Jei dalyvavote 2016-ųjų metų „GameOn“, greičiausiai atsimenate charizmatiškuosius „Pixel Maniacs“. Tuomet jie parodoje pirmą kartą pristatė savo žaidimą „Can‘t Drive This“. Susižėrę publikos liaupses ir geriausio parodos žaidimo laurus, šie kūrėjai iš Vokietijos šiemet vėl grįžta į „GameOn“.

Tačiau grįžta ne su nauju žaidimu, o su gerokai patobulėjusiu tuo pačiu „Can‘t Drive This“. Per du metus žaidime įvyko be galo daug pokyčių, tad šie vyrukai grįžta ten, kur pradėjo savo kelionę ir, jų žodžiais tariant, susirinko galybę naudingų žaidėjų komentarų, kurie pakeitė žaidimą į gerą.

Tie, kurie dar negridėjote apie „Can‘t Drive This“ turėtumėte žinoti, kad tai išties smagus kooperatyvinio stiliaus indie žaidimas, kuriame vienas žaidėjas vairuoja, o kitas stato jam trasą. Nors skamba išties paprastai, žaidimas toli gražu nėra paprastas.

Norint pastatyti įveikiamą trasą prireiks greitos reakcijos, nes kiekvienas kelio blokas yra generuojamas atsitiktinai – vieni iš jų tiesiog pasato kelio ruožą ar sugeneruoja posūkį, tačiau kiti pastato kelio ruožą, kuriame sukasi degantis lankas ar švytuoja nuo kelio mašinas tėškiantis buldozeris.

Vairuotojui gyvenimas irgi nėra lengvas. Jei turėsite draugą, kuris sparčiai statys jūsų kelią ir spės pranšti, kas laukia už artimiausio posūkio – šaunu! Tačiau toks scenarijus ypač optimistinis. Kad apsisaugotų nuo atsargių žaidėjų ir įvestų į žaidimą netikėtumo faktorių, „Can‘t Drive This“ kūrėjai įdiegė minimalaus greičio sistema, kuri neleis vairuojančiam žaidėjui važiuoti lėtai. Važiuosite per lėtai – sprogsite, o jei važiuosite per greit – jūsų kolega nespės ir gali būti, kad netrukus privažiuosite kelio pabaigą.

Ši dinamika veikia išties puikiai. „Gamescom“ parodoje gavome pabandyti naujausią šio žaidimo versiją ir turime liūdnai prisipažinti, kad mudviejų su Vaidu komanda yra beviltiška. Tačiau, nors nuvažiavome netoli, turėjome be galo smagų pusvalandį su daugybe šūkaliojimų ir juoko. Būtent tokia ir yra pagrindinė žaidimo esmė.

„Can‘t Drive This“ neturi pabaigos (arbo jos dar niekas nepasiekė), tad žaisti žaidimą galite kol pabos. O pabos jis tikrai ne greitai. Kiekvienas važiavimas jums uždirbs vis naujų atributų žaidime – mašinos modelių, naujų trasos blokų ir taip toliau, tad jei turite draugą su kuriuo mėgstate kartais pažaisti, labai rekomenduojame išbandyti šitą nurautą reikalą.

Naujausią „Can‘t Drive This“ versiją galėsite pamatyti šiuometiniame „GameOn“, o šiek tiek senesnę „Early Access“ versiją galite iš „Steam“ atsisiųsti kad ir dabar. Žaidimo kaina vos 10 eurų ir tai tikrai nebus blogiausiai išleisti pinigai jūsų gyvenime.