Tenka pripažinti, kaip žmogui, kuris vos ne visą savo gyvenimą prie kompiuterio matė tik „Logitech“ peles ir jas šlovino už kokybę, riebaluotų pirštų ir smarkaus trankymo atakų atlaikymą bei puikią kainą, visos pėlytės, kurios kainuoja daugiau nei porą šimtų litų atrodė beprasmis pinigų švaistymas. Visi tie smulkmenomis atrodę privalumai, kuriuos taip reklamavo brangesnių pelių gamintojai atrodė, daugmaž, juokingai.

Bet štai vieną dieną į namus pasibeldė galimybę išbandyti, na, bent jau man įmantriai atrodančią ir žaviai žybsinčią „Razer Naga Hex: League of Legends Collectors Edition“. Pasirinkti ją privertė jau vien tai, kad „League of Legends“ žaidimui per savaitę stabiliai paaukoju bent keletą valandų, todėl turėti tokį “žaisliuką“ buvo, galima sakyti, garbės reikalas.

Ir atkeliavo ji į mano namus klykdama „Kvaily Tu prakeiktas, nieko Tu apie peles dar nežinojai. Dabar klaupkis!”


Tik ją reikia labai  saugoti. Dota 2 fanų prie šios pelės negalima leisti 100 metrų spinduliu, kadangi didelė tikimybė, kad jie paprasčiausiai sunaikins ją.
Pirmasis įspūdis išvydus šį visų geidžiamą „Razer“ “aparatą“ nustebino ne tik mane, bet ir namiškius, kadangi dar niekas neregėjo tokių įmantrių ir seksualių formų pelės. Įvairūs išsikišimai pirštams pasidėti bei dar niekada nematyta mygtukų gausa ant pelytės “klubų“ privertė galvoti apie naujas strategijas, kaip man reikės viską išnaudoti. Pasirodo tai jau ne taip ir sunku.

Dar vienas pelytės privalumas – nuostabus „League of Legends“ užrašas, besisukantis ratukas bei šeši šoniniai programuojami mygtukai šviečia tamsoje. Kartais visko būna, jog ir lemputės perdega, ar šiaip sandėliuke užsidarius tenka žaisti, todėl valdyti įrenginį bus taip pat lengva, kaip ir dieną.  Na, bet gal pagaliau įneškime šiek tiek statistinių faktų ir įdomių skaičiukų, kurie paverčia „Razer Naga Hex“ išskirtiniu “žaisliuku“.

Jau galiu iškart pasakyti, jog labiausiai, kas gali nustebinti, tai ryškiai jaučiamas pelės reakcijos laikas. Vos 1ms. Sutinku, kad žaidžiant kokias paprastas strategijas ar indie žaidimukus tas reakcijos laikas didelės reikšmės neturi, tačiau būtent realaus laiko strategijose kaip „League of Legends“ arba bet kokioje šaudyklėje tai be galo svarbu. Juk nereikia vardinti, kiek daug reiškia netinkamas pasisukimas ar ne ten netyčia paleistas skill‘as. Visa komanda iškart kenčia. „Naga Hex“ labai preciziškai susitvarko su jai skirta užduotimi, nes ką reiškia 5600 dpi lazerinis sensorius, su kuriuo, tiesa, į akis draugams daugiau nebepašviesit, nes jo tiesiog nesimato…

„Razer Naga Hex“ turi laidinę USB 2.0 paauksuotą jungtį, kuri užtikrina žymiai greitesnį reakcijos laiką. 2 metrų ilgio kabelis suteikia pakankamai laisvės palaikyti patogų atstumą nuo kompiuterio ir tuo pačiu metu patogiai žaisti. Galbūt bevielė pelė yra patogiausias variantas, tačiau tuomet nukentėtų tas puikusis pelės preciziškumas.

Tiesa, šios pelės sugebėjimus gali tekti išmokti įvaldyti, nes kartais stebėtinas „Hex“ tikslumas būna kiek per tikslus. Su šia problema gali susidurti nebent tie, kurie rankose nėra turėję jokios profesionalesnės pelės arba tie, kurie turi nedidelę žaidimų patirtį. Asmeniškai pasitaikė visokių atvejų, kai tiesiog iš įprasto įpratimo per greit judindavau įtaisą ir paspausdavau, kur nereikia. Tai jokiu atveju nėra koks „Naga Hex“ trūkumas, greičiau lyg įveikti pereinamąjį etapą. Tuomet prasideda vieni privalumai.

Smagu paminėti ir tai, kad pelė yra iš tiesų labai patogi ir laikyti ją rankoje – vienas malonumas. Čia net ir bevardis pirštas turi savo vietą, kur gali tiesiog ramiai gulėti ir ilsėtis, o ir nykštys, kuris maigo šoninius mygtukus, turi savo vietelę poilsiui. „Hex“ svoris irgi idealus – 134 gramai, nei per sunki, bet ir neskraido rankoje vos ją pakėlus. Pats įrenginys labiau, rodos, pritaikytas turintiems vidutinio dydžio ranką, tačiau nemanau, kad didesnių ar mažesnių rankų žmonės turės kokių nors problemų.

Verta pastebėti ir tai, kad „Naga Hex“ matmenys yra pakankamai puikūs ir pritaikyti maksimaliam patogumui – 116mm ilgis x 70 mm plotis x 46 mm aukštis. Labiausiai norisi išskirti įrenginio aukštį, nes būtent jo dėka mano ranka nebuvo nudribusi ant kilimėlio ir buvo pakankamai patogu atlikti greitus veiksmus.

