Blogiausiu išradimu žmonijos istorijoje laikomi pigūs maitinimo blokai. Kiek žmonių apsigavo nusipirkdami Codegen‘us ir Inter-Tech‘us… Kiek kietųjų diskų vaizdo plokščių ir kitų komponentų buvo išsiųsti į šiukšlyną vien jų dėka. Jau nekalbant apie nepakeliamą triukšmingumą, faktą kad jie tesugeba atiduoti vos pusę specifikacijose nurodomos galios ir kitus tragiškai prastus parametrus, tokius kaip kaitimas, elektros energijos švaistymas ir t.t.
Tokių maitinimo blokų neverta pirkti ne tik dėl to, kad jie yra visiškas šlamštas. Primokėję vos keliasdešimt eurų galime nusipirkti maitinimo bloką, kuris turi tiek pat galios, gal ir netiekia kokybiškiausios srovės komponentams, bet bent atitinka ATX standartus, o efektyvumo sertifikatas parodo, kad blokas nešvaistys energijos į šalis.
Būtent ši rinkos vieta yra ideali ekonominių sistemų savininkams. Žinant, kad Lietuvoje jų yra daug net ir geimerių tarpe, norėjau įrodyti skaičiais, kad šis segmentas yra pats svarbiausias vartotojams. Tam tikslui sukūriau apklausą. Jos rezultatai mane maloniai nustebino. Nors populiariausi maitinimo blokai, kaip ir tikėjausi yra 30 – 60 eurų kainų kategorijoje, tačiau nuo jų labai mažai atsiliko brangesni modeliai. Nuoširdžiai tikėjausi, kad pigūs blokai turės triuškinantį pranašumą.
Rytų Europa garsėja ne tik tuo, kad yra didelis nebrangių maitinimo blokų poreikis, bet ir tuo, kad čia yra mėgstama didelė galia. Žmonės mėgsta teisinti tokį sprendimą planais antrai vaizdo plokštei ar tiesiog rezervo palikimu „ateičiai“. Dėl to šiandien bandome galingesnius maitinimo blokus, kurie komponentams gali atiduoti 600 – 700 vatų. Nors maitinimo blokai yra nebrangūs, tačiau jų pakaks net ir labai galingoms sistemoms.
Nuotraukoje matote tik pusę to, ką mes šiandien Jums parodysime. Iš viso pristatysime net dešimt skirtingų maitinimo blokų.
Antec VP700P
Antec VP***F serijos blokai tiesiog išprievartavo TechPowerUp tinklalapio kainos ir kokybės santykio lentelė. Jie atsiplėšė nuo persekiotojų taip stipriai, kad niekas net neturėjo šansų juos prisivyti, o apie pralenkimą net kalbos nebuvo. Štai kaip atrodė pačių geriausių maitinimo blokų sąrašas įvertinus ne tik galimybes, bet ir kainą:
Šių dviejų modelių čia deja neturime, tačiau turime du kitus biudžetinės VP serijos atstovus – VP700P ir VPF650. Kaip jau matote VP serijos blokai gali būti daugybės skirtingų modifikacijų.
Pakuotės dizainas yra tipiškai gražus, kaip ir priklauso visiems Antec‘ams. Tiesa, pakuotė kartu yra ir tipiškai Antec‘iškai nepatogi, nes atsidaro iš viršaus. Šiek tiek juokingai atrodo papildomai užklijuotas lipdukas, kuris sako, kad Antec pasižada, kad 700W garantuotai yra tikroji bloko galia.
Viduje įpakavimas atrodo labai silpnai – iš šonų esantys du kartono gabalai perrišti popierine juosta neva tai apsaugo bloką nuo galimų sukrėtimų transportavimo metu. Antec prideda vartotojo vadovą, informacinį garantijos lapelį, penkis varžtus maitinimo bloko tvirtinimui ir, be abejo, AC lizdo kabelį.
Antec VP700P neturi jokio maitinimo bloko efektyvumą patvirtinančio sertifikato. Tiesa, pati gamintoja teigia, kad blokas pasižymi itin dideliu efektyvumu, kuris gali pakilti iki 88 procentų. Tai mums asocijuojasi su 80+ Bronze ar net 80+ Silver standartu, bet tai tik pažadai. Kad toks maitinimo bloko efektyvumo matavimas nėra tinkamas, parodys ir žvilgsnis į
Maitinimo dizainas yra labai paprastas, tačiau nėra visiškai perdžiūvusi nuobodybė. Ant ventiliatoriaus ir lipduko yra gyvumo suteikiančių detalių.
Be standartinių procesoriaus ir motininės plokštės maitinimo kabelių yra ir keturios 6+2 kontaktų vaizdo plokščių maitinimo jungtys, šešios Sata jungtys, keturi Molex‘ai bei FDD jungtis. Nieko netrūksta, viskas OK, kaip pamatysite bėgant testui pamatysite, kad tai jau yra didelis pasiekimas. Tik pagrindinė 24 kontaktų jungtis yra įmauta į sleeve‘ą. Blogoji viso šio gėrio pusė yra ta, jog korpuso viduje bus visiškas chaosas, nes tokio kiekio neįvilktų laidų suvaldyti praktiškai neįmanoma.
Maitinimo bloko aušintuvas nėra labai triukšmingas, bet galėtų veikti truputį tyliau, nes yra girdimas net ir kompiuteriui dirbant uždaroj sistemoj.
Viduje randame gerai žinomos (ypač biudžetinėje klasėje) FSP kompanijos parengtą platformą. Jos dydis kaip nemažos 700 vatų galios blokui yra labai kompaktiškas.
Pagrindinis kondensatorius yra Kinijos milžinės CapXon gaminys. Na o visi likę mažieji kondensatoriai yra visiška mišrainė. Kadangi rasti tiek prastesnių, tiek geresnių modelių tikėkimės, jog inžinieriai geriausius kondensatorius sudėjo į didžiausios rizikos vietas.
Antec labai įdomiai aprašė bloko turimas apsaugas. Buvo paminėta, kad bloke yra pilnas apsaugų paketas, bet kokios konkrečiai apsaugos nėra nurodyta. Atrodo labai įtartinai. Ir ne be reikalo – bloke tėra vos trys UVP, OVP ir OCP apsaugos. OTP ir OPP apsaugų nebuvimas yra dar suprantamas dalykas, tačiau SIP apsaugos nebuvimas yra pakankamai nestandartinis ir pasitikėjimo nekeliantis sprendimas.
Trumpai tariant, tai yra pats paprasčiausias variantas, norint išspausti 700 vatų galią, neprarandant sveiko proto. Mes gauname priimtiną, patikimo gamintojo modelį, kurio kaina siekia apie 60 eurų. Džiugu matyti daug jungčių, tačiau kabeliai sukuria tikrą raizgalynę. Tą patį, tik mažesnius skaičius siūlo ir pigesni klasės blokai, kurių pasiūla prasideda nuo 450 vatų.
…
…
Antec VPF650
Tęsiant temą apie Antec VP350F ir Antec VP550F pasirodymą TechPowerUp testuose, pagrindiniu jų trūkumu buvo įvardinama efektyvumą patvirtinančio sertifikato neturėjimas. Antec atnaujino savo modelių liniją ir pristatė šviežią VPF*** seriją, pakeisiančią VP***F (taip, žinau kad tai labai painu). Ji, lyginant su pirmtaku turės 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatą, kuris yra aukščiausias standartas ekonominėje klasėje.
