„Gamescom“ parodoje visus žaidimus išmėginti tiesiog neįmanoma, tačiau „Deep Sky Derelicts“ patraukė mūsų akį. Pirmą dieną parodoje pagriebėmė šio žaidimo segtuką, o žaidžiant „Ancestors“, šio žaidimo kompiuteris buvo kaip tik greta. Žmogui, žaidusiam „Darkest Dungeon“, tai yra tikra dovana. Ypač kai niekas nepasirūpino padaryti normalaus „Warhammer 40K“ mod‘o „Darkest Dungeon“.

Taigi, kosminėje ateityje turčiai gyvena planetų paviršiuje ir mėgaujasi visokiais patogumais. Tarp jų turbūt yra ir neklonuota jautiena. Vargšai gyvena skurde, kuris buvo iškeltas tarp žvaigždžių. Norintys partirti socialinį mobilumą, gali pasisiūlyti tapti kosminiais metalo laužo tyrėjais. Jie keliaus į apleistas kosmines stotis ir pamirštus kosminius laivus, kuriuose ieškos lobių ir kitokių naudingų dalykų. Jei išgyvens pakankamai ilgai, jei jiems seksis, tai gal kažkada galės vaikštinėti ir ant tikros žemės.

„Deep Sky“ sektorius ir jo tyrėjų bazė laukia tavęs trijų samdinių komandos pavidalu. Stotyje, kaip ir kiekvienoje padorioje bazėje, bus gali pagydyti ar pasamdyti naujus karius, apsirūpinti įranga ir visaip kitaip pasiruošti tolimesniems nuotykiams. Čia taip pat bus galima gauti misijų, kurias vykdyti vyksite į skraidančio metalo laužo krūvas.

Nusileidus kiuženoje teks susidurti su žemėlapiu, panašiu į „Darkest Dungeon“ – krūva kvadratėlių, atstovaujančių kambarius. Keliaujant nuo vieno kambario prie kito, teks kreipti dėmesį į energijos atsargas. Taip pat teks susidurti su visokiais vienokio ar kitokio plauko gyventojais. Dalis iš jų bus draugiški: prekeiviai ir kitokie tipai, kurie galės padėti jūsų kelionėje, tačiau bus nemažai kambarių su monstriškais kirminais, robotais ir kitomis baidyklėmis.

Kovos sistema yra, be abejo, pagrįsta ėjimais. Tiesa, nereikės taip rūpintis pozicionavimu, kaip „Darkest Dungeon“, tačiau atakos ir veiksmai žaidime bus pateikiami iš kortų kaladės, į kurią sudėti visi tavo veikėjų sugebėjimai. Vadinasi, negalėsime tiesiog pulti į rutiną ir visas kovas įveikti daugiau mažiau tais pačiais manevrais.

„Deep Sky Derelicts“ pasižymi ir vizualiniu stiliumi. Juk šiaip sau ženkliukų negraibstome! Vietoje tamsios „Darkest Dungeon“ gotikos matysime nedaug šviesesnius komiksus. Tai atsispindi ir kovos animacijų dizaine. O kiek spėjau paskaityti, tai ir rašymo lygis žaidime yra neblogas.

„Deep Sky Derelicts“ atrodo kaip dar vienas puikus indie kosmoso žaidimas. Atsitiktinai generuojami lygiai suteiks labai peržaidimo naudos, ypač jei tavo samdiniai pastoviai stips šaltuose laivų koridoriuose. O pati žaidimo visata turi potencialo. Nors jau dabar imk ir leisk komiksus!