Naujasis iOS 7. Paprastas, įspūdingas, žaismingas. Apple tikisi, kad dar iki rugsėjo mėnesio pabaigos net 700 milijonų įrenginių turės įdiegtą iOS 7 operacinę sistemą. Pagal juos tai bus pati populiariausia operacinė sistema.
Pradedant nuo pradžių: Iš esmės pagrindinis ekranas beveik nepasikeitė, tik jo spalvos. Spalvos jį padarė labai harmoningu, šiek tiek žaismingesniu ir tubūt daugeliui žmonių, daug gražesniu.
Patobulėjo ir kamera. Atsirado daug naujų filtrų, tarp kurių yra ir taip visų troškiama HDR funkcija. Galerijoje nuotraukas rušiuoja į “pagautus momentus” ir “perdirbtas nuotraukas”. Pačios galerijos dizainas taipogi patobulėjo.
Tobulai tinkanti balta spalva su šiek tiek melsvos spalvos. Rasite ir naują tolimos galerijos peržiūros funkciją.
Naujas, lengvo dizaino dalijimosi (share) ekranas. Leis dar greičiau dalintis nuotraukomis ir kitais failais per Bluetooth, žinutėmis, debesyse, per įvairias programėles, ar su šalia esančiais žmonėmis vietiniame Wi-Fi tinkle.
Naujame iOS rasite atnaujinta Siri. Pagaliau Siri galės ieškoti Wikipedijoje, žinutėse, el. pašte ar net nuotraukose. O dabar labai megstamas Apple įmonės dalykas – muzika. Atsirado iTunes radija. Galėsite klausyti kitų žmonių mėgstamos muzikos, ar transliuoti savo mėgstama muzika nuosavoje radijos stotyje.
Paskutinė naujovė: iWork. Tai programėlių, skirtų darbui rinkinys. Jame yra iMovie, iPhoto ir kitos programėlės. Tai tiesiog tobulas rinkinukas kurybiškiems vartotojams. O svarbiausia, šis rinkinys, visiems įrenginiams turintiems iOS 7, bus nemokamas.
Šis gėris bus palaikomas iPhone 4, iPad 2, iPad mini, iPod Touch (5th gen) ir vėlesniuose modeliuose. iOS 7 pasirodis jau rugsėjo 18d.
Dabar telefonai. iPhone 5 turėjo pačius geriausius pirmuosius metus, lyginant su kitais Apple gaminiais. Išleidus naują iPhone modelį, senasis būdavo atpiginamas. Bet daugiau to nebus. Šiais metais, iPhone 5 pakeisime dviem, skirtingus dizainus turinčiais, telefonais.
Pirmasis iš jų: iPhone 5c. Jis pagamintas su tais pačiais “viduriais”, kaip ir iPhone 5. Šio naujojo obuolio įskirtinumai: dizainas ir kaina. Kitaip nei ankstesnieji modeliai, šis bus daug žaismingesnis, ir pagaliau, turės daugiau spalvų. Kaip visuose Apple produktuose, viskas ypatinga, net spalvos . Rasite 5 spalvas. Labai citrininę žalią, labai labai geltoną, šviesiai mėlyną, sniego baltą ir šviesiai raudoną. Pagal telefono korpuso spalvą, pasikeis ir visos operacinės sistemos dizainas.
Pagamintas iš plastiko, bet vistiek išlieka papuošalu. Galinis skydelis ir šonai pagaminti iš vientysos medžiagos, todėl nėra jokių akį rėžiančių sujungimų… Žmonėms, nepasitikintiems plastiku, Apple pardavinės iš itin stiprios, nelūžtančios, nesibraižančios medžiagos pagamintus dekliukus. Dekliukai įšskirtinio dizaino. Jų gale išpjaustytos skilutės, kad matytusi ir originali telefono spalva.
Kaip ir minėjau, tai tokius pat, kaip iPhone 5, vidurius turintis telefonas. Jame rasite tik didesne baterija. Kaina itin maža. Tik 99 doleriai už 16Gb modelį ir 199 doleriai už 32Gb modelį, pasirašius dviejų metų sutartį. O dekliukai kainuos po 29 dolerius, nepriklausomai nuo spalvos.
