Per Games.lt lūžį įvyko nemažai dalykų, bet, deja, apie juos nebuvo Games.lt tinklalapyje net ir užsiminta. Jei apie užsienio įvykius galima pasiskaityti užsienio žaidimų tinklalapiuose, tačiau apie lietuviškus gana įdomius įvykius pasiskaityti kitur kaip ir nelabai yra. Gal taip ir būtų pasilikę neparašyta, jei ne šiandien FaceBook’e buvusio bendradarbio Igno iš Gauminos „numesta“ nuoroda į „Arctic Startup“ tinklaraštyje parašytą straipsnį „Lithuania – Punching Above Its Weight In ICT?“. Nepaisant, kad su kai kuria šio straipsnio nuomonės dėstymu galima nesutikti, tačiau bendra straipsnio idėja gana įtikinanti: Lietuva kuo toliau tuo labiau tampa vis įtakingesnė informacinių technologijų kūrėja ir vartotoja.

Prieš dvi savaites Gaumina pasigyrė, jog jų naujausias Flashinis žaidimas „Smilga Ledų laižyklė“ viršijo jų lūkesčius daugiau kaip 6 kartus. Vietoj planuotų 3 tūkstančių „sužaidimų“ buvo peržengta 20 tūkstančių riba. Ir vis ji auga! Puiku? Tačiau tai palyginti smulkmena su kitais šios kompanijos pasiekimais atrodo smulkmena! Praėjusiais metais jų kurtas „Stickman Madness“ žaidimas gavo „Golden Joystick“ apdovanojimą, kuris papildė ir taip įspūdingą ankščiau gautų apdovanojimų sąrašą. Maža to, gana tvirtai Gaumina įleidusi šaknis netik Lietuvoje bet ir Didžiojoje Britanijoje bei Airijoje.

Jei Gauminai sekasi gana neblogai, kitai lietuvių kapitalo įmonei – „GetJar“ – sekasi dar labiau! Kompanijos produktai gana ženkliai įtakoja mobilių technologijų žaidimų ir mobiliosios programinės įrangos rinką. Pats kompanijos vadovas Ilja Laurs ne taip seniai buvo patekęs į„Informa Telecoms & Media“ sudaromą įtakingiausių mobilių technologijų industrijai darančių žmonių sąrašą. Kompanija be skyriaus Lietuvoje taip pat turi padalinius, dirbančius Didžiojoje Britanijoje ir JAV.

Ne paslaptis turbūt daugumai ir tai, kad Ivolgamus pastaruoju metu nors ir nelabai dideliais žingsniais, bet visgi daug maž sėkmingais bando užkariauti užsienio rinkas. Jau kelis metus kompanija dirba ne tik Lietuvoje bet ir kitame padalinyje, esančiame Argentinoje. Taip pat jau kuris laikas veikia ko gero tų pačių savininkų turimą įmonė – NordCurrent, besispecializuojanti žaidimų leidime PAL rinkoms. O kur dar vis labiau betobulėjantys žaidimai!

Toliau… NTSG… atrodo baigia užkariauti pasaulį su pokerio žaidimais…

Be lietuvių kapitalo tarptautinių įmonių Lietuvoje galima atrasti ir užsienio kapitalo įmonių, kuriose gana svarbiose rolėse groja lietuviai. Ko gero geriausias pavyzdys tam būtų „UNITY“ kompanija, kurianti to paties pavadinimo žaidimo varikliuką, kuris kuo toliau tuo labiau naudojamas ir sudėtinguose žaidimuose (ko gero vienas geresnių pastarojo meto pavyzdžių būtų – „Cartoon Network Universe : FussionFall“). Šiuo metu kompanijoje dirba net 9 lietuviai. Kai kurie iš jų pvz. kaip Aras Pranckevičius užima tam tikrų sričių vadovų pozicijas (beje, Aras nemažai nuveikęs keliant lietuvišką žaidimų kūrėjų lygį bei parodant tai visam pasauliui).

Be šių „rinkos žaidėjų“ pastaraisiais metais į Lietuvą atkeliauja vis daugiau IT milžinų (pvz. Tieto, Barclay, KOEI). Tiesa, didžioji dalis jų mažai, ką turi bendro su žaidimais… Nepaisant to, smagu, kad Lietuvos atstovai kuo toliau tuo labiau keičia ir įtakoja pasaulio informacinių technologijų veidą!