Prieš kurį laiką jus jau supažindinau su skaitmenine žaidimų parduotuve „Steam“. Atėjo laikas dar vienam žvilgsniui į šią katik atsinaujinusią parduotuvę. Visko nuo pradžių rašyti nepradėsiu, nes su „Steam“ jau supažindinau ankstesniame straipsnyje. Šį kartą daugiausia dėmesio skirsiu ilgai lauktam „Steam UI 2010“ atnaujinimui, kuris praktiškai pakeitė senąjį „Steam“ klientą. Po ilgo beta testavimo, programos tobulinimo, „Valve“ pagaliau neseniai išleido naująją „Steam“ versiją, kuri tapo dar tobulesnė, gražesnė ir našesnė. Todėl atėjo laikas ir mums žvilgtelėti į ją.
Pirmiausia pradėsiu nuo išsidėstymo. Naudojantys klientą jau turbūt pastebėjo, kad nebeliko kai kurių kategorijų. O pagrindinės „Steam“ kliente dabar yra keturios: Store (parduotuvė), Library (biblioteka), News (naujienos) bei Community (bendruomenė).O kur pasidėjo Tools, Media bei My Games skiltys? O jos gi niekur nedingo. Dabar jos tapo Library kategorijos subkategorijomis.
Store skiltyje daugiausia dėmesio buvo skiriama išsidėstymui. Iš pradžių gali būti ir kiek painoka susigaudyti, bet labai greitai priprantama, todėl vėliau naršant Store skiltį ir ieškoti žaidimų tampa tikras malonumas. Dizainas tapo dar gražesnis, modernesnis. Jis primena senąją versiją, bet ištiesų atrodo daug moderniau ir šiuolaikiškiau. Daug didesnis ir įspūdingesnis tapo pagrindinis skydelis, kur dedami įvairiausių žaidimų baneriai. Šalia skydelio atsirado žaidimų iki 5-ių bei iki 10-ies eurų nuorodos, kur galime peržiūrėti žaidimų sąrašą tokios kainos intervale. Anksčiau šios nuorodos buvo sunkiai pastebimos, bet dabar įgavo didesnę reikšmę, yra pastebimesnės ir galbūt ateityje sulauksime vis daugiau pigesnių žaidimų. Virš šių nuorodų atsirado ir statistikos matuoklis, kuris stebi bendruomenės aktyvumą ir nuolatos atnaujina duomenis. Čia galime matyti, kiek lankytojų yra prisijungę prie „Steam“ bendruomenės.
Store skiltyje vis dar galime peržiūrėti naujausių žaidimų, geriausiai parduodamų, ateinančių žaidimų sąrašus. Išliko ir specialioji skiltis, kur yra sukišami žaidimai su nuolaidomis. Specialiajai skilčiai skirtas dar vienas papildomas lopinėlis Store skiltyje tam, kad žaidėjai atkreiptų dėmesį į žaidimus su nuolaidomis ir galbūt nepraleistų puikių akcijų. Šalia banerių skydelio ir žemiau 5 ir 10 eurų žaidimų nuoroda yra galimybė peržiūrėti visus žaidimus su nuolaidomis itin patogiai ir greitai. Tereikia spustelti „See All Specials“ mygtukėlį ir galėsime lengvai peržiūrėti visus žaidimus su nuolaidomis. Žaidimų žanrų nuorodas nuo šiol rasime virš didžiojo skydelio ir tai leis dar patogiau pasiekti norimus žaidimus. Jei nenorite ieškoti žaidimų pagal žanrą, tuomet vis dar yra galimybė ieškoti žaidimų pagal leidėją, tik ši nuoroda dabar yra atsidūrusi kliento šone kiek žemiau po bendruomenės statistika ir žaidimų nuolaidų nuoroda.
