Jau kuris laikas telefonų pasaulis nustojo siūlyti radikaliai naujus telefonus. Nauji modeliai įgaudavo greitesnį procesorių, daugiau atminties, geresnę kamerą, bet naudojant patį telefoną, potyriai išliko tie patys.
Turėjęs galybę vienodai nuobodžių ir neišsiskiriančių telefonų supratau, kad dar vienas toks įrenginys bus „smūgis į kiaušus“. Man reikia kažko naujo, aš noriu kažko geresnio, nei turėjau prieš tai.
Xiaomi pristatydama Mi Mix atnešė revoliuciją į mobiliųjų įrenginių pasaulį. Tai – berėmiai telefonai, kurių trys ekrano kraštinės praktiškai neturi jokių apvadų. Neskaitant nuolat didėjančio ekrano, tai tapo didžiausiu perversmu išmaniųjų telefonų dizaino istorijoje.
Xiaomi Mi Mix yra brangus telefonas, su savybėmis, kurios visiškai nebūtinos daugumai vidutinių vartotojų. Dėl to kiti Kinijos gamintojai nusprendė pristatyti pigesnius telefonus, turinčius tokio tipo ekraną. Vienas iš jų yra šiandien pristatomas Leagoo Kiicaa Mix.
Šis telefonas kol kas neturi jokių konkurentų „populiariųjų“ gamintojų tarpe – šiuo metu niekas iš jų nesiūlo panašių modelių. Tad žvelgdami į šį telefoną, galime matyti, kaip po metų atrodys ekonominės klasės Samsung ar Sony telefonai.
Pakuotė ir komplektacija
Ant gan dailiai apipavidalintos telefono dėžutės matome telefono atvaizdą su išryškinta pagrindine jo savybe – berėmiu ekranu.
Leagoo pradeda galvoti ir apie pirkėjus Europoje. To įrodymas – Leagoo yra Anglijos Tottenham futbolo kubo rėmėjas. Tai kompanija pabrėžia pažymėdama šį faktą ant dėžutės.
Telefono dėžutėje randame: patį įrenginį, USB laidą, sieninį įkrovimo adapterį, ausines, silikoninį dėklą, dokumentus ir SIM kortelės keitimo įrankį. Pastarasis, atleiskite, į kadrą per klaidą nepakliuvo. Nuo smulkių apsibraižymų sauganti plėvelė jau yra užklijuota ant telefono stiklo.
Ekranas ir dizainas
Telefono ekranas yra neatsiejama jo įvaizdžio detalė, todėl kalbant apie ekraną privalu kalbėti ir apie telefono išvaizdą.
Tiesa sakant, ieškant telefono, berėmis ekranas buvo pagrindinis mano prioritetas. Labai norėjau išbandyti tokio tipo telefoną, nes paprasto dizaino telefonų turėjau ne vieną ir ne du, tad supratau, kad atėjo laikas pajusti kažką naujo.
Pirmą kartą paėmęs telefoną supratau, kad tai yra ne visai tai ko aš tikėjausi. Ekraną gaubiantys rėmeliai vis dėl to yra, ir jie yra ne tokie ploni, kaip atrodė žiūrint į paveiksliukus. Nors tai nėra tai, apie ką aš svajojau, bet „close enough“. Nors rėmeliai ir yra matomi, bet telefonas vis tiek atrodo žymiai įspūdingiau už bet kurį įprastą telefoną. Ir to man pilnai pakanka.
Ekraną gamino viena labiausiai šioje srityje gerbiamų kompanijų Sharp. 5,5 colio ekranas atvaizduoja aukštos 1920×1080 rezoliucijos vaizdą, ko bet kuriam telefonui yra per akis.
Ekranas pasižymi aukštu ryškumu, kas man iš ties labai patinka. Tiesa, tai sukuria gan įdomų dalyką. Nustačius minimalų ekrano ryškumą jis vis dar yra ryškesnis nei dauguma telefonų. Tuo metu jis naudoja daugiau energijos nei žemesnį apšvietimo lygį turintys konkurentai. Bet pripažinkime, kad minimalus daugelio telefonų apšvietimas neleidžia jais naudotis komfortiškai net tamsoje.
Dėka berėmio ekrano struktūros 5,5 colio dydžio telefonas užima tiek pat vietos kiek paprastas 5 colių ragelis. Taigi toks telefonas tiks tiems, kurie nuolat niurzga, kad šiuolaikiniai telefonai yra per daug dideli ir nepatogūs nešiotis ir laikyti rankoje.
Rašyti ant savo gaminio, kad jis yra stilingas, yra labai labai labai keista.
