Kiekvieną kartą kalbėdamas apie Chieftec maitinimo blokus sakau tą patį – blokas turi gerą kainos ir kokybės santykį, dėl to už tą pačią kainą gausite geresnį produktą, nei pasirinkę tiek pat kainuojantį kito gamintojo produktą, bla, bla bla… Atleiskite, šį kartą nepapasakosiu nieko naujo.
Tiesą sakant tai hardcore‘iškiausia galima šios istorijos versija, nes yra dar pigesnė, nei kiti Chieftec variantai.
Ypač sunku pasakyti kažką naujo apie ekonominės klasės maitinimo blokus, kurių Chieftec turi begalę. Iš tiesų Chieftec turi krūvą produktų: Force, ECO, Smart ir kitas serijas. Šie maitinimo blokai pasižymi gan panašiomis savybėmis ir yra orientuotos į tuos pačius pirkėjus.
Ir visą šį gražų sąstatą papildė dar viena nauja serija. Pastarąją Chieftec pakrikštijo Element vardu, o mums išbandyti suteikė 700 vatų galios atstovą. Gal būt jis padės atsakyti į klausimą, kodėl Chieftec reikia turėti tiek daug panašių modelių.
Pakuotė ir komplektacija
Visiškai nenustebčiau, jeigu tokios klasės maitinimo bloką surasčiau tiesiog įvyniotą į paprasčiausią burbulinį maišelį. Geriausiu atveju tikėjaus nespalvoto rudo kartono. O kas įspūdingiausia – gavau mielą, gražią spalvotą dėžutę.
Viduje radinys gan neblogas – maitinimo kabelis, varžtai, instrukcija. Nebūčiau nustebęs maitinimo bloką radęs ir be jokių priedų, tad viskas čia yra tikrai gerai, nors ir labai įprasta šiek tiek brangesnių blokų tarpe.
Taip Chieftec padeda nesijausti visiškais nevykeliais tiems, kas tesugebėjo įpirkti tik tokius pigius maitinimo blokus. Vietoj depresuojančiai pigaus įpakavimo pateikiama padori dėžutė, kuri sako „na ir kas, kad tu neįperki normalaus maitinimo bloko, tu vis tiek esi kažko vertas“. Bet jie meluoja 🙂
Detalus žvilgsnis
Bandydamas Force ir ECO serijų maitinimo blokus pažymėjau, kad Chieftec daug dėmesio ėmė skirti biudžetinių maitinimo blokų dizainui. Jie turėjo daug ekspresyvių formų, ventiliatorius aušinimui korpuse buvo išpjautos angos ir t.t. Element serijoje tokių blizgučių deja nėra.
Korpusas labai paprastas, juodas, forma be jokių dizainą pagyvinančių linijų. Ventiliatoriaus grotelės net nėra nudažytos juodai. Vienintelis kažkokius gyvybės ženklus rodantis dizaino elementas yra didelis, gan solidus lipdukas.
Rytų europiečiai mėgsta triznioti ir pirkti žymiai galingesnį maitinimo bloką, negu jiems iš tiesų reikia. Tokių trizniotojų norams patenkinti ir yra skirtas šis Chieftec‘as. Nors jis turi 700 vatų galios, sistemose kurioms iš tiesų reikia tokios galios maitinimo bloko jis bus tiesiog perpigus. Populiariausi ir logiškiausi Element serijos atstovai turėtų būti 350W, 400W ir 500W galios modeliai.
Iš kitos pusės, atsižvelgiant į šiandienines aktualijas galime teigti, kad šie maitinimo blokai, ypač 700W versija, bus populiarūs pradedančiųjų minner‘ių tarpe. Turintiems dvi vaizdo plokštes ir norintiems pamatyti, kas tai per dalykas yra minning‘as tai yra gan įdomus variantas, nereikalaujantis didesnių investicijų. Juolab bloko efektyvumas neturėtų per daug nukristi žemiau 80% ribos, kas atsižvelgiant į maitinimo bloko klasę yra visai neblogai.
Apie kabelius turiu labai daug ką pasakyti. Maitinimo blokas turi dvi 6+2 kontaktų jungtis vaizdo plokštėms. Ir to yra per mažai – iš kiekvieno 700 vatų galios maitinimo bloko tikiuosi bent keturių jungčių vaizdo plokštėms, nepriklausomai nuo to, kiek kainuoja pats maitinimo šaltinis. Keturios Sata ir dvi Molex jungtys yra labai mažai ir čia pateisinti situacija galima nebent šio bloko pigumu.
