Vaizdo apžvalgoms ir gyvoms žaidimų transliacijoms tampant vis madingesniu reiškiniu, už šios idėjos užsikabinome ir mes. Po ilgų ieškojimų ir bandymų radom ne vieną sąlyginai nebrangų būdą įrašinėti ar transliuoti asmeninio kompiuterio žaidimų eigą, tačiau su konsoliniais žaidimais turėjom rimtų bėdų, kol „google“ neatvedė pas „Avermedia“.
Mes testui gavome „Avermedia Game Broadcaster HD“ vidinę vaizdo įrašymo plokštę, o kolegos iš „Dievo Režimo“ testuoja išorinį „Avermedia Game Capture HD“ įrenginį, darbui su kuriuo net nereikia asmeninio kompiuterio. Jų apžvalgą galėsite paskaityti ir pamatyti kiek vėliau, o dabar grįžkime prie mūsų plokštės.
Ši apžvalga bus kiek netradicinė, nes aplinkybės verčia praktikuotis dirbti su video (kas man naujiena), tad rašysiu mažiau, kalbėsiu daugiau. Visų pirma apie „Avermedia Game Broadcaster HD“ pakuotės turinį. Žiūrim video:
Kodėl ir kam verta rinktis „Avermedia Game Broadcaster HD“
Kodėl ir kam verta rinktis „Avermedia Game Broadcaster HD“, arba bet kokį kitą panašų įrenginį montuojamą tiesiai į kompiuterį? Kaip bebūtų keista, kaina čia nėra lemiamas faktorius, tiek vidiniai, tiek išoriniai žaidimų įrašymui skirti įrenginiai kainuoja panašiai. Vidinio įrenginio privalumai šiuo atveju labiau susiję su pačių vaizdo įrašu panaudojimu.
„Avermedia Game Broadcaster HD“ yra visiškai suderinamas ir automatiškai atpažįstamas tokių trečiųjų šalių programų kaip „XSplit“ ar „Adobe Flash Media Live Encoder“, tad gyvos jūsų žaidimo transliacijos per „Twitch.TV“, su šiuo įrenginių yra juokų darbas, o kadangi visus darbus su vaizdu atlieka papildoma korta, mes bereikalingai neapkrauname pačiam žaidimo procesui reikalingų komponentų. Šiuo atveju, jei vaizdas papildomai dar saugomas ir kietame diske, labai svarbu turėti atskirą fizinį HDD. Vienok jei ieškote įrenginio tik konsolinių žaidimų įrašymui, „Avermedia Game Capture HD“ priedėlis gali būti geresnis pasirinkimas.
Diegimas
Įrenginio diegimas labai paprastas. Randat laisvą „PCI-Express“ jungtį, įstatot kortelę, įdiegiat tvarkykles iš komplekte esančio CD (šiai dienai tėra viena jų versija, tad diske esančios tvarkyklės nėra pasenusios), įrašot tam pačiam diske esančią „Avermedia Center 3D“ papildomą programinę įrangą ir… Viskas. Jūs pasiruošę darbui.
„Avermedia Game Broadcaster HD“ turi du įėjimus HDMI ir VGA. Per abu juos galima prijungti tiek konsolių, tiek asmeninio kompiuterio tiekiamą vaizdą. Kaip tai atrodo praktikoje, galite pamatyti kiek žemiau esančiame video. Šioje vietoje reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad X360 puikiai veikia jungiamas abiem būdais, tiek HDMI, tiek per komponentinę RGB jungtį (panaudojant component/VGA perėjimą esantį įrenginio pakuotėje). Tas pats liečia ir asmeninį kompiuterį, o štai PS3 HDMI signalas dažnu atveju neįsirašys, dėl konsolėje esančios HDCP turinio apsaugos.
Šios problemos sprendimas paprastas — reikia įsigyti PS3 komponentinį laidą, kas jums gali kainuoti papildomus ~50 litų. Garsas iš konsolių paduodamas per kompiuterio „line in“ jungtį, tam reikalui pakuotėje rasite ir specialų perėjimą iš RCA į 3.5mm Audio.
Žiūrime video, kuriame įrenginys jau įdiegtas ir aš pasakoju savo įspūdžius:
Tai kaip ten su tuo garsu?
Man įrašyti asmeninio kompiuterio žaidimo garso taip ir nepavyko, tačiau po papildomų konsultacijų esu 90% įsitikinęs, kad tai dėl mano ir mano „geležies“ kaltės. Kaip ir minėjau video, jei jūs domina asmeninio kompiuterio įrašai, parekomenduosiu dar geresnį įrenginuką, nuorodą į jį rasite teksto pabaigoje.
