Pelė – ypatingai svarbus kompiuterio atributas. Kieta pelė praverčia ne tik lošiant žaidimus, naršant internete ar atliekant svarbius darbus, bet ir norint pasipuikuoti prieš draugus, susikuriant gerą įvaizdį.

Ką reiškia turėti gerą pelę? Į šį klausimą atsako geimeris bei programuotojas Laurynas: „Tai reiškia, kad kažkiek procentų pagerės mano išgyvenimo tikimybė kokiam nors kompiuteriniam žaidime… Ir tikimybė nušaut kokį priešininką… Nes pavyzdžiui, kodinant arba šiaip kokius darbus darantis naudoju kompo touch padą“.

Geras kompiuteris be geros pelės neatrodo toks geras, koks iš tiesų yra. Taip pat ir profesionalus geimeris turėdamas prastą pelę praranda visas savo kompetencijas, o netikęs žaidėjas, turintis pro gaming įrangą, kitų akyse pakyla į aukštumas.

Ar pas mane atbėgusi ZOWIE GEAR EC2-A pelytė atliko visas šias funkcijas – sužinosite sekančiuose apžvalgos puslapiuose.

 

 

         Taip jau susiklostė įvykiai, jog šis įrenginys pas mane atkeliavo per mano kambariokės gimtadienį ryte. Pakeliui į darbą užsukau į paštą jo paimti, o vos tik pasiekus ofisą, nieko nelaukusi išpakavau, nekreipdama dėmesio į smalsius bendradarbių žvilgsnius.

Pakuotės dizainas solidus, be jokių spalvingų pamarginimų. Tai sukuria rimtą pelės įvaizdį.

 

 

Atidariau dėžutę ir ištraukiau iš jos juoda dėklą, su šiais komponentais:

  • ZOWIE GEAR logotipo lipdukas (jau puikuojasi ant mūsų šaldytuvo);

  • papildomi pelės padeliai, kurie bus pravartūs kai dabartiniai susidėvės;

  • maža keletos kalbų instrukcijos knygutė (lietuviškai nėra), kuri beje atrodo taip pat solidžiai kaip ir dėžutė;

  • ir kaip nekeista, pati pelė, apie kurią dabar pakalbėsime truputį plačiau.

 

 

Grįžus iš darbo į studentų bendrabutį, pristačiau šią pelytę savo kambariokei – užskaitė. Kai į jos gimtadienį susirinko visi svečiai, perleidau ją visiems per rankas. Realiai pelytę apčiupinėjo apie 20 žmonių. Komentarų buvo susilaukta įvairių. Vieni ja mėgavosi, įvertino teigiamai, o kiti bodėjosi mažu šoninių mygtukų skaičiumi. Vienas paklausė: „O kur dar vienuolika mygtukų?“. Man, kaip mažai geiminimu užsiimančiai*, mygtukų kiekio pilnai pakanka.

* Kažkodėl pastaruoju metu barake sklinda gandai, jog esu juoda geimerė ir lošiu LOL’ą, bet tai nėra tiesa.

 

 

O kaip pats dizainas? Jis minimalistinis, vėl pavartosiu žodį ‘solidus’, klasikinis. Pati pelė juoda, o ant užpakalio ji paženklinta baltu ZOWIE GEAR logotipu. Šio daiktčiuko ratukas gali šviesti keturiomis spalvomis pasirinktinai – raudona (400 dpi), violetine (800 dpi), mėlyna (1600 dpi) ir žalia (3200 dpi). Dpi perjungimo mygtukas slypi pelės apačioje, kas sukelia nepatogumų kai norisi perjungti geiminimo metu. Už tad šios spalvos šviečia itin gražiai! (Turbūt jau esate pratę, jog be galo dievinu lemputes).

 

 

 

Papildomos specifikacijos:

  • Šiai pelei nereikia jokių draiverių ir jokio papildomo softo.

  • Jos jungtis, kaip ir įprasta – USB.

  • Kabelio ilgis 2 m. – stacionariam kompiuteriui pats tas, o laptopui gal kiek per ilgas, tačiau nereikalingus laidus galima lengvai susukti maža vielute.

  • Reguliuojamas USB duomenų siuntimo į kompiuterį greitis (kartai per sekundę) – 125 / 500 / 1000 Hz.

  • Pelė turi penkis mygtukus.

  • Operacinė sistema: Win 2000/XP/VISTA/7/8; Mac OS X v10.2 ir vėlesni. Tačiau, kaip ir įprasta, galima naudoti ir su nepaminėtomis operacinėmis sistemomis, pavyzdžiui Linux (kurią aš ir naudoju).

 

 

O dabar skiltis „kaip Egilei sekėsi naudoti pelę“.

Sekėsi gerai. Tikrai, gana gerai. Teko ja naudojant palošt ir windowsinius žaidimus, pirmojo asmens šaudykles. Pelę laikiau tvirtai ir patogiai, rankos nedrebėjo, pelė be reikalo neslidinėjo, priešus ir monstrus šaudžiau pakankamai taikliai. Ant Linux’ų bandžiau ir pirmojo asmens šaudykles ir galvosūkinius žaidimus – irgi buvo patogu, viskas klostėsi sklandžiai. Ar valdymo patogumas skyrėsi nuo valdymo įprasta Tunex pelyte? – Taip. ZOWIE GEAR pelė tikrai patogesnė. Tačiau daugiau pakomentuoti šia tema negaliu. Reikėtų išbandyti daugiau pelių, kad galėčiau konkrečiau įvertinti valdymo ir patogumo skirtumus.

 

 

        Taigi, apibendrinant, galima daryti išvadą, jog ZOWIE GEAR sukūrė tikrai gerą ir patogią geiming pelę, tačiau kai kuriems itin reikliems pro geimeriams gali pritrūkti mygtukų skaičiaus. Prie rankos pelė glaudžiasi patogiai, naudojant nejutau diskomforto (išskyrus nepatogioje vietoje esantį dpi perjungimo mygtuką). Ji pritaikyta tik dešiniarankiams. Yra ir didesnė versija, kuri labiau tiktų didžiarankiams. Šis įrenginys pritaikytas visoms operacinėms sistemoms, nereikalauja jokių papildomų draiverių ir softų. Trumpai tariant: viskas paprasta, patogu, solidu ir klasiška – nėra jokios magijos. Kam reikia ypatingos pelės su papildomom super duper savybėm, teks ieškoti kažko kito.

 

 

Už panašią kainą galite įsigyti šias klasikinio dizaino peles: SteelSeries Sensei [Raw] FROST BLUE, ROCCAT Kone Pure Optical – Core Performance Gaming bei ROCCAT Kone Pure Naval Storm. 

Vienintelė vieta, kurioje įmanoma įsigyti šią pelę Lietuvoje yra specializuota žaidimų technikos parduotuvė GGWP. ZOWIE EC2-A pelytė ten kainuoja beveik 60 eurų.