TL:DL versija
Prieš du mėnesius surizikavau ir iš už 640 eurų nusipirkau “Xiaomi Mi Air” 13.3 colių nešiojamą kompiuterį, jo techniniai duomenys yra tokie:
Intel Core i5-6200u DualCore 2.3GHz, Up to 2.8GHz
13.3 colių IPS Full HD ekranas
8GB DDR4 RAM‘o
256GB SSD Talpykla
Žinoma Lietuvos parduotuvėse galima rasti kompiuterių su panašia “geležimi” už maždaug 500 eurų, tačiau šiuo atveju pinigus mokame už patogumą, nes egzistuoja specialus nešiojamų kompiuterių segmentas vadinamas – Ultrabook, o tai ypatingai nešiojami/ ultra portable mažo profilio kompiuteriai, skirti žmonėms, kurie turi dažnai keisti aplinka ir tiems kuriems reikia prietaiso darbui, dėl matmenų puikiai telpančių į daugumą mažesnių portfelių.
Kompanija „Xiaomi“ nėrė į Ultrabook rinką, sukeldama stiprias bangas dėl siūlomos kainos, našumo santykio. Turiu ne vieną šios firmos gaminį ir tiesiog užėjo noras pažiūrėti, ką siūlo dėdė iš Kinijos liaudies respublikos, lyginant su kapitalistiniais vakarų šunų gaminiais. Yra dvi versijos 12 ir 13,3 colių, didesnė turi geresnį procesorių (galima pasirinkti tarp i5 ir i7), diskretinę vaizdo plokštę ir aktyvaus aušinimo sistemą.
Komplektacija ir „geležis“
Kompiuteris ateina su minimaliais priedais, vartotojo vadovu kinų kalba ir pakankamai gigantišku krovikliu prie kurio pridedamas EU adapteris. Kroviklis naudoja USB type-c technologiją, kuri patį „Xiaomi“ pilnai pakrauna per 45-55 minutes. Iki pusės jis pasikrauna per mažiau nei pusvalandį. Baterija laiko apie 5-6 valandas su įjungtu Wi-Fi ir apie 6-7 jį išjungus.
Labai svarbus dalykas, turiu paminėti, yra tai, kad jis mane pasiekė su kiniška Windows versija, kurią turėjau persirašyti į anglišką. Jeigu pageidaujama parsisiųsti iškart su angliška win versija, kompiuteris pabrangsta 150 eurų. Persirašius Windows, iš pačios Mi svetainės galima parsisiųsti tvarkykles, tad „MiAir“ veikia taip, kaip ir turėtų veikti.
Iš tolo šis kompiuteris atrodo kaip Macbook, tik be nukąsto obuolio. Vienintelė vieta, kurioje matomas „Xiaomi“ prekinis ženklas, yra po ekranu. Kaip Macbook dizaino klonui, jam tinka visi minėtiems Apple kompiuteriams tinkantys skinai/lipdukai ir type-c priedai.
O kalbant apie nelabai padorius dalykus.
Iš viso yra keturios jungtys, 2 USB 3.0, HDMI,Type C ir 3.5 milimetrų ausinių lizdas. Norėtųsi, kad būtų bent vienas papildomas USB slotas ar kortelių skaitytuvas. Kaip ir kituose „ultrabook“ segmento kompiuteriuose, čia nerasime Ethernet jungties ir diskasukio.
Tačiau jame vis tiek yra daugiau paprastam vartotojui naudingų jungčių, nei „Macbook Pro“ kompiuteryje. „Xiaomi“ sveria apie 1.3 kg, kas leidžia jį laisvai laikyti viena ranka.
