Jei būčiau užsienio portalo apžvalgininkas šiandien apžvelgiamą korpusą turėčiau vadinti ekonomišku žaidėjams skirtu produktu. Tačiau žinant, jog Lietuvoje vyrauja žemiausios klasės korpusai, kurių vertė nesiekia net 100 litų, ekonomišku turimo įrenginio tikrai nepavadinčiau. Tarkim tai yra vidutinės klasės pasirinkimas, orientuotas į tuos, kas už protingą kainą nori turėti didžiąją dalį brangiausių korpusų privalumų.

Enermax kompanija yra geriausiai pažįstama kaip kompiuterių korpusų, maitinimo blokų bei aušinimo įrenginių gamintoja. Tačiau jos gamoje yra ir kitokių produktų, tokių kaip klaviatūros, kietųjų diskų dėklai ar kita. Kompanija specializuojasi aukštesnės klasės kompiuterių komponentų gamyboje.

Pats naujausias Enermax kompanijos kūrinys yra šiandien apžvelgiamas Ostrog kompiuterio korpusas. Jis į rinką iškeliavo tik praeito mėnesio viduryje, tad joje jis vis dar yra naujokas.

Šio korpuso pirmtakas yra Enermax Clipeus. Kompanija nusprendė radikaliai keisti savo pasiūlą vidutinės klasės rinkai – vietoj agresyvios išvaizdos su įspūdingais priekinės dalies apšvietimo elementais buvo pasirinktas kur kas konservatyvesnis dizainas. Kai kam tai gali neptikti, tačiau daug kas ieško būtent tokio korpuso. Žiūrėdami ką mums siūlo Enermax, nuspręskime ar jiems verta apsistoti prie šio gaminio.

Pakuotė ir komplektacija

Enermax Ostrog korpusas randamas paprastoje, nespalvingoj kartoninėj dėžėj. Jos priekyje užrašytas produkto pavadinimas, o šone – pagrindinės techninės specifikacijos.

Jei dar to nepastebėjote mano naujienose, paspaudę ant paveiksliuko pamatysite didesnį vaizdą.

Išėmę pirkinį korpuso viduje randame dėžutę, kurioje yra svarbiausi prie korpuso pridedami priedai. Prie daugelio kompiuterių komponentų būna pridedamas vartotojo vadovas – ne išimtis ir šitas gaminys. Be abejo čia randame ir maišelį su visom reikalingom montavimo detalėm bei BIOS’o „pypsu“. Čia taip pat yra įdėti ir išimamajame narve esančių kietųjų diskų montavimo įranga bei PCI jungties dangtelis. Apie juos detaliau papasakosiu rašydamas apie korpuso vidų.

Prie korpuso yra pridedama net dešimt laidų grupuoklių. Aštuoni iš jų yra patys paprasčiausi grupuokliai, kalbant apie juos galima išskirti nebent jų plonumą ar baltą spalvą. Na o du likę grupuokliai yra visiškai kitokie. Tai išvaizdžios juostelės su Enermax logotipu. Jų priekinė pusė limpa prie galinės, prireikus grupuoklius galima atplėšti, taigi jie yra daugkartinio naudojimo.


Išorės dizainas

Šis korpusas yra Midi Tower dydžio – tai yra standartas vidutinės klasės žaidėjams skirtiems produktams. Jo aukštis siekia 460mm, plotis 200mm, o ilgis – 480mm. Nors tai nėra pats didžiausias korpusas, skaitydami apžvalga įsitikinsite, jog jame telpa visa, ko tik gali prireikti.

Gamintojas Ostrog korpusą pardavinėja tik nudažytą juoda spalva. Išoriškai korpuso dizainas tarp skirtingų modelių skiriasi tik vienu dalyku – priekyje esančios perforuotos skardos apipavidalinimu. Jis yra galimas baltos, juodos, raudonos arba mėlynos spalvos. Be abejo populiariausi yra pirmieji du variantai, tik jie yra oficialiai pristatyti Europos rinkai, o likusieji sutinkami gana retai. Mums papuolė korpusas, turintis baltą apvadą.

Enermax yra sukūrusi ir pigesnių šio modelio modifikacijų. Tai korpusai su sumažintu aušinimo angų skaičiumi, baltos spalvos vidumi arba be naujosios USB 3.0 jungties. Taip pat yra pasirodžiusi ir versija su permatomu šoniniu dangčiu. Europoj visos šios modifikacijos taip pat yra nepardavinėjamos.

Jau minėjome, kad Ostrog korpusas yra senojo Clipeus įpėdinis, įgavęs daug solidesnį įvaizdį. Džiugu, jog konservatyvesniu tapęs korpusas nėra nuobodus. Priekinė dalį pagyvina apvadinės grotelės, o viršui esanti valdymo panelė atrodo išties gražiai. Tai korpusui duoda gyvumo, jis neatrodo taip nuobodžiai kaip kiti minimalistinės išvaizdos korpusai. Apie korpuso išvaizdą daug kalbėti nereikia, geriausiai ją galite įvertinti patys.

