Pavadinimas skamba net ir man pačiam keistai, tačiau būtent taip užsinorėjau pavadinti šį straipsnį. Ko gero, niekam nereikia pasakoti ir aiškinti kas yra komiksai ar Marvel, tačiau daug dažniau nežino, kas yra anime ir manga. O ką jau kalbėti apie anime/manga kūrėjus bei jų kūrinius. Bet galima teigti, kad ir vienoje, ir kitoje pusėje yra labai daug fanų, tad nėra keista, kai sužinai, jog štai tos dvi atskiros pusės ima ir sumąsto kažką sukurti bendro ir neabejotinai išskirtinaus. Todėl “tiltas” tarsi simbolizuoja būtent tą dviejų kultūrų sąsają, kai rezultatas nebegali būti priskiriamas vien tik vienai ar kitai pusei.

Pastaruoju metu, mano dėmesį patraukė naujiena apie Marvel ir anime kūrėjų kompanijos Madhouse planus bendradarbiauti sukuriant būtent anime su gerai žinomais Marvel komiksų personažais. Kokiais? Kol kas žinomi tik du personažai – Iron Man ir Wolverine. Visai nenuostabu, kadangi šie herojai yra vieni pagrindinių Marvel kozirių: Iron Man filmas neseniai pasirodė ir jau numatytas tęsinys, o Wolverine filmas visai ne už kalnų. Galima tik įsivaizduoti koks šio bendradarbiavimo vaisius gali laukti žiūrovų. Visgi galima ir numatyti kai ką: Marvel atstovai, žinoma, nori kažko išskirtinaus, kas leistų išvysti amerikietiškus superherojus kitaip, Tuo tarpu japonai turi šansų pritaikyti tuos herojus anime stiliuje, suteikiant kitos kultūros filosofijos bei atspalvio. Šio anime galima tikėtis tik 2010 metų pavasarį.

Visai neseniai pasirodė vienas toks pavyzdys, kuris gali mums bent jau nurodyti kontūrus, ko galima tikėtis ir ateityje. Šiais metais liepos 8 dieną pasirodė anime projektas „Batman: Gotham Knight“, kuris subūrė trijų anime studijų – Madhouse, Studio 4°C ir Bee Train – animatorius šešiose trumpose istorijose. Tai kažkas panašaus į tai, ką mums teko išvysti “The Animatrix” projekte, t.y. visiškai kitoks žvilgsnis į mums įprastą, šiuo atveju, Batman pasaulį. Savitas Batman versijas pateikė žinomi autoriai, kaip Shoujirou Nishimi, “Mind Game” filmo animatorius; Futoshi Higashide, “Saber Marionette J” animacijos režisierius; Hiroshi Morioka, .Hack//Sign režisierius; Yasuhiro Aoki, vienos iš “Animatrix” dalies, pavadinimu “Beyond” pagrindinis animatorius; Toshiyuki Kubooka, “Gunbuster” pagrindinis animacijos režisierius; bei Jong-Sik Nam, P. Korėjos animacijos režisierius.

Gana intriguojantis projektas, ar ne? Ko gero, tokia pat intriguojanti gali būti žinia apie gerai žinomo komiksų kūrėjo Stan Lee planus kurti anime su Japonijos kūrėjais. Daugelį amerikietiškų superherojų sukūręs Stan Lee šį kartą ėmėsi net trijų projektų su atskiromis anime studijomis. Pirmiausia galima išskirti mecha žanro anime “Hero Man”. Prie jo dirbs gerai žinomi kūrėjai, kaip personažų dizaineris Shigeto Koyama, dirbęs prie tokių anime, kaip Eureka Seven ir Tengen Toppa Gurren Lagann, pagrindiniu animatoriumi bus Toshihiro Kawamoto, prisidėjęs prie Cowboy Bebop ir Golden Boy kūrimo. Žinomi vardai gali garantuoti, jog prie projekto bus kruopščiai dirbama, tačiau kada pasirodys anime dar nėra žinoma.

Antras projektas susijęs su manga. Stan Lee bendradarbiaus su, net ir Lietuvoje rodyto anime, “Shaman King” kūrėju Hiroyuki Takei. Yra žinomas tik pavadinimas “Ultimo”, tačiau konkretesnių detalių pašykštėta. Tai bus istorija apie dviejus priešininkus, apdovanotus super galiomis. Labai nekonkretu, tačiau jau rugsėjį Šiaurės Amerikoje pasirodys istorijos pradžia, tad detalesnių istorijos aprašymų galima tikėtis greitu laiku.

Apie trečiąjį Stan Lee projektą yra žinoma mažiausiai. Tik tiek, kad bendradarbiaujama su GDH, priklausančiu gerai žinomai anime studijai Gonzo.

Šis Rytų ir Vakarų kūrėjų bendradarbiavimas nors ir retas, tačiau yra vaisingas. Galima teigti, kad Vakarų komiksų ir animacijos kūrėjai vis dažniau atsisuka į Japoniją, ieškodami to, kas nustebintų ne tik juos pačius, bet ir žiūrovus. Iš kitos pusės nieko keisto, kad prisimenama anime, nes Šiaurės Amerikos rinkoje labai populiarus yra ne tik anime žanras, bet ir manga. Dar vienas įdomus dalykas yra tai, jog, pavyzdžiui, „Batman: Gotham Knight“ anime versija pasirodė prieš pat naująją Batman dalį. Tad tai yra visai neblogas sprendimas pasireklamuoti prieš premjerą. Tačiau ir Japonijos anime kūrėjai lieka patenkinti: jie ne tik gauna progą pareklamuoti save ir tuo pačiu šį unikalų fenomeną, kaip galima apibūdinti anime, bet ir sublizgėti savo animacijos idėjomis. Bet svarbiausia, kad žiūrovas ir vienu, ir kitu atveju lieka laimėtoju. Žinoma, tik tas žiūrovas, kuri turi galimybę pasigrožėti tuo anime, nes iki mūsų parduotuvių lentynų tokie dalykai tiesiog neateina…