Pereikime prie kitos itin svarbios ir visiškai naujos dalies – Library. Nebeliko My Games skilties, užtat atsirado kai kas tobulesnio ir naudingesnio, tai žaidimų biblioteka. Library kategoriją sudaro keturios subkategorijos: Games, Media, Tools ir Downloads. Games – tai pati didžiausia nauja skiltis. Pamatęs ją, labai ilgai negalėjau atsigrožėti. Viskas taip gražiai išdėstyta, tiesiog buvau netekęs žado. Pilnavertis žaidimų sąrašas, su individualiomis žaidimų naujienomis, statistika bei kita reikalinga informacija. Pasirinkus žaidimą galime matyti, kokie draugai turi tą žaidimą. Yra pateiktos nuorodos į pagalbos centrą, žaidimo forumą, ir net nuoroda į žaidimo profilį pačioje parduotuvėje. Spaudinėjant žaidimus keičiasi ir foninis paveikslėlis, kuris priklauso nuo pačio žaidimo. Nuo šiol galime patogiai rušiuoti savo turimus žaidimus bibliotekoje sukuriant dar vieną nuosavą kategoriją. Ją galime pavadinti savo nuožiūra, taip suskirstydami atitinkamus žaidimus kategorijomis. Nepatinka naujoji žaidimų biblioteka? Ne problema. Keliaukite į View įrankių juostoje ir pasirinkite Games List, dabar viskas primins senąjį žaidimų sąrašą. Šalia puikuosis žaidimo paveiksliukas, matysime standartinius Installed bei Not installed sąrašus. Nepatinka ir toks žaidimų išsidėstymas? Tuomet View punkte pasirinkite Games Grid išsidėstymą. Čia matysime didžiules žaidimų ikonėles, jokių užrašėlių, o užvedus pelytę ant ikonos, galėsime spustelti ją ir patekti atgal į žaidimų biblioteką bei peržiūrėti žaidimo informaciją. Savo nuostabią didelią žaidimų biblioteką leidžiama filtruoti. Galime matyti visus žaidimus, mėgstamus, paskutinį kartą žaistus arba tik instaliuotus žaidimus.
Media bei Tools skilčių paskirtis liko tokia pati kokia ir buvo anksčiau. Tools skiltyje galime parsisiųsti ir įsidėti žaidimų filmukus bei juos bet kada peržiūrėti. Tools skiltyje vis dar rasime įvairiausių žaidimų įrankius. Į juos įeina modifikavimo įrankiai, žaidimų redaktoriai, serveriai ir net pats „Unreal Development Kit“ kūrimo įrankis. Download skiltyje galime peržiūrėti visus savo paskutinius siuntinius, siuntimo greitį bei kitą svarbią statistiką su žaidimų siuntimu. Kita nauja kategorija „Steam“ kliente – News. Nelabai supratau kam reikėjo daryti atskirą kategoriją naujienoms, na bet dabar žaidėjai galės dar patogiau sekti naujienas apie būsimus žaidimus, pataisas, atnaujinimus ir visa kita. Beje, visos naujienos suskirstytos į skiltis, ir vėlgi, tai palengvina naujienų peržiūrą bei paiešką.
Čia praktiškai neatsirado kažko naujo. Nors šiaip yra viena pastebimesnė naujovė, tai įsidėti savo žaidimą į Wishlist‘ą, kurį gali peržiūrėti kiti žaidėjai. Naršant žaidimų profilius Store skiltyje į akis krito koks nors žaidimas? Puiku! Įsidėkite žaidimą į savo norimų žaidimų sąrašą. Dabar savo norimais Steam pirkiniais galėsite pasidalinti su kitais bendruomenės vartotojais ir draugais. Tik įsidėjus žaidimą į norimų žaidimų sąrašą visi draugai gaus pranešimą, jog jūs įsidėjote kažkokį žaidimą į savo Wishlist‘ą. Bendruomenėje galėsime bendrauti su savo draugais, juos kviesti į match‘us, burtis į pokalbių kambarius, rinktis į grupes ir net rengti turnyrus. Yra visos pagrindinės bendravimo funkcijos, todėl žaidėjai iš esmės gali atsisakyti kitų bendravimo priemonių. Pokalbių kambariai, balso pokalbiai, grupės – yra viskas ko reikia puikiam geimeriškam chat‘ui. Kai jums parašo draugas, kiek irzlų skamtelėjimą pakeitė malonus garsas, todėl dabar nebereikia krūpčiuoti žaidimų metu kai kolonėles veikia visu galingumu, ir staiga suskamba kažkoks garsas priverčiantis net kruptelti. Dabar pokalbiai žaidimų metu tapo tikras malonumas, o „Steam“ integracija į žaidimą leidžia lengvai susirasti savo draugus ir matyti visą kitą reikalingą informaciją itin patogiai. Savo draugus galime pasiekti dar paprasčiau, nebereikia keliauti į bendruomenės kategoriją, dabar užtenka nukeliauti į Friends skiltį įrankių juostoje ir pamatyti visus savo draugus. Čia galime pakeisti ir savo statusą, pasikeisti slapyvardį arba avatarą.
