Jau nuo 2002 metų įvairiuose pasaulio miestuose vykdomos parodos, pavadinimu „Game On“. Tačiau čia nerasite kokių paveikslų ar skulptūrų, čia eksponuojamas tikrasis menas – kompiuteriniai žaidimai. Stenduose galima išvysti visą kompiuterinių žaidimų istoriją nuo pirmųjų konsolių iki naujųjų konsolių vėliavnešių. 2010 paroda, žaidėjų terminais kalbant, gavo didelį patch‘ą ir buvo pervadinta į „Game On 2.0“. Padidėjo eksponuojamų žaidimų bei konsolių kiekis, įvairovė, be to kiekvieną meno kūrinį galima išmėginti pačiam!



Šiais metais „Game On 2.0“ vyksta Stokholme, Švedijoje, iki balandžio 27 dienos, nacionaliniame mokslo ir technologijų muziejuje. Žaidimų amžius įvairus – nuo 1970 metų iki šių dienų, o išvydęs tokią gausybę stendų galiu drąsiai teigti, jog skelbdami, kad ši žaidimų paroda didžiausia pasaulyje, rengėjai nė kiek nemeluoja.



Prie pat parodos įėjimo mus pasitinka vienas įspūdingiausių eksponatų – tikro žmogaus ūgio Laros Kroft statula, taigi „Tomb Raider“ serijos mėgėjas vien čia galėtų pasilikti ilgam… Žaidimai salėse išdėlioti chronologine tvarka, pirmiausia galime išmėginti patį seniausią eksponatą – teniso žaidimą, sukurtą dar 1972 metais. Taip pat galima išmėginti „Pinball“ žaidimų aparatus ir pažiūrėti kaip atrodė patys pirmieji žaidimų aparatai.



Kitoje salėje išvysite pirmąsias žaidimų konsoles, prieš kurias „Sega Mega Drive“ atrodo kaip galingiausias žaidimų kompiuteris, kurį taip pat galima išmėginti prisimenant senus gerus „Super Sonic“ laikus. Pastarosios konsolės žaidimus „krauna“ iš magnetinių juostų, panašių į tas, iš kokių dar mūsų tėvai žiūrėdavo filmus ar klausydavo muziką. Konsolės, aišku, nebe pirmos jaunystės, čirškia, ūžia, bet kokį „Mario“ ar pašaudyti ateivius, nupieštus iš trijų pikselių, galima drąsiai.



Kitose dviejose salėse matome konsoles jau visiems žinomais pavadinimais: Xbox, PlayStation 1, Nintendo 64, NES… Žaidimai irgi tikriausiai jau bandyti ar bent jau girdėti: „Mario Kart“, „Street Fighter“ , „Super Mario Brothers 2“ ir pan. „Tomb Raider“ fanai, pagaliau atsiplėšę nuo Laros modelio, vėl porą valandų praleis prie pirmojo šios serijos žaidimo. Tolėliau galima rasti žaidimų, besisukančių ant naujesnių konsolių (PS3, Xbox 360) ir išmėginti savo jėgas žaidžiant naująjį „Street Fighter“, „Portal“, naujausią „Prince of Persia“ dalį ir pan. Atskiras, tikrai nemažas, kampelis skirtas ir nešiojamosioms žaidimų konsolėms. Gaila, visų išbandyti negalima, tačiau galima pramankštinti nykščius žaidžiant su PSP, GameBoy ir net porą dar senesnių. Nusivilti gali nebent žaidėjai, nerandantys nieko geriau nei klaviatūros ir pelės kombinacija. Asmeniniams kompiuteriams čia skirti tik du žaidimai: „World of Warcraft“ ir „The Sims 3“.



Paskutinėje salėje muziejaus lankytojai gali išmėginti savo jėgas žaidžiant ne tik „Pac-man“ ir kitus klasikinius žaidimus kaip „Galaga“ tradicinių žaidimų aparatu, bet ir pačiupinėti naująją PlayStation 4 konsolę, ar išmėginti naujausią „Grand Turismo 5“ „vežamą“ net trijų PS3 konsolių vienu metu! „Pokemon“ žaidimų fanai taip pat rizikuoja ilgam pasilikti specialiai jiems skirtoje nišoje…



Daugumą žaidimų galima išbandyti su draugu, nes parodos rengėjai buvo mieli ir prie kiekvienos konsolės prijungė maksimalų įmanomą pultelių kiekį. Taigi, eidami su draugais patirsite dar didesnį malonumą. Žaidimų įvairovė tikrai didžiulė, kažką artimo tikrai ras kiekvienas apsilankęs, o norint išbandyti viską, pamaigant pultelį ilgiau nei 5 minutes, parodoje gali tekti apsilankyti ir antrą kartą…



Daugiau informacijos apie parodą: http://www.tekniskamuseet.se/1/5177.html