Ne paslaptis, kad vystydama savo žaidimų rinką, Lietuva vis dar atsilieka nuo kaimynių Lenkijos, Rusijos ir kitų Rytų Europos šalių. Tačiau jau ir mes Lietuvoje turime pasaulinio lygio kūrėją.

UAB „Ivolgamus“ buvo oficialiai įkurta 2002 metais Vilniuje, nors joje dirbantys žmonės žaidimus kuria jau seniai. Pirmąjį komercinį žaidimą kompanija sukūrė 2001 metais ir pavadino 1000 — Lots of Happiness in the Game. Dėka leidybinės kompanijos Buka Entertainment šis kortų žaidimas pasirodė Rusijoje ir Baltijos šalyse.

Žaidimas smarkiai skyrėsi nuo savo analogų neįprastu grafiniu dizainu ir tapo ypač populiarus tarp intelektualų. Lietuviška versija, gaila, taip ir nepasirodė, tačiau rusišką variantą ir dabar rasite Lietuvos parduotuvėse.

Susitikimo su „Ivolgamus“ komanda metu turėjome puikią progą išbandyti šį kortų žaidimą. Pasakysime atvirai — abejingais nelikome. Nors tai tėra tik paprasto ir gan populiaraus Lietuvoje kortų žaidimo „Tūkstantis“ perkėlimas į PC, jį vertinti norisi kaip kažką daugiau.

Kūrėjai atsisakė standartinės „Windozinės“ kortų žaidimo aplinkos, tad žaidimas vyksta lyg ir kalėjime, lyg ir kažkur tolimoje Sibiro tremtyje.

Kortų stalą pakeitė suskretęs laikraštis, o pačios kortos — originalios, nelygios ir pieštos ranka… Mums patiko :).
Po 1000 — Lots of Happiness in the Game pasirodymo „Ivolgamus“ nusprendė išbandyti savo jėgas kurdami žaidimus kišeninėms konsolėms bei naujos kartos sistemoms.

Nebuvo lengva išrinkti žaidimo pagrindinį veikėją: ieškota visame pasaulyje žinomo herojaus, kurio firminis ženklas dar nebūtų užimtas. Tuo herojumi tapo Santa Klausas (Kalėdų Senelis :)).

Demonstracinė versija, kurią jau nebuvo gėda kažkam parodyti, buvo kuriama keturis mėnesius. Tuomet prasidėjo derybos su vakarų leidėjais. Po ilgų derybų leidėju pasirinkta Didžiosios Britanijos kompanija Telegames, sutartis buvo pasirašyta ECTS–2002 parodoje, vykusioje Londone.

Žaidimas gavo ilgą pavadinimą — Santa Claus Saves the Earth.
„Kontaktų užmezgimas su vakarų leidėjais trunka mėnesius, o kartais ir metus. Mes tam paaukojome beveik dvejus metus ir sukūrėme draugiškus santykius su D.Britanijos, Vokietijos ir Amerikos leidėjais. Galite įsivaizduoti, kaip mes rizikavome! Kasmet aplankydavome svarbiausias parodas, tokias kaip E3 ir ECTS, gaudavome astronomines sąskaitas už tarptautinius pokalbius telefonu, tačiau kitu keliu, kaip bebūtų gaila, prasimušti neįmanoma“, — pasakoja vykdančioji Santa Claus Saves the Earth prodiuserė Viktorija Trofimova.

Prieš Kalėdas žaidimas buvo išleistas iš karto dviem platformoms: Game Boy Advance ir PlayStation. Santa Claus keliones galėjo išvysti Vakarų Europos ir JAV žaidėjai. Pradžioje žaidimas buvo planuotas tik GBA sistemai, tačiau kai Telegames atstovai išvydo kišeninę Senio Šalčio versiją, žaidimas jiems taip patiko, kad paprašė jį perkelti ir į PlayStation platformą.

Nepaisant žaidimo populiarumo Europos ir JAV šalyse, Lietuvoje jis kol kas neparduodamas. Gali būti, kad iki kitų Kalėdų situacija pasikeis.

Šiuo metu „Ivolgamus“ ruošia naują projektą, kurį mums jau teko pabandyti. Tai dar vienas smagus žaidimas GBA platformai. Įspūdžių ieškokite kitame puslapyje.

„Mūsų dažnai klausia, ar mes ruošiamės kurti žaidimus tik Lietuvai. Žaidimų kūrimas — tai ne tik kūryba, bet kartu ir verslas. Kaip ir bet kuri kita kompanija, „Ivolgamus“ stengiasi uždirbti kuo didesnį pelną. Išskirtinis lietuviškas žaidimo variantas tik palengvintų kūrėjų kišenes ir pelno neatneštų. Tačiau mes nuolat kalbamės su Lietuvos kompanijomis apie tokių projektų galimybes, — teigia „Ivolgamus“ atstovė V.Trofimova. — Tikimės, kad po kelerių metų viskas bus kitaip“.

Dėka kompanijos interneto svetainės www.ivolgamus.com, kūrybinė grupė nuolat gauna pasiūlymų iš Lietuvos kompanijų apie korporacinių ir šviečiamųjų žaidimų kūrimą. Tai reiškia, kad Lietuvos gyventojai vis labiau trokšta vietinės žaidimų produkcijos.

Artimiausioje ateityje „Ivolgamus“ planuoja pradėti darbą su didesniais ir labiau masiniais žaidimais, skirtais naujosios kartos konsolėms ir PC.

Na, o mes savo ruožtu planuojame dažniau lankytis svečiuose ir šniukštinėti… 🙂