Ebay ir kitose internetinės prekybos vietose pradėjo plisti padirbtos vaizdo plokštės. Pateikiame gidą, kaip identifikuoti suklastotus produktus ir saugiai apsipirkti internetu:

Kaip padirbtos vaizdo plokštės pavyzdį galime paimti šią „GTX 1050 Ti“. Akivaizdu, kad plokštė yra netikra, nes:

– Nurodytas branduolio dažnis siekia 783 MHz, o atminties 3000 MHz kai GTX 1050 Ti šie skaičiai yra 1291/ 7008 MHz.

– Vaizdo plokštė turi SLI jungtį, nė viena GTX 1050 Ti tokios jungties neturi.
– Vaizdo plokštė turi VGA jungtį. GTX 1050 Ti ji yra negalima.

– Nurodytas TDP reitingas siekia 105W, kai originalios GTX 1050 Ti TDP yra 75W.

– Ir kas svarbiausia, tiesiog nėra taip atrodančios tikros GTX 1050 Ti versijos, o joks prekinis ženklas nėra nurodomas.

Pagal pateiktas specifikacijas nėra sudėtinga identifikuoti, kokia iš tikrųjų tai yra vaizdo plokštė. Tai prieš aštuonis metus išleista nVidia GTS 450 su perprogramuotais BIOS, jog rašytų, kad tai yra GTX 1050 Ti.

Kadangi plokštė buvo išleista prieš aštuonis metus, yra tikėtina, kad tai naudotas ir gerai „padrožtas“ produktas. Bet tai tik spėjimas.

Tačiau tai nėra priežastis nepirkti vaizdo plokščių iš užsienio. Priešingai yra daug variantų, kai kokybiška ir originali vaizdo plokštė yra pardavinėjama už daug žemesnę kainą, nei Lietuvoje. Pavyzdžiui ta pati, tik originali GTX 1050 Ti pardavinėjama už 137 eurus, o Premium klasės versija su galingu aušinimu ir overclockingu už 154 eurus, kai Lietuvoje tokios plokštės yra pusšimčiu brangesnės.

Kad būtumėte tikri, jog gausite tikrai originalią ir gerai veikiančią vaizdo plokštę:

– Pirkite egzistuojančią vaizdo plokštę. Netikrų vaizdo plokščių gamintojai nenurodo gamintojo prekinio ženklo vardo, o jų dizainas yra kitoks nei originalių plokščių. Jeigu yra parašyta, kad jums bus atsiųsta Colorful GTX 1050, tai patikėkite, Colorful tikrai neleistų daryti aferų po savo vardu. Keletas Kinijos prekinių ženklų, kurie nėra populiarūs Europoje, tačiau gamina kokybiškas vaizdo plokštes: Colorful, Yeston, ASL, Maxsun. Pavyzdžiui, visų tikrų GTX 1050 Ti sąrašą galima rasti čia.

To pakanka, kad nusipirktumėte tikrai kokybišką vaizdo plokštę. Tačiau jei vis dar jaučiatės nesaugiai galiu pasiūlyti papildomų apsaugos būdų.

– Nepirkite iš parduotuvių, kurios tėra skelbimų platformos krūvai skirtingų pardavėjų (pvz. Ebay) ir neturi galimybės sukontroliuoti jų. Rinkitės parduotuves, kurios pačios yra sandėliai ir parduoda tik originalius produktus (pvz. Gearbest, Banggood ir pan.).

– Patikrinkite ar nėra keistenybių – aprašo specifikacijos nesutampa su tikrosios plokštės specifikacijomis, ar vaizdo plokštė turi jungčių, kurių ji neturėtų turėti ir pan.

Bijoti nėra ko. Plokštės, kurios yra suklastotos, turi akivaizdžius ženklus, kad su jom yra kažkas negerai. Vadovaujantis bent viena trijų pateiktų rekomendacijų, drąsiai atpažinsite kur yra bevertė kopija, o kur interneto platybėse atrastas produktas, padėsiantis sutaupyti ne mažą sumą pinigų.