Žaidimo dosje

„Myst IV: Revelation”
www.mystrevelation.com
Kūrėjas: Ubisoft Montreal
Leidėjas: Ubisoft
Išleidimo data: 2004 spalio 28d.
ESRB: Nuo 13‘os metų
Žanras: Nuotykių (kvestas)
Platformos: PC CD

Reikalavimai sistemai

CPU: 700 MHz Intel Pentium III (rek. Pentium IV)
RAM: 128MB (rek. 256MB)
Video: 32MB (rek. 64MB)
HDD: 3,5GB (rek. 8.0GB)
DVD: 4x DVD

[img=http://img.gamershell.com/static/screenshots/896/144779_thumb.jpg][url=http://img.gamershell.com/static/screenshots/896/144779_full.jpg]Įspūdingas Myst gamtos
vaizdas[/url][/img]Pirmas įspūdis

Kadangi aš neplanavau turėti šio žaidimo, todėl apie jį nesidomėjau. Man jį atsiuntė geras dėdulė, iš užsienio, kuris dirba kompiuteriniu žaidimų parduotuvėje ir žaidimus gauna truputi anksčiau (iš už prekystalio). Todėl šis žaidimas pas mane atsirado beveik tuo pat metu kaip ir buvo oficialiai išleistas.

Vos tik atsidaręs dėžutę aš nustebau – 2 DVD kompaktai. Įsidedu į „DVD-ROM‘ą“ pasirenku pilna instaliacija ir vėl nustembu – visas žaidimas užima 8 „gigus“ kietojo disko. Tačiau instaliacija ilgai netrunka po gerų 10‘ies minučių jau galima žaisti.

Paspaudus „New Game“ neišvydau jokios „loading‘o“ lentelės. Ekranas užtemo ir po poros sekundžių išvydau nuostabų vaizdą: skrendu tarp uolėtų oranžinių kalnų, apačioje plyti upė nuo kurios atsispindi fantastiško grožio saulė, danguje purūs balti debesėliai… Vaizdas tiesiog verčia iš koto. Dar nespėjau atsipeikėti, po tokio vaizdelio, kai išgirdau mergaitės balsą, kamera pasisuko į šoną ir aš dar kartą nustebau – šalia manęs sėdi ne kompiuterinis personažas, o aktorius, tiksliau aktorė. Vėliau nepastebimai pasijungia pats žaidimas, bet vaizdo kokybė nei kiek nesuprastėja. Taigi šiaip ne taip atsipeikėjęs po tokių įspūdingų vaizdų aš pradedu žaisti…

Siužetas

Viskas prasidėjo prieš daugybę menų, kai du broliai Sirrus‘as ir Achenar‘as padarė daugybę nusikaltimų ir nužudė labai daug žmonių. Dėl to jų tėvas Atrus‘as uždaro juos į du apleistus pasaulius (žaidime jie vadinami „ages“). Bet vos tik atvykus pagrindiniam veikėjui atsitinka keli keisti įvykiai. Sugenda kai kurie mechanizmai, o kai Atrus‘as išvyksta jų taisyti įvyksta sprogimas po kurio dingsta Atrus‘o dukra Yeesha. Todėl viską išsiaiškinti tenka žaidėjui… Žaidime tenka keliauti po skirtingus pasaulius ir iš mažų siužeto nuotrupų susidėlioti visą istoriją. Pats siužetas yra sukurtas tikrai neblogai ir yra įtraukiantis ypač gerai sukurta žaidimo pabaiga, bet kaip žaidimas baigės aš nesakysiu, patys jei norėsit išsiaiškinsit. Kadangi aš nesu žaidęs senesnių šios serijos dalių negaliu pasakyti ar jos yra susijusios.

Žaidimo veikėjai

Pagrindinis veikėjas Kas pats esu taip ir nesupratau nors perėjau visą žaidimą. Nebuvo nei karto paminėtas mano vardas, į mane kreipdavosi „tu“ arba „draugę“. Savo išvaizdos taip pat negaliu apibūdint nes visas žaidimas buvo rodomas pirmu asmeniu.