Ką dar galima paminėti apie „Steam“? Nuo šiol klientas tapo dar stabilesnis, daug greičiau prisijungiama prie vartotojo. Anksčiau klientas mėgdavo kartais pakibti, o dabar regis ši problema išspręsta. Klieno kategorijos daug sparčiau kraunamos, apmokėjimai įvykdomi greičiau ir klientas nepakimba. „Steam“ tapo daug našesnis ir netrikdantis smagių vakarinių match‘ų. „Steam“ – tai praktiškai ideali vieta geimeriui. Manau tuom ir pabaigsiu savo straipsnelį. Tokią nedidelę bendrą apie didžiausius pasikeitimus apžvalgėlę pateikiau jums ir tikiuosi, kad ateityje „Steam“ bendruomenėje sutiksime vis daugiau lietuvių. Jei jau naudojates „Steam“ klientu, nepamirškite prisijungti prie Games.lt Steam bendruomenės. Jei vis dar nesinaudojate „Steam“ paslaugomis, tuomet nedelsiant keliaukite į oficialų „Steam“ tinklapį, susipažinkite su „Steam“ privalumais ir prisijunkite prie vienos didžiausių bei nuolat augančios žaidėjų bendruomenės PC platformoje visame pasaulyje. Daugiau sužinoti apie „Steam UI 2010“ atnaujinimą galite čia.
30 Komentarai
FanTaz
small mode yra gedinga seno versija, zynai kodel ?
va matai viskas sudeliota instaluoti zaidimai , neisntaluoti zaidimai, toolsai, o dabar viskas i viena kose susmeta, zodziu tai kas man steam buvo geriause, naujame update buvo ismeta lauk, stebedina kaip tu gali taip gyrti nauja stema UI jai nesugebejo tai kas buvo geriause islaikyti.
NeWerII
Oh wow…Dabar ne tik konsolių fanboy’ai, tačiau ir Steam fanboy atsirado..
(d) Here comes reinforcment for Gediminas…
Nawy
Kur jus matot tuos fanboy’us? Patinka jum ar ne, Steam vistiek didziausia ir geriausia programa.
Foxiz
Čia jau mažiau fanboyizmo, bet vistiek per daug. Steam niekad nenurungs Skype ir panašių IM servisų. Jį palyginus nepopuliari – naudojasi tik kai kurie žaidžiantys PC žaidimus. Daugumai žmonių steam tik nereikalingas, bet būtinas priedas prie žaidimo ( kaip man ir dar tikrai ne vienam )
FanTaz
atvyrai sakau , laukio sio update , isejo ir jis man pasydare sudas, iki sio update laikiau steam gera programa, o dabar tai patyliu.
seniau su steam viskas buvo toks EZ mode, kai buvo my games , paspausdy atsydaro maza lentele su zaidimais, pasirenki ka nori ir losi , o dabar paspaudy tai per vysa ekrana issoka ir neina budo sumazinti net, durai napade ta dalyka , nes seniau buvo 100 kartu patogiau
cFos
tai kam tada update’inai…
Gediminas
Tai eini į View ir pasirenki Games List. Ir žaidimų sąrašas praktiškai atrodys taip kaip ir anksčiau. Sakyčiau gal dar net geriau. 🙂
FanTaz
nes maniau kad bus geriau o budo padaryt roll back jau nebebera.
p.s. kad gediminas yra kazkoks trenktas steam fanboy tai faktas , sistema gera ir t.t. bet ji tikrai nera idieli vietai geimeriui, steam naudojemas yra privalomas jai nori losti kad ir cs, va ir visas steam gerumas, kiek mates jo postu jis garbina ta steam, realai jai butu imanoma as vengciau to steam , nes tikrai kvailoka sistema, draugas yra vac ban gaves uz nieka.
Azetarat
Ten zaidimai labai brangus,man seip steam reikalingas tik del css ir hl2
FanTaz
Gediminas geriau ? kad uzyma vos ne visa ekrana ? seniau my games buvo tokio pat dydzio kai dabar, bet buvo minimaze fukcija, paspaudy ir uzyma vos vos , o dabar tera tik maximize versija, kad mane totalai uzknysa, jai tu tai vadini patogiu dalyku …
Gediminas
Jei nepatinka toks tai galima pasidaryti dar ir small mode. Man visi atrodo patogūs ir priimtini.