Pagaliau labai svarbu paminėti ir žymiuosius šešis programuojamus mygtukus, dėl kurių ši pelė ir vadinasi „Hex“. Tai patogiai išdėstyti šešiakampiai mygtukai, kurie visi kartu taip pat sudaro šešiakampį. Ankstesnėse „Razer Naga Hex“ versijose buvo galima rasti net 12 programuojamų mygtukų, tačiau „League of Legends: Collectors Edition“ jų yra pakankamai, jog būtų išnaudoti visi keturi čempiono skill‘ai ir papildomi du sugebėjimai. Taigi, kitaip tariant, žaisti įmanoma net ir nesinaudojant klaviatūra.

Kas labiausiai žavi, jog „Razer Naga Hex“ mygtukai specialiai sukurti taip, jog būtų galima maigyti mygtukus iki 250 kartų per minutę greičiu be jokio vargo.  O ir jų pačių reakcijos laikas taip pat stebėtinai greitas.  Taip pat kiekvienas mygtukas vidutiniškai turi 10 milijonų paspaudimų “gyvavimo“ ciklą, tačiau drąsiai galiu teigti, jog jis kur kas didesnis. Bet kam tai rūpi? Nemirtingumas garantuotas.

„Razer Synapse 2.0“ programa ir bus ta vieta, kur prasidės visas „Razer Naga Hex“ kontroliavimas bei pilnas funkcijų išnaudojimas. Šios programos pagalba ir galėsite programuoti visus pelės mygtukus, kurie atliks kokį tik norėsite veiksmą. Šoninius mygtukus čia galėsite nustatyti į bet kokius pageidaujamus pasirinkimus žaidime ir jūsų norimas veiksmas bus įgyvendintas vos vienu mygtuko paspaudimu.

Net jeigu jūs pele naudositės ir prie kito kompiuterio ar dalyvausite kokiame nors LAN turnyre – jūsų nustatymai niekur nedings. „Razer Synapse 2.0“ visus jūsų profilio duomenis saugo debesyje, o saugomų nustatymų skaičius yra neribotas. Taip pat programos pagalba jūsų kiti „Razer“ įrenginiai gali “bendrauti“ tarpusavyje. Pavyzdžiui, pelės pagalba galite nustatyti kitokius klaviatūros parametrus ir atvirkščiai. Galų gale, čia gali užregistruoti savo įrenginius, kur bus nustatyta jų garantija, gausite įvairių „Razer“ pasiūlymų, žaidimų beta kodų ir t.t.

Kaip vieną iš galbūt ne itin reikšmingų, bet vis dėlto privalumų galiu paminėti įvairiausių mielų niekučių gausą, kuri pasieks jus kartu su „Razer Naga Hex: League of Legends Collector‘s Edition“ pelyte. Tai įvairiausi kompanijos lipdukai, raktų pakabukai, itin išsamus techninis aprašymas su visa naudojimosi instrukcija. Taip pat gausite porą žaismingų popierinių pakabukų ant durų rankenos bei galiausiai „League of Legends“ čempiono Tryndamere kodą (na, jis kainuoja labai mažai, tačiau pradedantiesiems žaidėjams bus pats tas).

Prie viso pelės aprašymo norisi pridurti, jog būtent „League of Legends“ žaidimui skirtas produktas pasitarnauja tobulai. Greito maigymo reikalaujantiems čempionams, kaip, pvz. Le Blanc arba Kassadin, šoniniai mygtukai su užduotimi susitvarkyti padeda puikiai, combo dažniausiai įvykdomas per greičiau nei pusę sekundės. Taip pat tapo žymiai lengviau žaisti už čempionus, kurie verkiant reikalaudavo “smartcast“ funkcijos, tačiau ji kartais veikdavo ne taip, kaip norisi, pvz. Alistar.  Jo sviedimo į šoną bei pakėlimo į orą sugebėjimai tapo daug lengviau išpildomi ir geriau pritaikomi..

Pabaigai norisi tiesiog konstatuoti, jog su „Razer Naga Hex: League of Legends Collector Edition“ pelyte susidraugauti reikės išmokti. Pirmosios dienos gali pasirodyti sunkios, įkyrios ir gali apimti mintys, jog senoji įprasta pelė yra šimtą kartų geresnė nei šitas prabangus niekutis. Tačiau vos sugebėsi įvaldyti visas svarbiausias jos funkcijas ir išmoksi jas pritaikyti – Tavo žaidimo kokybė pagerės kelis kartus. Ir tada suvoksi, jog sumokėti pinigai tikrai neišėjo į balą. Ir esu tikras, jog pajusi, ką reiškia tikras žaidimo valdymas, o ne tiesiog bandymas jį prisijaukinti.

Razer Naga Hex bei League of Legends Collector Edition esminių skirtumų, apart dizaino neturi. Bandytos pelės kaina – 260 litų. Paprasta Razer Naga Hex (ne League of Legends Collector Edition) kainuoja tiek pat, taigi už League of Legends ženkliuką mokėti papildomai tikrai nereikės. Prie šios pelės Razer pritaikė ir League of Legends serijos kilimėlį, pastarasis kainuoja 70 litų. Nusipirkus juos abu turėsime 85 levelio LOL’o fano set’ą

Už suteiktą įrangą apžvalgai dėkojame „Razer“!