Atrus‘as Leonardo Da Vinči stiliaus mokslininkas kuris naudodamasis D‘Ni raštu kuria stebuklingus pasaulius kuriems davė „Ages“ pavadinimą.

Sirrus‘as Vyresnysis brolis, pasižymintis proto skvarbumu, mėgstantis konstruoti įvairius sudėtingos technikos aparatus. Sirrus‘as yra blogasis sūnus kuris ir sukurstė savo jaunėlį brolį padaryti visus nusikaltimus.

Achenar‘as Jaunesnysis brolis, pasižymintis didėle fizine jėga, bet tikrai nėra proto šviesuolis. Jis buvo vienintelis brolis, kuris gailėjosi dėl padarytų nusikaltimų.

Yeesha Jauniausioji šeimos atžala, Atrus‘o numylėtinė. Ją jau nuo mažų dienų tėvas pradėjo mokyti D‘Ni rašto, ko jis neleido mokytis vyresniems broliams. Yeesha turi medalioną kuris leidžia išgirsti ar kartais net pamatyti tai kas įvyko praeityje tam tikroje vietoje (vėliau žaidime šis medalionas atsiranda žaidėjo inventoriuje).

Žaidimo pasauliai

Tomahna Graži įlankėlė kurioje įsikūręs Atrus‘as ir jo šeima. Šiame pasaulyje yra daug sudėtingų mechanizmų, kurie priderinti prie įspūdingos gamtos sudaro tikrai nuostabų vaizdą

Spire Niūrus, keistas skraidančių uolų pasaulis kuriame siautėja nesibaigiančios audros ir neveikia beveik jokie fizikos dėsniai. Šiame pasaulyje buvo įkalintas Sirrus‘as.

Haven Pasaulis kupinas įspūdingos gamtos, gausios gyvūnijos. Šiame pasaulyje plyti begalinės džiunglės kuriose prieglobstį teko susirasti Achenar‘ui, kuris buvo ištremtas į šį pasaulį.

Serenia Šiame pasaulyje yra įsikūrusi tauta kuri sugeba įrašinėti mirštančių žmonių mintis, tam kad jų giminės galėtu sapnuose juos aplankyti. Štai šiuo minčių įrašymu Sirrus‘as ir nusprendė pasinaudoti siekdamas keršto savo tėvui.

Valdymas

Valdymas kaip ir visuose nuotykių žaidimuose nėra sudėtingas. Bet Myst IV: Revelation valdymas kolkas yra vienas patogiausių. Kursoriu [img=http://img.kult-mag.com/photos/00/00/50/22/ME0000502225_1.jpg][url=http://img.kult-mag.com/photos/00/00/50/22/ME0000502225_2.jpg]Vienas iš Haven
pasaulio gyvūnų[/url][/img]atstoja ranka, kuri ją nuvedus ant tam tikro daikto, pakeičia savo išvaizdą (kaip ir visuose kvestuose). Kursorius gali būti judinamas dviem skirtingais būdais: jis gali visą laiką būti ekrano viduryje, tai būna judinamas visas vaizdas (kaip kokioje pirmojo asmens šaudyklėje), arba judėti po visą ekraną (kaip įprastuose kvestuose). Kursoriu perjungti iš vienos padėties į kitą nėra sudėtinga (2‘as pelės mygtukas). Beje galima pasirinkti kurią ranką matysite ekrane – kairę ar dešinę. Žinoma tai tik maža smulkmena, bet kairiarankiams ji turėtu patikt.

Dėl to, kad žaidimo pasauliai yra tikrai dideli ir norint juos pereiti, reikia tikrai nemažai laiko, buvo įdiegtas „zip mode“ mygtukas kuris perkelia žaidėją į tam tikrą vietą. Žinoma negalima persikelti į vietą kurioje dar nesi buvęs, todėl „zip mode“ mygtuką galima naudoti tik trumpinant kelionę, o ne sprendžiant galvosūkius.

Inventoriu

Per visą žaidimą turėsite tik du daiktus savo inventoriuje: foto kamera ir keistą medalioną „pasiskolintą“ iš Yeeshos.

