Vienas iš mobiliojo ryšio operatorių (o gal toks yra net ne vienas) savo reklamose plieskia, jog pardavinėja išmaniuosius telefonus neįtikėtinai geromis sąlygomis. Tačiau pamačius kas tai per „išmanieji telefonai“, siūlomi pirkėjams, apima keistas jausmas. Atrodo, jog šis mobiliojo ryšio tiekėjas net nenutuokia (arba paprasčiausiai nenori nutuokti) sąvokos „išmanusis telefonas“ reikšmės. Toks įspūdis susidaro pamačius telefonų turinčių elementariausią Nokia S40 operacinę sistemą vadinimas išmaniaisiais.
O juk pagrindinis išmaniojo telefono atributas – aukštesniojo lygio operacinė sistema. Pagrindinis tokių sistemų privalumas – išskirtinių programų palaikymas. Jos gali keisti telefono darbinę atmintį, leisti daryti veiksmus, kuriuos iki šiol sugebėdavo padaryti tik stacionarusis kompiuteris. Taip pat juose yra galimi ir aukštos kokybės žaidimai, o to įprastuose telefonuose deja nėra.
Apie kompaniją
Sony Ericsson – tai bendra dviejų kompanijų (be abejo Sony ir Ericsson), sąjunga, įkurta 2001-aisias metais. Jos tikslas – sustiprinti kompanijų pozicijas telefonų rinkoje, kurios, tuo metu, netenkino abiejų gamintojų. Tuo metu pirkėjai žiūrėjo kiek telefone yra vietos, kokia jame yra fotokamera, kaip kokybiškai ir garsiai jis atkuria muziką. Tuo metu Sony Ericsson puikiai patenkino pirkėjų lūkesčius ir buvo vieni iš rinkos lyderių.
Deja kitais metais į madą atėjo liečiamieji ekranai, o Sony Ericsson juos pasiūlė tik aukščiausiame kainos segmente. Įprasti telefonai ir toliau buvo orientuojami į kameros ir muzikos atkūrimo tobulinimą, nors pastarajam didžiulis minusas buvo 3,5mm audio jungties nebuvimas. Kiti gamintojai siūlė funkcionalius, bet abejotinos kokybės ir išbaigtumo produktus, tačiau jie sulaukė didesnės paklausos (užtenka paminėti nepatvariuosius kai kurių LG ekranus, ar labai nejautrius pirmuosius Nokia displėjus) . Visa tai įtakojo didelį Sony Ericsson parduodamų produktų paklausos sumažėjimą. Neseniai Sony perpirko visas Ericsson kompanijos akcijas ir tapo vienvalde valdytoja. Tai turėtų paspartinti naujovių diegimą į telefonus ir padaryti juos patrauklesnius pirkėjams.
Pastaruoju metu kompanija pristatė daug labai patrauklių telefonų paremtų populiariąja Android operacine sistema. Smagu, jog telefonai išėjo labai geri ir kokybiški. Šiuo metu išmanieji telefonai, turintys minėtąją operacinę sistemą, yra pagrindinis Sony Ericsson produktas. Jie sudaro net 80 procentų kompanijos paduodamų įrenginių. Vienas populiariausių tokių telefonų yra Xperia X8, dar žinomas kaip E15i. Šį kart pakalbėkime apie jį.
Pakuotė, komplektacija ir dizainas
Apie pakuotę nereikia perdaug šnekėti. Tiesiog paprasčiausia nedidelė dėželė, ant jos matomos kelios telefono fotografijos, tiesa sakant, dėžė mažai kam rūpi. Juk ji renkantis telefoną neturi nė menkiausios įtakos. Joje randame elementariausius dalykus – USB laidą, su juo suderinamą kroviklį, ausines, instrukcijas, 2GB talpos Micro SD atminties kortelę ir, be abejo, patį telefoną. Ankščiau programinė įranga buvo komplektuojama su telefonu, dabar ją teks atsisiųsti iš interneto patiems.
Dizainas visada yra subjektyvus dalykas, bet mano asmenine nuomone jis yra tikrai vienas geriausių klasėje. Blizgūs mygtukai šiam telefonui suteikia solidumo įvaizdį. Gaubtas galinis dangtelis taip pat labai gerai dera prie bendro įvaizdžio ir patogiai „limpa“ prie rankos. Viskas atrodo užbaigta ir tarpusavyje suderinta.