Kitas, Apple teigimu, didžiausią pažangą padarysiantis telefonas – iPhone 5s. Telefonas bus 3 spalvų: aukso, sidabro ir šiferio (pilkai melsva spalva; angliškai – slate)
Telefone naujas, daug galingesnis vidus: 64bit‘ų A7 mikroprocesorius. Tai pirmasis telefonas pasaulyje, turintis 64bit‘ų procesorių. Aišku, veiks ir senosios, 32bit‘ų programėlės. Grįžtant prie galingumo. Net sunku patikėti: procesoriaus greitis lyginant su iPhone 5 padidėjo net iki 40 kartų, o grafinės plokšės greitis iki 56 kartų. Telefonas palaikys ir OpenGL | ES 3.0.
Telefone atsirado nauja dalis. Tai judesio mikroprocesorius – M7. Jis programoms rodys, ar telefono vartotojas sėdi, eina, važiuoja, ar daro kažkokius neaiškius judesius. Jame, aišku, kartu integruotas ir giroskopas, akselerometras. Sportininkam ir šiaip pasportuoti mėgstantiem žmonėm telefone rasite integruota Nike+ programėlę. Ji, naudodama A7 ir M7 mikroprocesorius, gaudydama Gps signalą, padeda tau sportuoti. Rodo greitį, atstumą, greičio šuolius ir kitus vertingus dalykus telefono ekrane, o paspaudus pora kartų ekraną, visą informaciją pasakys žodžiu. Už bėgimus rinksite taškus, kuriuos vėliau galėsite išleisti programėliu centre.
Apie baterija daug kalbėti nereikia. Net 250 valandų budėjimo režime, 10 valandų kalnbant ir 10 valandų naršymo LTE tinkle.
Kamera – labai paprasta, bet tikrai ne prasta, o netgi neyprastai gera. Kartu su iOS 7 atsiras daug lengvai perprantamų funkcijų. Apple kaip visad, nekovoja megapikselių kovoje. Šį kart pristatė nauja technologiją, apie kurią nieko nepasakė, turinčią, 1.5 mikronų kamerą. Pati kamera yra labai automatizuota, skirta žmogui, ne robotui. Automatinis nuotraukos stabilizavimas, baltos spalvos balansas ir kitos įmantrios funkcijos. Telefone rasite dvi blykstes: ryskią baltą ir šiltą geltoną. Jos, priklausomai nuo apšvietimo, sudarydamos virš 1000 skirtingų kombinacijų, prisitaikys prie skirtingos tamsos ir nesugadins nuotraukos, iškraipant spalvas. Atsirado iSight – 28 megapikselių panoraminis fotografavimas. Filmavimas. Pagaliau ir čia rasime sulėtintą filmavimą: 120 kadrų per sekundę, filmuojant 720p raiška.
Tiek apie kamera, o dabar svarbiausias atnaujinimas: apsauga. Padarius daug tyrimų, buvo išsiaiškinta, kad yra sunku sugalvoti slaptažodį, todėl daug žmonių jo tiesiog nenaudoja. Perversmą daranti technologija – Touch ID. Telefoną atrakinsite tiesiog pridėdami pirštą prie Home mygtuko. Mygtuke esantys jutikliai nuskaitys jūsų piršto antspaudus, taip suprasdami, ar savininkas nori atrakinti telefona. Ši technologija leis priregistruoti ir kelis pirštu antspaudus, norint leisti tai kuriem savo draugam juo naudotis. Neišsigąskite, pirštų antspaudų informacija bus šifruojama ir saugiai laikoma telefono mikroprocesoriuje. Home mygtukas pagamintas iš grafito, todėl nesusibraižys.
Kaina didesnė nei iPhone 5c, bet kaip tapo aišku, verta mokėti. 16Gb modelis kainuos 199 dolerius, 32Gb – 299 dolerius, o 64Gb – 399 dolerius, pasirašius dviejų metų sutartį. Ir šiam telefonui yra skirti įvairių spalvų dėkliukai, kurie kainuos po 39 dolerius. Telefonas parduotuvėse pasirodys jau penktadienį, rugsėjo 13 dieną.