Kuo šitas maitinimo blokas yra nuostabus? Kame tokios sėkmės paslaptis. Atsakymas – Delta. Delta yra viena geriausių maitinimo blokų gamintojų pasaulyje, kurios vardas daugiau besidomintiem žmonėms iš karto asocijuojasi su aukščiausias standartais. Delta kompanija nelabai mėgsta ruošti pigių maitinimo blokų, dažniau jie užsiima tokiais modeliais, kaip High Current Pro, kurie kainuoja nuo 200 iki 350 eurų. Bet kartais ir pigaus sprendimo ieškantiems klientams Delta numeta labai skanių pasiūlymų.
Tiek pakuotė, tiek įpakavimo būdas yra identiški Antec VP700P modeliui, vienintelis skirtumas nebėra to keisto lipduko, patvirtinančio sąžiningą galią.
Komplektacija taip pat nesiskiria nuo pigesniojo Antec maitinimo bloko pridedamas, maitinimo kabelis, tvirtinimo varžtai ir vartotojo vadovas.
Net ir šio maitinimo bloko dizainas labai primena VP700P išvaizdą. Naudota ta pati apipavidalino schema, tad maitinimo šaltinis nėra išsišokantis virš kitų, bet atrodo pakankamai tvarkingai.
Kabelių trūkumu skųstis tikrai nereikės, čia yra visos reikalingos jungtys. Deja į rankovę yra įmautas tik 24 kontaktų kabelis, o korpuso tvarkos šis blokas tirai nesiruošia pridėti.
Nepaisant to Antec VPF650 savo eksterjeru yra labai išsiskiriantis modelis, nors specialiai to padaryti siekta nebuvo. Praktiškai visi nemoduliniai blokai yra 14 centimetrų ilgio, o visi ilgesni maitinimo blokai turi modulinius laidus. VPF650 yra vienas ilgiausias nemodulinių maitinimo blokų pasaulyje, nuo Corsair TX laikų, nes jo ilgis siekia net 15,5 centimetro.
Taip yra dėl to, kad viduje slepiasi pakankamai sudėtingas aparatas, kurį. Kaip ir minėjau, gamina elitinė bendrovė Delta. Nemoduliniai blokai dažniausiai priklauso ekonominei klasei, dėl to turi paprastus vidinius komponentus, neužimančius daug vietos. Tad didelis VPF650 dydis yra pirmasis geras ženklas.
Antec VPF650 pasižymi pačia aukščiausia elektronikos surinkimo kokybe. Ir pats bloko interjeras sukuria aukštos kokybės įspūdį. Vien ko vertas laidų pajungimas naudojant ne litavimą, o unikalią jungtį, kurios, jei gerai pamenu, dar niekad nesu radęs net ir aukštos klasės maitinimo blokuose.
Ir štai aptikome, tai ko aptikti ekonominės klasės bloke tikrai nesitikėjome. Tai – Japonijoje pagamintas aukščiausios klasės Rubycon kondensatorius. Galiu pažadėti, kad panašios klasės gaminių šiandien dar sutiksime, bet jų nebus labai daug. Grįžtant prie šio bloko kondensatoriaus yra viena bėda – jo talpa galėtų būti šiek tiek didesnė, 330µF 650W galios maitinimo blokui yra mažoka.
Jei 700W galios VP bloke apie apsaugas buvo užsiminta puse lūpų o detali konfigūracija buvo slepiama, apie VPF650 arsenalą šaukiama visa gerkle. Bloke sudėtos praktiškai visos egzistuojančios apsaugos: OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP, SIP, NLO ir BOP. Delta vėl savoje stichijoje, Aplenktu buvo net ir penkis kartus brangesni aukščiausios kategorijos maitinimo blokai, tokie kaip Corsair AX ar Seasonic Platinum.
Kad ir koks būtų geras Antec VPF650, jame yra vienas didelis trūkumas. Lietuvos parduotuvėse jo rasti yra neįmanoma. Beje, tas pats galioja ir VP700P modeliui. Antec maitinimo blokų tiekimas buvo sustabdytas po kreivo tiekėjų užsakymo, po kurio Lietuvoje galimi tik Antec aušintuvai ir korpusai. Tikėkimės artimiausiu metu maitinimo blokų tiekimas bus ir vėl atnaujintas. Taip pat yra galimos ir 450W bei 550W galios modifikacijos.
…
…
Chieftec CTG-600-80P
Prieikite prie bloko. Paaustykite jo neišsemiamą pigumą. Jis yra tiesiog persismelkęs tuo neapsakomu pigių dažų kvapu. Prisiniuchinau. galime tęsti toliau.
Pigių maitinimo blokų apžvalga be Chieftec produkcijos būtų tarsi pelių roundup‘as be Logitech‘o. Chieftec praktiškai nežinoma vakarų Europoje ar JAV, tačiau vidurio ir rytų Europoje ji yra puikiai visiems žinoma dėl superinio kainos ir kokybės santykio. Žmonės pirkdami Chieftec maitinimo bloką gali būti tikri, kad jis bus pakankamai geras ir taip pat neabejoti, kad pirkiniui neišleis didelių pinigų.
Desperatišką šio modelio pigumą padės suvokti jo pakuotė ir komplektacija. Pakuotės – nėra. Komplektacijos – taip pat nėra. Blokas atkeliauja susuktas į burbulinį maišelį, kad būtų apsaugotas nuo smūgių. Tai vadinama Bluk pakuote, ir panašiame įpakavime testavimui buvau gavęs tik kietuosius diskus.
Gamintojai dažnai testams siunčia su pilniausiai pripildytomis versijomis, o norėdami sutaupyti Lietuvos tiekėjai užsako pigesnius variantus. Malonu, jog šį kartą pavyko gauti, tokį išskirtinį variantą, kokį labai dažnai gauna ir vartotojai. Nusprendusiems įsigyti tokį daiktą ir po ranka neturintiems seno kompiuterio teks atskirai pirkti maitinimo kabelį, o varžtų, tikėkimės, nuo korpuso liks.
Nespėjus atsigauti nuo neįprasto apipavidalinimo dar vieną siurprizą pateikė maitinimo bloko eksterjeras. Tik pažiūrėkite, kaip jis atrodo! Korpusas nupūstas pigiausiais pilkais dažais, todėl atrodo tarsi vienas tų šlamštų už 15 eurų, kurių geriau į kompiuterį nekišti. Baisumas bandytas maskuoti masyviu mėlynos spalvos lipduku, kuris situacija neabejotinai pagerina, bet tai fakto, kad blokas atrodo nekaip nekeičia.
Maitinimo bloko jungtys atrodo labai primityviai – tik Sata jungtys yra juodos spalvos, o likusios pagamintos iš keliais centais pigesnės plastmasės. Nebuvo tai siurprizas mums, neturėtų būti ir Jums, kad Sleeve‘intas yra tik vienintelis 24 kontaktų maitinimo kabelis.
