Likus tik apie 3 mėnesius iki „Da Vinci Code“ filmo premjeros, kai bus atskleistos visos paslaptys, šios puikios Dan Brown istorijos fanatikai stengiasi sužinoti bet kokią informaciją. Nepaisant griežtų filmo aktorių ir filmavimo komandos sutarties konfidencalumo punktų, visgi tam tikros nuotrupos apie šį filmą nubyra…

Vienas iš pagrindinių aktorių Paul Bettany (vaidinęs „Nuostabus Protas“) dalyvaudamas filmo
„Firewall“ premjeroje, išsitarė: „Net nesijautė, jog mes kūriame didžiulį filmą, nes scenose tebuvo tik aš, režisierius Ron Howard (sukūręs „Nuostabus Protas“) ir komanda. Mano personažas dažniausiai yra vienas arba žudo ką nors, tad atrodė, jog tai mažas, asmeninis filmas“.

Visgi, kaip jau buvo pranešta, pati knyga, išleista 2003 metais, pasaulyje sulaukė didžiulio susidomėjimo, kas automatiškai iššaukia ir tam tikrus skandalus. Knygos istorijos centre yra paslaptinga Luvro muziejaus kuratoriaus Žako Sonjero žmogžudystė pačiame, garsiausio pasaulyje, muziejaus viduje.
Paslaptis, tai parašyta žinutė ant mirusiojo kūno, kurios padėti išaiškinti pakviečiamas Robertas Lengdonas (vaidina Tom Hanks), įžymus Harvardo simbologas. Jam padės žavi kriptologė Sofi Nevė (vaidina Audrey Tautou), giminystės ryšiais susijusi su Žaku Sonjeru.

Siužetas vystosi neįtikėtinu greičiu, atskleisdamas vis įdomesnes detales apie užuominas, paliktas Leonardo Da Vinči paveiksluose, bei Siono vienuolyną, paslaptingiausią pasaulyje, draugiją, kurios nariais buvo tokie istoriniai asmenys, kaip Izaokas Niutonas, Viktoras Hugo ir, be abejo, pats Leonardas Da Vinči. Intrigą sustiprina tas aspektas, jog senos draugijos paslapčių atskleidimas gali sukrėsti pamatus, ant kurių yra pastatyta Krikščionybė. Į knygos bei filmo siužeto vingius taip pat įterpta realybėje egzistuojanti
Opus Dei organizacija, kuri turėdama savų tikslų, iš
tikrųjų tėra įrankis dar įtakingesnio asmens.

Filme taip pat vaidina Ian McKellen (iš „Lord of the Rings“ trilogijos) perteikiantis ekscentriškąjį Serą Li Tibingą; taip pat Alfred Molina („Spiderman 2“) Vyskupo Manuelio Aringarozos vaidmenyje; prancūzas Jean Reno (filmų „Leon“, „Ronin“ bei netrukus pasirodančio „Pink Panther“ žvaigždė), šiame filme sukūręs policijos šefo Bezu Fašo vaidmenį; bei jau minėtas Paul Bettany, perteiksiantis vienuolio albinoso Silo vaidmenį.

Jean Reno teigė, jog įspūdingiausias dalykas buvo vietos, kur buvo filmuojamos scenos. „Ar Jūs galite įsivaizduoti, jog Tom (Hanks) ir aš buvome vieni daugelį valandų prieš tuos paveikslus“. Paul Brettany pridūrė, jog jis itin norėjo tapti šio projekto nariu: „Nebuvo jokio galvojimo. Manau, jei esi aktorius ir pasakai „ne“ [tokiam filmui], tada tau tikriausiai reikia važiuoti namo…“

Norėdamas įtaigiai perteikti savo personažą, save žalojantį vienuolį Silą, Paul Brettany turėjo pasiruošti ir fiziškai, ir psichologiškai. Kalbėdamas apie savo personažą, aktorius juokavo: „Mano manymu, Silas buvo žmogus, kuris nevalgė labai daug torto. Nuoširdžiai tariant, aš stengiausi kuo labiau suplonėti sporto salėje. Tačiau tai, kas dedasi jo (Silo) galvoje ir sieloje, tai jau mano reikalas [ir pareiga perteikti]“. Šis pasakymas nuskamba suprantamai, kadangi kiekvienas, perskaitęs „Da Vinčio Kodą“, šį personažą įsivaizduoja skirtingai. O aktorius stengdamasis perteikti savo vaidmenį, pirmiausia remiasi savo įžvalgomis ir nuojauta.

Dar praeitų metų gruodį režisierius Howard žadėjo, jog nesistengs sušvelninti kontroversiškų romano detalių, kurios sukėlė neigiamą Vatikano reakciją. O būtent tai, jog Jėzus Kristus buvo vedęs Mariją Magdalietę ir jie kartu susilaukė vaiko. Kaip pagrindinę priežastį, režisierius nurodė: „Mes kūrėmė šį filmą, nes mums patinka knyga“.

Kaip jau žinote, filmo premjera įvyks gegužės 17 dieną, Kanų filmų festivalyje, o tą pačią savaitę ir visame pasaulyje.