Lietimui jautrūs ekranai ir nešiojami įrenginiai kurių pagalba galime padaryti praktiškai viską, jau pakeitė technologijų naudojimosi būdą, bet kokie dar pasikeitimai laukia mūsų? „Aš noriu rasti būdus, kur aš,- kaip galutinis vartotojas, neturėčiau jaudintis, kaip naudotis technologijomis, o turėčiau būti susikoncentravęs į atliekamą darbą. Bet dabar aš turiu suprasti kiekvieno prietaiso valdymą.“- sako „Projekt 202“ įkūrėjas Peter Eckert.

Aršus sumaniųjų telefonų marketingo rungtyniavimas veda link masinio vartotojo sąsajos (UI-user interface) pasikeitimo. Pelės ir klaviatūros tampa atgyvena. Lietimui jautrūs ekranai, daugia funkciniai liečiamieji ekranai ir gestais valdomi įrenginiai yra šių,- naujųjų laikų vartotojo sąsajos.

Dabar mes turime „Google TV“ su programomis integruotomis į televizorius. Televizija, srautinis video (streaming video) ir internetas vis labiau susipina tarpusavyje.

Kur tai mus veda? Kokių vartotojo sąsajų mes galime tikėtis po penkerių metų?

Vartotojo sąsajos eina visiškai nauja linkme,- sako Peter Eckert, „Project202“ įkūrėjas. Nešiojami įrenginiai taps tarpiniu ryšiu tarp kitų įrenginių, sako Eckert. O jeigu mobilieji įrenginiai taps įrenginio galimybių praplėtimu? O jei tu galėtum tai dėvėti ar mūvėti?

Didžiosios kompanijos kaip „Sony“, „Samsung“ ar „Honda“ siūlo praktiškai bet kokius įrengimus, kuriuos jūs tik galite įsivaizduoti. „Samsung“ turi televizorius, telefonus, šaldytuvus ir jie iš naujo vis dar išradinėja šiems įrenginiams vartotojo sąsajas. Bet vis vien jie nepažvelgia į tai, kas jus skatina naudotis šaldytuvu pirmoje eilėje. Kodėl jūs įjungėte skalbyklę ir džiovintuvą valanda anksčiau šiandien?

Naujos vartotojo sąsajos (UI) galėtų būti sukurtos taip, kad bendradarbiautų su žmonėmis darant vienokį ar kitokį darbą ir padėtų jiems tai atlikti.

Ateities svetainė susidarys iš daugialypių ekranų: nuo mobiliųjų įrenginių iki kompiuterių ir televizorių, bei sieninių ekranų. Visa šita technika reaguos viena su kita.

Atsinešus į svečius savo mobilųjį įrenginį, keliais paspaudimais bus galima transliuoti muziką ar parodyti savo mėgiamą video.

„Microsoft Surface and Kinect“ technlogijos žengė žingsnį link šios vizijos.

„Microsoft Surface and Kinect“ yra daugia-funkcinis kompiuteris, kuris reaguoja į natūralius rankų gestus ir realaus laiko objektus. „Kinect“, kodiniu pavadinimu „Project Natal“, yra valdymo įrenginys, skirtas Xbox 360. Jis naudoja internetinės kameros tipo išvesties įrenginį. Jis leidžia kontroliuoti ištartas balsu komandas ar objektus bei vaizdus.

Naujųjų vartotojų sąsajų pilnam veikimui (žmogaus/mašinos bendravimui), mums reikia didelės techninės įrangos (hardware) galios.

Tikimasi greito „intelektualių vartotojų sąsajų“ kilimo remiantis papildoma apdorojimo galia iš grafinių mikroschemų. Tai turėtų padaryti vartotojų sąsajas protingesnes, tačiau intelektas, kompiuteriu paremtuose produktuose vėluos apie dešimtmetį,- teigia Rob Enderle, „Enderle Group“ vyriausiasis analitikas.

Pirkėjas,- karalius

Kaip ir vartotojas, mobilieji įrenginiai darosi vis sudėtingesni ir protingesni. Būtent ši priežastis veda link kompiuterinių technologijų evoliucijos. „Apple“,- jums nereikia telefono, kuris gali viską, bet tokio, kuris būtų paprastas ir lengvai naudojamas su tokia platforma, kuri leistų patiems parsisiųsti tokias telefono funkcijas, kurių jums reikia.