Grožis reikalauja aukų. Telefono garsiakalbis yra galinėje jo sienelėje. Būnant tyloje tai netrukdo, bet esant aplinkos triukšmui bendrauti telefonu tampa sunku, nes pašnekovas yra prastai girdimas. Norint pagerinti pokalbio kokybę galima naudoti nestandartines telefono laikymo pozas. Tai šiek tiek padeda, tačiau šiaip nėra geras dalykas.
Idėją telefone vietoj Micro USB montuoti USB type-C jungtį laikyčiau sveikintinu dalyku. Aišku blogai, kai pamiršus pasiimti savo įkroviklio netiks draugų telefono krovikliai, tačiau įsivaizduokit, jog ateityje tuo atveju Jūs tiesiog pasiimsite savo nešiojamojo kompiuterio įkroviklį ir juo krausite telefoną.
Kadangi telefonas kraunamas USB type-C jungtimi tikėjausi, kad krovimo sparta bus didesnė nei kituose telefonuose su įprasta Micro USB. Deja pakrovėjas tiekia standartinę 5V ir 2A srovę.
Didžiausias nepatogumas USB type-C jungties atžvilgiu yra 3,5 mm jungties atsisakymas. Tai, neturint adapterio, padaro telefoną nesuderinamu su daugeliu ausinių. O patį adapterį teks pirkti atskirai – komplektacijoje jis nėra pridėtas.
Techninė dalis
Telefonas naudoja pakankamai padorų Mediatek MTK6750T centrinį procesorių. Aštuonių branduolių procesoriaus pagrindinis blokas pasiekia 1,5 GHz dažnį, o antrasis dirba 1 GHz greičiu. Visi branduoliai paremti ARM-A53 architektūra.
Vaizdo apdorojimu rūpinasi Mali T860 MP2 grafinis posistemis. Jis pasiekia 650 MHz greitį. Būtent grafinio branduolio sparta yra pagrindinis MTK6750T privalumas prieš įprastą MTK6750 versiją.
Kalbant ne skaičiais, o naudojimosi potyriais, tai yra pats geriausias pasirinkimas nebrangiems išmaniesiems telefonams. Ir tai bandysiu įrodyti testais.
Daugeliui vartotojų taip pat turėtų pilnai pakakti ir 3 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties. Beje, šių komponentų gamyba buvo patikėta Samsung. Vidinė atmintis gali būti išplėsta – vietoj antrosios SIM kortelės galima įsidėti Micro SD laikmeną, kurios dydis gali siekti net iki 256 GB.
Vidutinės 3000mAh talpos baterija nėra stebuklas. Jos pilnai pakaks intensyviai telefoną naudojant visą dieną, tačiau vakare krovimas jau yra privalomas. Telefoną naudojant tik kaip susisiekimo priemonę baterija nesunkiai išgyvens ir kelias dienas.
Programinė įranga
Telefonas naudoja naujausią Android 7.0 operacinės sistemos versiją. Be abejonės, Leagoo, kaip ir dauguma kitų gamintojų, tą operacinę sistemą yra modifikavusi pagal savo poreikius.
Modifikuotos operacinės sistemos nėra labai mėgiamas dalykas labiau patyrusių vartotojų tarpe. Vieni papildomi priedai yra iš ties naudingi, o kiti erzina ir bereikalingai eikvoja telefono resursus. Nors įkyrių programų čia nėra įrašyta, tačiau šiek tiek pasigedau naudingų funkcijų.
Kaip pavyzdį galima paminėti SMS siuntimą esant dvejoms SIM kortelėms. Telefonas arba visą laiką siunčia SMS iš nustatytosios SIM arba kiekvieną karta paklausia, kurią kortelę naudoti siuntimui. Bet juk galima buvo padaryti tiesiog du žinotės išsiuntimo mygtukus ir taip viską labai supaprastinti. Minėtoji funkcija buvo sutinkama jau ketvirtos kartos Android versijos modifikacijose, bet Android 7.0 vis dar nėra standartinė funkcija.
Operacinės sistemos kokybę esu linkęs vertinti pagal tai, kiek reikia telefono resursų jai funkcionuoti. Šioji OS budėjimo režime naudoja apie 1 GB RAM. Nors man asmeniškai tai atrodo daug, tačiau šiuolaikiniai telefonai dažnai naudoja netgi daugiau restursų. Laimei, Leagoo siūlomų 3 GB RAM pilnai pakanka telefonu naudotis sklandžiai net neskaičiuojant atminties likučio.
