Konanas – karžygys ir blogio siaubas, kurį žino kiekvienas gimęs dvidešimtame amžiuje. Paminėjus šį legendinį veikėją, kas antras, ko gero, pagalvotų apie jauną, kalaviju mosikuojantį Arnoldą Švarcnegerį, tačiau šį kartą kalbėsime ne apie eilinį Holivudo filmą, bet kompanijos „Monolith“ pristatytą stalo žaidimą. Stalo žaidimai apie Konaną toli gražu ne naujiena, tačiau šį kartą žaidimo istorija sukasi apie Robert E. Howard noveles, o ne apie filmą. Tam, kad išlaikytų autentiškumą, žaidimo kompanija ryžosi tokiems drastiškiems veiksmams kaip, pavyzdžiui, geriausio Howardo knygų kritiko Patrice Louinet nusamdymui.
Žaidimas skirtas penkiems žaidėjams, nors galbūt reikėtų sakyti vienam vargšeliui ir keturiems žaidėjams… Dabar, tikriausiai, visi paklausit: prie ko čia tas vargšelis? Viskas gana paprasta, žaidimas yra priskiriamas „semi-cooperative“ žanrui, t. y. 4 žaidėjai žais prieš vieną (man primena gatvės muštynes). Keturiems prieš vieną žaisti, ko gero, būtų nei garbinga, nei įdomu, tad šiam reikalui „vargšeliui“ buvo suteikta šiek tiek galios ir valdžios – jo pusėje kovos apie 70 visokiausių padarų: nekromanceris, kariai skeletai, monstrai ir t.t. Paturbinus mūsų „vargšelį“ žaidimo siužetas šiek tiek pasikeičia: 4 herojai prieš armiją šlykštynių.
Grįžkime prie žaidimo – kiekvienos žaidimo partijos pradžioje yra išrenkamas vienas iš aštuonių žaidimo scenarijų bei vienas iš keturių žemėlapių (Pictish kaimas, Požeminė šventykla, Taverna, piratų laivas). Tada yra išrenkama herojų komanda, kurią sudaro Konanas bei dar trys pasirinkti bendražygiai, o „vargšelis“ pasiima korteles, žymeklius bei monstrų armiją, kuri dalyvaus šioje partijoje.
Savo ėjimo metu žaidėjai gali atlikti dviejų tipų veiksmus: aktyvų arba poilsio. Pasirinkus aktyvų ėjimą, žaidėjai naudoja energijos brangakmenius įvairiems veiksmams atlikti: judėti, kovoti, gintis nuo priešų, nulaužti spyną ir t.t. Poilsio metu žaidėjai atgauna savo išnaudotus energijos brangakmenius. Kiekvieną kartą atliekant kokį nors veiksmą, pvz. nulaužinėjant spyną, yra naudojami energijos brangakmeniai. Už kiekvieną panaudotą brangakmenį mesite žaidimo kauliuką, kurie yra 3 spalvų: raudoni, geltoni bei oranžiniai. Kiekviena spalva pasižymi savomis specifikacijomis. Kauliukų išmestas reikšmes taip pat galima pagerinti pasitelkus įvairią amuniciją, ginklus, šarvus, eleksyrus ir t. t.
Didžiojoje scenarijų dalyje, žaidėjams norint pasiekti pergalę, reikia atlikti kokią nors užduotį, tačiau kai kuriuose scenarijuose užduotį atlieka „vargšelis“, o didvyriai stengiasi sustabdyti jo užmačias iki ėjimų pabaigos.
Paprastai kiekviena žaidimo partija turi laiko limitą, pavyzdžiui, 10 ėjimų, kurių metu reikia įvykdyti tam tikrą užduotį: surasti ir išgelbėti princesę (visai kaip super mario), pavogti juvelyrinį dirbinį, užmušti nekromancerį iki 10 ėjimo, pabėgti iš kalėjimo iki 10 ėjimo ir t. t. „Monolith“ teigia, jog žaidimas neužsitęs ir truks apie valandą, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad ėjimų limitas sugalvotas ne tam, kad būtų sunkiau, o tam, kad žaidimas neužsitęstų ir nenusibostų. Ant dėžutės užrašyta, jog žadimas trunka apie 60 minučių, aš pamatęs tokį užrašą visada dauginu iš trijų, nes vien žaidimo paruošimui užtruksit apie 30 minučių, o kur dar taisyklių aiškinimas savo draugams.
Apibendrinant galiu pasakyti tik tiek – pražaidus bent 10 skirtingų tokios tematikos žaidimų, nepaisant gražių figūrėlių, nieko naujo neišvysite. Žaidimas atrodo lyg krūvos kitų kurinių geriausių idėjų sumaišymas į vieną troškinį, o ar troškinys skanus, tai jau skonio reikalas, tačiau bent kartą paragauti yra būtina.
6 Komentarai
eXpo_
Konanas rabarbaras 🙂
Ewill
Korgoth the mighty barbarian 😀
[url]https://www.youtube.com/watch?v=yoxMiZxN-F0[/url]
erikas1991
sveiki turiu pc kurio nenaudoju kiek galima butu prasyti uz ji 6gb ramu 2.6 quad core itel procesorius gpu ge force gtx 750 hardas 500 gb maitinimas 500 watu 8 usb ir.t.t arba parodykit tema kur galeciau paklausti
Seniz
Tokiais klausimais rašyk „Geležies“ klube.
erikas1991
manes te niekas neprijama
FirT
Nemoki prisijungti tikriausiai;)