Pagrindiniai Corsair konkurentai savo 360 mm aušintuvus buvo pristatę jau seniai. Pavyzdžiui Thermaltake savo Water 3.0 Ultimate aušintuvą pradėjo gaminti dar 2014-aisiais. Pastaruoju metu tokių sistemų žymiai padaugėjo, tad rinkos lyderio Corsair naujo aušintuvo debiutas buvo logiškas ir lengvai nuspėjamas dalykas.

Atsižvelgiant į kompanijos partnerių sąrašą galime teigti, kad Corsair, panaudodama Asetek platformą, galėjo pristatyti tokio tipo aušinimą skysčiu dar prieš keturis metus, tačiau visą laiką tobulino ir atnaujindavo mažesnius 280 mm H110 ir H115 serijų aušintuvus, specialiai vengdamos kalbos apie didesniuosius aušintuvus, tarsi Simpsonų kūrėjai, kurie vengia bet kokios kalbos apie antrąjį Simpsonų filmą.

Ir kaip matote Corsair turėjo tam rimtą argumentą. Kompanija dar 2014-aisiais skelbė bandžiusi 280 mm ir 360 mm aušinimo skysčiu sistemas ir tarp jų nematė jokio efektyvumo skirtumo. Seniau Corsair bloge mačiau kaip kitas (arba tas pats) kompanijos darbuotojas teigė, kad 280 x 140 mm radiatorius savo plotu nedaug atsilieka nuo 360 x 120 mm radiatoriaus, tačiau 2 vnt. 140 mm ventiliatorių skleidžia kur kas mažiau triukšmo nei 3 vnt. 120 mm. ventiliatorių. Ir tai yra fizikai neprieštaraujančios tiesos, dėl kurių teisingumo ginčytis neverta. O viskas užsibaigė taip:

Lapkričio pabaigoje nusprendžiau, kad sekanti Games.lt apžvalga bus apie Corsair H100 v2 aušintuvą. Tokį prašymą išgirdę Corsair pasiūlė išmėginti kai ką įdomesnio ir gruodžio pradžioje jau turėjau Corsair H150i PRO RGB be galimybės mėnesį kam nors prasitarti, kad toks aušintuvas egzistuoja. Na o šį antradienį buvo uždegta žalia šviesa ir oficialiai pristatytas H150i PRO RGB aušintuvas.


Pakuotė ir komplektacija

Iš pradžių mane aušintuvo pakuotė nustebino savo ilgumu (that’s what she said), tačiau nėra nei aukšta, nei plati. Vis dėl to prisiminus, kokia yra aušintuvo formą suvokiau kad kitaip ir negali būti – pakuotė privalo pasižymėti tokia forma, kuri stipriai skiriasi nuo H110 ar H115 aušintuvų dėžių.

Visas pakuotės apipavidalinimas gražus ir tvarkingas, nors ir spalvingesnis, nei įprastai mėgsta Corsair, tačiau tos spalvos yra švelnios nė kiek nerėžia akių. Corsair turi puikų pakuočių ruošimo trafaretą, todėl jos visą laiką atrodo gražiai.

Dėžutę atidarius mus pasitinka tipinis vaizdas – čia yra išraizgytas pats aušintuvas, į laisvas vietas sudėti ventiliatoriai bei montavimo detalės. Pakuotėje tėra tik vienas laidas (Corsair Link kabelis), kas iš karto asocijuojasi su tuo, kad sistemoje aušintuvas nepadarys laidų raizgalynės ir atrodys tvarkingai.