Sony Ericsson siūlo pasirinkti iš juodos ir baltos spalvos telefonų. Prie jų gali būti derinami įvairių spalvų galiniai dangteliai, tačiau pagrindinės spalvos išlieka minėtosios dvi. Tokie dangteliai pereina iš standartinės spalvos į kokią nors kitą
Programinė ir techninė įranga
Šie telefonai pardavinėjami su gan sena Google Android 1.6 Donut operacine sistema. Su ja nesuderinama didelė dalis programų, pati sistema veikia lėtokai. Tačiau tai yra visiškai nesvarbu, kadangi pirmas dalykas, kurį reikia padaryti nusipirkus telefoną – atsinaujinti jo programinę įrangą. Oficialiai ji yra atnaujinama iki 2.1 Eclair versijos. Entuziastams pavyko įsirašyti ir naujesnius versijas, tačiau jos veikia nepilnai t.y. nebuvo aktyvuojamos kai kurios funkcijos.
Kuom blogai turima Eclair versija? Visų pirma naujesnės versijos veikia greičiau, tiek meniu programose, tiek žaidimuose. Antra ne visos programos yra galimos šioje operacinėje sistemoje. Pavyzdžiui, joje naudoja paprastesnė Skype versija, nepalaikanti vaizdo pokalbių (nors daug didesnis apribojimas tam yra priekinės kameros nebuvimas), taip pat telefone nėra galima Nokia Maps programa. Na o didžiausiu trūkumu galima laikyti tai, kad programos ir žaidimai yra įrašomi į vidinę telefono atmintį. Didesnių programų „valdymo centras“ yra įsikūręs telefono atmintyje, o jo naudojami resursai keliauja į atminties kortelę.
Telefono programinė aplinka apipavidalinta labai gražiai. Keturi suasmeninami kampai gražiai integruoti į bendrą telefono aplinką. Tai pagrindinės nuorodos, kurias galime pasirinkti mes patys. Jas matome atitinkame pradinio ekrano kampe. Paprasta ir labai skoninga. Keturi kampai matomi ir muzikos ar FM grotuve, fotografavime ar skambučių metu. Aišku tada rodomos tuo metu aktualios nuorodos.
Telefone yra įmontuotas Qualcomm Snapdragon MSM 7227 procesorius, dirbantis šiai klasei būdingu 600 MHz dažniu. Į procesorių integruotas Adreno 200 grafikos lustas, palaikantis OpenGL ES 2.0, OpenVG 1.1, EGL 1.3, Direct3D Mobile, SVGT 1.2, DirectDraw technologijas. Telefone yra 168 MB operatyviosios atminties. Išvardinau nemažai ne visiems suprantamų skaičių. O tai daug ar mažai? Jei lyginsime su visais kitais modeliais, pastebėsime jog telefone yra gan nedaug darbinės atminties. Kai kurie konkurentai turi net iki 512 MB RAM’ų. Bet kokiu atveju, telefone jie didelės įtakos tikrai neturi. Iš kitos pusės itin brangios Nokia N8, X7 ar E6 turi vos 680 MHz procesorių ir 256MB darbinės atminties. O procesoriai, visuose panašiose modeliuose yra daugmaž vienodi.
Jau minėjau, kad su telefonu yra komplektuojama 2GB talpos Micro SD atminties kortelė. Taigi neprošal būtų išbandyti jos greitį. Pirmiausia atlikome atminties nuskaitymo testą. Kortelė pasiekė 11,6 MB/s greitį. Paskui buvo atliktas informacijos įrašymo į kortelę testas. Jo metu duomenys keliavo 7,3 MB/s greičiu. Na o dabar pabandome pratestuoti telefono spartą. Tam naudosime AnTuTu Benchmark programėlę. Teste standartinių konfigūracijų telefonas surenka 1512 taškų, o tai geras pasiekimas ekonominės klasės telefonui. Jis pastebimai lenkia senesnius aukštos klasės telefonus.