Praeitos kartos modelis turėjo keistą savybę – už įprastos procesoriaus jungties ėjo dar viena papildoma keturių kontaktų jungtis. Teoriškai ji yra naudinga, turint ypač brangią, spartinimui skirtą motininę plokštę, tačiau praktiškai tokiose sistemose stovi kilovatiniai 80 Plus Platinum modeliai, o ne juokingas pilkasis Chieftec‘as. Tad jungtis likdavo kaboti nepanaudota ir tik dar labiau pablogindavo vizualinę sistemos pusę.
Bloko vidinius komponentus surinko gera Chieftec draugė Sirtec. Nors išorei buvo taupyta visomis pastangomis vidus atrodo pakankamai dailiai. Netgi montažinė plokštė yra nudažyta juoda spalva. Viduje esantys kondensatoriai yra įvairių nebrangių modelių mišrainė.
Bendra dviejų 12V linijų galia yra 540 vatų, tačiau jos padalintos beveik per pusę – maksimali galia linijai yra kuklūs 288 vatai. Chieftec į CTG-600-80P šaltinį įdėjo UVP, OVP, SCP ir OPP apsaugas. Šiek tiek nuvylė tai, kad ventiliatorius buvo girdimas, bet aišku tai nėra kurtinantis garsas, tiesiog girdimas veikimas.
Ir visa tai yra… pakankamai neblogas dalykas! Graži išvaizda ir papildomi priedai buvo pakeisti ne kuo kitu o ypač žema kaina. Tai turbūt pats geriausias būdas prisivilioti klientus, ieškančius galimybės su kuklia suma nusipirkti pakankamai gerą maitinimo bloką.
Chieftec į CTG-600-80P kaina tesiekia vos 55 eurus. Tiesa, tiek vertas variantas su pakuote ir dėžute, o „pliki“ blokai jau yra išparduoti. Seriją sudaro net šeši 350 – 600W galios maitinimo blokai, išrikiuoti 50W intervalais.
Nors viskas yra optimizuota į „vidinį grožį“ labai abejoju, kad rinkčiausi tokį maitinimo bloką. Neaukodamas kokybės ir laimėdamas išorinio grožio pasirinkčiau 50W mažiau galios turintį CTG-550C. Kodėl jo nebuvo šiame round’upe? Nes jau esame išbandę 750W galios versiją. Ir neslėpsiu, kad įspūdis buvo labai neblogas.
…
…
Chieftec GPS-700 A8
Blankus ir ne pats gražiausias CTG-600-80P maitinimo blokas tenkins ne visų klientų poreikius. Norintiems maitinimo bloko, neišdarkančio kompiuterio interjero, bet kainuojančio tiek pat mažai yra siūlomas GPS-700 A8.
Šito modelio populiarumą įrodysiu ne darbais. Pastaruoju metu teko susidurti su dviem surinktais kompiuteriais – tai Kilobaite surinkta Agne ir Skytech siūlomu Snow Gamer. Ir abejose sistemose buvo įmontuotas būtent Chieftec GPS maitinimo blokas. Abi sistemos pasižymėjo tuo, kad maitinimo bloko galiai buvo paliktas didelis rezervas – Agnė šalia GTX 760 turėjo 600W galios maitinimo bloką, o Snow Gamer prie GTX 960 – net 700W atiduoti sugebantį agregatą. Tiesa, pastarasis komplektas yra orientuotas į antros vaizdo montavimą ateityje.
Dėžutė yra neišvaizdi, pagaminta iš paties pigiausio rudo kartono. Chieftec eilinį kartą trolina dėžutės priekį padarydama identišką jos galui. Tam, kad būtų sunkiau ją atidaryti. Nes dėžutes, kurias atidarai iš pirmo karto yra „too mainstream“.
Šalia Chieftec GPS-700 A8 bloko dėžėje vietos atsirado dar ir maitinimo laidui ir keturiems varžtams. Išsiskirti pavyko nepridėjus vartotojo vadovo. Prisiminus, kad ant pakuotės informacijos pateikiama labai mažai, tą patį galima pasakyti ir apie kompanijos tinklalapį, galime pasakyti, kad kompanija pristatydama produktus nėra labai iškalbinga.
Nors išorinis vaizdas yra kur kas geresnis, nei CTG serijos bloke, tačiau radikalių priemonių nebuvo imtasi. Korpusas yra elementarių formų, nudažytas juoda spalva ir papuoštas skoningai derinčiais lipdukais.
Blokas išsiskiria tuo, kad iš jo išeinančių kabelių kiekis nėra didelis ir viskas atrodo labai tvarkingai. Blogoji žinia yra ta, kad šis rezultatas buvo pasiektas priėmus absurdiškus sprendimus. 700 vatų maitinimo bloke yra vos dvi 6+2 kontaktų jungtys vaizdo plokštėms. Tokios galios bloke nepateikti kabelių naudoti dvejoms vidutinės klasės plokštėms yra tiesiog gėda. Ne ką smagiau matyti vos dvi Molex jungtis. Jei norėsite papildomų jungčių vaizdo plokštėms, galite iš karto pamiršti apie jų egzistavimą ir mintyse pasižymėti, kad Molex‘ų randame cielą nulį.
Maitinimo bloko dizaino kūrimas ir jo surinkimas yra patikėtas tikrai gerai šiame reikale gerai besigaudančiai kompanijai CWT. Šios kompanijos sprendimais pasitiki didžioji dalis maitinimo blokų gamintojų ir, turbūt, jose dirbantys žmonės žino ką daro. Net keturi iš dešimties apžvalgoje esančių maitinimo blokų yra sukurti minėtosios kompanijos inžinierių pastangomis ir trys iš jų jie yra paremti ta pačia GPM platforma. Jei atmintis manęs neapgauna, Chieftec pirmoji pristatė šia platforma paremtą seriją, tad nenuostabu, jog tai ir pirmasis apžvelgiamas CWT maitinimo blokas.
Bloke naudojami patys įvairiausi kondensatoriai, kokius tik galite įsivaizduoti. Ne dažnai šalia elitinių Japonų Nippon Chemi-Con, kurie laikomi vienais geriausių kondensatorių pasaulyje, iki visiškų šlamštų iš Kinijos – CapXon. Tikrai labai įdomus tandemas.
Bloko apsaugų sąrašas nėra įspūdingas – čia yra OVP, UVP, OPP, SCP apsaugos. Labai liūdna čia nematyti OCP apsaugos. Ją iš dalies pavaduoja supaprastinta jos versija SCP, bet visiškai jos pakeisti negali. Blokui esant apkrautam silpnai jis yra pakankamai tylus. Tačiau gavęs šiek tiek apkrovos jis tampa išties garsiu.
Taigi blokas turi šiek tiek nemalonių vietų, prie jų galime pridėti dar ir neilgą dviejų metų garantiją. Pozityvią gaidelę įveda ypač žema kaina. Chieftec GPS-700 A8 yra pats pigiausias 700 vatų maitinimo blokas, kurį pirkti nėra kvailystė. Juokingos 60 eurų vertės blokas su kaupu atidirba tai, ką mes už jį sumokame.
