Atvirai kalbant, tai mano pirmasis nuodugniai išbandytas telefonas su „Android“ operacine sistema. Skeptiškai žiūrėjau į „Android“ išmaniuosius ir niekad nesusimąsčiau apie kurio nors iš jų  pirkimą, bet galiu užtikrinti, kad šioje apžvalgoje purvų ant „Android“ OS nedrabstysiu, nes, įsigilinus ir perpratus jos funkcijas, tai tikrai visavertė operacinė sistema mobiliam įrenginiui.

Buvo netgi keista, kad pirmą kartą matau ir girdžiu apie „Gigabyte“ gaminamus išmaniuosius, nors iš tiesų šiais klausimais save laikau apsišvietusiu. Taigi, ar aš per mažai domiuosi mobiliais įrenginiais, ar „Gigabyte“ išmanieji tokie nepopuliarūs Lietuvoje? Manęs paklausti bendraamžiai teigė apie šio gamintojo telefonus nieko negirdėję. Po šios apžvalgos jų populiarumas gali išaugti. Kodėl? Apie tai papasakosiu kiek vėliau.

Dabar apie patį „GSmart Aku A1“. Telefonas įkurdintas paprastoje nedidelėje dėžutėje. Ištraukus antrą dėžutės dalį, viršuje rasime patį telefoną, o po juo slepiasi visi reikalingiausi priedai: USB laidas, įkroviklis, ausinės, baterija ir, aišku, popierinė rašliava.


Testuotas modelis „GSmart Aku A1“ neperkrautas nei lizdais, nei mygtukais. Kairiame šone rasime garso reguliavimo mygtukus, o dešiniajame įsikūrė telefono išjungimo/prižadinimo mygtukas. Viršuje rasime standartinius 3,5 mm ausinių ir mini-USB lizdus. Galinėje telefono dalyje puikuojasi 5MP kamera su automatiniu fokusavimu, šalia jos – blykstė, kiek žemiau – garsiakalbis. Apatinė korpuso dalis, o būtent galinė, užriesta ir palikta ramybėje.


Pirmas įspūdis, pamačius patį telefoną, buvo tikrai geras. Ekranas didelis, o užapvalinti kampai atrodo tikrai dailiai. Viskas buvo gerai, kol jo nepaėmiau į rankas, nes iš karto pasigirdo traškesys suspaudus šonus. Šaunu, kad galinis dangtelis padengtas danga, kuri nenoriai „draugauja“ su pirštų antspaudais. Jie tikrai per daug nekris į akį, o ir nuvalyti labai paprasta. „Aku A1“ rankoje guli tikrai maloniai ir patogiai. Gali būti truputį sunku pasiekti grįžties mygtuką, kai telefonas laikomas aukščiau (sportas nykščiui), bet pats telefono ekranas tikrai idealios įstrižainės ir pasiekti ikonas kampuose nėra bėdų.


Prieš lendant į vidines savybes, noriu pasakyti, kad ekrano raiška nėra iš aukso lieta. Snaiperio akies nereikia, kad matytum pavienius pikselius, nors žiūrint iš toliau, tai tikrai šviesus, sodrių spalvų ekranas. Deja, koją pakiša mažas matymo kampas. Užtenka truputį pasukti ekraną ir vaizdas „išsikalibruoja“. O kur dar apsaugos nuo atspindžių nebuvimas, kuri būtų pravertusi naudojant „Aku A1“ lauke ar geriau apšviestoje patalpoje… Gelbsti tik tai, kad ekrano jautrumas tiesiog superinis. Vis dėlto rašant žinutes labai lengva suklysti. Turbūt man reikės daryti pirštų mažinimo operaciją.


Vidines savybes galima apibūdinti arba labai gerai, arba labai blogai. Geras pavyzdys yra puikiai besisukanti „Android“ („Jelly Bean“ versija) OS, kuriai gelbsti keturbranduolė „širdelė“, o blogas –  tai kamera. Iš tikrųjų ją pavadinčiau tiesiog tragiška. Dėl prasto fokusavimo reikia nei trupučio nekrutinti telefono, o padarytų nuotraukų spalvos visiškai iškraipomos ir suliejamos. Geresnių rezultatų pavyks pasiekti tik tada, kai kamera gaus daug šviesos spindulių. Nėra ką ir šnekėti apie priekinę kamerą… Tokios jos funkcijos, kaip panorama arba nuotraukos padarymas nusišypsant, čia tikrai nepadės.


Viso testo metu atradau tokių dalykų, kurie tikrai privertė pakeisti nuomonę iš blogos (taip buvo pačioje pradžioje) į šiek tiek geresnę. Pavyzdžiui, 3G greitis puikiai atitinka mano poreikius, nes dabartinis turimas mobilusis rodo prastesnius rezultatus, o tokie žaidimai kaip „Dead Trigger 2“ ar „CSR Racing“ sukasi be jokių sunkumų. Iš baterijos gal ir tikėjausi geresnio rezultato, bet kaip ir daugelis šiuolaikinių protingųjų telefonų, šis taip pat ištveria visą dieną vidutinio naudojimosi. Vidutinis naudojimas mano atveju buvo žaidimų siuntimasis ir išbandymas, „YouTube“ filmukai bei žinutės. Naudojant telefoną tik žinutėms, skambučiams bei kelių filmukų peržiūrai per dieną, baterija iškentės apie dvi dienas.

Po 2 savaičių „GSmart“ naudojimo paaiškėjo, kad jis neblogai atlieka siurblio funkciją. Laikytas kišenėje, telefonas prisiėdė dulkių ir jas sunešė po galiniu dangteliu daugiausia viršutinėje dalyje bei netgi po ekranu ir į visus siaurus tarpučius. Taip pat pradėjo  „grybauti“ operacinė sistema. Atrakinus ekraną ir bandant ką nors veikti, telefonas imdavo persikrauti.

Taigi, dabar atsiminkime, ką sakiau apžvalgos pradžioje apie „Gigabyte“ išmaniųjų išpopuliarėjimą ir pažiūrėkime į kainą. „GSmart Aku A1“ Lietuvos parduotuvėse atidavinėjamas už kiekvienam mirtingajam prieinamus pinigus – vos 500 Lt. Manau, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nepraleidžia daug laiko fotografuodami telefonu (šiuo atveju geriau daryti nuotraukas tik labai prireikus), taip pat mėgstantiems pažaisti ir trokštantiems stulbinančios spartos (pažvelgus į kainą turbūt ir nepatikėtumėte).