Šiandien vienas Alabamos gyventojas, dirbęs prie „Call of Duty: Black Ops“ diskų gamybos, sugebėjo pavogti keletą tik kitą mėnesį pasirodysiančio žaidimo kopijų.

Vagis jau spėjo pralobti – keletą kopijų pardavė draugams, bet svarbiausia, kad viena iš kopijų jau pasiekė piratų rankas.

Piratas, žinomas „Ungodly Leaker“ slapyvardžiu, viename forume sukūrė temą, kurioje bendraminčiams pasigyrė turįs „Call of Duty: Black Ops“. Kaip įrodymą jis pasitelkė nuotrauką. „Ungodly Leaker“ ankščiau yra nutekinęs „Halo: Reach“, dabar, rodos, jis tą patį ketina padaryti ir su vienu didžiausiu ir brangiausiu šių metų žaidimu.

Padėties rimtumą ir tai, kad tai nėra eilinė apgaulė, akivaizdžiai pademonstravo Josh Olin, „Call of Duty: Black Ops“ kūrėjų „Treyarch“ bendruomenės valdytojas, įvairiais kanalais bandęs susisiekti su piratais, kad būtų galima derėtis. Jis tuo pačiu siekia išsiaiškinti, kas visai neseniai nutekino ir „COD: Black Ops“ daugelio žaidėjų režimo beta versiją.

Nepaisant to, kad „Treyarch“ teisybės ieškotojas buvo pašalintas iš piratų forumo, visgi aplinkiniais kanalais jis sugebėjo susisiekti su vogtą kopiją turinčiu piratu telefonu. „Treyarch“ bendruomenės valdytojas iškvotė vagį norėdamas sužinoti, kaip galėjo būti įvykdyta vagystė, kas dar turi kopijų ir jas galėtų nutekinti. Josh Olin pagrasino, kad jei ‘Call of Duty: Black Ops“ bus vis dėlto nutekintas, visas „Ungodly Leaker“ hakerių ir piratų tinklapis bus atjungtas.

Savaime suprantama, jei žaidimas bus nutekintas (o taip tikriausiai ir bus, jei dar nėra), „Treyarch“ ir „Activision“ patirs milžiniškų nuostolių.

Tai jau ne pirmas serijos žaidimas, kuris yra šitaip nedorai pavagiamas. Labai panašus atvejis buvo ir su „Call of Duty: Modern Warfare 2“.

2010-10-20 „Call of Duty: Black Ops“ oficialiai nutekintas

Prieš kelias rašėme, kad keletas „Call of Duty: Black Ops“ pavogtų kopijų buvo parduota. Po didelio susidomėjimo iš žiniasklaidos bei baimės dėl baudžiamosios atsakomybės, „Ungodly Leaker“ kratėsi bet kokios atsakomybės teigdamas, kad jis vogto žaidimo net neturėjo, o paprašė draugo, kad jis nufotografuotų savo vogtą kopiją su jo slapyvardžiu.

Vienas žmogus nesibaimindamas savo nusipirktą vogtą žaidimą jau nufilmavo ir patalpino „YouTube“. Įrašas „Activision“ iniciatyva buvo pašalintas.

„HookedGamers“ piratas sakė, kad jis nusipirko vogtą „Call of Duty: Black Ops“ su vieninteliu tikslu – nutekinti ją į internetą. Jis sakėsi tai darąs jau ne pirmą kartą, tačiau kiti pirkėjai, jo nuomone, galėjo pirkti žaidimą tiesiog tam, kad galėtų greičiau išbandyti vieną laukiamiausių šių metų žaidimų.

Pasak to paties pirato, „Call of Duty: Black Ops“ kopijos jau pradėtos platinti po pogrindinius tinklus, kas reiškia, kad šio proceso jau nebeįmanoma sustabdyti.

Vis dėlto, į piratų pasisakymus reikia žiūrėti atsargiai. Jeigu žmogus gali vogti, jam nebus jokių moralinių sunkumų meluoti žiniasklaidai ir taip ginti savo sėbrus, kol šie saugiai išplatins vogtą žaidimą ir tada sunaikins visus pėdsakus.

Tai gali būti ko gero vienas iš ankščiausiai visų laikų išplatintų žaidimų. Iki oficialaus „Call of Duty: Black Ops“ starto dar yra likę trys savaitės.

2010-10-23 Privatūs tyrėjai persekioja vogtų „Call of Duty: Black Ops“ kopijų savininkus.

„Venturebeat“ praneša, kad privatūs tyrėjai persekioja visus nusipirkusius neseniai pavogtas „Call of Duty: Black Ops“ kopijas ir apie tai neapdairiai prabilusius viešojoje erdvėje, pavyzdžiui „Xbox Live“, „Facebook“, įvairiuose forumuose.

Tyrėjų metodika kiek keistai altruistiška. Užuot nelegalios kopijos pirkėjus perduodant FTB, jie pasiūlo reikalus išspręsti gražiuoju. Pirkėjui tereikia nelegaliai neplatinti žaidimo ir atsakyti į keletą klausimų, pavyzdžiui iš kur žaidimas buvo pirktas.

Privačių tyrėjų firma „IP Cybercrime“, oficialiai įdarbinta „Activision Blizzard“, geranoriška matyt ir dėl to, kad po konflikto su „Infinity Ward“ pašlijo žaidimų kompanijos vardas spaudos ir žaidėjų gretose, todėl yra vengiama plataus masto kovos su nelegaliomis kopijomis.

Operacijų metu tyrėjai susitinka su piratais, ir šie, pasak jų, dažniausiai yra baikštūs ir sutinka atiduoti vogtas kopijas bei bendradarbiauti surandant jų platintojus.

Kaip aiškina „IP Cybercrime“ tyrėjai, jei savotiško tardymo metu įtariamieji nesutikdavo bendradarbiauti, jie įspėdavo, kad gali būti kreiptasi į FTB, kuri tokia geranoriška tikrai nebus.

Tyrėjai papasakojo vieną juokingą nutikimą, kuomet vieną „laido riterį“ gražinti vogtą „Call of Duty: Black Ops“ žaidimą privertė tyrėjų skambutis jo motinai.

Anot „IP Cybercrime“, nutekintų kopijų lokalizavimas ir likvidavimas yra būtina gero žaidimo starto sąlyga.

Už vogtą „Call of Duty: Black Ops“ kopiją vagystės autorius, vėliau sakęsis nieko bendro su tuo neturįs, slapyvardžiu „Ungodly“, prašė 400 dol., tačiau vėliau sutiko kainą sumažinti iki 150 dolerių.