Belieka klausimas – jei blokui galite skirti tik 60 eurų, greičiausiai turite pigią sistemą, kuriai tokia galia yra šioks toks Overkill‘as. O jeigu jūsų sistema yra galinga, turinti kelias vaizdo plokštes ir paruošta spartinimui, bent 100 eurų skirti maitinimo šaltiniui neturėtų būti didelė problema.
Dar vienas Chieftec privalumas – didelis galių pasirinkimas. Ties 350W parsidedanti serija keliaudama 50 vatų žingsneliais pasiekia 700 ribą. Taigi iš viso yra net aštuoni skirtingi modeliai.
…
…
Corsair VS650
Jei pigių maitinimo šaltinių roundup’as neįsivaizduojamas be Chieftec, tai apskritai, joks kelių maitinimo blokų palyginimo straipsnis yra neįmanomas be Corsair dalyvavimo. Bene labiausiai entuziastų vertinamas prekinis ženklas yra didžiausias kitų kompanijų galvos skausmas.
VS serija yra pats pigiausias sprendimas išmaitinti sistemą Corsair maitinimo bloku. Todėl nenuostabu, kad bent jau Lietuvoje ir kitose rytų bei vidurio Europos šalyse jie yra tiesiog graibstomi. Tiesa, VS serija prekiaujama ne visame pasaulyje, juos galima įsigyti tik Europos valstybėse, tad forumuose ir apžvalgose jie yra minimi rečiausiai, o kaip pigiausias Corsair siūlomas variantas kartais vis dar paminima CX serija.
Corsair netaupo lėšų kompanijos ir produktų įvaizdžio kūrimui. Dėl to matome tvarkingą, gražią bei spalvingą produkto dėžutę.Ant jos pateikiama pakankamai daug informacijos apie produkto specifikacijas. Tai vienas iš tų retų atvejų. kai atskiros dėžutės gaminamos tos pačios serijos skirtingų galių modeliams.
Komplektacija tarsi pranyksta visų kitų identiškų komplektacijų fone. Viskas standartiškai lakoniška – maitinimo kabelis, keturi juodai nudažyti tvirtinimo varžtai, vartotojo vadovas ir garantinės informacijos lapelis.
Visi Corsair maitinimo šaltiniai yra apipavidalinti pagal tą pačią schema. Dėl to net ir patys pigiausi blokai turi ryšį su daugelio išsvajota AX serija. Tai leidžia pigesniųjų šaltinių savininkams pasijusti svarbesniais ir karu iškelia produkto vertę, Keista matyti, kai kiti gamintojai nesugeba pasinaudoti tokia galimybe.
Aš jaučiu trauką blokams, turintiems tokio tipo ventiliatoriaus angas. Corsair VS serijoje vietoj įprastinių grotelių angos yra išpjaustomos pačiame bloko korpuse. Keista, kad toks vizualiai patrauklus sprendimas buvo panaudotas tik pačiame pigiausiame Corsair maitinimo bloke.
Kaip iš daugiausiai dėmesio įvaizdžiui skiriančios kompanijos tikėjausi Sleeve’intų kabelių. Mano lūkesčiai buvo patenkinti – Corsair produktas yra vienas iš nedaugelio projekto dalyvių, kurio kabeliai yra įmauti į rankoves. Vien faktas, jog tai padaryta yra puikus, o Sleeving’o kokybės analizuoti turbūt net neverta. Ji tikrai nėra pati geriausia, bet vien faktas, kad kažkas padaryta yra tiesiog puikus.
Bloke tėra vos dvi 6+2 kontaktų vaizdo plokščių maitinimo jungtys. Pykstu, bet ne tiek, kiek ant Chiftec. Nes Corsair blokas turi 50W mažiau galios ir dvigubai daugiau Molex jungčių. Nustebino tai, kad tėra tik keturios Sata jungtys. Tai nėra kritiškai mažai, vet vis tiek rekordiškai mažas kiekis. Patiko tai, kad Sata ir Molex jungtys yra išdėstytos mišriai ant tų pačių laidų.
Corsair VS serijos debiuto metu viename užsienio forume aš bandžiau kažką įrodyti, bet po to… Toliau visi ir taip žinot. Aš tiesiog bandžiau pasakyti, kad naujasis Corsair’as yra paremtas ta pačia platforma kaip ir Chieftec’as, bet visi bandė įrodyti, kad Corsair yra žymiai geresnis, vien dėl to, kad yra Corsair, kad šios kompanijos standartai yra žymiai aukštesni už kažkokį „no name“ir tiesiog neįmanoma, kad ta pačia platforma paremtas Chieftec bus toks pat geras, kaip Corsair.
Taigi, kaip jau supratote, blokas yra paremtas CWT parengta GPM platforma. Corsair minėjo, kad gamyboje naudojami aukštos kokybės kondensatoriai, bet nepaminėjo nė vieno fakto (kur jie pagaminti, ar bent kokiai temperatūrai reitinguoti). Iš karto kyla įtarimas, kad bandoma kažką nuslėpti. Ir tai yra pigiausi kinietiški kondensatoriai iš tokių žemos klasės kompanijų kaip Aishi ar populiarioji CapXon. Tai kur dabar dingo „aukštesni standartai“ prieš Chieftec’o Japoniškus Nippon Chemi-Con’us?
OVP, UVP, OCP ir SIP apsaugų paketas. Gerai yra tai,kad yra visos bazinės apsaugos, blogai yra tai, kad nėra nieko daugiau, pavyzdžiui OPP ar OTP apsaugų. Tačiau svarbiausia tai, jog nebuvo pamirštos kritinės vietos.
Net ir būdamas panašus į Chieftec’ą, Corsair VS turi privalumą, kurį suteikia būtent Corsair’as. Tai trijų metų garantija, vietoj konkurento siūlomų simbolinių dviejų metelių. 650W galios Corsair VS blokas kainuoja 65 eurus. Norintys sutaupyti gali rinktis 350, 450, arba 550 vatų galios modifikaciją.
Atsižvelgiant į modelio savybes į kainą tai yra visai neblogas pasirinkimas. Nors jei jau atrirastų galimybė, aš pats būčiau linkęs negalilėti daugiau investicijų ir pasirinkti bent jau CX serijos bloką.
…
…
Enermax MaxPro 700
Nors Enermax Naxn serija buvo orientuota į Lietuvoje patraukliausią rinkos segmentą, tačiau pardavimai nebuvo labai geri. Greičiausiai, dėl to, kad Naxn Basic serijos blokai neturėjo jokio efektyvumą patvirtinančio sertifikato, o 80 Plus Bronze blokai buvo per brangūs taupiems vartotojams. MaxPro serija atrodo daug žadinti – 80 Plus sertifikatas, gera kaina ir gerai vertinamas prekinis ženklas sukuria pakankamai stiprų tandemą.
Maitinimo bloko dėžutė yra labai neišvaizdi, pagaminta iš pigiausio rudo kartono, tad viskas kas yra ant jos atvaizduota yra nespalvota. Labai keistai žiūrisi lipdukas, kuriame nurodyta, kokios galios bloko modifikacija slepiasi dėžėje. Gal būt Enermax tikėjosi, kad jo smėlinis fonas sutaps su dėžutės spalva? Galinė pakuotės dalis yra tuščia, tad informacijos apie gaminį ant dėžutės pateikta labai mažai.