Visas korpuso valdymo skydas yra jo viršuje. Čia rasime įprastus įjungimo, perkrovimo mygtukus, veikimo bei HDD indikatorius ir ausinių bei mikrofono lizdus. Kiek įdomesnė situacija yra su USB jungtimis. Čia jų yra net keturios. Viena iš jų gali užtikrinti itin didelį duomenų perdavimo greitį, kadangi yra naujausios trečiosios kartos. Tiesa, norint ją išnaudoti reikia turėti motininę plokštę ne tik su galinių, bet ir priekinių USB 3.0 jungčių palaikymu.

Žvilgsnis į vidų

Korpuso vidus atrodo tvarkingai – viskas yra nudažyta juoda spalva. Jau minėjome, kad jis turi ir nedažytą variantą, tačiau jo Europoje nesutiksite. Korpuse galime montuoti ATX ir Micro ATX formato motinines plokštes.

Kaip ir kiekvienas aukštesnės klasės gaminys, Ostrog korpusas turi laidų slėpimo galimybę. Jos plotis yra 1,5 cm, to turėtų pilnai pakakti. Iš maitinimo bloko išeinantys laidai keliauja į kitą dėžės pusę, ten yra sugrupuojami taip, kad neužimtų per daug ilgio, o tada išlenda arčiau maitinimo lizdų.

Galinė dalis atrodo gan įprastai. Čia yra septyni PCI įrenginiams skirti išėjimai. Jų dangteliai yra nulaužiami – vieną kart išėmęs atgal nebesugražinsi. Na o jei atsitiktų taip, kad sumažės naudojamų ertmių kiekis, tada galėsite užtaisyti ją varžtu veržiamu dangteliu.

Ostrog kompiuterio dėžė turi keturis 5,25 colio įrenginiams lizdus. Jie yra tvirtinami specialiais fiksatoriais esančiais abejose pusėse, kurių montavimui nereikia jokių įrankių. Apatiniame lizde yra adapteris, skirtas kietiesiems diskams.

Po 5,25 colio lizdais yra 2,5 colio SSD arba nešiojamiesiems pritaikyto kietojo disko laikymui. Toliau eina 3,5 colio dydžio įrenginio, turinčio išėjimą į priekinę panelę vieta. Po juo randame kietųjų diskų narvą, o pačioje apačioje yra dvi vietos skirtos įprastiems 3,5 colio kietiesiems diskams. Visuose šiuose lizduose yra naudojami užsukami laikikliai.

Dabar šiek tiek pakalbėsiu apie minėtąjį kietųjų diskų narvą. Į jį gali sutilpti trys įprastinių matmenų duomenų laikmenos. Iš pradžių disko šonuose turime priglausti laikiklius, o tada įkišti į jam skirtą vietą. Norint ištraukti tereikia įspausti laikiklius ir patraukti diską atgal.

Ši diskų montavimo sistema man paliko labai gerą įspūdį. Viskas įsimontuoja tvirtai ir labai paprastai. Tiek įdėjimui, tiek išėmimui užtenka padaryti vos vieną judesį. Labai patogu yra tai, kad lizde diskai montuojami skersai, o ne išilgai. Be to taip įmontavus diską daug gražiau išsidėlioja laidai.

O kam gali reikėti išimamo kietųjų diskų narvo? Tam, kad galėtumėte įdėto didesnę grafikos kortą. Įprastai korpuse galima naudoti iki 286,4 milimetrų ilgio grafikos kortą. Taigi greičiausiai be problemų sutilps net ir didžiausios vieno grafinio branduolio vaizdo plokštės. Tačiau dvigalvėm galiūnėm to gali ir neužtekti. Tada išimam diskų narvą ir turim milžinišką 413,8mm ilgio ertmę, kuri bus laisva net ir didžiausiai vaizdo plokštei. Kad vieta su išimtu narvu atitiktų vaizdo plokštės montavimo vieta teks naudoti apatinėje dalyje esančius PCI Express lizdus.

Maitinimo blokas yra montuojamas apatinėje korpuso dalyje – tai įprasta visiems naujesniems korpusams. Po juo yra pakištas pakankamai geros kokybės dulkių filtras. Jis lengvai išsiima – norėdami išvalyti susikaupusius purvus galėsime net nepakelti korpuso.

Tačiau visą vidinę tvarką sujaukia viena juokingai maža smulkmena. Apie ją parašiau sekančiame puslapyje, pasakodamas apie aušinimo galimybes.


Aušinimas

Enermax prie Ostrog korpuso prideda vieną 12 cm skersmens ventiliatorių. Jis yra montuojamas korpuso gale ir iš jo ištraukia karštą orą. Deja, dėl jo turiu pareikšti didelį nusivylimą. Man niekaip nepavyko suprasti kūrėjų pasirinkimo naudoti Molex jungtį ventiliatoriui maitinti.