Komplektacijoje yra pridėtos montavimo detalėms šiems Intel lizdams: LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA1366, LGA2011-v3, LGA2066 ir šiems AMD lizdams: AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+, AM4. Esminis dalykas ką reikėtų pastebėti, kad jau yra pridėtas AM4 montavimo rinkinys, kas yra šiais laikais privaloma, tačiau dažnai jų pasigendama prieš AMD Ryzen debiutą išleistuose aušintuvuose. Gaila, kad nebuvo pridėta LGA 775 montavimo detalių, šiuo aušintuvu būtų iš ties smagu vėsinti kokį Core 2 Quad Q6600. Žinoma juokauju 🙂


Detalus žvilgsnis

Nevyniodami žodžių į vatą pradėkime nuo pačios įdomiausios aušintuvo vietos – jo radiatoriaus. 360 mm ilgio milžinas atrodo iš ties įspūdingai. Nors jo plotis yra standartinis, tačiau tai tik verčia jo formą dar labiau ištysusia. Radiatoriaus storis taip pat niekuo neišsiskiria iš kitų aušintuvų – jis siekia 27 milimetrus.

Aišku tokį aušinimą nusprendę įsigyti pirkėjai turės atsižvelgti ir į savo korpuso galimybes talpinti šį dičkį. Bet įvertinus, kad aušintuvas skirtas entuziastams, galima teigti, kad pas juos esantis korpusas nesunkai talpins tokius aušintuvus. Pavyzdžiui manasis NZXT Phantom 530 nesunkai sutalpino šį aušintuvą, tačiau pripažįstu, kad jį rinkdamasis atsižvelgiau į 360 mm aušintuvų palaikymą, nes buvau tikras, kad anksčiau ar vėliau turėsiu juos testuoti.

Visiškai naujas, gal tik ne taip į akis krentantis yra ir procesoriaus blokas – Corsair aušinimo sistemose jis matomas pirmą kartą. Labai gražiai išpildytas yra aušinimo bloko apšvietimas – šviečia ne tik logotipas, bet ir du už jo esantys du apvadai. Viskas padaryta estetiškai ir skoningai, apšvietimas neerzina, tačiau nėra persistengta ir padauginta lempučių, kas šiais laikais yra madinga.

Svarbiausia, jog procesoriaus aušinimo platforma nauja ne tik savo išvaizda. Pirmą kartą istorijoje buvo panaudota naujausios 6-osios kartos Asetek skysčio pompa ir aušinimo plokštelė. Penktosios kartos aušinimo platforma įvairių gamintojų sistemose dirbo ilgą laiką ir pagaliau aušinimo skysčiu rinka po ilgo laiko sulaukė rimtų pokyčių.

Corsair metai iš metų siūlo pačias storiausias, tačiau lankstumo nepraradusias žarneles.  Ne išimtis yra ir šis aušintuvas. Jos ne tokios storos, kaip CoolIT projektuojamuose Corsair’uose, tačiau vis tiek puikiai atlieka savo darbą ir apie jokius išsiliejimus ar nepatogumus raitant juos sistemoje nėra net kalbos.

Iki šiol visų Corsair aušinimo skysčiu sistemų naudojo SL serijos patobulintus slydimo guolius, dar žinomus kaip „hidraulinius guolius“. Tai nėra aukščiausios klasės ventiliatoriai, todėl Corsair pirmą kartą sukomplektavo savo aušinimo skysčiu sistemą su aukštesnės klasės magnetiniais guoliais, priklausančiais ML serijai.

Man patiko, jog ventiliatoriai neskleidžia jokių šviesų. Užtenka to, kad šviečia procesoriaus blokas, daugiau šviesų jau būtų perspaudimas. Šiuo metu dauguma gamintojų mėgsta peržengti šią trapią ribą.

Net ir Corsair Link programinės įranga šiek tiek skiriasi nuo siūlomos su kitais Corsair aušintuvais. Ji yra papildyta galimybe esant žemai CPU apkrovai išjungti ventiliatoriaus veikimą. Aš nežinau, kodėl ši labai paprasta idėja buvo įgyvendinta tik dabar, kitų komponentų gamintojai jau seniai naudoja tokią sistemą, akivaizdu, kad jai didelės bėdos veikti jau seniai nebuvo, tik niekaip nesuprantu, kodėl visa tai buvo įgyvendinta tik dabar.

