O štai apie Witcher enhanced edition labai daug ir neprirašysi, bet rašau. Kodėl? Atsakymą rasi teksto gale :).
Į CD Project stendą patekom grįždami po pietų ir radę jų skrajutę kviečiančią spaudos atstovus alaus. Alaus gal taip labai ir nenorėjom, nes visa diena prieš akis, bet pažiūrėt kas naujo mylimiausio raganiaus gyvenime buvo įdomu. Pasitiko šiltai o stendo aplinka lenkiška. Pilna Geralto plakatų, šmirinėja ūsuoti dėdės, stalai nukrauti Zywiec‘u. Mikliai išsisukom nuo siūlymų paskanauti alaus ir nėrėm į susitikimų kambarį, jame kaip tik prasidėjo The Witcher Enhanced Edition prezentacija. Jos metu buvo daug kalbama apie žaidimo pasiekimus, fanų pagalbą ir dideli norą geriausią žaidimą paversti tobulu. Toks ir yra naujo Witcher leidimo šūkis „Geriausias metų RPG tampa tobulu“. Ir tai ne šiaip skambios frazės, nes pernai The Witcher susižėrė krūvas apdovanojimų, tarp kurių ir prestižiniai IGN, PC Gamer, Gamespot, Gamespy ir t.t. „Editors Choise“ ar „GOTY“ ženkliukai.
Taigi. Kas mūsų laukia naujoje o tiksliau papildytoje The Witcher versijoje? Visų pirma tai bus milžiniška dėžė, kurioje rasim daugiau nei 21GB skaitmeninės medžiagos. Pats žaidimas drastiškų pokyčių nepatirs, jo patobulinimus aš pavadinčiau kosmetiniais arba tiesiog pataisa.



Tiesa tiems, kas žaidžia žaidimą anglų kalba, smagu bus sužinoti, kad buvo perkurtos arba tiesiog kokybiškiau perrašytos dialogų eilutės. Ne kelios iš jų ir ne keli šimtai, o daugiau nei 5000. Šioje srityje verta paminėti, kad pats žaidimas iš esmės buvo papildytas visu tuntu naujų judesio ar veido animacijų. Tai buvo padaryta tam, kad dialogai atrodytų gyvybingesni ir tikroviškesni nei anksčiau. Demonstracijos metu stebėjom keletą tokių pokalbių ir tikrai akivaizdžiai matėsi pagerėjimas. Na vaizdelis ne Mass Efect lygio, bet kelis sykius geresnis nei iki šiol.
Techniniai žaidimo patobulinimai ne itin sudėtingi, bet ganėtinai reikšmingi. Atsirado galimybė patiems nuspręsti ar norim naudotis Autosave funkcija. Kai kurių, ypač didžiausių lygių įkrovimo laikai sutrumpėjo iki 80 procentų. Mums rodė kiek trunka Kaer Morchen‘o įkrovimas, užteko kažkas 20-30 sekundžių. Kūrėjai teigia, kad gerokai pagerėjo žaidimo stabilumas, na aš juo nesiskundžiau ir iki šiol, bet gal kažkam tai aktualu.

Na šis kadras puikiai iliustruoja atnaujinimus. Diskusijoje dalyvauja visi ir dalyvių pozicija iš pirmo žvilgsnio aiški. Seniau gi kaip dratai visi stovėjo.


Šiek tiek buvo pakoreguoti ir žaidimo personažai. Nuo šiol NPC ir monstrai prieš patekdami į mūsų ekraną pereis per tam tikrą „randomise‘erį“. Jau žaidę raganių žaidėjai pamena kaip erzindavo 25 visiškai vienodų monstrų atakos, ar kaimelis kuriame gyveno lygiai 30 visiškai vienodų dručkių. Nuo šiol monstrai ir NPC bus skirtingų atspalvių, vilkės skirtingų atspalvių drabužius. Na labai drastiško skirtumo nėra, tačiau žaidimas išties atrodo maloniau ir gyvybingiau.
Esminis patobulinimas kurį gavo pats žaidimas yra Inventoriaus ir vartotojo sąsajos sutvarkymas. Ne paslaptis, kad šie aspektai, ypač atliekant alchemijos eksperimentus, ne juokais erzino žaidėjus. Raganiaus inventorius visiškai drąsiai galėjo gauti visą krūvą papildomų apdovanojimų už patį baisiausią šiukšlyną žaidimų industrijoje. Visa laimė, kad tokios kategorijos rinkimai nevyksta. O jei ir vyks, Raganiui bus į tai nusispjaut. Inventorius buvo visiškai perdarytas ir padalintas į dvi dalis. Vienoje kaip ir seniau saugomi daiktai, kitoje alchemijos ingredientai. Abiem inventoriams galima taikyti rūšiavimo įrankius ir norimus filtrus. Dabar raganiaus inventorius niekuo nenusileidžia tam, kurį po pirmųjų pataisų gavo Diablo II žaidėjai. Patogus, greitas, tobulas.
Iš esmės tai ir viskas, kas buvo pakeista originaliame Raganiuje. Ką dar rasime Enhanced Editon pakuotėje?

Visų vaivorykštės spalvų skenduoliai! Vienykitės!


Multilanguage žaidimo diską. Vadinasi įsigiję šią The Witcher versiją, galėsim žaidimą žaisti bet kuria iš 10 siūlomų kalbų. Atitinkamai, galėsim leisti titrus viena, o garsą kita kalba. Tai ypač pravartu tiems, kas nori išmėginti žaidimą originalia, lenkų, kalba. Taip pat pakuotėje bus perdarytas DVD diskas su filmu apie tai kaip buvo kuriamas raganius ir du muzikos CD. Pirmajame rasime originalų raganiaus garso takelį, antrajame nepriklausomų grupių muziką, kurią įkvėpė raganiaus visata. Tačiau ko gero daugiausiai džiaugsmo fanams suteiks D‘jinni nuotykių redaktorius. Tai programinės įrangos rinkinys leisiantis žaidėjams kurti nuosavus nuotykius raganiaus visatoje. Šiaip dalis žaidimo fanų turi šį rinkinį ir šiaip, tad diskuose rasime ir du papildomus scenarijus kuriuos sukūrė fanai. Fanų sukurti scenarijai „Pašalinis Poveikis“ ir „Neutralumo Kaina“ bus platinami kartu su žaidimu. Jei teisingai supratome, CD Project testuoja šiuos mėgėjiškus scenarijus ir rūpinasi kokybišku jų įgarsinimu. Bus tikrai įdomu pažiūrėti, kas iš viso to išėjo.

Ach taip… Vos nepamiršau naujojo inventoriaus foto 🙂


Be CD ir DVD diskų dėžutėje dar rasime dvipusį A3 formato, The Witcher pasaulio žemėlapį. Oficialų žaidimo gidą bei trumpa A. Sapkowskio novelę.
Štai ir pabaiga. Išklausęs visos šios informacijos pagalvojau. Hmm… Idealus būdas uždirbti pinigų išleidžiant paprasčiausią žaidimo pataisą, didelėje pakuotėje. Lyg skaitydamas mano mintis pranešėjas pridūrė: „Visa tai mes darome dėl fanų, tad man džiugu pranešti, kad Enhanced žaidimo versijos kaina, parduotuvėse neviršys originalaus žaidimo kainos. Beto visi jau turintys originalią žaidimo kopiją galės parsisiųsti visus 21GB naujojo turinio, visiškai nemokamai“. Na ką galiu pasakyt… Bravo… arba Wow!