Komplektacijoje randami standartiniai priedai – maitinimo kabelis, tvirtinimo varžtai ir vartotojo vadovas. Jokios įrangos laidų tvarkymui surasti nepavyko, bet šiaip viskas yra gerai.
Blokas yra paprastos formos, tačiau turi nemažai išskirtinių detalių. Pavyzdžiui ant šono esantis MaxPro užrašas atrodo išties neblogai. Ypač pažiūrėjus iš arčiau ir pastebėjus, kad jis padarytas dažų pagalba, o ne paprasčiausiu būdu, užklijuojant lipduką.
Taip pat matome ir išskirtinę ventiliatoriaus formą. Nesunkiai atpažįstame T.B. Silence ventiliatorių, kuris yra pagarsėjęs dėl ypač gero kainos ir aušinimo našumo santykio. Šiek tiek netikėta, kad biudžetinės klasės šaltiniui buvo paskirtas visai neblogas aušintuvas. Iki idealios tylos jam pritrūko švelnesnio apsukų profilio, veikimo greitis galėtų būti šiek tiek mažesnis. Tai yra pasiekta 400W/ 500W/ 600W modeliuose, kuriuose apsukos yra žymiai žemesnės
Tai vienas iš nedaugelio maitinimo blokų, kuriam neturime jokių priekaištų dėl jungčių. Čia yra net keturios PCI-E 6+2 kontaktų jungtys, taip ir turi atrodyti tikras 700 vatų galios blokas. Aštuonios Sata ir keturios Molex jungtys taip pat neleidžia skųstis. Didelis jungčių arsenalas lemia didelį kabelių kiekį. Problema nėra išspręsta naudojant modulinius kabelius, tačiau ji yra pažaboti juos sumovus į sleeve‘us.
Nors blokas viduje ir neturi CWT kompanijos produkcijai būdingo dizaino, MaxPro gamyba užsiėmė būtent ši kompanija. Ji gerai žinoma tarp pirkėjų ieškančių geriausio kainos ir kokybės santykio, tad lūkesčiai iš bloko yra išties aukšti. Jeigu tekstą sekate nuosekliai visa tai turėtų priminti Chieftec GPS-700 A8 ir Corsair VS650 vidų, kadangi visi šie blokai paremti ta pačia CWT platforma, skiriasi tik jos modifikacija.
Viduje tikėjomės rasti kiniškus, arba bent jau taivanietiškus kondensatorius, bet Enermax nusprendė mus nustebinti. Viduje mus pasitiko tikras Japonas iš Nippon Chemi-Con gaminamos KMR serijos. Visai maloniai nuteikė ir tai, kad randame penkias svarbiausias apsaugas: SCP, OVP, OCP, OPP ir SIP.
Tiek siurprizų šiam kartui pakaks. Likusius kondensatorius gamino nebe tokios „respektabilios“ kompanijos CapXon ir Su‘scon. Toks vaizdas, kad kokybiškas kondensatorius įdėtas tik norint papuošti specifikacijų lapą.
Maitinimo bloko kaina nei labai didelė, nei maža – 70 eurų. Prie privalumų sąrašo galime pridėti trejų metų garantiją.
…
…
Lepa MX-F1 600W
Enermax maitinimo blokai visad pasižymėjo aukšta kokybe, tačiau jos kaina dažniausiai buvo pakankamai didelė. Norėdama valdyti ir ekonominį segmentą, kuriame turėjo ne ypatingai daug įtakos, Enermax pristatė naują Lepa prekinį ženklą.
Asmeniškai nelabai tikėjau, kad Lepa produktai sulauks tokio populiarumo, kokiu gali džiaugtis dabar, bet tokie dalykai, kaip Bitcoin’ų mining’as, geri pakaitalų neturintys modeliai atvedė kompaniją į sėkmę.
Pigiausi Lepa maitinimo blokai yra MX F1 serija. Jei būtu manęs šiek tiek ankščiau paprašę ką nors pakomentuoti apie šį modelį būčiau liepęs bėgti kuo toliau, kadangi HardOCP testuose šis modelis pasirodė apgailėtinai. Tačiau vokiečių atlikti testai parodė visiškai kitokius rezultatus. Taip yra dėl to, kad už Atlanto pardavinėjami visiškai kitokie blokai, kurių savybės nusileidžia Europiečiams.
Į Lepa MX-F1 maitinimo bloką žiūrėsime atlaidžiausiai, bet kartu ir atidžiausiai, kadangi jis yra pats pigiausias apžvalgos atstovas ir jame gali būti daugiausia blogio.
Nors Lepa blokas ir kainuoja mažiausiai, iš pakuotės išvaizdos to tikrai nepasakysi. Ekspresyvi baltos ir juodos spalvų priešprieša stipriai kliūva už akies.
Komplektacija ir vėl tokia pati – blokas, vartotojo vadovas, maitinimo kabelis, ir keturi varžukai.
Lepa labai stipriai akcentuoja akivaizdžiausiai matomą šio maitinimo privalumą – dizainą. Taigi ne tik pakuotė, bet ir pats blokas neatskleidžia, kad jis yra pigiausias teste. Baltai juodas maitinimo blokas nudažytas juoda ir balta spalvomis, sukuriančiomis didelį kontrastingumą. Bloke yra daug F-1 (aka Taxi) simbolikos, kuri be abejo yra nelicencijuota.
Pažvelgus į Lepa MX-F1, net nepagalvotum, kad šitas maitinimo blokas yra pigiausias iš visų testo dalyvių. Jį gamino iki Lepa atėjimo pakankamai mažai žinoma Yue-Lin kompanija. Atrodo, kad ši bendrovė ateityje vis dažniau bus linksniuojama maitinimo blokų pasaulyje, kadangi pastarosios paslaugomis jau yra susidomėjusi ir Thermaltake.
Gamintojai ekonominiuose modeliuose įsigudrino nesuteikti oficialaus Ecova efektyvumo standarto. Iš pradžių tai buvo parteisinama, kad kai kurie blokai palaiko tik aukštos 230V įtampos tinklus, o po to dar pridėjo, kad mokamas sertifikatas kelia biudžetinių maitinimo blokų kainą. Vietoj to yra nurodoma, kokį efektyvumą blokas pasiekia esant optimaliausiai apkrovai. Kad šie skaičiai nieko nereiškia parodo ir šis Lepa modelis:
Lepa gaminio puslapio viršuje rašo kad maitinimo bloko efektyvumas pakyla iki 85 procentų, tačiau to pačio puslapio apačioje jau rašoma, kad jis jau yra 87 procentai. Magic! O tuo tarpu Lietuvos parduotuvėse pateikiamas ir trečias variantas – 86 procentai
Kondensatorių kokybė Lepa bloke toli gražu nėra pati geriausia. Naudojami pigūs, kinietiški galioja tiek antrinei filtravimo grandinei, tiek pagrindiniam kondensatoriui. Ir tai yra ne vienintelė priežastis, kodėl jis yra blogas. Naudojamas kondensatorius yra vos 220 µF talpos, kas yra labai mažai 600W galios modeliui. Su juo blokas neturėtų šansų išlaikyti ATX standarto nustatyto Hold-Up‘o laiko testo.
