Naujausių tyrimų duomenimis, nors šnipinėjančių programų kasdien daugėja, vartotojai vis dar nepakankami rimtai žiūri į jų keliamą grėsmę.

Net 87 procentai rinkos tyrimų bendrovės „Trend Micro“ apklaustų JAV, Vokietijos ir Japonijos įmonių bei pavienių asmenų teigia, jog žino, kaip veikia šnipinėjančios programos ir stengiasi jų išvengti. Visgi net 53% apklaustųjų norėtų apie tai sužinoti daugiau.

Labiausiai šnipinėjančių programų grėsmė juntama Jungtinėse Valstijose. Net 40% apklaustų JAV gyventojų teigė ne kartą aptikę šnipinėjančias savo kompiuteriuose. Japonijoje ir Vokietijoje šie skaičiai gerokai kuklesni – atitinkamai 14 ir 23 procentai. Įdomu tai, kad 45% radusių šnipinėjančias programas kompiuteriuose nemano, kad jos kėlė realią grėsmę duomenų saugumui.

Šnipinėjančios programos įrašomos į vartotojo kompiuterį jam naršant neaiškios kilmės tinklapius arba paleidžiant kai kurias programas. Dažniausiai jos nuolat veikia foniniu režimu bei renka informaciją apie naršymo įpročius, naudojamas programas. Saugumo specialistų nerimą kelia tai, jog programas galima nesunkiai panaudoti konfidencialios informacijos rinkimui.