Jau kelinti metai iš eilės Vokietijoje rengiama didžiausia kompiuterinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CEBiT“. Įvairios įmonės ir kompanijos atvyksta į Hanoverį pristatyti savo naujausius pasiekimus, tuo tarpu į renginį atvykę žiūrovai turi galimybe pasisemti naujų minčių bei sužinoti kuria linkme vyksta technologijų tobulėjimas. Tačiau tai toli gražu ne viskas. Parodos metu neretai išvysite kompiuterinius žaidimus. Vienur jums leidžiama išbandyti naują žaidimą, kitur prisitatoma kompiuterinė įranga pajėgianti atlinkti tam tikrus procesus per labai trumpą laiką ir jokių trukdžių.

Paėmus Lietuvos statistiką, kas trečias mūsų šalies gyventojas yra išmėginęs ar bent jau matęs kokį nors kompiuterinį žaidimą. Jaunesnio amžiaus jaunuoliai šiam užsiėmimui skiria kiek daugiau laiko, o kaikurie žiūri į tai kaip į tam tikrą sporto rūšį ir stengiasi pasiekti profesionalaus žaidėjo lygi. Kodėl jie tai daro? Todėl, kad daugelyje šalių, įskaitant ir Lietuvą, rengiami kompiuterinių žaidimų čempionatai. Dešimtys, o kartais ne šimtai žaidėjų atvyksta susirungti dėl geriausio žaidėjo/komandos vardo, o dažnai ir dėl nemažo piniginio prizo.

Grįžkime prie parodos. Vienoje iš „CEBiT“ salių buvo rengiamas kompiuterinių žaidimų čempionatas pavadintas „WCG 2007 Samsung Euro Championship“ vardu. Tai bene didžiausias šio užsiemimo turnyras Europoje, kadangi jame dalyvauja atstovai iš daugiau nei 30 valstybių. Pirmą kartą į kovo 14 – 18 dienomis vykusį turnyrą buvo pakviesta ir Lietuvos delegacija. Trys stipriausi solinių žaidimų atstovai ir viena komanda vyko į Vokietija išbandyti savo jėgų.

Čempionato dalyviai patys turėjo atvykti į čempionatui parinktą vietą, tačiau čia pagalbos ranką ištiesė interneto klubas „IMPRESS“, kuris nusamdė mikroautobusą ir tokių būdų padengė visas kelionės išlaidas. Verta paminėti „Acme“, „Microsoft“ ir „FotoPro“ įmones, kurios taip pat prisidėjo prie šios išvykos.

Pirmoji renginio diena buvo skirtas repeticijai. Į parodą vyko tik komandų kapitonai. Repeticijų metu buvo mokoma nešti vėliavas, ruošiamas trumpas interviu su praėjusio čempionato nugalėtojais ir žinoma viskas buvo sustatoma į savo vietas.

Kovo 15 d. prasidėjo nuo atidarymo ceremonijos, kuri buvo tikrai įspūdinga. Pradžioje buvo pristatomas pats renginys, vėliau į sceną buvo pakviesti visų dalyvaujančių šalių kapitonai, kurie turėjo įnešti savo tėvynės vėliavą, kaip jau minėjau iš praėjusių metų nugalėtojų buvo imamas interviu, o pabaigai pristatomi rėmėjai, kurie visi kartu paspaudė ant monitoriaus esantį mygtuką ir tuo pačiu oficialiai paskelbė renginio pradžią.

Po valandos ar dviejų sekė pirmosios kovos. Užbėgsiu įvykiams už akių ir pranešiu, kad pirmąją dieną viskas susiklostė sėkmingai. „Counter-Strike 1.6“ komanda laimėjo pirmąją kovą, „FIFA 07“ žaidėjas taip pat įveikė scenos baimę ir sutriuškino pirmąjį varžovą. Kituose žaidimuose mums buvo užskaitytos techninės pergalės. Su pakilia nuotaika dalyviai išvyko ilsėtis į jiems išnuomota viešbuti.

Nesėkmės prasidėjo sekančią dieną. Pirmieji iš renginio iškrito „FIFA 07“ ir „Need For Speed: Carbon“ žaidėjai, kurie nors ir nedideliu skirtumu buvo priversti nusileisti savo varžovams. Taip pat norėčiau pabrėžti ir tai, kad futbolo varžybas teko žaisti su praėjusių metų čempionu, dar tituluojamu kaip geriausiu pasaulio „FIFA 07“ žaidėju.

Vėliau sekė „Counter-Strike 1.6“ komandos pralaimėjimas. Nors varžovai ir nebuvo patys pajėgiausi, scenos baimė ir drebančios rankos pakreipė rezultatą mums netinkama linkme. Nuotaiką pagerino puikus „WarCraft 3: Frozen Throne“ žaidėjo Romano Rimkaus pasirodymas, kuris sugebėjo patekti tarp aštuonių geriausių Europos žaidėjų. Viename interviu buvo paminėta, kad būtent šis žaidėjas ateityje sugebės nugalėti net geriausią žaidėją visame pasaulyje – 4K`Grubby.

Nors mūsų pasiekimai ir nėra tokie aukšti kaip mūsų kaimynų lenkų, neverta nusiminti, kadangi tai tik pirmasis Europos čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos atstovai. Mums viskas dar prieš akis.