Interneto parduotuvė „Lik-Sang“ pranešė, jog ji buvo priversta užsidaryti po to, kai „Sony“ prieš ją laimėjo net keletą bylų iš eilės.

„Sony nesugebėjo ar nenorėjo atskleisti Londono Aukščiausiame Teisme, jog ne tik pasaulio žaidėjų bendruomenė iš daugiau nei 100 šalių pirkdavo prekes iš „Lik-Sang“, bet ir patys „Sony Europe“ vadovai gavo japoniškus PSP praėjus vos dviems dienoms po jo išleidimo Japonijoje“, – teigiama išplatintame kompanijos pranešime.

Anksčiau „Sony“ pareiškė tinklalapiui „GamesIndustry.biz“, jog ėmėsi tokių veiksmų norėdama apsaugoti pirkėjus. Jų teigimu, importuojami žaidimai neatitiko ES saugos reikalavimų.

Tačiau „Lik-Sang“ laikosi visiškai kitokios nuomonės: „Mes griežtai nesutinkame su „Sony“ nuomone, kad jų pirkėjams reikia tokios pagalbos. Visso „PSP“ konsolės parduotos per „Lik-Sang“ sistemą turėjo pačios „Sony“ patvirtintus 100V-240V AC adapterius ir taip pat atitiko pasaulinius saugos reikalavimus ir visiškai nepažeidė ES galiojančių taisyklių“.

„Šiuo metu „Lik-Sang“ nebepriima daugiau jokių naujų užsakymų, o priimti yra atšaukiami. Tačiau mes glaudžiai dirbame su „PayPal“ sistema ir visais bankais, kad mūsų klientai netūrėtų jokių bėdų dėl šio konflikto“, – toliau teigiama pranešime.

„Lik-Sang“ marketingo menedžeris Pascal Clarysse dar keliais žodžiais išreiškė savo požiūrį į šį „Sony“ žingsnį: „Šiandien ji laimėjo kova dėl „PSP“, rytoj galbūt ji tai darys su „PlayStation“. Po šio įvykio, sekančią savaitę tikriausiai „Sony America“ pradės skųstis dėl to paties. Vėliau galbūt apie tai sugalvos ir kiti konsolių gamintojai. O galiausiai kiekvienas leidėjas galės pradėti bylą dėl to, jog nenori savo žaidimo matyti tam tikroje šalyje“.

„Gėda „Sony“. Šis įvykis neabejotinai taps tamsia dėme jos, kaip rinkos lyderės, istorijoje. Imperija pagaliau „laimėjo“, galbūt keli dominuojantys Didžiosios Britanijos pardavėjai dėl to džiūgauja, bet daugeliui žaidėjų tai išties didelė netektis“, – užbaigė jis.

„Sony“ kol kas niekaip nekomentuoja šio pareiškimo.