Ką gi, naujas „Computer Active“ numeris jau pasirodė, tad laikas trumpai jį apžvelgti ir sužinoti kas gi jame rašoma šį mėnesį.

Naujienos

Naujienų skyrelis kažkuo labai įdomiu pasigirti negali, bet svarbesnių naujienų irgi yra. Pavyzdžiui, „darkfield“ ar fiksuoto interneto aprašymai.

Padėtis su technikos naujienomis kur kas geresnė. Čia radau informacijos apie HTC „Magic“ ir „Hero“ telefonus, lego primenančius „Apacer PH152“ USb šakotuvus, „Logitech“ nuotolinius pultus ir t.t. Be to, aprašyta daugybė(lyginant su kitais numeriais) nešiojamųjų kompiuterių ar kitų prietaisų. O svarbiausiojo titulą galima skirti „ESET“ apsaugos paketui, kuriam padovanotas visas puslapis, o tai padaryta dėl naujo Eset pasiūlymo, kurio dėka už vieno paketo kainą galima apsaugoti net tris kompiuterius.

Straipsniai

Gal kiek ir keistoka, bet šiame numeryje nėra jokios temos apie kompiuterio ar duomenų apsaugą. Ne, šį kartą rašoma ne kaip apsaugoti turimus duomenys, o kaip apsaugoti visus namus. Straipsnis, o kartu ir numerio tema, pasakoja apie būdus, kaip paprasčiausia internetine kamerą galima naudoti vietoj signalizacijos. Tokia apsauga gal ir nėra pati tobuliausia, bet jos kaina irgi kur kas mažesnė už tikrą signalizaciją. Be to, yra aprašymai ir apie brangesnes kameras ar programines įrangas, kurios veikia ypač patikimai. Plačiau – žurnale.

Kitų įdomių temų irgi netrūksta. Viena iš tokiu pavadinta „Susikurk tinklaraštį“. Kaip jau supratot, čia rašomą apie sparčiai populiarėjančius „blogus“, o tiksliau apie tai, kur tuos mūsų tinklaraščius patalpinti. Aprašomos šešios blogų talpyklos, jų pliusai bei minusai.

Toliau gidas apie Windows įdiegimą. Rašoma kaip suformatuoti kietąjį diską, įsirašyti naujus windows‘us ir t.t.

Kitas straipsnis jau įdomesnis. jame rašoma apie domenus, jų įsigijimą ar pritaikymą el. paštui. Čia pasakojama kurios tarnybos paslaugas pasirinkti, bei kaip nusipirktą domeną panaudoti el. pašto pavadinimui.

Liko du straipsniai. Viename apie automobiliuose esančius kompiuterius, o kitame – apie programas, kurios gali pagreitinti turimą kompiuterį. Dauguma tikriausiai tokiomis programomis nepasitikėtų, bet žurnale po tokių programų naudojimo prieitą prie kitokios nuomonės, tačiau net ir ten rašoma, kad kompiuteris pagreitėja labai nežymiai. Na, o straipsnis apie automobiliuose įrengiamus kompiuterius bent man pasirodė net labai įdomus ir supažindinantis su naujausiomis mašinoje esančiomis sistemomis.

Paskutiniuose puslapiuose, kuriuose „apsistojo“ žaidimų apžvalgos ir smulkios nemokamos programos, galima rasti „Call of Juarez“ ir „Wii Motionplus“ apžvalgėles.

Apibendrinant galima pasakyti, kad spalio mėnesio numeris tikrai įdomus ir platus. Nebėra nuolat pasikartojančių rašinių apie kompiuterio apsaugą ar duomenų kopijų kūrimą. Vietoj to atsirado labai įdomių straipsnių apie gal ne tiek svarbesnius, kiek įdomesnius dalykus ir tai tikrai neišėjo į blogą.