Jau išbandėte Monopolį – puiku, nebandėte – dar geriau,
Ticket to Ride yra tai, kas padės jums susipažinti su stalo žaidimų pasauliu
tai – kas padės įtraukti jūsų draugus dar nežaidusius stalo žaidimų.

Trumpai

Manau atleisit man, kad naujienų skyrelyje aprašysiu ne pačias karščiausias naujienas, bet jau ganėtinai senai pasirodžiusį stalo žaidimą. Ticket to Ride yra žaidimas pasirodęs 2004 metais ir turintis savo vietą daugelio žaidėjų žaidimų lentynose. Šis žaidimas tais pačiais metais apdovanotas prestižiniu Spiel des Jahres apdovanojimu.

Viena geriausių žaidimo savybių – taisyklės išmokstamos per 3 minutes. Net „Monopolio“ taisyklės žymiai sudėtingesnės. Čia, nė karto nežaidę žmonės tiesiog sėda, pravedamas trumpas instruktažas ir jie jau žaidžia. Tai geriausias pasirinkimas, jei draugai ar ypatingai draugės bijo storos taisyklių knygos. Beje jau yra išleistas ir lietuviškas taisyklių variantas ir jei pirksit lietuviškuose supermarketuose nebus problemų su taisyklių vertimu.
Žaidimas susideda iš žemėlapio, kuriame pavaizduota USA geležinkelių schema, 240 spalvotų traukinukų ir 144 iliustruotų kortelių.

Žaidimo mechanika

Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo metu pasirenka vieną iš veiksmų: arba ima dvi traukinių korteles, arba užima (pastato) maršrutą, arba traukia papildomus maršrutų bilietėlius. Žemėlapyje miestai sujungti spalvotais stačiakampiais atitinkančiais aštuonių spalvų traukinių korteles.

Norint sujungti du miestus (pastatyti traukinį) reikalinga iš žaidėjo rankos sumokėti atitinkamą kiekį vienodos spalvos traukinių kortelių. Miestus žaidėjai stengiasi sujungti pagal tai, kokius maršrutų bilietėlius jie turi rankoje. Už pastatytus traukinius ir įvykdytus maršrutų bilietėlius yra gaunami taškai, papildomi taškai skiriami už ilgiausią nenutrūkstamą maršrutą ir už daugiausiai įvykdytų maršrutų bilietėlių skaičių.

Maršrutų bilietėlis nurodo kokius miestus reikia sujungti jūsų geležinkelių tinklui ir kiek už sujungimą gausite taškų (neįvykdžius bilietėlio – taškai minusuojami).

Pabaigiamasis žodis

Nors taisykės paprastos, bet žaidimas tikrai neprastas. Kelis kartus pažaidus atsiranda savo strategijos, savi būdai žaidimui laimėti. Gali rizikuodamas tiesti geležinkelį per visą Ameriką, o gali ir daug smulkių miestų sujungti tankiu tinklu ir bandyti taškų prisirinkti traukdamas bilietėlius, gali bandyti viską padaryti, kad priešininkai surinktų daug neigiamų taškų. Malonu, kad šis žaidimas sužaidžiamas per valandą, žaidimo tempas didelis, net žaidžiant penkiems žaidėjams.
Jau išleistos keturios žaidimo versijos, tai Europos, Šveicarijos, Vokietijos žemėlapiai. Žaidimo bendruomenė aktyviai kuria nuosavos šalies geležinkelių tinklą, gal kada nors ir mes tiesime geležinkelį nuo Ariogalos iki Južintų.
Žaidimą galima įsigyti ir supermarketuose, ir specializuotose parduotuvėse. Įsigijus žaidimą gaunamas ir kodas leidžiantis pusę metų žaisti „Days of wonders“ žaidimų portale. Kaina – apie 130lt.