Visais kitais atžvilgiais įrenginys veikia puikiai ir net nepaisant intymaus artumo su mano VGA, temperatūros šioje srityje atrodo stabiliai. Su „Avermedia Game Broadcaster HD“ komplektuojama „AVer MediaCenter 3D“ programinė įranga, nors ir atrodo skurdžiai, veikia gerai. Įrašinėjant konsolinių žaidimų eigą, nieko kito greičiausiai jums ir nereikės, vaizdo formatų pasirinkimas platus, naudojimas ir pats žaidimo procesas patogus. Tiesa jei norite papildomai įrašinėti ir komentarus, veikiausiai teks pasirūpinti papildoma programine įrangą ir komentarų takelį įrašyti atskirai. Tam atvejui jūs galite naudoti mano jau minėtas programas (Adobe Flash Encoder, Xsplit ir pan.), arba parsisiųsti nemokamą garso įrašymų programą (pvz.: Audacity) ir vėliau „užmontuoti“ papildomą garso takelį su komentarais. Toks sprendimas bene geriausias, nes montuodami dar galėsite papildomai pareguliuoti žaidimo garso lygius, pavyzdžiui pritildyti sprogimus ar netikėtai išbujojusi ir balsą užgožiantį garso takelį.
Žiūrėti X360 žaidimo įrašo pavyzdį:
Vaizdo formatai kuriais įrašinėja „Avermedia Game Broadcaster HD“:
MPEG-2; AVI; WMA; WMV; H.264; iPod, iPhone, iPad ir AppleTV
Išvados ir nuorodos:
Testo metu ir jau po jo, jokių trikdžių dirbant su konsolinių žaidimų įrašais nepastebėjau. Kompiuterio našumo prasme, jokių trikdžių nepastebėjau ir įrašinėdamas asmeniniu kompiuteriu žaistų žaidimų vaizdus, fone daromi įrašai praktiškai neturėjo jokios įtakos žaidimo kadrų kaitos greičiui. Kaip minėjau pradžioje, šiuo atveju svarbu turėti atskirą fizinį diską. Pagal nutylėjimą „Avermedia Game Broadcaster HD“ viską saugoja „My Movies“ papkėje, tad šio nustatymo nepakeitus sistema tikrai lagins. Kai įrašus pradėjau saugoti išoriniame diske, visos problemos išsisprendė.
Aš pats galiu tik atsiprašyti AK gerbėjų, kad taip ir neįrašiau garso, tačiau kaip jau minėjau, internete neradau, kad kažkas skųstųsi tokiomis bėdomis kaip mano, o tai verčia manyti, kad bėdos iš tiesų yra tik mano.
Gamintojo puslapis Avermedia Game Broadcaster HD.
Gamintojo puslapis DR testuojamam Avermedia Game Capture HD.
Jei ieškote sprendimo tik asmeninio kompiuterio žaidimo transliacijoms ir gyvam komentavimui, kur kas įdomiau atrodo šiems dalykams optimizuotas Avermedia Live Gamer HD įrenginys, rašantis full HD signalą, turintis dedikuotą programinę įrangą, atliekantis kompresiją į H.264 formatą ir fizinį mygtuką įrašo valdymui.
O dabar pakilų tonusą kiek slopinanti, šio džiaugsmingo eksperimento dalis. Kaina. Malonumas įrašinėti savo konsolinius žaidimus ir dalinti savo įspūdžius kitiems jums kainuos apie 400 litų. Tikrai brangokas malonumas jei vaizdo įrašus kuriate tik savo malonumui, tačiau jei ketinate įkurti rimtą video kanalą… Na tai tėra 2, 3 originalių žaidimų kaina.
Games.lt
6 Komentarai
T3rror
rasyta su avermedia H727 🙂 tikrai geras daikciukas irasineti HD raiska. dar 2010 is rusijos atsiveziau. O lietuvoj kaina apie 300lt berots. Tik gaila kad nera daugiau programines irangos kuri palaiko HDMI porta o turi naudoti avermedia softa
Artojas
O tai koks Xsplit jos nepagauna automatiškai, kaip source?
T3rror
visiskai negaudo 🙂 driveriuose gal esme yra. Gaudo tik analogine tv kaip source. Gal del to kad cia pirmas modelis kuris ejo su hdmi ir dar tokiu dalyku net neturejo.
wapasss
artojau eik miegot visai sukusi tuoj nepajegsi net knopkiu spaudyt 😕
Valtiel
Smagu, kad priminei apie „Child of Eden“.
O savikritika irgi nėra blogai. 🙂
parlitq
jungesi per pc AI ! jungti 😀