Šiais metais Las Vegase tik ką prasidėjusiose parodoje „Consumer Electronic Show“ „Microsoft“ kompanijos pranešimą pirmą kartą skaitė ne Bilas Geitsas, o naujasis jos vadovas Steve Ballmer. Tačiau skirtingai nuo praėjusių metų, kuomet „Microsoft“ apie žaidimus kalbėjo daug, šiemet lūkesčiai dar prieš renginį buvo gerokai mažesni.

„Venetian Hotel“ plūdę žurnalistai tikėjosi nelabai daug. Jau prieš renginį pasirodė spėjimai, kad šiemet bus pademonstruoti tik du nauji „Halo 3: ODST“ ir „Halo Wars“ filmukai, t.y. jau senai anonsuotų žaidimų. Tačiau galiausiai paaiškėjo, jog nebus ir tų. Tiesa, trečdalis renginio buvo skirtas žaidimams. Jau rašėme apie naują „Halo Wars“ išleidimo datą, jos demonstracinę versiją ir „ODST“ pasirodymą šiais metais.

Visą likusį laiką buvo skiriama daugiau dėmesio „bendroms pramogoms“. Šiuo metu į sceną žengę „Microsoft“ elektroninių įrenginių divizijos vadovas Robbie Bach, kuris pirmiausia pradėjo kalbėdamas apie puikų „Zune“ grotuvą, nepamiršto paminėti ir „Windows Media Center“, kuris šiuo metu jau turi 10 mln. aktyvių vartotojų. Galiausiai jis pareiškė, kad praėję metai buvo geriausi žaidimų padaliniui. Jis pakartojo apie jau žinomus pardavimus, kurie perkopė 28 mln. vienetų ribą.

Bach neužmiršo ir „Xbox Live“, kurio vartotojų skaičius pasiekė 17 mln. Pasak jo, net 3 mln. naujų vartotojų prisijungė per paskutinį ketvirtį. O po „New Xbox Experience“ pristatymo, draugų sąrašai padidėjo net 33 procentais. Iš viso žaidėjai šiame tinkle „socializuojant ir žaidžiant“ jau užtruko 10 milijardų valandų. Vėliau Bach dar šiek tiek pademonstravo „Xbox Primetime“ savybes. Ši naujoji paslauga pasirodys jau pavasarį ir leis žaidėjams kartu gyvai susijungti į „XBL“ ir pasidalinti gyva, realaus laiko patirtimi.

Nebuvo pamiršta paminėti, kad „Lips“, „American Idol“, „Rock Band“ ir „Guitar Hero“ frančizės žaidimams buvo atsisiųsta apie 60 mln. papildomų dainų. O kiek vėliau šiais metais „Microsoft“ išleis ir naują programą, pavadinta „Kodu“, kurios paskirtis yra išmokyti vaikus kaip programuoti. Demonstruotame variante tai yra programa, kuri leidžia susipažinti su žaidimo dizainu labai paprasta forma ir svarbiausia pačiam kurti savo turinį.

Įdomiausia, kad ši programa „Baku“ pavadinimu gyvavo jau palyginti ilgai, bet tik dabar, po nemažos „LittleBigPlanet“ sėkmės, „Microsoft“ nusprendė ir pati pasiūlyti jos vartotojams kurti savo turinį. Nauja mada?