Na o dabar pereikim nuo teorijos prie praktikos. Vieną kartą, užsienietiškame forume buvo užduotas klausimas, ar šis telefonas yra pakankamai greitas žiūrėti YouTube vaizdelius, klausytis muzikos ir naršyti internete. Atsakymas buvo paprastas: 1. Kaip įmanoma vienu metu naršyti internete ir žiūrėti YouTube filmuką? 2. Kaip galima vienu metu žiūrėti YouTube filmuką ir klausytis muzikos? Ką tuo noriu pasakyti? Telefono darbo sparta mus tenkins, jei žinome ko iš jo norėti. Xperia X8 pakankamai greitai susitvarko su dauguma programų, jo veikimas nekelia diskomforto. Jei ko reikia palaukti tai daryti teks neilgai ir tikrai nekels nervų.
Žaidimų sparta patenkinama. Aišku, tokie žaidimai, kaip Angry Birds lėtai veikia ne dėl telefono, o dėl pačio žaidimo techninių problemų. Na o tarkim populiariosios lenktynės Ashalpt 5 veikia gan vidutiniškai – stabiliai, tik kartais galimi striginėjimai. Norint didesnės spartos galima paspartinti procesorių arba įsirašyti naujesnę operacinę sistemą (dėl to galimi kiti sutrikimai).
Sony Ericsson taip pat įdiegė nemažai papildomų programų. Viena iš jų yra Timescape. Tai tarsi visų bendravimo duomenų suvestinė vienoje vietoje. Su Office Suite galėsime efektyviai tvarkyti įvairių tipų dokumentus. Deja, norintiems rimtai užsiimti failų tvarkymu teks atsisiųsti PRO versiją, kuri kainuoja gan nemažai.
Redaguoti failus telefone labai nepatogu. Nėra nei galimybės juos pervadinti ar pažiūrėti informaciją. Kadangi telefone nėra failų tvarkyklės iš viso kažkurie iš jų bus nepasiekiami. Taigi vienas pirmųjų siuntinių iš Android Market turėtų būti failų tvarkyklė. Nors atskira programa nėra taip patogu taip integruota į telefono aplinką, tačiau bent dalinai problema yra išspręsta.
Ekranas
Testuojamasis Sony Ericsson telefonas turi trijų colių įstrižainės liečiamąjį ekraną. Panašios klasės telefonų ekranai būna nuo 2,6 iki 3,2 colio įstrižainės, tad turimas variantas yra pakankamai geras, o ir tie 0,2 colio lemiamos įtakos nedaro. Talpinio tipo (Capacitive) displėjus deja nepalaiko Multi touch technologijos, tad jis vienu metu priims tik vieno piršto komandas. Tai yra nepatogu naršant internete ar žaidžiant kai kuriuos žaidimus.
Ekranas atkuria pakankamai aukštą 480X320 rezoliuciją. Didesniu ekrano taškų kiekiu negali pasigirti nė vienas šios klasės telefonas. Tuo tarpu mažesnės rezoliucijos ekranu apginkluoti telefonai dažnai nepalaiko dalies programų, o tai jau yra labai didelis trūkumas. Su Xperia X8 telefone esančia HVGA rezoliucija veiks visos programėlės, ta negalima pasakyti apie daugelyje panašių modelių sutinkamą dvigubai mažesnę QVGA rezoliuciją.
Jokių didesnių nusiskundimų ekranu aš neturiu.Tenka pastebėti, kad būtent jis suryja didžiausią dalį baterijos, kai naudojamasi telefonu, tad tai, kad sparti techninė įrangą daro lemiamą poveikį baterijos suvartojimui galime laikyti nepagrįstu mitu. Norint tai sumažinti tenka prislopinti ekrano apšvietimą. Labiausiai nepatiko tai, kad jis mėgsta prisirinkti smalkių įbrėžimų. Tad pirkdami šį telefoną paieškokite ir jam tinkamo įdėklo.
Bendravimas, baterija, internetas ir navigacija
Bendravimas telefonu nieko neišsiskiria. Galime paminėt Timescape programėlę, kuri jau buvo aprašyta ankščiau. Žinutės rašomos pilnąja (Qwerty) klaviatūra. Kai telefonas laikomas stačiai tai užsižiopsoję gal ir galime nepataikyt į reikiamą raidę, tačiau esant gulsčiajam režimui tokių bėdų neturėtų kilti.
Tenka pastebėti jog visi iki vieno ekonominės klasės išmanieji telefonai pasižymi labai įdomiu dalyku. Nė vienas iš jų neturi vaizdo skambučio funkcijos. Ne išimtis ir Sony Ericsson Xperia X8. Dauguma kelių metų senumo vidutinės klasės modelių jau galėjo pasigirti šia funkcija, tačiau pigūs išmanieji tuo dalyku nepasižymi.