31 Komentarai
jobarai
Del iphone nzn, bet del s3 apie kuri cia kalba visi tai sutinku, kad niekam tikes telefonas. Pusbrolis turi apie 2 menesius ir pastoviai keikiasi darbe naudodamas ji, nes uzlagina daznai arba paspaudus ka nors nereguoja, krauna kasdien. Negana to kai ji uzsisake jam atveze i namus ( neveikianti ir smirdejo pelesiais :D) tai samsungas norejo garantiniam taisyt, bet issikovo siaip netaip, kad duotu nauja telefona. Pats turiu nokia lumia 800 negiriu jo bet jokio lago per metus naudojimo ne kart nebuvo, bateria laiko apie 3 dienas, bet noreciau labai ismegint iphone, nes niekad neturejes 🙂
Sly_Cooper
Lumia 800 teko kelias dienas pasinaudoti, nes pigiai nupirkau ir tiesiog perpardavinejau. Pats telefono dizainas gal ir ne mano skonio, taciau OS manau labai efektyvi, bei stabili. Interface’as taipogi, gan patrauklus. Vienintelis minusas manau, ivairiu apps’u trukumas, bei mazas developer’iu susidomejimas, taciau manau su laiku situacija pageres ir galbut Windows mobile OS perims lyderiu pozicijas.
Dzinglazz
Keista kai žmogai vis pamini ‘gerai optimizuotus’ Iphonus ir Nokias prieš ‘blogai optimizuotus’ Andoid įrenginius…
1. Ar šiais laikais egzistuoja 4-8 branduolių telefonų procesoriai rinkoje? – Taip.
2. Ar Android pilnai išnaudoja visus savo resursus? – Ne.
3. Ar iOS pilnai išnaudoja savo resursus? – Taip.
4. Ar Apple ateityje išleis 4-6-8 branduolius turinčius įrenginius kurie bus pateikti kaip stebuklai, n’kartų lenkiantys savo pirmtakus – Taip.
5. Ar Apple jau dabar galėtų išleisti šiuos ‘stebuklus’? – (žr. klausimą nr. 1).
6. Ar dėl to kad naudojama sena technologija ‘naujuose’ įrenginiuose, kurie neturi NFC, Belaidžio Įkrovimo, SD korteliu išplėtimo galimybių, įrenginys tampa pigesnis? – Nope…
Jei ‘optimizacija’ telefone atsiranda dėl įrenginio galimybių stokos, renkuosi ‘Lagą’.
Sly_Cooper
(u) prasau perskaitykite auksciau esancius mano komentarus, o jai jau tai padarete, tai skaityk dar karteli, pakoliai suprasi, jog tavo komentaras yra tik eilinis issisukinejimas, nebeturint svaresniu komentaru. Nei vieno is tavo pasigestu beverciu ‘navarotu’, iphone telefone nepasigedau. Tavo pamineti ‘navarotai’ nesugebejo padenkti tos 6men trukusios kancios su Galaxy S3. Tu, kaip vadini, rinkis ‘laga’ ir tuos savo ‘navarotus’, o as susimokesiu uz (TRECIA KARTA) isitikinta kokybe ir funkcijas, kurias realiai naudoji. Kuomet, potencialiai bus labai reikalingas, pvz kad ir tas NFC, Apple pasirupins, kad ji ir atsirastu, REALIAM praktiniui naudojimui.
Dzinglazz
Man čia bandai įrodyti kad Tavo patirtis ir Tavo pasirinkimas yra Pats Pačiausias ar kaip? Aš matai jau didelis berniukas esu ir pats moku nuspręsti (daug laiko praleisdamas tikrinant visų esamų telefonų rinkoje, kurie mane domina pliusus ir minusus) kokį man prietaisą pirktis, o ne ‘atsitiktinai’ parduotuvėje pirkti kas papuola.
Aš neneigiau tavo patirties su S3. Bet tamstos ‘Man to ir nereikia, Aš to nenaudoju’ jau tapo šablonas visiems kurie bando iškelti Apple. Aš naudoju.
