Viena iš pirmųjų Games.lt mano parašytų naujienų buvo apie parašų rinkimą peticijai prieš „Doom 3“. Žinoma, jiems reikiamo kiekio parašų surinkti nepavyko. Tai nebuvo pirmas ir paskutinis kartas kai buvo bandoma uždrausti kažkokio žaidimo pasirodymą. Ištiesų jie vyksta palyginti dažnai, tačiau tik palyginti maža dalis tokių protestų pasiekia kokį nors rezultatą. Su „RapeLay“ žaidimu nutikusi istorija būtent ir patenka į šią pavykusių protestų grupę.

Visai neseniai viena JAV feminisčių organizacija „Equality Now“ (liet. „Lygybė Dabar“) kažkokiu būdu sužinojo apie Japonijoje išleistą prieš kelias metus „RapeLay“ žaidimą. Žaidimas šios organizacijos narėms užkliuvo tuo, kad tai išesmės yra ne kas nors kita kaip „prievartavimo simuliatorius“. „Equality Now“ išsiuntė krūvą elektroninių laiškų su savo protestais (laiškai keliavo tiek žaidimo leidėjui, tiek ir Japonijos ministrui-pirmininkui Taro Aso). Greičiausiai kažkuris laiškas nuėjo „ten, kur reikia“, nes prieš kelias dienas „RapeLay“ tyliai dingo iš žaidimo leidėjo „Iliusion“ tinklalapio bei iš kone visų pardavėjų.

Įdomu tai, kad žaidimas buvo skirtas iš esmės tik Japonijos rinkai, kurioje tokio tipo žaidimų tikrai yra ne vienas. Įdomu ir tai, kad šalyje, kurioje veikia ši feminisčių organizacija – JAV -išprievartavimo skaičius tenkantis tūkstančiui gyventojų yra kone 17 kartų didesnis nei Japonijoje, kurioje tokio tipo žaidimų sukuriama ir parduodama didžioji dauguma. Kitavertus, net ir Lietuva statistinėje lentelėje atrodo daug geriau (kone 6 kartus; pagal Wikipedia).