Interneto naršyklė yra gan patogi. Aišku, būtų daug smagiau naršyti naudojant Multi touch ekraną, bet patenkinamas yra ir šis variantas. Naršyklė veikia pakankamai greitai, tačiau Opera Mobile šiuo atžvilgiu vis tiek ją pranoksta, tad internautams rekomenduotina įsirašyti ir ją.
Telefonas yra komplektuojamas su 1200 mAh talpos akumuliatoriumi. Pasak gamintojo, jis budėjimo režime gali išbūti net iki 446 valandų. Gauta apkrova stipriai numuša baterijos gyvavimo laiką, tai rodo ir maksimali pokalbio trukmė – tik 4 valandos 45 minutės. Normaliai naudojantis telefonu, baterija „netemps“ ilgiau, nei kelias dienas. Norintiems ilgo baterijos budėjimo laiko geriau rinktis neišmanųjį telefono aparatą.
Telefono procesorius turi integruotą A-GPS navigacijos imtuvą. Jis pakankamai tiksliai nusako buvimo vietą. Navigatoriuje yra elektroninis kompasas, kuris nusako, į kurią pasaulio pusę mes esame pasisukę. Navigacija naudoja populiariąją Google Maps. Ja galime sužinoti tikslią buvimo vietą bei pasitikrinti ar teisingu keliu važiuojame, tačiau programa niekada nepakeis standartinio imtuvo. Atsisiuntę papildomą programą galėsite mėgautis aukščiausios klasės navigacija, tik greičiausiai ji paplonins piniginę ir neturės lietuviškos versijos. Be to, įprastos navigacijos turi šiek tiek didesnį ekraną.
Sujungime su kompiuteriu telefonas yra itin skurdus. Jo metu galime nebent perkelti duomenis ar sinchronizuoti ar perkelti duomenis. Laimei ko nepasiūlo telefono kūrėjai išmaniajame telefone galime įsirašyti patys. Android parduotuvėlėje yra galybė programų leidžiančių telefoną naudoti kaip nešiojamojo kompiuterio modemą ar valdymo įrankį.
Muzika
Xperia X8 turi vidutinio garsumo garsiakalbius. Jie pakankamai kokybiškai atkuria muziką, nesigirdi erzinantis šnypštimas padidinus garsą. Deja telefone įmontuota monotoninė garso sistema. Taigi telefonu, bent jau iš bėdos muzikos klausytis galima. Norint garsaus ir kokybiško garso reikia nusipirkti nešiojamą garso sistemą, tai galioja visiems telefonams.
Pagaliau Sony Ericsson savo modeliuose pradėjo plačiu mastu naudoti 3,5mm audio jungtį. Per ją telefono atkuriamos muzikos galima klausyti beveik per viską – pradedant paprasčiausiomis ausinėmis, baigiant galingomis garso sistemomis. Kaip ir minėjau ankščiau – šios jungties nebuvimas, Sony Ericsson telefonuose pastaruoju metu buvo tapusi didele problema.
Muzikos grotuvas pasirodė gan patogus. Jame greitai galime surasti tai ko reikia. Leistuvo dizainas taip pat atrodo gražiai ir tvarkingai. Sony Ericsson smarkiai akcentuoja grotuve esantį „begalybės“ mygtuką, nors aš iš jo naudos nematau. Šis mygtukas leidžia rasti dainą PlayNow ir YouTube sistemose.
Telefone yra FM imtuvas kuriame sumaniai suderinami suasmeninami kampai ir valdymu lietimu galimybės. Nežinau kodėl, bet nei mano MP3, nei bandymo metu turėta Nokia stotis „gaudė“ kur kas prasčiau nors tai mėginau daryti su keliomis skirtingomis ausinėmis. Telefonas turi TrackID dainų atpažinimo sistema. Ji pasitenkina net ir prastesnės kokybės įrašu bei atpažįsta ne tik populiariausias, bet ir retesnes dainas.
Prie telefono pridedamos ausinės tikrai nėra vienos iš gerųjų. Nei garso kokybe, nei garsumu jos tikrai nepasižymi. Net ir jei būtų pridėtos geresnės ausinės, vis tiek parduodamos atskirai atkurtų geresnį garsą. Kadangi telefone yra 3,5mm jungtis, standartines ausines galime nukišti į tolimiausią stalčiaus kampą ir susirasti geresnę garso įrangą.
