Lietuvos monitorių rinkoje pasirodė pora naujų vardų — „Topview“ ir „Envision“. Abu šie brend‘ai priklauso mūsų šalyje gan gerai žinomai „Gigabyte“ grupei. „Envision“ šeimai priskiriami brangesni, aukštesnės klasės monitoriai, apie juos games.lt rašys vėliau, aš kol kas trumpai papasakosiu apie „Topview“. Pasak gamintojų — šiuo vardu žymimi monitoriai taupantiems ar tiesiog ieškantiems geriausio kainos ir kokybės santykio.

Skaitydami komentarus po naujienomis apie įžymių gamintojų produktus dažnai susiduriam su nuomone, kad mokėti pinigų už vardą neverta. Nepaisant to, atėję į parduotuvę mielai tuos pinigus sumokam. Kol galvoji, atrodo vienaip, kai ateina metas rinktis, pradedi manyt, kad primokėti papildomą šimtinę, ar atsisakyti kokios nors savybės verta. Dėl šventos ramybės. Nes žinomas gamintojas staiga tampa ne plėšiku, bet kokybės garantu. Kalbant apie monitorius šis niuansas atrodo ypač svarbus, nes niekas nenori rizikuoti akimis ar įsigyti kažką, kas vietoj žalio rodo raudoną. 

Atsižvelgiant į tai, turbūt ne per drąsu sakyti, kad „Topview“ monitorių mūsų rinkoje laukia ilga kova už būvį. Užmeskime akį į tai ką jie siūlo.

Topview A1981wx

Šį modelį pasirinkome nes jis vienas pigesnių (jei ne pigiausias mūsų rinkoje), nors žinoma kalbant apie ypač žemus kainų lygius visų gamintojų kartelė yra labai panašiose ribose. „Topview“ kaina nuo artimiausių konkurentų gali skirtis 20-50 litų į vieną, ar į kitą pusę.
Rimtų testų neatlikinėjau, bet įvertinau kai kuriuos produkto parametrus „iš pirmo žvilgsnio“. Buvau kiek nustebintas, nes gamintojas akivaizdžiai taupė tiesiog neįdėdamas daugybės šių dienų monitoriams būdingų funkcijų, tačiau tuo pat metu neliesdamas kokybinių parametrų tose srityse kurios yra. Faktas, kad tokį monitorių, parduoti sunkiau, nes apie jį paprasčiausiai nėra ką pasakoti.

Pagrindinės specifikacijos
• Ekrano dydis: 19″
• Kraštinių santykis: 16:10
• Atsako laikas: 5ms
• Rekomenduojama skiriamoji geba: 1440×900
• Dinaminis kontrastas: 8000:1
• Šviesumas: 300cd/m2
• Spalvų skaičius: 16.7M
• Apžvalgos kampas: 170/160
• Taško dydis(mm): 0.243
• Jungtys: Analoginė (D–SUB)
• Kita: VESA sienos laikikliai, blizgus rėmelis, matinis ekranas, 7 kalbų meniu.

Iš pirmo žvilgsnio

Tai, kad monitorius atrodo ne pigiai yra plono ir blizgaus rėmo nuopelnas. Mane asmeniškai blizgūs paviršiai jau baigia nuvaryti į neviltį, bet šiuo konkrečiu atveju jis žiūris neblogai, juolab kad meniu mygtukai gan patogiai išdėstyti apačioje ir rizika nučiupinėti monitorių minimali. „Topview A1981wx“ ekranas matinis, kas yra gerai, nes turint galvoje jo technines charakteristikas, blizgus ekranas čia ir taip netiktų. Šiaip ekrano šviesumas iš pažiūros yra kiek mažesnis nei deklaruojamas, tačiau jo pakanka, net ir darbui (ne pramogai) ryškioje dienos šviesoje.

Spalvingumas nustebino. Kažkokių priekaištų galima turėti nebent melsvai žalsviems atspalviams, visos kitos spalvos atvaizduojamos išties korektiškai, perėjimai lygūs. Vertinant grynai vaizdo kokybę monitoriaus kaina tikrai neatrodo nelogiška. Jei teisingai suprantu, šis monitorius naudoja naujausios kartos TN matricą ir gamintojo sukurtą vaizdo perteikimo varikliuką.

Monitoriaus reakcijos laikas greičiausiai yra net geresnis nei deklaruojama, bet šioje vietoje galiu tik pasidžiaugti, kad reakcijos laikas kaip parametras liaudyje minimas vis rečiau. Jo minėjimui jau senai nėra prasmės ir varžymasis šioje sferoje buvo grynai marketingo triukai.

Kiek nemaloniai nuteikia vienintelė D–SUB įėjimo jungtis, kuri ir iš techninės pusės nėra visiškai pakankama tokios įstrižainės ir skiriamosios gebos monitoriui. Daugelis pasiges bent jau DVI jungties, bet deja šioje vietoje nieko nepadarysi.

Naudojama TN matrica garantuoja gan neblogą apžvalgos kampą. Stebint monitorių iš šono, spalvingumo pokyčiai pastebimi pasislinkus per 30laipsnių, tačiau tekstas lieka įskaitomas net ir stovint 90 laipsnių kampu. Apmaudu, kad šiaip savo kaina ir kokybę vos ne tobulai atitinkantis monitorius statomas ant gan pigios ir nelabai patikimai atrodančios kojelės, kuri neleidžia reguliuoti pasvirimo kampo. Monitorių galima kažkiek pakreipti aukštyn, bet ne žemyn. Truputi geresnė kojelė leistų vertinti A1981wx kaip labai gerą produktą visiems taupiems pirkėjams. Dabar gi rekomenduočiau atkreipti dėmesį į darbo vietą. Nepaisant to, kad horizontalus apžvalgos kampas puikus, vertikalus tuo pačiu nepasižymi. Menkiausias pokrypis aukštyn ar žemyn blukina vaizdelį, o jei į monitorių stovintį sėdinčio žmogaus akių lygyje žiūrėsime stovėdami, matysime praktiškai juodą ekraną.

A1981wx valdymo meniu, paprastas, patogus ir suprantamas. Įdiegta ACR technologija leidžia vienu mygtuko paspaudimu pakeisti kraštinių santykį, jei staiga norėtųsi pereiti prie klasikinio 4:3 vaizdo.

 

Reziumė

„Topview A1981wx“ yra piguolis ir nemėgina to slėpti. Savo kainos kategorijoje jis tikrai nėra prastesnis už konkurentus, o vietomis net ir geresnis nei dauguma kitų 300 litų nekainuojančių monitorių. Vaizdo kokybė yra geresnė nei patenkinama tiek žiūrint aukštos raiškos kiną, tiek žaidžiant. Kasdieniam darbui ar mokymuisi A1981wx išvis tobulas. Puikus sprendimas biurui, mokymo įstaigoms ir panašiai, galbūt ne pats idealiausias pasirinkimas namams, kur norisi universalumo. Nes būtent universalumo šis modelis ir stokoja. Įdėję santykinai brangią ir kokybišką matricą, gamintojai buvo priversti taupyti kitose sferose, monitorius turi varganą kojelę, mažai reguliuojamą padėtį ir tik vieną jungtį. Dėl šių priežasčių „A1981wx“ sunku rekomenduoti kaip monitorių šeimai (kai tuo pačiu kompiuteriu naudojasi skirtingo ūgio žmonės) ar reikliam vartotojui, norinčiam kiekvienam įrenginyje turėti DVI, HDMI, USB, garso, ausinių ir kitokias jungtis.