Cronos
Fantaz nepyk, bet gal rankos tavo kreivos ar ka? Kad moki tik bedavotis, kas ne taip. Visga galima pasidaryti taip kaip nori. Va pvz.:
Beje steam tai puikus daiktas, ji naudojaus nuo pacios pirmos dienos, kai tik isvydo dienos sviesa, jau net nebepamenu kiek cia tu metu praejo. Ir per ta laika tikrai pasikeite neatpazystamai. Buvo pertrauka, kai metus gerus nesinaudojau steam ir va kai nesenai isirasiau nustebino, kaip pasikeite, vien funkcija, kai zaidimo metu, galiu ieiti i interneta ir narsyti po puslapius ziauriai nustebino. Dbr tokios funkcijos noreciau visuose zaidimuose tureti… Beje ka cia kliedit, kad nenurungs visokiu skype ir t.t. Ne tam jis buvo kurtas, o dbr tikslas kitoks, kai gali ramiai nesukdamas galvos pasijungti i programa, nusipirkti zaidima lengvai ir galvos nesukti del visu update ir t.t. Galiausiai pamirsti visus CD/DVD diskus, kad po pc formato nereiktu sukti galvos ir ieskoti, bei melstis (jei senas diskas, subraizytas) kad isirasytu viskas gerai. O dbr ramia galva pasijungi i savo steam acc ir parsisiunti jau nusipirktus zaidimus, paprasciau nebegali but.
armandosoprano
bet jus tai invalidai tik peikiat Gedimina del to kad jam patinka steam 🙂 aisku jis perdaug apie steam reiskiasi ji isties nebloga programa kuri ir patogi ir sujungia bendruomene , o jus prikimbat prie kvailu dalyku kaip kazkoks minimize ar maximize juk ijungus zaidima tu nieko nebematai kas tau gali maisyti? tiesiog kazkokius neaiskiu tiesu irodinejimas atrodo kvailai… as esu nei uz steam nei pries ji… naujas stylius grazesnis , bet nepatogesnis galima priprasti prie to.
FanTaz
seip steam butu geras tada jai yvygdytu savo sena pazada padaryt taip kad steam sutvarkytu pc kad zaidimai eitu – draiverius ir t.t. va tada tai tikrai butu galima garbinti steam, o dabar realai tai tik dar vienas online shop su integruotu msg 🙂
RacerPCG
Atnaujinimas tikrai neblogas, bet galėjo ir Community patobulinti 🙂
*Dante*
Man nepatinka gedimino fanbojizmas su steam. Gerai ta programa tikrai turi privalumu bet isaukstinti nereike. Nes begale yra kur galima rasti ir pigiau nusipirkt zaidima.
aKi
Prie ko čia draiveriai? Čia jau labiau OS reikalas (o tie patys Windows 7 draiverius juk automatiškai ir parsiunčia), o ne Steam.
PS. kaip rašyt neišmokai per tiek metų, taip ir neišmokai. 🙂
FanTaz
na esme toke kad buna kad zaidimai neina, ar tai nera direct x ar tai nera kokio runtime ar dar kokio sh kurio reik zaidimiui, steam buvo pazades kad padarys taip kad paleidi steam ir jis pac viska suraso ir suoptimizuoja pc losti zaidimus.
DestinyLT
Isbandes jau nuo betos laiku sita naujai atnaujinta steam, tai taip ir liko nuo betos nepasikeites,bet man patiko iskart naujas stylius. Viena problema, db daugeliui pradejo zaidimai patis isijungynetis ar paprastai steam logon not found,po naujo update,bet apskrytai I like it.
wrut
Cronos, tai reikėjo ir paaiškint kaip tai padarei. Kurei pats kategoriją ir visus neinstaliuotus žaidimus ten kišai ar kaip tik instaliuotus? O aš noriu, kad taip būtų rūšiuojama automatiškai, o ne pačiam dėliot. Noriu ne Small mode, o kaip tik Library detalų rodinį, bet su senu rūšiavimu, kad instaliuoti žaidimai būtų viršuje.