Kamera
Šiame telefone yra vidutinės raiškos 3,2 megapikselių kamera. Iškart pažvelgus į telefono specifikacijas matome, jog ji turi du techninius trūkumus. Pirmas iš jų – autofokuso nebuvimas. Ši sistema buvo galima panašios klasės telefonuose, gamintuose prieš penkerius metus. Kitas, kiek mažesnis trūkumas – apšvietimo nebuvimas. Iš tiesų telefoninės lemputės nėra skirtos fotografavimui tamsoje – jos padės aptikti daiktų kontūrus. Kitaip tariant telefoniniu apšvietimu apšviesta fotografija skirta tam kad mes suprastume koks daiktas ten užfiksuotas, o juo grožėtis nepavyks.
Atvirai tariant 3,2 megapikselio raiška yra pilnai pakankama fiksuoti nuotraukom, galima apseiti be autofokuso ar be blykstės. Svarbu, kad pati nuotraukų kokybė, kuri nėra išreiškiama jokiais skaičiais būtų gera. Šiuo klausimu Sony Ericsson yra pabėgę toli į priekį nuo savo konkurentų. Deja, apie Xperia X8 to pasakyti negalima. Tiek prastai atkuriamos spalvos, tiek didelis jautrumas stipresnei šviesai neigiamai veikia nuotraukų kokybę
Fotografavimo nuostatų kiekis taip pat liūdina. Mes galime pasirinkti tik vieną iš trijų (neskaitant automatinio) fotografavimo režimų (sportas/ paplūdimys, sniegas/ prieblanda). Net jeigu norėtumėme padaryt nespalvotą nuotrauką, spalvas tektų keisti redagavimo būdu.
Bet kokiu atveju nė vienas šios klasės telefonas neturi geros kameros. Jei telefonu žadame fotografuoti, teks plačiau praverti piniginę arba atsisakyti Android operacinės sistemos bei liečiamojo ekrano ir pasirinkti Hazel arba Elm modelį.
Filmavimo galimybės yra kur kas geresnės, nors ir filmuojame per tą patį objektyvą. VGA raiškos vaizde turėtumėme nematyti daug erzinančių kvadračiukų. O ir pats vaizdas neturėtų striginėti, kadangi yra fiksuojamas 30 kadrų per sekundę sparta. Daugiau gilintis į kameros kokybę neverta, kadangi Holivudo filmo tikrai nekursime, o geriausiu atveju jį žiūrės Youtube vartotojai, kuriem spalvų atkūrimas ar šviesos balansas mažiausiai rūpi. Svarbiausia vaizdo detalumas ir kadrų per sekundę kiekis.
Šeima ir alternatyvos
Norint įvardint panašius telefonus iš kart reikia paminėti neseniai pasirodžiusį Sony Ericsson W8. Gali net iškilt klausimas ar tai du atskiri telefonai, ar tai dvi skirtingos vieno modelio modifikacijos, ar tai visiškai tas pats daiktas. Pagrindiniai skirtumai kitoks galinis dangtelis ir pridedamos geresnės ausinės. Kadangi skirtumai yra simboliniai, galime laikyti, kad tai ne tik X8, bet kartu ir W8 apžvalga. Tiesa, šiuo metu W8 kaina yra nepagrįstai didelė, tad žymiai protingiau rinktis Xperia serijos modelį.