Dėl įdėtos 256 GB Samsung PM951 SSD talpyklos, kompiuteris nuo mygtuko įjungimo pasikrauna per kelias sekundes ir labai greitai užkrauna reikiamas programas. Šis sprendimas yra geras, nes SSD talpyklos išnaudoja mažiau baterijos ir neskleidžia jokio papildomo garso. Iš viso yra 2 slotai, į kuriuos galima įdėti SSD, jeigu jums neužtenka 256 GB su kuriais ateina kompiuteris. Tiesa, reikia paminėti, kad tai yra vienintelis dalykas, kurį galima pakeisti. „Ramai“ ir procesorius yra prilituoti prie motininės plokštės. Šis SSD nėra greičiausias rinkoje, bet savo darbą atlieka gerai. Kalbant apie našiausius SSD rinkoje, Samsung firmos, jie žymimi priedėliu SM.
Vienas didžiausių pliusų, kurį gauname iš „Xiaomi“, yra ryškus 1285:1 kontrasto „Full HD“ IPS ekranas, o tai puikiai tinka filmam, 1080p 10 bitų animei ir kt. Taip pat, jis tinka ir fotografams, norintiems įsitikinti, kad jų nuotraukose bus tiksliai atvaizduotos spalvos. Kadangi ekranas naudoja IPS technologiją, žiūrint bet kuriuo kampu ekranas išlieka ryškus ir spalvingas. Žinoma, yra dalykų, kurie kai kuriems bus neigiami, pavyzdžiui tai, kad ekranas nėra visiškai matinis, o blizgus (angl.glare). Tad juo naudotis saulėtą dieną būtų sunku.
Dar vienas pliusas yra „AKG“ garsiakalbiai, kuriuos Xiaomi reklamuoja kaip patraukliausią dalyką melomanams. Galiu užtikrinti, kad garsas tikrai geras, t.y. be jokių garso iškraipymų, leidžiant maksimaliu garsu. Kalbant apie klaviatūrą, ji panašiai, kaip ir „Macbook“ kompiuteriuose yra „Chicklet“ tipo, o tai reiškia, kad ji, palyginus su mano mechanine „Outemu Blue“, nėra labai garsi.
O kaip su „Xiaomi“ programomis ir įrenginiais?
Man asmeniškai, mėgstamiausias dalykas, yra tai, kad jį galima atrakinti priglaudus
MiBand 2 apyrankę. Deja į telefonus jis nereaguoja, bet galima naudoti kontrolerį.
Žaidimai, montavimas
Dėl kompiuteryje esančios diskretinės vaizdo plokštės „Nvidia Geforce 940mx“ naudojančios 1GB GDDR5 atmintį, atsiranda galimybė žaisti žaidimus. Tačiau aš į tai žiūriu skeptiškai, nes gyvenime man nėra pasisekę turėti tokį nešiojamąjį, kuris turėtų gerą aušinimo sistemą ir žaidžiant neperkaistų. Tad visiems, kurie planuoja žaisti su bet kokiu nešiojamu kompiuteriu, rekomenduoju papildomai investuoti į aušinimo stovą.
Su šiuo kompiuteriu išbandžiau kelis rimtus žaidimus:
- Metal Gear Solid V
- GrandTheft Auto V
- Insurgency
- Kelyje 2
Visus šiuos žaidimus galima žaisti. „Phantom Pain“ ir „GTA:V“ veikia netgi Full HD rezoliucija su žemiausiais nustatymais. Tempė net 45 ir 35 kadrų per sekundę dažniu, kas tokio lygio kompiuteriui yra gan geras rezultatas. „Insurgency“, kurį pasirinkau dėl šiek tiek daugiau iš sistemos reikalaujančio už „CS:GO“„Source“ variklio, minėta rezoliucija traukė tarp 66 – 85 kadrų per sekundę, o senas geras kelyje 2 pasileido, veikė ir jį buvo galima žaisti. Tiesa, reikia paminėti, kad taip gerai sekasi žaisti pirmąjį pusvalandį, nes po kurio laiko kompiuteris pradeda mažinti našumą siekdamas sumažinti temperatūrą ir po ilgesnio žaidimo darosi nepatogu spausti įkaitusius klaviatūros mygtukus. Tokia pati situacija yra ir su Kelyje 2.