Lepa MX-F1 blokas teturi vos tris OPP, OVP ir SCP apsaugas. Tai labai kukli gynybinė bazė, teturinti tik pačias elementariausias priemones. Bloko 12V linijos galia taip pat yra labai maža, vos 480W, kas atitinka 80 procentų nuo visos turimos galios.
Taigi nors šis blokas nėra geriausias pigus maitinimo šaltinis, tokiu būti jis net ir nepretenduoja. Jis pasaulį bando užkariauti mažiausia kaina, kuri tesiekia 45 eurus. Šalia to stovi išskirtinis dizainas, kuris greičiausiai, bus dar vienas kelrodis, pakeliui į pirkinių krepšelį. Dar pigesnės yra 400 ir 500 vatų galinčios atiduoti versijos.
…
…
SilentiumPC Vero M1
Jei Lietuvis nemato toliau savo nosies ir no name‘ais vadina aukščiausios kokybės gaminius iš kokių kompanijų kaip Super Flower, tai norisi tokiems epizodams tiesiog snukį išmalti. Na, bet jei nežinote tokios kompanijos kaip SilentiumPC, nieko blogu Jums tikrai nedarysiu.
Ir vis dėl to nustebsite sužinoję, ką yra pasiekusi SilentiumPC. Jos gaminami aušintuvai yra labai populiarūs produktai kaimyninėje Lenkijoje. Kompanija turi didelių ambicijų ir Lietuvoje, jie artimiausiu metu planuoja pradėti prekybą ir mūsų šalyje.
Paprastai nežinomais vardais pažymėtų maitinimo blokų reikia baidytis, kadangi yra rizika nusipirkti labai blogą produktą. Tačiau SilentiumPC produkciją pakankamai gerais rezultatais įvertino tokių tinklalapių, kaip TechPowerUp ar JonnyGuru tinklalapių apžvalgininkai, tad baidytis nėra ko.
Pakuotė iš pirmo žvilgsnio atrodo nespalvota, tačiau pažvelgę atidžiau į laidus bei viduje esančią elektroniką suprasite, jog iš tikrųjų taip nėra. Tos miniatiūrinės spalvos apraiškos juodai baltame fone atrodo išties įdomiai.
Bloko komplektaciją galima pavadinti standartiškai pilna. Čia yra moduliniai kabeliai, AC maitinimo laidas, laidų grupuokliai, montavimo varžteliai bei lenkiškas garantinis lapelis. Bet palaukite. Tai yra ekonominės klasės maitinimo blokas, dėl to turime išspausti maksimumą. Lipdukus kuriais apsukti maitinimo laidai ir atjungiamieji kabeliai galima naudoti kaip daugkartinio naudojimo laidų grupuoklius.
Beje, labai įdomų dalyką galime pasakyti apie šio modelio galią. Ji siekia 600W ir yra vienintelė galima šio modelio modifikacija. Dar yra ir 500W galios Vero L1 modelis, bet jis turi nemodulinius kabelius, taigi jis nėra tiesiog pasilpninta Vero M1 versija.
Bloko išvaizda yra pakankamai graži. Kažkokių didelių įmantrybių nėra, tiesiog viskas tvarkinga ir gerai dera tarpusavyje. Patiko mintis į juodą foną lipdukų pagalba įnešti geltoną spalvą.
SilentiumPC Vero M1 maitinimo blokas yra išskirtinis dalyvis mūsų teste. Jis, skirtingai nei visi kiti testo dalyviai turi atjungiamus modulinius kabelius. Tai yra puikus sprendimas norintiems savo korpuso viduje palaikyti tvarką.
Atrodo, kad jungčių klausimu blokas bus vienas stipriausių atstovų visame teste, o pasirodo nė velnio. Pirmasis šokas buvo pamačius Molex jungčių kiekį. Bloke jos yra vos dvi. Negana to, jos yra pakabintos ant to paties laido, tad jeigu reikės dviejų jungčių skirtingose korpuso vietoje kils papildomų problemų.
Deja blokas turi tik vieną 6 ir vieną 6+2 kontaktų jungtį. Galėjo būti bent dvi aštuonių kontaktų jungtys, tada jau rimtesnę R9 290X modifikaciją galima pasijungti, tačiau pilnai laimei reikalingas dvigubai didesnis jungčių kiekis. Bet tai nieko baisaus, papildomas vaizdo plokščių jungtis galima išsivesti iš Molex‘ų. Pala, pala… Jei gerai pamenu su jais situacija irgi ne pati geriausia. Jei kiti jungčių trūkimą galėjo bandyti pateisinti noru išvengti laidų raizgalynės, modulinis blokas tokios galimybės neturi.
Bloke randame Sama kompanijos parengtą ir surinktą elektroniką. Nieko negirdėjote ir apie tokią? Vis dar nepykstu, kadangi kompanija tikrai nėra populiari, man pačiam tik kelis kartus lig šiol ji buvo užkliuvus. Pagrindinė produkcija, be abejo, yra ekonominės klasės maitinimo blokai.
Trumpai apie tai ką galime gauti iš Vero M1. Bloko viduje dominuoja vidutinės klasės Teapo kondensatoriai, kaip ir minėjome prieš tai, geriausi, ko galime tikėtis šioje klasėje. Tiesa galime rasti ir pigesnių kinietiškų CapXon‘ų.
Kaip tokioje klasėje nustebina ir visai nemažas apsaugų kiekis. Maloniai nuteikia bloko elektrinė specifikacija – tai vienintelis modelis, kurio 12 voltų linija gali perduoti praktiškai visą galią. Bloke randamos OVP, SCP, OPP, SIP, UVP apsaugos, tai taip pat stebinančiai daug ekonominiam modeliui.
SilentiumPC vardas nurodo, kad jo savininkai turėtų dirbti labai tyliai. Ir tai yra visiška tiesa – šaltinio darbas yra ypač tylus, praktiškai negirdimas. Paprastai net tyliuose maitinimo blokuose yra montuojami galingi ventiliatoriai, kurie dirba minimaliu greičiu. Vero M1 greitas ventiliatorius net nereikalingas – maksimalus jo greitis tesiekia 1500 apsukų per minutę.
Kaip ir minėjau, Lietuvoje SilentiumPC produkcija nėra prekiaujama, bet ateityje tokia galimybė yra svarstoma. Tad vienintelis būdas įsigyti jį važiuojant pirkti lenkiškų dešrų. Vero M1 kaip ir dešros nėra brangus, nes tekainuoja 55 eurus.
…
…
Silverstone Strider Essentials Bronze 700W
Silverstone Strider Essential Bronze serijos išplėtimo proga organizavome konkursą, kurio metu išdalinome keturis tokius maitinimo blokus. Apie juos daug pakomentuot kol kas negaliu, bet netrukus galėsiu, kadangi vieną iš Strider Essential Bronze serijos atstovų dabar išmėginsiu ir pats.
Vien Silverstone modelio bloko vardas daug pasako apie patį gaminį. Tai yra paprastas, aukštos 700W galios maitinimo blokas, pasižymintis 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatu. Tiesa, aukštų standartų besivaikanti Silverstone žodį „paprastumas“ interpretuoja šiek tiek savotiškai – būdamas pigiausiu Silverstone maitinimo bloku jis vis tiek sugeba būti „kietesniu“ už daugumą kitų „paprastųjų“ modelių.