Kamera
Telefono galinėje sienelėje slepiasi net dvi kameros. Viena kamera fiksuoja įprastus vaizdus, o kita nespalvotas nuotraukas, kuriose matoma daugiau detalių. Esant SLR režimui, abiejų kamerų gautų vaizdų padaroma viena bendra nuotrauka. Kaip tai veikia jau rodžiau Antec Mercury 240 aušinimo skysčiu apžvalgoje:
Gamintojas nepateikia informacijos, apie telefono kameros sensoriaus gamintoja ir modelį, jos neįmanoma rasti ir programinės įrangos pagalba. Tiesiog galime pasakyti, kad jis turi pakankamai plačią F/2.0 diafragmą, leidžiančią į sensorių patekti daugiau šviesos.
Nuotraukų kokybę laikyčiau pakankama. Jos nėra pačios geriausios, bet nebrangių išmaniųjų tarpe norėti kažko daugiau nebūtų nei protinga, nei mandagu. Filmavimo raiška yra standartinė – 1920 x 1080, esant 30 FPS kadrų kaitai.
O kur iš telefono pradingo priekinė kamera? Juk ekranas užima visą telefono plotą iki jo viršaus. Nesijaudinkite – kamera rasime apatiniame kairiajame telefono kampe. Ar tai mažiau patogu, nei kamera įprastinėje vietoje? Patogumo neprarandame, bet laiko priprasti žiūrėti į telefono apačią ir neuždengti jos pirštu šiek tiek prireiks. Jos vaizdo kokybė taip pat yra pakankama.
Testai
Testams pasirinkome pačius populiariausius mobiliesiems įrenginiams skirtus „benchmark’us“ AnTuTu, Geekbench 4, 3DMark:
Rezultatai gal ir nėra patys aukščiausi, tačiau mes kalbame apie ekonominės klasės telefoną. Skaičiai šiek tiek geresni, negu demonstruojami pagrindinio Mediatek MTK6750T konkurento Qualcomm Snapdragon SD435 ir kitų biudžetinių modelių.
Ką mes galime su tuo telefonu daryti? Praktiškai viską – jis yra pakankamai spartus bet kokioms kasdieninėms užduotims atlikti, telefonas dirba greitai ir užtikrintai. Vienintelis telefono trūkumas – juo negalėsime žaisti grafiškai pačių intensyviausių žaidimų aukštais nustatymais.
Pavyzdžiui esant aukštiems nustatymams, Asphalt Xtreme ir Suicide Squad: Special Ops suksis sunkiai, tuo tarpu Dead Trigger ar Implosion net ir esant maksimaliems nustatymams veikia be problemų. Tačiau visus žaidimus be problemų žaisime ant žemesnių nustatymų dar labai ilgą laiką. Ir tik nereikia apsimetinėti, kad telefono ekrane jaučiamas didelis skirtumas tarp skirtingų grafikos lygių.
Išvados
Telefoną šiuo metu galima įsigyti už 93 eurus, kas realiai yra trečdaliu daugiau, nei Nokia 3310 🙂 Paprastai už tokią kainą galima tikėtis tiesiog paties elementariausio įmanomo išmaniojo telefono, koks tik gali egzistuoti.
Tačiau Kiicaa Mix mums duoda žymiai daugiau. Jis turi išskirtinį dizainą ir tenka pripažinti, kad kasdienines užduotis su juo atlikti yra maloniau, nei su niekuo neišsiskiriančio dizaino telefonu, pavyzdžiui tokiu, kaip Samsung Galaxy S7.
Šiek tiek juokinga, kad Leagoo ir kiti berėmius telefonus gaminantys gamintojai, „įkvėpti“ Xiaomi Mix sugalvojo visiems jiems suteikti Mix pavadinimus. Taip jie praranda savo unikalumą ir net nebando išlįsti iš už didesnių firmų šešėlio.
Telefonas yra pakankamas tiems, kam reikia padoraus telefono, su geru ekranu, padoria geležimi ir padoria kamera. Kiicaa Mix turi visa tai, ko reikia daugumai vartotojų ir tai siūlo labai pigiai. Šalia to mums pridedamas ir išskirtinis dizainas. Vienintelis įrenginio trūkumas yra viršutinėje dalyje esantis garsiakalbis, kas nėra labai patogus sprendimas
Jeigu patiko berėmio ekrano idėja ir norite galingo telefono, galinga geležimi yra kitas, šiek tiek brangesnis pasirinkimas. Tai – Bluboo S1. Telefonas iš ties panašus į Kiicaa Mix, tik turi galingą aštuonių branduolių, 2,5 GHz Mediatek Helo P25 procesorių. Taip pat viršutinėje sienelėje tilpo garsiakalbis, tad pokalbiai šiuo telefonu turėtų vykti sklandžiau. Pastarojo kaina siekia 123 eurus.
1 Komentaras
Ju5t
Gera apžvalga, daugiau tokių!