Ieškant alternatyvų reikia apžvelgti visų gamintojų panašius produktus. Pradėsime nuo Samsung. Šis gamintojas siūlo gan nemažai nebrangių išmaniųjų telefonų. Vienas iš jų yra Galaxy S5570 Mini, jis labiausiai tinkamas įvardinti kaip tiesioginis Xperia X8 konkurentas. Nors jis turi simboliškai didesnį ekraną, tačiau pasižymi kur kas svaresniu minusu – jo ekrano raiška tesiekia 320X240 taškų. Su tokia rezoliucija yra nesuderinama dalis Android programų. Šalia panašaus procesoriaus stovi daugiau darbinės atminties – 384 megabaitai. Kitas geras dalykas – jau yra išleistas Android 2.3 operacinės sistemos atnaujinimas, tikėkimės netrukus tai bus galima sakyti ir apie Sony Ericsson galinamą produktą. Jei Sony Ericsson filmuoja pakankamai gerai, to apie Samsung analogą pasakyti negalime. Jis fiksuoja net keturis kartus mažesnės raiškos vaizdą (320X240), dvigubai mažesne sparta (vos 15 kadrų per sekundę). Taigi jei norite ką nors nufilmuoti, galite net nebandyti – vaizdas striginės, o bent kiek padidinus aprėpiamą vaizdą mėgausimės krūva stambių taškų. Dizainas yra subjektyvus dalykas, tačiau asmenine nuomone Sony Ericsson šiuo atžvilgiu yra priekyje. Man visiškai liko nesuprastas dizainerių sprendimas ant galinės sienelės uždėti „With Google“ užrašą. Teoriškai taip ženklinami telefonai, prieš išleidimą nusiųsti į Google bei turintys visas pagrindines Google siūlomas programas. Praktiškai Xperia X8 taip pat visą tai palaiko, bet jos dizainas nebuvo sugadintas šiuo užrašu.
Iš LG fronto iškart išryškėja P500 Optimus One telefonas. Šalia tokio pat CPU slepiasi net 512 MB operatyviosios atminties. Kad ir kaip tai įspūdingai skambėtų, ji didelės įtakos telefono veikimui nedaro. Kaip ir Samsung siūlomas Galaxy Mini, taip ir šis korėjietis turi Android 2.3 operacinę sistemą. Na bet vėl mano asmeninis dizaino apdovanojimas keliauja į Sony Ericsson pusę. Be to LG gaminiai jau nuo seno garsėjo ne pačia aukščiausia kokybe. Fotografavimas juo bus gan nepatogus, kadangi jame nėra tam skirto mygtuko telefono šone, o kamera tefiksuoja vos 18 FPS vaizdą. Kai teko susipažinti su telefono meniu jis man paliko labai neigiamą įspūdį. Tai tarsi suveltas informacijos sąšlavynas, nors kiekvienam gali atrodyti kitaip. Telefonas taip pat neatrodo taip gražiai kaip Xperia X8, be to jame taip pat yra With Google užrašas.
Na o dabar priėjome prie Nokia. Hm, o ką gali mums pasiūlyti šis gamintojas? Tai turėtų būti modelis už panašią kainą, su Symbian operacine sistema ir pakankamai dideliu liečiamuoju ekranu. O ką turi tokio Nokia? Ogi nieko. Artimiausias variantas būtų C3-01, turintis „net“ 2,4 colio įstrižainės ekraną, bei paprastą dvylikos klavišų klaviatūrą žinučių rašymui. Bandžiau sugalvot bent viena tokio telefono pranašumą prieš Xperia X10 Mini Pro, bet deja nepavyko… Kiti Nokia galiniai yra be operacinės sistemos, arba be liečiamojo ekrano, arba žymiai brangesni.
Kalbant apie Xperia X10 Mini Pro tai yra gan geras analogas, norintiems turėti fizinę Qwerty klaviatūrą. Deja, pasirinkus tokį variantą teks tenkintis labai mažu 2,6 colio ekranu, atkuriančiu mažą QVGA rezoliuciją. Užtat šis Xperia modelis turi kur kas geresnę 5 megapikselių raiškos kamerą. Ne „Pro“ versijoje nėra Qwerty klaviatūros ir mažas ekranas, tad gali kilti keblumų renkant tekstą.
Išvados
Sudėjus visus pliusus ir minusus, galime teigti jog tai gan neblogas pasirinkimas. Kad ir kiek daug pigūs išmanieji turėtų trūkumų papildomose funkcijose, jie puikiai atlieka savo pagrindinį vaidmenį – pilnai išnaudoti programinės įrangos teikiamumus privalumus. Mano nuomone tai gražiausias iš visų klasėje siūlomų gaminių variantas. Be to daugelis vartotojų net nekreipia į tokius dalykus kaip kamera ar integruotas garsiakalbis dėmesio, o ir kiti šios klasės telefonai ne ką geresni.