Geriausiai mano nusivylimą supras modalinių maitinimo blokų savininkai. Daugelis kompiuterių gali apseiti ir neprijungus Molex jungčių, bet turint šį korpusą tai padaryti greičiausiai teks. Kadangi išvesti maitinimo jungties arti ventiliatoriaus nėra taigi tvarkos dėžės viduje tai tikrai nepridės. Manojo maitinimo bloko Molex’ų niekaip nepavyktų užkišti į korpuso galą, taigi juos teko palikti „visame gražume“ – prie maitinimo bloko.

Gal būt toks sprendimas tinka tiems, kas naudoja didelį kiekį aušintuvų kiekį ir motininėje plokštėje esančių jungčių jiems tiesiog nepakanka. Tačiau reikia pripažinti tai, kad tokių vartotojų yra mažuma. Tačiau niekas nepaprieštaraus, jog geriausia būtų tada, kai maitinimui būtų galima naudoti abi jungtis.

Kitais klausimais ventiliatorių montavimo galimybės yra puikios. Viršui ir šone yra didelės aušinimo angos. Jose galima montuoti po du 12cm ir 14cm skersmens ventiliatorius. Jos taip pat yra tinkamos didžiųjų aušinimo skysčiu sistemų radiatorių tvirtinimui. Maksimalus jo ilgis gali siekti net 28 centimetrus. Atminkite, jog viršuje įmontavus priekinį ventiliatorių negalėsite naudoti aukštutinio 5,25 colio lizdo.

Korpuse atsiras vietos ir dar dviem papildomiems 12cm skersmens ventiliatoriams. Vienas jų montuojamas korpuso priekyje o kitam yra palikta vieta jo apačioje. Abu jie yra skirti šalto oro į dėžės vidų įtraukimui.

Dvidešimties centimetrų pločio korpusas turi geras centrinio procesoriaus aušinimo galimybes. Į jį galima įdėti iki 174mm aukščio aušintuvą. Taigi tokie dičkiai, kaip Thermaltake Frio Extreme, Thermalright Archon SB-E ar Noctua NH D14 nesunkiai įsirangys į šį korpusą. Taip pat jo gale yra dvi vandens aušinimo sistemos žarnelių išėjimui skirtos angos.

Na o dabar atėjo metas matuoti svarbiausių kompiuterio komponentų temperatūras. Testo metu prie kompiuterio buvo 23 laipsniai šilumos. Jo viduje dirbo tik vienas ventiliatorius – tas kuris yra pridedamas prie korpuso. Komponentai turi standartinius aušintuvus. Stebimoje sistemoje dirba Intel Core i5 2500K centrinis procesorius ir Palit GeForce GTX 550 Ti vaizdo plokštė.

Visą laiką kompiuteris buvo pilnai apkrautas specialiomis programomis. Vaizdo plokštės aušintuvas dirbo fiksuotu 50 procentų pajėgumu (~1800rpm).

Testo metu centrinis procesorius spėjo įkaisti iki 77 laipsnių. Na o vaizdo plokštės temperatūra pakilo iki 81 laipsnio. Tai yra normalios temperatūros darbui su kompiuteriu. Na o jei galvojate apie rimtesnį spartinimą papildomi ventiliatoriai tikrai nepamaišys.

Išvados

Enermax puikiai pavyko sukurti savo gaminio dizainą – Ostrog korpusas yra solidus, tačiau tikrai nenuobodus. Norintiems grėsmingiausios išvaizdos aparato jis gal ir nėra idealus variantas, bet norintiems kažko solidesnio jis tikrai tiks.

Pažvelgus į kainą ir jo turimų funkcijų sąrašą galime teigti, kad tai vienas geriausių gaminių šioj kainos kategorijoje. Jame yra pakankamai vietos tiek galingai vaizdo plokštei, tiek efektyviai procesoriaus aušinimo sistemai. Itin gerą įspūdį paliko kietųjų diskų narvas, kuris yra paprastas ir patogus. Taip pat galime pažymėti puikias papildomų aušintuvų montavimo galimybės. Nors ventiliatoriaus maitinimo pasirinkimas yra kiek keistas, tačiau tai tikrai nėra dalykas

Už Enermax Ostrog korpusą parduotuvėse yra prašoma apie 150 litų. Išbandęs šį korpusą didelių nusiskundimų taip pat neturiu. Tokios smulkmenos kaip ventiliatoriaus maitinimo tipas nėra malonios, tačiau jos tikrai didelės svarbos renkantis gaminį nedaro. Dėl šios priežasties Ostrog korpusą galiu įvertinti kaip išties gerą pirkinį vidutiniškas investicijas turinčiam žaidėjui.

Games.lt