Nemaža dalis šiandien išmėgintų maitinimo blokų turėjo elementariausius įpakavimus, bet Silverstone SST-ST70F-ESB šiai grupei neturėtų būti priskirta – dėžutės apipavidalinimas yra gražus, spalvingas ir patrauklus akiai.
Silverstone nėra patyrusi pigių produktų gamintoja. Tai matosi ne tik iš bloko dėžutės, bet ir komplektacijos, kuri yra gausiausia iš visų dešimties blokų. Be abejo jau supratote, kad elementariausi dalykai, tokie kaip maitinimo kabelis ar montavimo varžtai. Gauname ne tik paprastus laidų grupuoklius, bet ir lipnias plačias daugkartinio naudojimo juosteles. Informaciją apie gaminį surašyta net į dvi knygeles.
Net ir brangiausi Silverstone maitinimo blokai faktiškai yra elementarios juodos dėžutės su pačiu elementariausiu dizainu. Tai ko gi galime tikėtis iš biudžetinės klasės modelio… Asmeniškai man šis blokas šiek tiek žavesnis už brangesnius modelius, nes lipduke visa informacija sudėta tvarkingiau. Be to reikia pastebėti, jog lyginant su kitų gamintojų pigiaisiais modeliais, jis neatrodo nė kiek blankiau.
Silverstone man šiek tiek nepatinka, nes jų modelių gamoje yra daug panašiai pavadintų maitinimo blokų. Pavyzdžiui yra tokios pačios galios ir efektyvumo Strider (ne Essentials) maitinimo blokas, taip pat į pastarąjį labai panašus Strider Plus. Kaip nepasimesti? Išduosiu paslaptį – Silverstone labai mėgsta pilnai modulinį kabelių dizainą, o Strider Essentials visi laidai yra „pririšti“ prie šaltinio.
Išpakavimo metu buvau primiršęs, kokiai kainos kategorijai priklauso šis blokas. Į realybę padėjo sugrįžti kabeliai. Vienintelis sleeve‘intas kabelis jungiamas į motininę plokštę. Visi kiti laidai yra palikti pliki. Jei jums pakaks tik trijų Molex‘ų, jungčių stygiaus neturėtumėte justi. Vaizdo plokštėms maitinti skirtos keturios jungtys – dvi šešių kontaktų, ir tiek pat 6+2 tipo kištukų.
Sirtec turi tiek kultinių (pavyzdžiui OCZ ZS, ar tie patys Chieftec‘ai), tiek ir nelabai pavykusių maitinimo blokų (tokie kaip OCZ Fatal1ty, Rosewill Hive nors dažniausiai taip yra dėl pernelyg didelės pačių brand‘ų savininkų prašomos kainos). Galima pastebėti, kad Sirtec gaminiai geriausiai jaučiasi ekonominėje ir vidutinėje kainų klasėje.
Liūdna, tačiau Silverstone kurdama šį maitinimo bloko nusprendė, kad jai gerų kondensatorių nereikia. Buvo pasirinkti žemesnės nei vidutinės klasės gaminiai iš Taivano kompanijos Su’Scon. Galima pasiguosti nebent tuo, kad būna ir blogiau. Bloke yra integruotos OPP, OVP, UVP ir SCP apsaugos.
Silverstone yra žinoma kaip tylių komponentų gamintoja, o norint surasti Strider Essential Bronze bloką kompanijos tinklalapyje, reikia jo ieškoti Silent kategorijoje. Deja, realybėje maitinimo blokas nėra tylus – jo 120mm skersmens ventiliatorius yra aiškiai girdimas.
Daugumoje prekybos vietų 700 vatų galios Strider Essential Bronze kainuoja apie 80 eurų, tačiau gerai paieškojus galima rasti ir variantų, už 69 eurus. Taip pat yra siūlomi 400/ 500/ 600 vatų galios modeliai
Tiesa, bet kuriuo atveju veiksmas turėtų vykti ne Lietuvoje, nes tarp Lietuvoje pardavinėjamų Silverstone maitinimo blokų šio modelio deja nėra. Tai yra šiek tiek keista, nes blokas Lietuvoje turėtų būti dažniau pasirenkamas, nei SFX formato šaltiniai, ar brangūs modeliai, kurių mūsų šalyje yra pakankamai daug.
…
…
Thermaltake Berlin
Maitinimo blokų serijų viduje dažniausiai nebūna nieko įdomaus – keli skirtingos galios modeliais su skirtingais skaičiukais. Thermaltake nusprendė sugalvoti ką nors įdomesnio ir pristatė ekonominės klasės Germany maitinimo blokus. Skirtingos galios blokams buvo pristatytas skirtingas Vokietijos miestams. Pavyzdžiui galingiausiam 630W modeliui buvo priskirta sostinė Berlynas ir t.t. Taip vietoj nuobodžių skaičių atsirado skambūs vardai.
Neseniai buvo pristatyti Europe serijos blokai su didesniu 80 Plus Gold efektyvumu, įkūnijantys tokius Europos miestus kaip Londonas ir Paryžius. Privalau pripažinti, kad Thermaltake būstinei sėdi protingi žmonės. Buvo pristatyta ir rusiškoji blokų serija. Kaip žinia šios šalies gyventojai vertina „savą“ produkciją (nesvarbu, kad savas yra tik prekinis ženklas), tad neabejoju jų sėkme. Neliko pamiršta ir Germany serija – jos modeliai neseniai buvo atnaujinti – įgavo 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatus, didesnė galios dalis gali būti atiduota per pagrindinę 12V liniją.
Apie komplektacija net nebesinori kalbėti, viskas standartiška – kabelis, varžtai ir popieriai. Ne paslaptis, kad Germany serijos blokai labiausiai yra orientuoti į Vokietijoje gyvenančius pirkėjus, tačiau prienami ir kitose Europos šalyse. Tad ant pakuotės radęs vien vokiškus aprašymus šiek tiek nustebau nepamatęs suprantamų žodžių.
Thermaltake norėdama iš bloko išspausti vokiškumą panaudojo ne tik pavadinimą, tačiau apipavidalinimą. Ant bloko šono puikuojasi Brandenburgo vartų piešinys. Damn, jeigu prieš kelis metus man būtų kas būtų pasakęs, kad mano kompiuteryje bus maitinimo blokas, kuriame pavaizduoti Brandenburgo vartai, būčiau jį kvailiu išvadinęs.
Bendrą vaizdą labai gadina kabeliai. Vienintelis į Sleeve‘ą įmautas laidas yra 24 kontaktų, einantis į motininę plokštę. Visi kiti laidai yra spalvoti ir surišti tik juostelėmis, tad vizualiai tai atrodo ne ypatingai gerai.
Būsiu atviras. Iš pradžių nežinojau kokia šio bloko nominali galia. Thermaltake dar prieš šio modelio oficialų pristatymą pažadėjo suteikti 650W galios versiją. Viduje nenustebai radęs tik 630W galios bloką. Tačiau keisčiausia, jog informaciniame lipduke vėl buvo teigiama, kad komponentams šis blokas gali atiduoti 650 vatų. Taip ir likau nieko nesupratęs.
