Dauguma žmonių nežino,  kad kompiuterio korpusas atlieka svarbų vaidmenį. Pirmiausia, į jį montuojamos kompiuterio dalys. Antra, jis atlieka svarbų vaidmenį kompiuterio dalių aušinime. Taip pat kompiuterio korpusas turi atrodyti stilingai ir gražiai, jei yra statomas ant stalo. Ši apžvalga bus apie kompiuterio korpusą „Xigmated Midgard“, kuris yra vienas iš naujesnių  šios kompanijos korpusų.

Pakuotė:

Korpusas atkeliauja vidutinio dydžio dėžėje, kuri yra išmarginta įvariais paveikslėliais. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kaip atrodo korpusas, yra nemažai jo nuotraukų bei informacijos. Ant dėžės surašytos korpuso sepcifikacijos ir jo aprašymas.

Dėžėje yra pats korpusas, kuris apsaugotas putpalsčiu nuo sutrenkimų. Taip pat  jis apklijuotas plėvele nuo subraižymų ir įdėtas į plastikinį maišą. Prie korpuso pridėti varžtai, apvalios, apsauginės gumos, skirtos pravesti vandens žarnoms, naudojimo instrukcija, ventiliatorių greičių reguliatorius,  3 laidų pravedžiojimo laikiklai.
 

Specifikacijos:
 

    Dizainas:


    Korpusas yra visiškai juodas, su keliomis oranžinėmis detalėmis. Pats korpuso rėmas ir detalės yra pagamintos iš aliuminio, todėl daug nesveria. Priekyje ir viršuje yra daug korio formos grotelių, todėl korpusą galima vadinti „kiauru“.  

    Priekyje ant grotelių yra „Xigmatek“ logotipas,  už grotelių slepiasi 120mm LED ventliatorius. Pro groteles dažniausiai patenka dulkės, bet gamintojas įmontuvo dulkių filtrus, todėl korpuse dulkės nesikaupia. Šonuose yra keletas angų, jei norite įmontuoti papildomus ventiliatorius. Viršuje yra korio formos grotelės, pro kurias patenka daug oro, bet nėra įmontuoti dulkių filtrai, nes ši vieta skirta montuoti ventiliatoriams, kurie išpučia šiltą orą iš korpuso.


    Galinėje dalyje yra 7 praplėtimo lizdai, vieta motininės plokštes IO plokštelei įmontuoti taip pat anga maitinimo blokui, rankenėlė maitinimo bloko dulkiu filtrui ištraukti bei 120mm LED ventiliatorius.

    Korpuso vidus taip pat juodas, kaip ir išorė. Pirmiausia į akį krinta oranžinės spalvos detalės, kurios suteikia didelį kontrastą tarp juodos ir oranžinės spalvos.  Viduje yra daug vietos, todėl lengvai turėtų tilpti didelės aukštos klasės vaizdo plokštės iki 29 centimetrų. Kompiuterio korpuse svarbiausios savybės yra jo erdvumas, galimybė suslėpti laidus bei montavimas be varžtų. Gamintojas šiame korpuse šių savybių nepamiršo ir pritaikė šiam korpusui. Skylės laidams pravedžioti yra pakankamo dydžio bei tinkamose vietose (jų yra 6). Kietieji diskai tvirtinasi bėgeliuose, kurie yra sustumiami į korpusą. Gaila, bet tvirtinant kietuosius diskus į bėgelius juos reikia priveržti varžtais. Šioje vietoje tai yra pusiau montavimas be varžtų. Bėgeliuose galima montuoti 3,5 arba 2,5 colio kietuosius diskus.

    Maitinimo bloko montavimo vietoje yra 4 antivibracinės, guminės kojelės ir iš putplasčio pagamintas paminkštinimas, kad būtų kuo mažesnis maitinimo bloko skleidžiamas garsas. Tai pat yra dulkių filtras, jei maitinimo blokas įdėtas taip, kad imtų šaltą ora iš išorės. Visi korpuso laidai yra pakankamai ilgi, todėl galima lengvai išvedžioti pro tam tikras skyles. 5,25 įrenginių montavimui „Xigmatek“ pasirūpino, kad nebūtų sunku juos priveržti, tiesiog  juos reikia įkišti į 5,25 colio nišą ir užfiksuoti specialiais mygtukais, iš abiejų pusių.


    Korpuse yra galimybė pakeisti procesoriaus montavimo plokštę neišėmus motininės plokštės. Tai tikrai pravers žmonėms, kurie dažnai keičia procesoriaus aušintuvą. Bet vis dėlto skylė yra šiek tiek per maža, todėl gali būti, kad neišeis pakeisti procesoriaus aušintuvo, neišėmus motininės plokštės. Be to, daug kas priklauso nuo naudojamos motininės plokštės, nes kiekvienas gamintojas montuoja procesoriaus lizdą vis kitoje vietoje.

    Testai:

    Korpuse yra įdėti du 120mm ventiliatoriai, todėl turėtų būti gan geras aušinimas, nes vienas ventiliatorius ima šaltą orą iš išorės, o kitas pašalina šiltą orą iš korpuso. Prie korpuso yra pridėta ventiliatorių greičių reguliatorius, su kuriuo galima nustatyti apsukas, todėl galėjau išbandyti ar didelį triukšmą sukelia ventiliatoriai. Nustačius žemiausias apsukas ventiliatorių nesigirdėjo. Nustačius vidutines apsukas, jau buvo galima girdėti ventiliatorių skleidžiamą triukšmą. Galiausiai, nustačius maksimalias apsukas, ventiliatorių skleidžiamą triukšmą buvo galima girdėti 2 metrų atstumu nuo korpuso. Tai yra gan didelis minusas.

    Įdomu, kaip korpuse jaučiasi kompiuterio dalys? Norint išbandyti tai, pirmiausiai temperatūros buvo stebimos 30 minučių esant 0% apkrovai, o paskui 30minučių visas kompiuterio dalis apkrovus 100%. Visų ventiliatorių apsisukimų skaičius buvo automatinis.


    Iš rezultatų galima matyt, kad ramybės ir apkrovos būseboje korpusas puikiai atlieka savo darba, daugiau kaito tik vaizdo plokštė, bet vaizdo plokštei tokia temperatūra nėra aukšta, todėl galiu pagirti gamintojus už puikiai suprojektuotas aušinimo savybes.

    Išvados:

    Korpusas turi išties daug gerų savybių. Galima išskirti beveik visišką dalių montavimą be varžtų bei laidų išvedžiojimo galimybę. Jis puikiai tinka žmonėms, kurie nori turėti nebrangų, bet ir neblogai aušinantį korpusą. Didžiausias šio korpuso minusas yra gan garsiai veikiantys ventiliatoriai (jei yra nustatytas didžiausias apsisukimų skaičius). Korpuso kaina apie 220 ltų. Lietuviškose parduotuvėse gan sunku rasti, todėl geriausia pirkti iš užsienio parduotuvių.