Kai kurie rinkos ekspertai teigia, jog didžiausios šių metų „Microsoft“ nesėkmės vardą jau galima skirti. Ir visiškai ne nenurimstančiam teisiniam korporacijos konfliktui su Europos Sąjunga. Karūnuoti didžiausia nesėkme norima apkarpytos „Windows XP“ versijos „Windows XP Starter Edition“ pristatymą Indonezijoje, Tailande bei Malaizijoje.

Dar 2004 m. rugpjūtį „Microsoft“ pranešė išleisiantys ribotų galimybių „Windows XP“ versiją, kuri bus skirta silpniems kompiuteriams bei bus platinama daugeliu atveju tik drauge su jais. Vadinamoji „Starter Edition“ vartotojams leidžia vienu metu paleisti nedaugiau, nei tris languose veikiančias programas, neturi namų tinklo konfiguravimo modulio. Tokie vartotojo sąsajos padailinimai kaip ekrano užsklandos „Starter Edition“ pakeičiami taip, jog atitiktų šalies, kurioje operacinė platinama, specifika, t. y. kompiuterį su „Starter Edition“ įsigijęs Malaizijos gyventojas standartinėse ekrano užsklandose ar fonuose mato šios šalies vaizdus.

„Windows XP Starter Edition“ drąsiai debiutavo spalį Tailande, bei šių metų vasarį Indonezijoje ir Malaizijoje. Deja, nepaisant pasirašytų platinimo sutarčių, penkiolika pietryčių Azijos kompiuterius surenkančių bendrovių vengia diegti „Starter Edition“ į savo gaminius. Jų atstovai teigia, jog vartotojai mieliau renkasi AK su pilnaverte OS, net jei jie ir yra brangesni, tuo tarpu „Starter Edition“ sudomino tik keletą taupyti nusiteikusių mokymo įstaigų. Šią „Windows XP“ versiją pardavimuose aplenkė net „Linux“.

Na ką gi, panašu, kad „Microsoft“ planas galvotrūkčiais įlėkti į pigių AK rinką su pigia „Windows“ versija žlugo. Nepavyko ir sumažinti piratavimo mastų ar atimti rinkos iš nemokamos „Linux“.

Visgi bendrovė nenuleidžia rankų ir daug tikisi iš Rusijos bei Indijos rinkų, kurioms „Windows XP Starter Edition“ operacinė bus pristatyta iki šių metų vidurio. Tam laikui bandoma parengti ir griežtesnius susitarimus su kompiuterių surinkėjais dėl šios OS platinimo.

Kažin, kokia ateitis lauktų ribotų galimybių „Windows XP Starter Edition“ operacinės Lietuvoje. Aš asmeniškai manau – liūdna.