Maitinimų blogų galią lemia aplinkos sąlygos, tokios kaip temperatūra, ar palikta rezervinė galia. Tad iš tiesų daugumą 630W blogų, šiek tiek pakeitus interpretaciją būtų galima vadinti 650W blokais. Bet kokiu atveju, blokas yra pakankamai galingas, kad galėtų išmaitinti net ir galingą vienos vaizdo plokštės sistemą.
Na o dabar – teisingas atsakymas. Thermaltake naudoja CWT GPK platformos atstovą, kuris yra reitinguotas 650W galiai. Bet tęsdama Germany serijos papročius, Thermaltake (kažkodėl) bloką reitingavo ties 630W riba. Rezultate – košė makalošė. Manau Thermaltake sprendimas 650W bloką vadinti 630W vardu nėra logiškas.
Germany serija turi ilgą gamintojų sąrašą. Iš pradžių juos konstravo HEC kompanijos specialistai, po to šis darbas buvo perleistas Sirtec bendrovei. Na o dabar, pakėlus jų efektyvumą dar kartą pasikeitė ir jų kūrėjas. Dabar tai – viena didžiausių šiuo reikalu užsiimančių kompanijų CWT. Kaip ir minėjau buvo pasirinkta GPK platforma.
Dar vienas keistas dalykas buvo tai, jog išlaikytas ir tolimųjų kraštų (Amerikos, Japonijos) žemos įtampos tinkle palaikymas. Keista, dėl to, kad šiuo bloku prekiaujama tik Europoje ir tai yra šioks toks švaistymasis resursais. Tai atkeliavo iš GPK platformos funkcijų sąrašo, bet tai pašalinti nemanau kad būtų labai sudėtinga užduotis.
Ir visiškai netikėtai, šiame teste antrą kartą išvydome ne ką kitą, o japonišką kondensatorių. Gan netikėta. Tiesa viskas tuo ir pasibaigė, kadangi prie mažesniųjų randame ir ne tokių gražių egzempliorių, pagamintų ne kur kitur o Kinijoje.
Šiuo metu trečios kartos Thermaltake Berlin maitinimo blokai dar nėra įdėti į Lietuvos parduotuvių kainynus. Bet čia matome praeitos kartos modelius, 630 vatų versija kainuoja 60 eurų. Naujieji 80+ Bronze blokai neturėtų būti žymiai brangesni, jų rekomenduojama mažmeninė kaina yra 70 eurų.
Labai keista, kad Thermaltake nusprendė nuo maitinimo blokų nurašinėti po 20 vatų galios, kadangi paprastai gamintojai dažniau mėgstama daryti atvirkštinį veiksmą – prirašymą. Beje tas pats galioja ir 430 (450) ir 530 (550) vatų galios modeliuose.
…
…
Išvados
Na o dabar šiek tiek apie sprendimus, kurie nepapuolė į šį projektą, bet vis tiek yra svarbūs rinkos žaidėjai. Kalbant apie nebrangius, bet kokybiškus maitinimo blokus visada svarbią vietą turi FSP gaminiai. Prie vertų dėmesio maitinimo blokų galima priskirti minėtosios kompanijos ruošiamą Hyper seriją. Taip pat toje pačioje klasėje yra ir Hexa+ maitinimo blokus, kuriuos mes jau esame išbandę. Tiesa pastarųjų asortimentas užsibaigia tik ties 500W riba.
Nors Cooler Master šedevrai, tokie kaip V serija yra puikiai vertinami žaidėjų tarpe, pigieji kompanijos modeliai turėjo tradiciją būti prastais. Paskutiniai Cooler Master veiksmai parodo, kad kompanija suprato kad jai vien gero vardo nepakaks ir ima vis rimčiau žiūrėti į ekonominį segmentą. Tai parodo tokios naujienos, kaip B-Series v2 maitinimo blokai.
Būsiu labai konkretus – jei reikėtų rinktis pigų maitinimo bloką sau, iš visų čia esančių variantų, net per daug nemąstydamas čiupčiau Antec VPF650 ir gyvenčiau ilgai bei laimingai. Bet greičiausiai tokia galimybe Jūs nepasinaudosite, nes šio maitinimo bloko Lietuvos parduotuvėse deja nėra. Labai malonu būtų išvysti jo debiutą mūsų šalyje.
Pamiršus Antec‘ą (o tai yra labai sunku) vieną geriausiąjį išsirinkti yra nelengva. Labai patraukliai atrodo CWT surinkti maitinimo blokai. Kiekvienas iš jų keturių turi savo pliusų ir minusų, bet visi jie užtikrina patenkinamą maitinimo kokybę, o tai ir yra svarbiausias dalykas.
Išskirti norėtųsi ir Silentium PC Vero M1. Kaip ir minėjau, Silentium PC kol kas tik planuoja debiutą Lietuvos rinkoje, tačiau perspektyvos nusimato labai aukštos, nes produktas yra unikalus ir analogų tėra vienetai. Lietuvos ir Lenkijos rinkos yra labai panašios, Lenkiją galime pavadinti netgi padidinta Lietuva (apmėtykite mane akmenimis šovinistai), tad produktas kurtas specialiai lenkams, puikiai tiks ir lietuviams.
Viena pagrindinių priežasčių, kodėl išskyriau šį bloką yra tai, jog vienintelis yra išties labai tylus. Nenuostabu, kad dėl žemos kainos šios klasės gaminiuose yra naudojami pigūs ventiliatoriai, o dėl didelės galios ir žemo efektyvumo jie priversti dirbti dideliais greičiais. Tad nenuostabu, kad dauguma gaminių skleidžiamas triukšmas yra aiškiai girdimas.
Labai nustebęs ir nusivylęs likau jungčių trūkumu. Labiausiai jis jaučiamas kai gamintojas prie 600 – 700 vatų maitinimo bloko prijungia vos dvi PCI vaizdo plokščių jungtis. Tokie maitinimo blokai turi būti parengti poros vaizdo plokščių maitinimui. Taip pat ne kartą pasigedau ir Molex‘ų, kurių kai kuriuose blokuose buvo vos po du. Jau buvau pamišęs apie maitinimo blokus kurie neturi sleeve‘intų laidų, bet pasirodo ekonominėje klasėje tai vis dar yra retenybė.
Tiesa sakant neprašausite pasirinkę bet kurį iš šių maitinimo blokų. Svarbiausia, jog nepirktumėte dar žemesnės klasės blokų. Vienintelė vieta, kurios sąskaita galima (ir netgi labai rekomenduotina!) sutaupyti yra galia. Nors mes ir testavome 600-700 vatų modelius, tačiau ekonominės klasės sistemoms pilnai pakaks 400-500 vatų galios. Kiekviena čia aprašyta modelių serija turi atstovus šioje klasėje.
Su kokiais pigiais maitinimo blokais teko susidurti jums? Kokie būdo įspūdžiai – malonūs ar vis dėl to karčiai nuviliantys? Pasidalinkite savo patirtimi
2 Komentarai
Ju5t
Nuo nonaminio PSU, kuris suejo praktiskai is karto persokau ant Enermaxo. Tikrai nesigailiu, kaina/ kokybė labai gera 🙂
69rolis69
Puikiai atliktas darbas. Pagarba