Paskutinė, trečioji, šiųmetinio „StartupJam Baltics 2010“ diena. Jau beveik pietūs, bet prezentacijos tik prasideda. Renkasi klausytojai. Renkasi ir žiūrovai… ir patogiai įsitaiso…

Bežiūrint kitas prezentacijas suomiui Mike Bradshaw trūko kantrybė ir šis visiems papasakojo kaip iš tiesų reikėtų daryti prezentacijas… nereikėjo net ir skaidrių ar mikrofono!..

Anot Mike Bradshaw, bandant papasakoti ką nors kitiems reikia nebūtinai dėlioti skaidres, bet būtinai susidaryti kažkokį planą, į kurį užėjus „teksto pamiršimo“ sindromui prezentacijos metu būtų galima žvilgtelėti. Taip pat nereikia atsiprašinėti kitų už savo nemokšiškumą (beje, čia labai tinkantis patarimas, ir bandantiems rašyti apžvalgas, naujienas, forumo žinutes – nes atsiprašinėjimai skaitytojo/žiūrovo akimis tikrai „užknisa“). Svarbu tik žinoti pačius svarbiausius dalykus apie pristatomą sritį. Juk žiūrovas tikrai nežino, ką tu esi suplanavęs papasakoti ir kaip! Geriau praleisti neesmines dalis beruošiant prezentaciją, kad būtų galima tilpti į mažesnį nei duota laiko. Jei kas žiūrovams bus papildomai įdomu – jie tikrai pabandys tavęs paklausti.

Turbūt kiekvienam bent šiek tiek besidominčiam politika yra aišku, kad Lukašenka yra „kietas bičas“, kuris nemėgsta kitaminčių. Štai todėl, baltarusiai renginius, kuriuose būtų kalbama įvairiomis laisvės temomis turi perkelti kažkur kitur… sakykim… į Lietuvą… Taip, būtent čia ir vyks šiųmetinis „MediaBarCamp“ renginys, kurio metu iš skirtingų šalių susirinkę žmonės prezentacijų ir gyvų pokalbiu pavidalu dalins įvairiomis temomis. Beje, dalyvavimas visiškai nemokamas (įskaitant nemokamą nuvežimą iki vietos iš Vilniaus bei maistą).

Laimei Lukašenka yra „geras bičas“, nes leidžia savo šalyje daryti renginius, kuriuose neblogai papramogaut be informacinių technologijų. Vienas iš tokių renginių „Urban Action Forum“, kurio metu galima išbandyti nuo senoviškų pramogų (pvz. kova su kardais) iki šiuolaikiškų ekstremalių (pvz. šokinėjimas su virve). Žinoma, renginys nemokamas!

Na, jei patiems labiau patinka kurti pramogas nei jomis naudotis, turėtumėte graužtis nagus, jei neapsilankėte
„Silverlight“ prezentacijoje. Jos metu buvo pristatyta, kaip greitai būtų galima sukurti ir parodyti savo skaitmeninės idėjos prototipą, pasigirta, kad dabar net 60% naršyklių sugeba atvaizduoti „Silverlight“ naudojančius puslapius ir kad šiek tiek mažiau energijos ryjama mobiliuose įrenginiuose nei „Apple“ nebemylimam „Flash“ (beje, „Silverlight“ dar kol kas neplanuoja būti apgyvendinta kitokiose telefonuose nei naudojančiuose naują „Windows 7 Mobile“ operacinę sistemą)…

Jei labiau menas patinka, „Art Baltica“ galėtų galbūt sudominti. Šiais metais kaip ir tapo kone tradicija rengti „Let’s create in LT“, kurio metu bus ugdomi negalią turinčių vaikų sugebėjimai. Organizatoriai šiuo metu ieško IT sritį išmanančių žmonių, kurie norėtų padėti.

Prasidėjo „Startup Pitches“ dalis, kurios metu kiekvienas galėjo pristatyti savo idėją bei gauti rėmimą. Prezentacijų buvo daug ir įvairių. Nuo roko/metalo grupių finansų tvarkyklės…

…ar sistemų leidžiančių lengviau draugams rekomenduoti jiems įdomesnes vietas „Map4Friends“)…

…iki drabužių parduotuvių ar video portalų (taip, ten buvo ir Games.lt naudojamas bei mylimas Cinemeo)…

Nepaisant daugybės šaunių prezentacijų, nugalėjo kelios iš jų. Lenkų „SmakujaMi“, kuris leis kiekvienam išalkusiam sužinoti kur būtų galima pigiai ir skaniai pavalgyti (ir be jokių nuolaidų kortelių!!!), ir lietuvių eTaxi, leidžianti lengvai išsikviesti taksi, pasirodė geriausiai. Su abiem kompanijom ERP planuoja pradėti investicijų derybas dėl šešiaženklių sumų. Tuo tarpu Toostis gavo mylimiausio bendruomenės startup’o vardą, o ManoDrabužiai.lt buvo įvardintas kaip pats geriausias šiųmetinis internetinis projektas (jo pagalba, dabar turbūt kiekvienas taip vadinamas noliferis nebeturi rimtų priežasčių atsitraukti nuo kompo, pirkdamas drabužius).

Renginys baigėsi, bet pasakojimo tęsinys apie žaidimus laukia netrukus…