Sleeve‘intas yra tik maitinimo bloko 24 kontaktų kabelis. Aišku ir apie jo sleeve‘ingo kokybę kalbėti net neverta. Tai lemia, jog maitinimo blokas neturi šansų atsidurti sistemoje, kurioje bent kiek galvojama apie estetiką.
Žvilgsnis į vidų
O dabar atsakysiu į klausimą, kodėl Chieftec turi tiek daug panašių maitinimo blokų. Kai pagrindiniai kompanijos partneriai Sirfa ir CWT pristato naują biudžetinę platformą, Chieftec tiesiog negali nustygti vietoje, neišleidusi savo maitinimo bloko interpretacijos. Jeigu dėl to galutinė gaminių kaina nekyla (o pažiūrėjus į kainoraštį panašu, kad taip ir yra), aš esu visom keturiom „už“!
Konkrečiai ši Element serija yra paremta CWT GPK platforma. Jos pigiosios modifikacijos taip pat naudojamos ir Thermaltake Smart SE, Cooler Master G700 ver. 2 maitinimo blokuose, taip pat pažangesnės versijos, kurias galima sutikti Antec NeoECO II ar Gigabyte B***H serijose.
Pagrindinis kondensatorius yra gaminamas Taivano firmos Elite gamyklose. Ir patikėkite, tame nieko elitiško tame nieko nėra. Šio kondensatoriaus talpa siekia 390mF, kas yra pakankamai nedaug, atsižvelgiant į 700 vatų galią.
Likusius kondensatorius gamino Su’scon ir… Nippon Chemi-Con. Neklauskite manęs iš kur šiame maitinimo bloke atsirado pastarieji – pagal maitininimo bloko kainą jų čia neturėjo būti nė kvapo. Chieftec tikrai labai rimtai papokštavo.
Gamintojas pateikia, kad šis maitinimo blokas turi dvi 12V linijas. Netikėkite tuo – rengiant aprašą greičiausiai įsivėlė klaida, šio maitinimo bloko pagrindinė maitinimo linija nėra suskaldyta. Ir galima pagirti, kad kaip tokiam pigiam blokui beveik 93% per ją atiduodamos galios yra visai neblogas pasiekimas.
Maitinimo blokas turi tik keturias pačias elementariausias apsaugas: OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos). Sąrašas kuklus, bet viskas suprantama pažiūrėjus į bloko kainą.
Šiame maitinimo bloke aušinimu rūpinasi Yate Loon S12SH-12 ventiliatorius. Jame yra montuojami patys paprasčiausi slydimo guoliai, tuo tarpu maksimalus ventiliatoriaus greitis siekia 2200 apsukų per minutę. Bijojau, kad pigus maitinimo blokas bus baisiai triukšmingas. Laimei Chieftec manęs nenuvylė – maitinimo blokas neišsiskiria savo skleidžiamu garsu, tad jį visoje maitinimo blokų rinkoje galima laikyti vidutinioku, o pigiausiųjų maitinimo blokų sektoriuje – vienu tyliausių pasirinkimų.
Išvados
Ar verta pirkti Element seriją kaip biudžetinį maitinimo šaltinį? Atsakymas labai paprastas. Silpnesnis Thermaltake Smart SE 630W su moduliniais laidais bet ta pačia platforma kainuoja 76 eurus. Kitas platformos brolis Cooler Master G700 ver. 2 kainuoja 69 eurus.
Tuo tarpu Chieftec kainuoja vos 45 eurus. Ir už tuos 45 eurus gauname net 700W galios! Nė vienas iš ankščiau minėtų šios platformos blokų neišsiskiria kažkokiais techniniais sprendimais (pavyzdžiui kokybiškesni kondensatoriai), kurie išskirtų jį iš brolių. Net ir garantija visiems taikoma vienoda – du metai. Chieftec turi nebent šiek tiek mažiau jungčių.
Šie maitinimo blokai be jokios abejonės bus labai populiarūs tarp tų ekstremalų, kurie neturėdami nė pusės tūkstančio eurų rinksis kompiutrį žaidimams. 700W versija gali būti panaudota netgi pradedančiųjų minner‘ių sistemose, poros vaizdo plokščių maitinimui. Juos vilios geras kainos ir galios santykis bei gan neblogas efektyvumas, lyginant su kitais pigiaisiais blokais.
Chieftec Element serija yra patys pigiausi maitinimo blokai, kuriuos galima montuoti į kompiuterį. Žemiau yra praraja – šlamštai, visiškai netinkami jokiai, net ir pačiai pigiausiai sistemai. Konkurentai net ir šiame kainų segmente – visiškai tokie patys šlamštai, kaip ir anie PSU. Tad pasirinkimas yra aiškus. Nors aš asmeniškai siūlyčiau rinktis žymiai brangesnį maitinimo bloką.