Kitais metais Iphone turės dar daugiau RAM ir dar galingesnį Procesorių, kurio tau šiemet nereikia, bet jau galėtum ir šiemet turėti, bet reiks tik kitais metais. Right?
Sly_Cooper
Patarimas – skaityk dar karta, galbut suprasi. Matote ponas, as taipogi nebe ‘piemuo’ ir lygiai taip pat duomiuosi, bei lyginu esamus telefonus rinkoje. iPhone 3gs buvo, pries daugiau nei ketverta metu, atsitiktinai mano nupirktas pirmasis iPhone, na o toliau lydejusu potiriu, bei istorijos nebekartosiu.
I sita pastraipa, dar karta pacituosiu savo zodzius:
Tiesa, del kurios, tavo teigimu bandau iskelti Apple, yra ta, jog man kaip vartotojui, dviejais simtais, nenugincijamu, procentu, IRODE, faktais, bei patirtimi, jog yra vertas savo kainos, bei patenkina VISUS lukescius, nulis nusivilimo ar nepasitenkinimo!
O jai vis dar nesupratai, tai aplamai man visi NFC, belaidziai ikrovimai ir t.t. nublanksta, jai 479£ kainuojantis prietaisas, po 2men naudojimosi isdirbineja tokias nesamones, kokiu iPhone 4 po 3 metu naudojimosi nedare.
Beje net negalvoju pirkineti, kita tuzina telefonu su ‘nuostabiaja’ Android OS, jog galbut surasciau kazka geresnio, kas labiau tenkintu nei Apple gaminiai.
Dzinglazz
Jesus…. Dėl to kad Tu gavai brokuotą S3 (Iphone brokuotų nebūna), dabar visi, kurie yra patenkinti savo Galaxy, turi jaustis blogai? Ar irgi pulti pirkti kitą ‘geriausią’ telefoną, kad ‘įsitikintų’ koks jis ‘geriausias’? Geriausias kam? Žmogui kuriam reikia 5+ colių ekrano? Žmogui kuriam reikia galimybės keistis baterijas nes jis ilgai nebūna prie elektros laido? Žmogui kuris nusipirkęs 32GB SD kortelę nori pakeliui į darbą traukiniu žiūrėti filmus?
Man kaip ir Tau – Iphone ‘puikumas’, neatperka patogumo kuri gaunu iš Android.
Netikiu tokiu dalyku kaip ‘vienas daiktas tinka visiems’ ir nesmerkiu tavo pasirinkimo, jei Tau Iphone sueina.
Klaidingai manai kad Android vartoja tik tie, kurie dar neišbandė Iphone. Pažįstu ne vieną žmogą, kuriam atvirkščiai.
Anyway. Klausimas išlieka tas pats – Apple galėtų jau šiandien pristatyti Iphone7, bet kažkodėl to nedaro..
Sly_Cooper
(u) mano zmonai taipogi brokuotas papuole? As negarbinu nieko, tik savo asmenine patirtimi bandau uzciaupti, tuos kurie sitaip ‘stumia’ ant apple produkcijos, taciau realybeje iPhone net neciupineja. Del tokiu zmoniu, as negaliu pagirti iPhone, nes tuoj pat esu priskiriamas prie kazkokiu, tai, snargliu, vartojamo zodzio – fanbojus, bei kaltinamas buvimu neva tai ‘auka’. Kokio velnio?
Sly_Cooper
O beje, kodel bandymas iskelti Apple yra blogai? Kodel Android gerbejai gali laisvai girti sia OS, o mano noras atsiliepti geru zodziu apie iOS, isvadinamas garbinimu, aklumu ir t.t.?
sumasas
Jai kam aktualu lt kalba pameginti galite
sumasas
As turiu iphone 4s mano ios 6.0 versijos ir as be 7 versijos manau ir zinau jog jis pats geriausias ir nekeisciau y joky android , tiesa truputy lievoka jog pats ziauriausias dalykas yra ant ios tai lt kalba 🙂 ziauresniu dalyku nera kaip tik tai 😀