Testai

Temperatūros buvo matuotos šioje sistemoje:

Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
OCZ ARC100 SSD, 240GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

Suprantama, kad renkantis aušintuvą mus domina du aspektai – aušinimo našumas ir veikimo tylumas.

Išvados

Sveikinu pagaliau atsirado, aušinimo skysčiu gamintojas kuris pagaliau suprato, kad nėra prasmės leisti sistemoms dirbti nežmoniškai dideliais greičiais. Apie tai jau šnekėjau prieš keturis metus atlikinėdamas šešių aukštos klasės AIO aušinimo skysčiu sistemų testą.

Labai patiko kaip Corsair susitvarkė su triukšmingumo mažinimu. Pagirti galima ne tik logišką maksimalų sukimosi greitį. Pusiau pasyvus veikimo režimas, veikia puikiai ir leidžia stipriai sumažinti skleidžiamą triukšmą. Kad tokie aušintuvai bus pristatyti jau buvo aišku pasirodžius pusiau pasyviems maitinimo blokams, kyla tik klausimas, kodėl reikėjo laukti tiek daug metų? Taip pat džiugu, kad ventiliatoriai gali pradėti suktis esant ypač mažiems greičiams.

Vienintelis aušintuvo trūkumas tėra tai, kad jis kainuoja 175 eurus. Nors kažin ar tai yra trūkumas – nors suma ir yra didelė, atsižvelgiant į aušintuvo galimybes, ji yra visiškai logiška. Taip pat reikia nepamiršti ir to, kad šiam reikalui bus reikalingas atitinkamas korpusas, kas irgi atitinkamai kainuoja. Klausimo, ar iš viso reikalingas tokios galios aušintuvas nenagrinėsiu, nes pakankamai gerai ataušinti gali ir žymiai pigesnis aušintuvas, H150i PRO RGB skirtas maksimalistams, kuriems svarbus kiekvienas laipsnis ir žinojimas, kad turi geriausią.

Už tokią sumą jau būtų galima rinkti atvirą sistemą, kuri galėtų atrodyti gražiau, be to už solidų papildomą mokestį turėtų galimybę aušinti ir vaizdo plokštę. Entuziastai visada sakys, kad geriausia sistema yra ta, kurią susirenki pats. Deja jiems teks pripažinti, kad atvira tokios klasės sistema kainuos brangiau už Corsair variantą. Be to sunkiai pavyktų įgyvendinti pusiau pasyvaus ventiliatorių veikimo idėją.

Čia būtų galima dėti tašką, ir sakyti, kad aušintuvas yra žymiai geresnis už buvusį flagmaną H115i (aka H110i GTX), nes sugeba pasiekti tą patį aušinimo našumą, sukeldamas žymiai mažiau triukšmo. Kartu su H150i PRO RGB buvo pristatyta ir naujausia mažesnio 280 mm aušintuvo interpretacija H115i PRO RGB. Pastarasis pažymi visomis gerosiomis H150i savybėmis, tokiomis kaip naujos kartos CPU blokas, pusiau pasyvus veikimo režimas, ar dar lėčiau besisukantys ventiliatoriai.

Būtent šis aušintuvas yra labai rimta alternatyva sugalvojusiems pasirinkti H150-ąjį. Pastarasis leidžia sutaupyti 30 eurų, kas skaičiuojant nuo 175 eurų nėra didelė suma. Taigi pasirinkę bet kurį iš šių dviejų aušintuvų turėtumėte likti patenkinti ne tik aušinimo sparta bet ir tyliu veikimu. Taip pat nereikia pamiršti ir smulkių detalių, kaip patogi programinė įranga ar graži estetika – Corsair visada linkusi to nepamiršti ir taip sėkmingai pritraukia klientus.