Dar vienas Nexus gadget‘as papildantis Silent Mouse asortimentą (kolegų apžvalgos SM–9000 ir SM–7000), tai SM–5000 modelis, išsiskiriantis papildomu ratuku, ergonomika bei stilingu dizainu.

Jei dar nežinote, Nexus SM pelių serija yra orientuota į visišką tylą ir ramybę ofise – šios pelės praktiškai neskleidžia jokio garso spaudinėjant jų mygtukus. Faktas, jog sėdėdami namie greičiausiai pernelyg iš proto neinate dėl pelės skleidžiamo garso, tačiau dviženklis žmonių su senomis pelėmis būrys ofise kuria neblogą triukšmą. Nexus pastebėjo šią problemą ir ėmėsi ją spręsti. Ir kaipgi jiems pavyko su SM–5000 modeliu?

Minėjau, jog šios pelės praktiškai neskleidžia garso? Na, taip turėtų būti teoriškai. Bent jau SM–5000 modelis tą garsą skleidžia, be abejo, neerzinantį, tačiau jis vis tik yra. Ir nepasakyčiau, kad ji išskirtinai tyli – pats naudoju Microsoft Wireless Optical Mouse 2, ir šis graužikas savo darbą atlieka vos, vos garsiau, nei Nexus produktas. Iš tikrųjų skirtumą eina pastebėti tik peles pastačius šalia viena kitos ir ėmus spaudinėti… Galima sakyti, jog SM–5000 reklamos neatitinka.

Kad ir kaip bebūtų netikėta, tačiau ši pelė nesužibėjusi sau skirtoje srityje, žiba kitais aspektais, o labiausiai – patogumu. Nors ir spaudomi mygtukai neįtikėtinai mažo garso neskleidžia, tačiau prie pirštų limpa ir spaudosi labai puikiai. Nežinau iš kokio plastiko ši pelė pagaminta, tačiau jis ypač malonus rankai. Kairėje pusėje yra guma aptraukta platforma nykščiui pasidėti, dešinėje – bevardžiui ir mažyliui. Naudotis šia pele yra vienas malonumas, ant jos padėta plaštaka išlieka natūralioje pozoje ir net ilgos darbo valandos riešo neišvargina.

SM–5000 modelis iš kitų SM serijos pelių išsiskiria tuo, jog turi ne tik tris pagrindinius mygtukus, bet ir papildomą ratuką atliekantį back\foward funkciją, tačiau šiuo tikslu jo praktiškai nenaudojau – tiesiog nepatogu, mygtukais tą atlikti būtų paprasčiau. Sukinėjant ratuką nepajauti kelis kartus užfiksuojamas pasukimas, tuo tarpu spaudinėjant mygtukus aiškiai žinai ar vieną, ar du, ar tris kartus „back“ paspaudei.

Pelė yra optinė, kas atbaidys visus „geimerius“ (atbaidė ir mane, kai ne vieną ir ne du kartus miriau žaisdamas League of Legends tik dėl nepataikyto skill‘o), nors aišku, veiksmo stokojančius žaidimus žaisti galima be problemų. Ir aplamai, kokia čia gali būti kalba apie žaidimus, jei pelės paskirtis yra tyliai savo darbą atlikti ofise. Ofise atliekamiems darbams problemų dėl jos jautrumo tikrai nekils.

Vienas rečiau belaidėse belėse pastebimų pliusų, tai kad ji, tapusi neveikli tam tikrą laiko tarpą, tiesiog išsijungia, ir neįsijungia kol nepaspaudžiamas kuris nors ant jos esantis mygtukas (o ne yra pajudinama, kaip yprasta kitose pelėse). Taip dvejų į ją dedamų AA tipo baterijų pakanka ypač ilgam, kadangi netyčia pajudinti pelę yra labai paprasta, tuo tarpu spustelėti klavišo netyčia taip lengvai neišeis.

Taigi, naudojausi šia pele maždaug savaitę negalėdamas atsidžiaugti, kokia ji yra patogi rankai, ir kaip ja smagu naudotis, kol išaušo tamsi diena. Labai tamsi. Išlūžo centrinis pelės ratukas. Išlūžo nepataisomai! Ir tik po maždaug savaitės saikingo vartojimo. Nutariau paieškoti ar yra daugiau informacijos apie tokį šio modelio broką, tačiau neradau… Reikia manyt, jog maniškė yra tokia vienintelė, ar bent viena iš vos kelių brokuotų, nes daugiau žmonių besiskundžiančių išlūžusiu SM–5000 ratuku nepavyko surasti.

Ne, tokia liūdna gaida apžvalgos aš neužbaigsiu. Juk tai greičiausiai tik vienetinis brokas! Nexus SM–5000 yra puikus produktas už visai nedidelę kainą, nesiekiančią 70 Lt. Nors ir visiškos tylos ji negarantuoja, tačiau garsas tikrai nėra erzinantis, o labiausiai šį graužiką rekomenduočiau dėl jo patogumo ir ergonomiškumo, kuo likau maloniai nustebintas. Ir dizaino! Nežinau, galbūt tai tik mano vieno subjektyvi nuomonė, tačiau ši pelė yra tikras graužikų seksualumo etalonas. Didžiausi šios produkto pliusai, panašu, buvo padaryti visiškai netyčia, tačiau argi yra skirtumas? Svarbiausia, jog produktas geras, patenkinsiantis daugelio poreikius!