esmes butent del senu o ne jaunu zmoniu klesty piratavimas kai jie ismyrs neliks plataus masto piratavimo.
P.S. tokem durnam jaunimeliui kuris tiki kad prie komunistu buvo geriau reiktu paskaityti knyga pavadinimu „1986“ ten nors ir hiberbolizuota bet labai aiskei pardodoma kaip viskas buvo tais „gerais“ laikais
Amber01
Važinėk troleibusais.
Foxiz
Dėl nuomonių išsiskyrimo tai čio OPOSUMUI rašiau 🙂 Jis mūs tėvynės patriotas. O kokia pas mus politika- tie ožiai kur tribūnose sėdi užsimane sau rentų blin. negana to kad premijas po kelis k lt kas pora mėnesių dalinasi dar ir rentų tūkstantinių užsimanė – ant laužo tokius. Man atvirai pasakius būtų gėda tokius dalykus daryti. o jei mmatai nieko. Sėdi šiknas įrakę ir šypsosi tautai nekalta šypsena. Va vakar kažkokiam pasiūlė 80 000 lt už balsą prigavo tai jau su nuliūdusiu veidu vaikšto. Negaliu aš arghhhh…
Kainen
Lietuva prieš 1986-uosius patyrė tikrai mažai komunistų keliamo spaudimo, tad tais TSRS laikais daugumai Lietuvos gyventojų buvo gera.
Skaudžiausia dalis man, kaip Lietuvos patriotui, kad tuometinė Lietuvos valdžia, kai įstojo į TSRS patys sutiko su Lietuvos nepriklausomybės paskelbimu.
Mano mieste troleibusų nėra, o tau apie tą patį XboX 360 galiu atsakyti taip pat:
Žaisk kryžiukus-nuliukus ant asfalto, eik į lauką, pamėtyk į krepšį kamuolį, palošk futbolą, surenk su draugais kokį žaidimą ir pan.
karlotikas
(u) Visa jų vadinama – “politika“ tai atvirai pasakius , grynas šudo malimas į kurį jie patys ibridę (atsiparsau uz izsireiskima 🙂 ) Ir visi tie jų vadinami “skandalai“ susįje su tuo purvu , jie nieko nenori girdėti tik savo kiauto aidą pritariantį jiems patiems.
Foxiz
Nesutinku su tavimi. Mūs tauta – kaip gyvulys.Jei nekirsi per rankas tai ir lįs visur. Pažiūrėkit GTA IV diskusijas, kitų žinomų žaidimų. Bisokie vaikai tik ir šūkauja : “ is kjur parsjisiust?“ ir pan. nemoka net kutūtingai parašyt. Kai pasakai jog žaidimai yra perkami tai kaip į nesveiką pažiūri. Priklauso nuo auklėjimo. Ir dar nevertėtų pamiršti „bandos jausmo“ 🙂