Didžiausiu minusu galime laikyti Android 2.1 operacinę sistemą. Reikia neprarast i vilties, kad Sony Ericsson pasiūlys galimybe ir šiame telefone naudoti Android 2.3 operacinę sistemą. Juolab, kad liko vos dvi neatnaujintos serijos – Xperia X10 Mini (Pro) ir Xperia X8/ W8. Pirmoji serija jau turi savo įpėdinius, tačiau antroji vis dar noriai perkama, bei dar negavo pakaitalų, o neseniai pasirodęs W8 jų greit ir nesulauks. Na o jei nemėgstate laukti tačiau labai norite, ją galite įsidiegti ir savarankiškai.
Šiuo metu šis telefonas, pas prekes iš Lietuvos didmeninkų gaunančius prekybininkus kainuoja apie 600 litų. Tai pakankamai protinga suma už vidutinių galimybių išmanųjį telefoną. Ar jo teikiamos galimybės Jus tenkina – spręskite patys. O jei tenkina – nusipirkę nesigailėsite.
Games.lt
14 Komentarai
cidas
Turejau trumpai sita, pardaviau uz 250lt 😀 Toks smagus, nedidelis, funkcionalus. Kas nepatiko, tai jog tas dangtelis ji labai storina ir toks traskantis, braskantis… Jauciasi, lyg rankoj laikytum plastmases gabala 🙂
shapynas
Man tai X10 Mini Pro daug geriau vien dėl klaviatūros, o savybės tos pačios. Kamera va 5 megapixel. Nebent šio baterija ilgiau laiko.
cidas
(u)X10 Mini Pro taipogi teko naudotis. Viskas butu gerai, jeigu mygtukai spaudinetusi lengviau. As kai iprates qwerty klaviatura rasyti, tai man gan sunkiai spaudinejosi ir nesijaucia to tokio „spragtelejimo“ kad paspaudi o tiesiog toks spaudimas lyg gumine klaviatura rasytumei…
Ndx
(u)(u)(u)(u) O man kaiptik jis paliko gera ispudi – patogus, tikrai nepanasus i plastmases gabala
Na bet jame yra dvigubai mazesnes rezoliuciijos ekranas atkuriantis labai maza raiska, ir pati klaviatura nedidele. Taigi cia kiekvienam pagal skonį 🙂
krimon
Teko gal pries pusmeti prasitesti abonenta tai gavau uz nepamenu berods 150 lt si telefona na zinoma su sutartim. Esu labai patenkintas ekranu ir jo raiska. Ikoneles, vaizdai atrodo isties LABAI gerai. Palyginimui draugas turi HTC wildfire(pavadinimas gal netikslus) meniu atrodo tarsi ziuretum i seno zilitona, toks kubikeliais. Jauciama maza rezoliucija. Siuo metu esu nusirootines ir buvau isirases kelias neoficialias Android 2.3 versijas. Galiu pasakyti jog jos veikia pakankamai gerai ipatingai patiko Flavio versija taciau ji neatrodo taip gerai kaip standartines Soni erricson 2.1 tad teko atsistatyti i senesne. Tiesa multitouch siame telefone dalinai palaikomas tik ji reikia aktivuoti gyliau. Pasigooglinus galima rasti pilna gidu kaip tai padaryti. Na programu diegimas i tel atminti istikruju uzknisa, bet parsisiuntus programa app2sd net ir si beda issisprendzia.
segaman
Turiu sita telefona 😀 beveik naujas bet vos vos apibraiziau, su mielu noru isikeisciau i koki n97 mini ar ka nors su kamera gera
Ndx
N97 mini? Nemanau, kad tai butu bent kiek geresnis variantas :S
Avan
Ndx nuotraukos ne Kiedainiuose dariai?
Ndx
Ten pat 😉
Avan
(u) Žiūrių kad kažkur matyta 😀
shapynas
Blm.. dabar kai pamačiau Xperia Mini Pro, tai žiauriai užsinorėjau jo… kaina 800Lt iš ebay. gerulis 🙂
ForestTiger
Na samsung galaxy gio (S5660) manau daro tiesioginę konkurenciją x8, plius jis atsilieka tik nebent su kamera, o ekranas nominaliai didesnis, rezoliucija tokia pat, ramo turi daugiau, procas irgi greitesnis, na, aišku ir kaina didesnė, bet tikrai nekosminė kaip už tokį daikciuką 🙂
Krakys23
Net nežinojau, kad jame 3.2MP, galvojau, kad tik 2 😀
Ndx
Tai jau visai kita kainu kategorija, telearenoi kaina 150Lt skirias