Nors „Intel“ sumanyta „Turbo Memory“ technologija kasdieniame darbe su „Windows Vista“ ir gali būti naudinga, pagrindinių plokščių gamintojų palaikymo ji vis dar nesulaukia.

Technologijos, anksčiau vadintos kodiniu Robson vardu, esmė paprasta – pagrindinėje plokštėje įmontuojamas „flash“ tipo atminties lustas. Jis dirba greitai, nekaista ir yra naudojamas kai kuriems darbiniams duomenims laikinai saugoti. Užuot ieškojusi jų kietajame diske, „Vista“ kreipiasi į „Turbo Memory“ ir duomenis gauna greičiau, na o tai didina bendrą darbo spartą. Viskas smagu, bet štai pagrindinių su „Turbo Memory“ kol kas matosi itin mažai.

Viena iš priežasčių kodėl taip yra galėtų būti tai, jog už „Turbo Memory“ idėjos naudojimą bei tam reikalingą pačių „Intel“ gaminamą valdiklį pagrindinių plokščių gamintojams reikia mokėti. Bendroje sumoje nuo vienos pagrindinės išeina apie 30 JAV dolerių, na o tai ne tokie jau ir maži pinigai.

Itin aršios konkurencijos persunktoje pagrindinių plokščių rinkoje dabar ne tas metas, kuomet būtų galima bent dešimčia dolerių kelti kainas, tad gamintojai neskuba. Kai kurie iš jų net ėmė skeptiškai atsiliepti apie „Turbo Memory“ – esą spartos prieaugis nėra vertas tų pinigų. Anot skeptiškai nusiteikusių bendrovių, ateityje ši technologija gal ir ras savo vietą entuziastams skirtose sistemose, bet tik ten.

Hmmm, kažkokia „flash“ atminties manija. USB atmintinės ir MP3 grotuvai šimet, panašu, mažai kam svarbūs – visi tik ir kalba apie SSD kietuosius diskus ir kitas egzotiškas šio tipo atminties panaudojimo sritis.