„Computer Active“ Lietuvoje pasirodė prieš du metus. Per šį laikotarpį jis sugebėjo tapti vienu iš populiariausių žurnalų dėl paprastų ir aiškių aprašymų, bei patarimų. Aišku, jis turi ir minusų. Pagrindiniu galima įvardyti per trumpus kai kurių temų aprašymus. Kad minusas būtų paverstas pliusu Lietuvoje bus pradėtas leisti naujasis žurnalas „Computer Active Gidas“. Jame vienai platesnei temai bus skirtas visas numeris, o tai apie 60 puslapių. Pirmoji tema – „Įrašome diskus“.

Turinys

Žurnalas suskirstytas į tris dalis. Pirmoji įvadas, jai skirta 10 puslapių ir aprašoma skaitmeninių diskų istorija, reikiama techninė ir programinė įranga, bei 2 puslapiai skirti diskų rūšims apžvelgti. Kita dalis – tai „Žingsnis po žingsnio“ vedliai. Kadangi žurnalas labiau mokomasis, šioms pamokoms skirta apie pusę žurnalo puslapių. O pamokos skirtos viskam ką galima padaryti su įrašančiu disko įrenginiu, net aprašoma kaip jį pakeisti ar įdėti į kompiuterį. Trečiajai ir paskutinei daliai tikslaus pavadinimo sugalvoti nelabai ir išeitų, nes čia yra ir pamokų, ir aprašymų, leidėjai ją pavadino „Projektai“, bei pateikė gidų apie „Lightscribe“ rašymą, atsarginių duomenų kopijų kūrimą ir daugybę kitų, apie kurias kiek vėliau.

Įvadas

Įvade iš viso yra 4 rašiniai. Įdomiausias iš jų man pasirodė pirmasis, apie diskų istorija, jų atsiradimą, naudojimą, pritaikymą ir taip toliau. Taip pat čia pateikiamos kelios svarbiausios datos, pavyzdžiui ar žinojot, kad pirmasis CD atsirado dar 1983, o įrašomieji CD – 1991 metais. Keista, Lietuvoje įrašantys CD/DVD įrenginiai atsirado gana neseniai. Sekantys du puslapiai skirti reikiamos techninės ir programinės įrangos aprašymui. Ko reikia įrašyti diskams žinom, todėl einam toliau. O čia platus straipsnis apie diskų įrašymo programas. Aišku aprašyti visų programų neįmanoma, todėl kalbama apie Nero 9, Roxio Creator 2009 ir kelios pastraipos skirtos nemokamoms programoms, nors jų naudoti neprireiks, nes „Computer Active Gidas“ dovanoja mums „Ashampoo Burning Studio“ visiškai nemokamai, o tikra jos vertė 125 Lt. Žurnalas kainuoja 10 Lt, bet joje be šios yra dar 3 komercinės programos, kurių bendra kaina apie 300Lt, o nusipirkę žurnalą gausime nemokamai. Gal ir atrodo neįtikinamas, bet pats patikrinau ir viskas tikrai legaliai, serijos numerius atsiunčia tiesiai iš oficialių puslapių ir jie nėra laikini ar kažkas panašaus(žurnalas serijinius numerius dalins 2 mėnesius). Plačiau apie diske esamas komercines ir nemokamas programas 58-64 puslapiuose. Grįžtant prie temos, paskutinis straipsnis skirtas diskų rūšims, pagrindinius visi žinom, bet pateikiama informacija ir apie mažiau naudojamus DVD-Ram ar Mini DVD diskus.

“Žingsnis po žingsnio“

Šiame skyriuje pateikiamos pamokos, kad viskas būtų papraščiau, jos suskirstytos į žingsnius. Numeryje mokoma kaip prijungi naują optinį įrenginį, įrašyti MP 3 į CD, sukurti vaizdo, muzikos, nuotraukų CD/DVD, bei supažindinama su diskų atvaizdais ir atsarginių duomenų kopijų kūrimu. Taip pat pora puslapių skirta terminų žodynui, o paskutinė skyriaus tema skirta problemų, susijusių su diskais, tvarkymui. Bendrai, pamokos pateikiamos labai aiškiai, kartu paaiškinant kaip atlikti kiekvieną žingsnį ir aprašant naudojamą technologiją, nors daugumą jų tikriausiai žino kiekvienas, dažnai besinaudojantis AK.

Projektai

Šiame skyriuje rašinių ne ypatingai daug – 6. Geriau pagalvojus jų pakanka, kadangi su pagrindine teorija supažindinama įvade. Pirmieji du straipsniai „Susikurk savo CD“ ir „Susikurk savo DVD“ skirti labiau teorijai. Trečiajame straipsnyje „Apsaugok savo duomenis“ aprašyta apie sistemos kopijų kūrimą, o „CA Gidas“ diske yra Paragon Drive Backup 9 programa, kiek teko pabandyti, ji tikrai labai patogi. Iš pavadinimo „Etikečių ir viršelių kūrimas“ aišku, kad pagrinde bus rašoma apie „Lightscribe“ ir popierines diskų dėžutes, jų pasigaminimą. Paskutinis ir vienas iš įdomesnių rašinių „Aukštesnė klasė – paslėptos gėrybės“ akcentuotas į „paslėptas“ CD/DVD rašiklio funkcijas. O paskutiniai puslapiai skirti aprašyti pridėtame diske esamas programas, jų gana daug, bet aprašomos tik naudingesnės.

Pabaiga

Per praėjusius keletą metų pasirodė daug naujų žurnalų. Kai kurie susilaukė sėkmės, kiti nelabai, kaip bus su šiuo – pamatysim. Bent man jis patiko, yra daug įdomios informacijos ir kartu praktinių patarimų. Daugumą iš jų gal ir žinoma, bet yra ir mažiau žinomų dalykų. Be to, šis žurnalas nėra mėnesinis, todėl kiekvieną mėnesį naujo numerio neišvysim, galbūt taip ir geriau. Dėl pridedamų diskų, daugumai juos tikriausiai ignoruoja, taip darau ir aš. Bet šį diską ignoruoti būtų sunku, jame yra beveik visos žurnale aprašomos programos, bei dovanų gauname kelias komercines. Pirmasis numeris tikrai „nepasišiukšlino“, kaip bus su kitai – matysim, bet kažkodėl manau, „Computer Active Gidas“ turinio įdomumas tik kils į viršų.