Jau turbūt daugelis iš jūsų internete, ar kur nors kitur, daugybę kartų girdėjo linksniuojant paslaptingus žodžius E3. Tikiu jog tikrai žinote, kad tai paroda, tačiau kokia ji? Kur vyksta? Kaip vyksta? Į visus šiuos klausimus ir bandysiu rasti atsakymą. Kadangi ji jau ne už kalnų, taigi pradėjus plūsti naujienų srautui iš jos, tikiuosi viskas bus keletą kartų aiškiau.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet paroda įvyks Los Andžele, gegužės mėnesio 18-20 dienomis. Tačiau prieš tai, 17-19 dienomis vyks didžiulis seminaras, kuriame dalyvaus ne tik garbingiausi žaidimų industrijos atstovai, bet ir daugelio didžiausių kompanijų atstovai. Pagrindinė viso seminaro tema – žaidimų industrijos stiprėjimas, palyginus su kitomis pramogų šakomis, kaip, kad muzikos, filmų ir televizijos. O visa konferencija, dar bus padalinta ir į daugelį smulkesnių dalių, pavyzdžiui, perprant žaidimų industrija Kinijoje; reklama žaidime.

Be jau minėtų temų, bus daug kalbamą apie ateities žaidimų problemas ir perspektyvas. Apie visus šiuos dalykus, trumpai ir aiškiai, kartu pristatydami ir savo žaidimus, kalbės kompanijų atstovai, jau daug metų dirbantys šioje industrijoje. Tarp jų pagrindinis prodiuseris David DeMartini, ir EA viceprezidentas Nick Earl prisatys „The Godfather“. Ubisoft atstovas Michel Ancel kalbės apie „King Kong“ žaidimą, o Infinity ward prezidentas Grant Collier apie būsimus „Call of Duty“ tęsinius.

Turbūt po viso to, pasakysite sau: Kodėl aš negyvenu Los Andžele? Galiu nuraminti visus. Šis renginys: konferencija ir E3 paroda, yra skirta tik žurnalistams ir žaidimų industrijos atstovams. Jokie paprasti žmonės nebus įleidžiami, ir tuo labiau yra labai griežtas 18 metų cenzas. Taigi į renginius pateks žurnalistai, gavę akreditaciją ir firmų atstovai gavę pakvietimus, priklausomai nuo jų užsakyto parodos ploto. Pavyzdžiui užsisakę 20,000 kvadratinių pėdų plotą, gausite 350 pakvietimų.

Na, o jei jūs jau sugalvojote dalyvauti parodoje, siulyčiau pradėti užsisakinėti vietas 2006 metų, kadangi šių metų visas plotas yra išdalintas jau senai. Visa įmanoma teritorija buvo išgraibstyta per rekordinį laiką. Parodoje net po kelis stendus turės tokios kompanijos kaip Electronic Arts, ATI, Microsoft, Sega, Ubisoft, ir daugelis kitų. Įdomiausia, kad tarp dalyvių bus ir specialus Švedijos stendas, skirtas šalies rinkos pristatymui. Taipogi žaidimo Americas Army gerbėjai galės apsilankyti oficialiam JAV armijos stende.

Na o dabar kainos. Nors renginys tik specialiems svečiams, tačiau ir jiems teks pakrapštyti pinigines, kadangi net pats menkiausias įėjimo bilietas, suteikiantis tik parodos apžiūrėjimo galimybę kainuoja 275 dolerius, ir tai tik užsisakant iš anksto. Pats brangiausias bilietas jums kainuos 550 dolerių.

Be žaidimų industrijos dalyvių, renginyje rasite ir daugybę žiniasklaidos atstovų, nes daugelis didžiųjų tinklalapių bei žurnalų jau senai ne tik atvyksta į parodą, bet ir turi joje išsipirkę sau vietą. Šios kompanijos tai GameSpot, GameDaily, IGN, GameZone, bei keletą kitų, mažiau žinomu Lietuvoje.

Na, o mums, esantiems čia, Lietuvoje, toli nuo vkisų įvykių, telieka laukti ir stebėti renginį, kasmet pateikiantį daugybę naujienų, ne tik apie naujus žaidimus, bet ir apie senus ir pamirštus projektus, kurie jų kompanijų yra kruopščiai prikeliami.