Jei bent šiek tiek domitės pasaulio naujienomis, greičiausiai girdėjote apie įvykius Tunise. Labai greitai šio įvykio sukeltos bangos persirito ir į kaimynines šalis. Prasidėjo masiniai protestai prieš valdžią. Visgi, skirtingai nei Tunise tų kitų šalių valdžios bent kol kas nesiruošia trauktis ir bando įvairiais būdais numalšinti žmonių aistras.

Štai Egipto valdžia pastebėjo, kad ši „revoliucija“ (kaip ir ankstesnė Irane prieš kelis metus) labai plinta pirmiausia Twiteryje. Liepė šalies mastu uždrausti prisijungimus prie šios sistemos. Kaip buvo liepta – taip padaryta, tačiau nepatenkintų internautų tai nesustabdė. Jie persimetė į kitas internetines bendravimo sistemas. Tai pamačiusi valdžia liepė visiems interneto paslaugų tiekėjams stabdyti savo veiklą, atkertant šalį nuo išorinio pasaulio. Rezultatas – uždaryta per 3500 interneto paskirstymo taškų ir beveik nebeturinti ryšio su išoriniu pasaulio. Žodis „beveik“ pavartotas ne be reikalo, dėl nežinomų priežasčių Noor Group vis dar suteikia galimybę pasauliui prieiti prie savo prižiūrimų adresų.

Įdomu tai, kad šiuo atveju Egiptas pasirinko skirtingą kelią nuo kitų labiau autoritarinių valstybių. Pavyzdžiui, Irane po praėjusių rinkimų panaši situacija irgi buvo kilusi Twiteryje, tačiau šalies valdžia iš pradžių jį uždraudusi, paskui labai greitai sugaudė visus aktyvistus šalies viduje.