Kalbant apie apsaugos sprendimus, vis dažniau užsimena apie įrenginius, kurie gali pakeisti pirštų antspaudų skaitytuvus – venų tinklo skenerius. Piršte esančių mažų ventų, kapiliarų, išsidėstymas yra ne mažiau unikalus, nei piršto odos raštas. Na o padirbti venų tinklo atvaizdą bent jau kol kas turbūt neįmanoma.

„Hitachi“ skelbia sukūrę pirmą pakankamai mažą venų tinklo skenerį, kurį bus galima montuoti į tokius įrenginius kaip nešiojamieji kompiuteriai, delninukai. Gana įdomi skenerio konstrukcija – jis apglėbia pirštą iš dviejų pusių, tad greitai galime išvysti nešiojamus kompiuterius su nediduke skylute šone 😉 Na, gal ir ne taip patogu kaip kompaktiški pirštų antspaudų skenavimo langeliai.

Veikimo principas – paveikslėlyje. Iš vienos piršto pusės šviečia prigimtimi artimi infraraudonųjų spindulių skeneriams LED diodai. Kitoje piršto pusėje esanti CCD kamera fiksuoja gautą vaizdą. Jis nebūna itin aiškus, tad pritaikomas programinis apdorojimas ir štai – turime gražų piršto kapiliarų žemėlapį.

Naujasis skeneris bus bandomas Japonijos „Juhachi“ banko padaliniuose bei šios šalies pašto tarnybos darbe. Pašto įstaiga tekančios saulės šalyje gerokai skiriasi nuo mūsiškio analogo – tai ne tik siuntinių ir laiškų pristatymo tarnyba, bet ir finansinė institucija – komercinis bankas, kaupiantis indėlius draudžiantis gyvybė ir kt..

Greitu laiku „Mitsubishi“ konglomeratui priklausantis „Bank of Tokyo“ ketina išleisti ir Visa mokėjimo korteles, kuriose bus vietos informacijai apie jų vartotojo venų tinklą įrašyti.