Kalbant apie montavimą su programa „Sony Vegas“ , galima per pakankamai trumpą laiko tarpą surenderinti 30 sek, Full HD 60 Fps vaizdą. Tik šiai operacijai rekomenduoju turėti aušinimo stovą ir ilgesnės trukmės video nerenderinti. Kadangi visi i3,i5,i7 “U” raide žymimi procesoriai turi tik du branduolius, kas nėra labai daug tokiam procesui.
Sistemos garsas
Kitaip nei 12 colių pasyviai aušinamame „Xiaomi“ modelyje, mes turime net du ventiliatorius. Tačiau įprastame kasdieniame režime, jų neišgirsime. Nebent bandysime žiūrėti 8k Youtube video ar žaisti žaidimus ir dėl to, kad kompiuteris neturi kietojo disko, nebus jokių kitų pašalinių garsų. Abu ventiliatoriai nėra labai garsus, tad net jeigu jie ir pradės veikti jie netrukdys įprastos veiklos.
Vidutinė temperatūra
Naršant internete, žiūrint video ar naudojant Word, kompiuterio temperatūra svyruoja nuo 40 iki 50 laipsnių. Tačiau žaidžiant be aušinimo stovo temperatūra pakyla nuo 64 iki 86 laipsnių Celsijaus, o tai yra pakankamai karšta.
Išvados ir asmeninė nuomonė
Asmeniškai, man negaila šiam nešiojamam kompiuteriui išleistų lėšų. Kompiuteris pilnai atitinka mano poreikius: jis yra lengvas, greitai pasikraunantis ir puikiai tinkantis ilgoms MS Word sesijoms. Taip pat, jis puikiai atlieka nešiojamojo kompiuterio funkciją – jį galima efektyviai nešioti viena ranka, kaip planšetę.
Bendrai paėmus man patinka kompiuterio greitis darbui skirtoms aplikacijoms ir Photoshop programai. Dėl greito užsikrovimo jis naudingas kai reikia greitai parodyti reikalingą vaizdo medžiagą ar reikiamus failus.
Kaip žmogus, kuris nežaidžia žaidimų su nešiojamaisiais kompiuteriais buvau, nustebintas, kad vieną gigabaitą turinti vaizdo plokštė gali paleisti žaidimus ir juos žaisti ant pakankamai neblogos raiškos, tiesa kaip jau buvau minėjęs, be aušinimo stovo su juo ilgai nepažaisi.
Reikia paminėti vieną didelį minusą garantija, kuri priklausomai nuo parduotuvės svyruoja tarp 3 ir 12 mėn, manoji parduotuvė suteikė maksimalią 12 mėn garantija. Taip pat reikia žinoti, kad šį kompiuterį galima įsigyti tik internetu ir tik iš Kinijos/Hong Kongo. Kas reiškia, kad egzistuoja muitas ir kiti pervežimo mokesčiai.
Xiaomi Air 13 šiuo metu Honkongo sandėlyje kainuoja 678 eurus. Kas pamiršo ar nežino mokesčiai prekėms ne iš ES susideda iš dviejų dalių, tai PVM kuris šiuo metu Lietuvoje 21% ir muito mokestis jei siunta nekomercinė ir iki 700 € vertės yra taikomas pastovus 2.5% mokestis. Su visai mokesčiais kompiuteris gali pabrangti iki 850 euro, kas manau vis tiek yra verta. Tiesa kartais gali pasitaikyti ir geras „dėdė“, kuris užrašys kitą produktą su žemesne kaina ant pakuotės, taip leidžiant apeiti kitus mokesčius.
2 Komentarai
Biohazardx24
serjoznas daiktas 🙂
vilkaslt
galejai pateik full spec gale…