Foto kamera truputi primena senovinį foto aparatą, bet savo funkcijom prilygsta šiuolaikiniam skaitmeniniam „fotikui“. Išviso galima padaryti 999 [url=http://img.kult-mag.com/photos/00/00/50/21/ME0000502141_2.jpg][img=http://img.kult-mag.com/photos/00/00/50/21/ME0000502141_1.jpg]Veikėjus įkūnijo tikri
aktoriai[/img][/url]nuotraukas todėl per žaidimą galima „papleškint“ gražių vaizdų. Bet nemanykit, kad kamera bus naudojama tik tam. Labai dažnai galvosūkio įminimo raktai būna visai kitame žemėlapio gale, todėl kad nereiktu vaikščioti iš vienos vietos į kitą, galima panaudoti „fotiką“. Jis tikrai padeda spręsti galvosūkius, todėl vos tik pamatę ką nors įdomaus nufotografuokite, tų nuotraukų gali prireikt.

Medalionas leidžia išgirsti arba parodo tai kas įvyko praeity. Taip pat jis padeda skaitant dienoraščius arba kokius nors ilgus užrašus. Paprasčiausiai pasijungę užrašus paspauskit medalioną ir girdėsite kaip juos perskaito pats užrašų autorius. Kartais medalionas padeda sprendžiant galvosūkius, jis leidžia pamatyti kaip kiti žmonės atliko tam tikrą veiksmą, bet tai būna labai retai. Dažniausiai medalionas padeda atskleisti žaidimo siužetą, iš tam tikrų atsiminimų galima susidėlioti visą įvykių seką.

Sudėtingumas

Žaidimo galvosūkiai yra labai sudėtingi, jų raktai „išmėtyti“ po visus keturis Myst pasaulius todėl juos surasti yra gana sudėtinga. Bet nepatyrusiems žaidėjams yra skirta „help map“ skiltis kurią galima surasti prie žaidimo nustatymų. Ten būna pavaizduotas pasaulio žemėlapis ir parašyta kai kurie patarimai, aš pats „help map‘o“ nenaudojau todėl apie jį nelabai galiu ką papasakot.

Garsas ir Muzika

Garsai yra padaryti tiesiog puikiai: girdisi kiekvienas vėjo gūsis, aplinkos būna pilnos tam pasauliui būdingų garsų. Pabeldus į tam tikros medžiagos paviršių būna girdimas jai būdingas garsas.

Muzika groja ne viso žaidimo metu, bet tik tada kai jos labiausiai reikia. Ji pritaikyta tam tikriem įvykiam tiesiog nuostabiai ir kai susimaišo su aplinkos garsais ji tiesiog užburia ir palieka neišdildomą įspūdį.

Grafika

Kadangi didžioji dalis grafikos yra dvimatė žaidimas nereikalauja labai galingo kompiuterio, bet sukuria įspūdingus vaizdus. Žaidimo aplinkos yra 2D grafikos, bet tokios smulkmenos kaip trimatės augalų šakelės judančios nuo menkiausio vėjelio, nuo tam tikro paviršiaus sklindantis atitinkamas garsas, ar su ranka perbraukus vandenį sukeliamos bangelės sudaro tokį įspūdį lyg visas žaidimas yra 3D grafikos. Dėl puikiai sukurtų originalių pasaulių žaidimas atrodo labai gražiai ir įspūdingai.

Apibendrinimas

Myst IV: Revelation yra tiesiog nuostabus savo žanro pavyzdys su gera grafika, nuostabia muzika, originaliais galvosūkiais ir paprastu valdymu. Taigi naujoji Myst dalis pakelia kvestų žanro kartelę į aukštumas kurias kitiems šio žanro žaidimams pasiekti bus tikrai nelngva.

Vertinimas

Pirmas įspūdis 10: to tikrai nesitikėjau.
Valdymas 9,6: tipiškas nuotykių žanro žaidimo valdymas.
Grafika 10: iki šiol netikiu tuo ką mačiau.
Garsas/Muzika 10: viskas laiku ir vietoj.
Įdomumas 9,2: tikrai įtraukiantis žaidimas.
Siužetas 9,0: tikrai geras, bet galėjo būti ir geresnis.
Galutinis 9,6: tiesiog fantastiškas žaidimas.